Plecy i dekolt. Trądzik, krostki, wypryski, blizny potrądzikowe na plecach i dekolcie - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-08-29, 15:53   #601
monisciopaga
Raczkowanie

Unhappy :(:( mam tradzik...na plecach...:(

Witam!!
mam taki maly problem...mam tradzik na plecach bardzo mi to przeszkadza bo bardzo lubie bluzki z nagimi ramionami i plecami...i najgorsze jest to ze za dwa tygodnie jade na wesele i kupilam sukienke z golymi plecami.. i troche zle sie czuje ze mam takie plecy...uzywaam kremy i żele oraz pilingi aby zwalczyc ten tradzik...lecz to nic nie pomagajedna z moich znajomyc kosmetyczek poradzila mi ze najlepiej sie pozbyc tego typu tradziku przez opalanie...gdy byla ładna pogoda to opalilam plecy i troche zeszlo..lecz nie wszystko...wiec poweidziala ze powinnam sprobowac na solarium...troche pomaga ale nie chce za duzo sie opalac na solarium bo to zle wplywa na moja skore.. nie wiem jak sobie poradzic z moim problemem... pomozcie!!!!!
Stary 2006-08-29, 15:56   #602
klaudynka4
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: :(:( mam tradzik...na plecach...:(

podpinam sie bo mam ten sam problem
Stary 2006-08-29, 16:05   #603
evelinaa
Rozeznanie

GG do evelinaa

U mnie też ostatnio pojawił się trądzik na plecach
Może nie jest bardzo widoczny bo to są raczej takie grudki pod skórą ale i tak mi przeszkadza.
Podpinam się i czekam na odpowiedzi
evelinaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 16:11   #604
monisciopaga
Raczkowanie

Cool Dot.: :(:( mam tradzik...na plecach...:(

to jest straszne choc u mnie tez sa to grudki ale obrzydliwie wygladaja.. tylko sie zalamac..
Stary 2006-08-29, 17:08   #605
olcia17666
Raczkowanie

dziewczyny a probowalyscie capiwit a+e ?
Stary 2006-08-29, 19:56   #606
monisciopaga
Raczkowanie

Talking Dot.: :(:( mam tradzik...na plecach...:(

Ola a probowalas brac te witaminy?? bo musze sie pozbyc tego tradziku.. to jak najszybciej a wiesz moze czy dzialaja one moze na tradzik ktory wystepuje w roznych miejscach np.na dekolcie?? kiedys dermatolog przepisal mi branie witaminy A ale to nic nie dało... pozdrawiam
Stary 2006-08-29, 20:11   #607
Little Angel
Wtajemniczenie

Radze dokladnie przeszukac forum-wyszukiwarka Mnostwo dziewczyn ma ten sam problem,moze i dla was znajdzie sie rada.Mnie(mam na pleckach czasem jakies wysypy-ale to nic wielkiego-raczej podskorne,czasem cos wylazi na wierzch)pomoglo mydelko siarkowe.Potem tonik i balsam.
A co do witaminki A+E-raczej stosowana jest na wzmocnienie efektow terapii,sama nie sadze zeby dala sobie z czymkolwiek rade,ale moze sie myle.
Little Angel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 20:17   #608
monisciopaga
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Little Angel
Radze dokladnie przeszukac forum-wyszukiwarka Mnostwo dziewczyn ma ten sam problem,moze i dla was znajdzie sie rada.Mnie(mam na pleckach czasem jakies wysypy-ale to nic wielkiego-raczej podskorne,czasem cos wylazi na wierzch)pomoglo mydelko siarkowe.Potem tonik i balsam.
A co do witaminki A+E-raczej stosowana jest na wzmocnienie efektow terapii,sama nie sadze zeby dala sobie z czymkolwiek rade,ale moze sie myle.

uzywam mydelka siarkowego ale bardzo wysusza mi skore zastanawiam sie czy kosmetyczka nie zrobilaby mi oczyszczania skory na plecach...??
Stary 2006-08-29, 21:25   #609
olcia17666
Raczkowanie

ja nie probowałam ale kolezanka tak.wydaje mi sie ze niewazne gdzie masz tradzik,warto sprobowac.
Stary 2006-08-29, 22:39   #610
klaudynka4
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4

e tam, ja [prawie caly czas uzywam A+E i nic. Zadnej poprawy.
Stary 2006-08-30, 10:02   #611
glinka
Przyczajenie

Wink Dot.: :(:( mam tradzik...na plecach...:(

jezeli ci mydlo wysusza skore to ja nawilzaj mleczkiem do ciala lub mam inna propozycje peeling skory raz na tydzien niewysusz skory tak jak mydlo : ehem:
glinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 10:42   #612
madie
Zakorzenienie

Ja też polecam mydełko siarkowe, a potem balsam
madie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 11:02   #613
monisciopaga
Raczkowanie

heh chyba sprobuje wszytskiego po kolei...ja w sumie uzywaz mydelka siarkowego na twarz bo mam taka cere tlusta..i na twarz mi pomaga...a sluchajcie gdybym zasmarowala na wesele pklecy samoopalaczem pomoglo by mi?? buziaki
Stary 2006-08-30, 11:45   #614
madie
Zakorzenienie

A może jakaś maść od dermatologa taka na trądzik??
Ja jakiś czas temu miałam taki wysyp na żuchwie że się załamałam. Pomyślałam że trądzik mi znowu wraca, a ja cierpie ostro, bo jak już mi wyskakują pryszcze to bolesne i ropne.
Pobiegłam do lekarza nastawiona na to że przepisze mi tabletki jakieś z antybiotykiem ale ona dała mi maść z antybiotykiem- clindacne.
Już po paru dniach było widać różnicę. Te pryszcze które szykowały się do wyskoczenia na mojej twarzy zniknęły, te starsze też powoli i teraz już prawie nic nie mam, a minęły jakieś 2 tygodnie
Odpukać w niemalowane- mam nadzieję że będę miała spokój na jakiś czas.
Dodam że ta maść nie była wysuszająca.
pozdr

Edytowane przez madie
Czas edycji: 2006-08-30 o 12:42
madie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 13:28   #615
Emilia1
Zakorzenienie

na trądzik na plecach są też skuteczne preparaty takie jak na twarz czyli retinoidy, kwasy BHA, nadtlenek benzoilu, kwas azealinowy...

również antybiotyki stosowane miejscowo np dalacin t , czy isotretinoina doustnie,jeśli zmiany ropne- dermatolog

Edytowane przez Emilia1
Czas edycji: 2006-08-31 o 14:54
Emilia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 17:16   #616
Medżi_86
Raczkowanie

Jak to trądzik,to jak wcześniej już było napisane,trzeba iść do dermatologa...Niestety ja mam ten sam problem i go lecze,bo witaminki,mydlo siarkowe mi nie pomagaly...
Kiedys stosowalam także Clindance,ale niestety mi nie pomogł...
Najlepsze efekty u mnie były po pewnym płynie robionym na zamowienie w aptece ,ktory dosc nieprzyjemnie pachnie,ale warto sie pomeczyc

Medżi_86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 10:31   #617
monisciopaga
Raczkowanie

w sumie mam taki robiony plyn z apteki kiedys dermatolog mi go przepisal ale jak mialam problemy z dekoltem i szczerze to pomoglo.. dzieki za rade chyba sie wybiore i powiem zeby mi znow przepisał.... buziaki
Stary 2006-09-02, 10:05   #618
_Natalee_
Zadomowienie

Mówią,że opalanie łagodzi trądzik tylko na jakiś czas,a potem wraca ze zdwojona siła,ale ja zawsze tak robie i pomagatez mam problem z krostakami na plecach,a wiekszosc bluzek w mojej szafie jest na ramiaczka.Ja uzywam toniku do przemywania i no-scarupomaga o ile nie dodykam non stop tych krostek
_Natalee_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-02, 17:05   #619
sykutka
Raczkowanie

Hej
Ja wyleczyłam trądzik z pleców i z chęcią podzielę się moim 'zbawieniem' ale to kuracja na co najmniej miesiąc.
Moja dermatolog przepisała mi Zineryt, zarówno na twarz jak i na plecy właśnie, a i tam już miałam syfki.
Przepisała mi jedno opakowanie, z dawkami na miesiąc i pomogło! CO prawda na twarzy krostki mam do tej pory, ale z pleców wszyściuteńko znikło (naprawdę, co do jednej krosteczki!) i do tej pory nie wróciło.
To było chyba w styczniu albo w lutym, a do teraz poznikały mi już na dodatek wszystkie blizny i mam plecy gladkie jak nigdy Z tym że zrezygnowałam również ze słodyczy, ale jestem wielką fanką ketchupu i ostrych przypraw, a to też nie służy
sykutka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 14:04   #620
ebena
Zadomowienie

Bolące gózki na plecach

Od paru dni moje plecy zaatakowały bolące gózki na plecach, zdaje się że to czeraki, 2 z nich były z ropą , którą mąż wycisnoł ale po tych dwoch urosły następne,nie wszystkie jednak dadzą się wycisnąć. Nie wiem co robić. Moze ktoś się podzieli jakimiś informacjami na ten temat.Moze znacie przyczyny powstawania czeