Pomoc dla mojej twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-05-28, 12:47   #1
justyce
Zadomowienie

Pomoc dla mojej twarzy

Zacznę od tego, że im więcej czytam tu artykułów i wypowiedzi nt. kwasów, tym bardziej się do nich przekonuję i zastanawiam się, czy nie spróbować także na sobie.
Ale - ponieważ mam strasznie dziwną cerę, to (poczytawszy uprzednio to i owo) zaczęłam się zastanawiać nad Effaclarem K.

Już piszę, co ja mam w ogóle z tą moją twarzą - niby mieszana (świeci się na czole i brodzie), ale sucha na policzkach. Niestety, to właśnie na policzkach mam rozszerzone pory i tam najczęściej dochodzi do zapychania i w konsekwencji bolących pryszczy. Nie zdarza się to często, ale jeśli już się zdarzy, to właśnie tam. Zresztą, kosmetyczka mówiła, że moja buzia tak z pozoru na tych policzkach wygląda OK, gdy jednak się ją rozpulchni i przygotuje do oczyszczania, to okazuje się, że właśnie tam jest najwięcej paskudztw... Na czole i brodzie (chociaż to one się przetłuszczają!) nie wyskakuje nic poza malutkimi, płytkimi pryszczykami, które bardzo szybko znikają i w ogóle nie bolą. Na domiar złego - to właśnie na policzkach mam strasznie delikatną cerę - bo jest naczynkowa. Na nosie podobnie.

W związku z tym myślałam właśnie o Effaclarze.
Ale to przecież nie wszystko - potrzebuję jakiegoś kremu nawilżającego, który by mi tych wszystkich porów (właśnie na policzkach ) nie pozapychał..

Proszę zatem o pomoc..
Jeśli macie jakieś propozycje, to proszę, napiszcie od razu, ile mniej więcej proponowany przez was krem kosztuje..

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Stary 2006-05-28, 14:05   #2
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Dot.: Pomoc dla mojej twarzy

Effaclar to dobry wybór. A moze takie bolące wypryski to jakieś zaburzenia hormonalne, badałaś się?

No, ale wrócmy do tematu kremów. Od siebie mogę polecic Physiogel, cudownie nawilża, pięlęgnuje podrażnioną skóre, używam go tylko wtedy kiedy czuję, że moja skóra p[otrzebuje nawilżenia. Kosztuje ok 45 zł, ale jest dość wydajny. Jednak zawiera Capryle, ale uchodzi za niezapychający Drugim polecany jest HOL Avene, sama go nie stosowałam, ale ma dooobre opinie
In_ThE_ShAdOwS jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 22:57   #3
justyce
Zadomowienie

Jeżeli chodzi o te sporadyczne, nieprzyjemne pryszcze, to fakt, kosmetyczka mówiła, że wydawało się jej, jakby to wyglądało na jakieś podłoże hormonalne. Stosowałam wówczas pigułki II generacji, które mogą przyczynić się do pogorszenia cery - i faktycznie, odkąd wróciłam do III generacji, to problemy w postaci tych bolących pryszczy w zasadzie ustąpiły. Ale pory na policzkach nadal są rozszerzone i się zatykają.
Poza tym chciałabym po prostu "odświeżyć" swoją cerę.

---

Zastanawiałam się jeszcze nad takimi kremami nawilżającymi:
- Physiogel (tylko czy nie będzie za tłusty? na KWC wyczytałam kilka opinii o tym, że niestety zostawia tłusty film na twarzy)
- Iwostin nawilżający (ten bez filtrów - ponieważ jako filtr stosuję SVR 50 tonujący) - myślałam o nim głównie dlatego, że jest znacznie tańszy niż inne kremy 'apteczne', a marka Iwostin ma całkiem pozytywne opinie.

Poza tym: ponieważ mam cerę naczynkową, a swego czasu stosowałam kremy PhytoAktiv Ziai, z których byłam bardzo zadowolona, zastanawiam się, czy nie mogłabym ich stosować także kremów (na noc i na dzień) z tej serii?

Edytowane przez justyce
Czas edycji: 2006-05-29 o 09:47
justyce jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-29, 22:57   #4
justyce
Zadomowienie

Podbijam, bo nie doczekałam się zbyt wielu odpowiedzi

Czy mogę przypuszczać, że wpływ działania maseczki aspirynowej na moją cerę może być pewnego rodzaju "podglądem" działania Effaclaru? Bo wczoraj zastosowałam taką maseczkę - i muszę przyznać, że moja cera przyjęła ją z radością .
Stary 2006-05-29, 23:12   #5
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Physio rzeczywiscie pozostawia warstewkę dlatego używam na noc. Hmmm a Ty chcesz jeszcze krem na dzień pod filtry? Nie będzie Ci za cieżko? Taki nadmiar też moze zapchać no chyba, że mawsz bardzo suchą skóre i sma filtr nie wystarczy.

Iwostin używałam próbki tego C+E i ten zwykły nawilżajacy. Miałam wrazenie, że ten zwykły mnie zapychał, strasznie się świecił pozostawiał warstewkę. Z witmainami C+E sprawdził się o wieeeele lepiej, bez żadnej warsteki ładnie odżywiał skórę.

Jak najbardziej możesz uzywać tego Phytoaktiv jęsli Ci pasuje

Co do maseczki mozna chyba by ja porównać, bo to też kwas salicylowy, ale Effaclar jest łagodniejszy, ma wysokie pH.
In_ThE_ShAdOwS jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-30, 07:01   #6
basiao84
Wtajemniczenie

A ja miałam odwrotnie niż Shadi:
ten iwostin C+E to dla nie tłusta maź, zaś nawilżającego zużyłam 150ml, i ani mnie nie zatkał, ani żadnej innej krzywdy nie zrobił. Jest baaardzo fajny i taniutko wychodzi, szczególnie w tej dużej tubie. No i nieperfumowany. Fakt, pozostawia delikatną warstewkę, ale baaardzo delikatną-> błysku brak.

Physio nie używałam, więc się nie wypowiadam

pozdr
basiao84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-30, 09:38   #7
justyce
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
Physio rzeczywiscie pozostawia warstewkę dlatego używam na noc. Hmmm a Ty chcesz jeszcze krem na dzień pod filtry? Nie będzie Ci za cieżko? Taki nadmiar też moze zapchać no chyba, że mawsz bardzo suchą skóre i sma filtr nie wystarczy.

Iwostin używałam próbki tego C+E i ten zwykły nawilżajacy. Miałam wrazenie, że ten zwykły mnie zapychał, strasznie się świecił pozostawiał warstewkę. Z witmainami C+E sprawdził się o wieeeele lepiej, bez żadnej warsteki ładnie odżywiał skórę.

Jak najbardziej możesz uzywać tego Phytoaktiv jęsli Ci pasuje

Co do maseczki mozna chyba by ja porównać, bo to też kwas salicylowy, ale Effaclar jest łagodniejszy, ma wysokie pH.
Ja stosuję filtr SVR 50 tonujący - a on tak nie natłuszcza i w zasadzie zostawia na twarzy mat - więc pod niego zawsze wrzucam jakiś krem.
Stary 2006-05-30, 13:13   #8
Sandija
Gość

Justyce, moja siostro astralna, jeżeli chodzi o SVR50
Effaclar to dobry pomysł, zwłaszcza na teraz. Do tego dorzuc maseczki aspirynowe, glinkę zieloną i przy regularnym stosowaniu pomoże na pory.
Jeżeli chodzi o nawilżanie - mi serum z wit. C w zupełności wystarcza pod SVR, ono nie nawilża szaleńczo, ale przynajmniej nie powoduje, że SVR wysusza.
Physiogel może zapychać, bo ma wysoko trójglicerydy, natomiast Iwostin C+E też może zapychać, ma taki skład - mi paszczę zapchał koncertowo.

Jak miałam okres stresujący, tzn., wszystkie stresy odbiły mi się na cerze, waliłam właśnie pod SVR 50 kremik antybakteryjny Young AA - świetnie współpracuje z tym konkretnym filtrem. Sam w sobie działa i nawilżająco, i antyniesposziankowo, dlatego go ciągle polecam no i nie ma zapychaczy.

Jeżeli pasują Ci te kremiki Ziai, to spokojnie możesz je używać.
  Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-30, 13:36   #9
justyce
Zadomowienie

In_The_ShAdOwS, basiao84, Sandija, ogromne dzięki za odpowiedzi
Z tymi kremami myślałam po prostu, że jeśli stosuje się kwasy itp., to skóra jest wrażliwsza i dlatego lepiej zastosować kremy apteczne. Ale jeśli mogę stosować coś, co jest przeze mnie sprawdzone i co lubię - to bardzo się cieszę - po pierwsze będę miała święty spokój, a po drugie - zawsze to radość dla mojej kieszeni

- a swoją drogą - ta SVRka jest super
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości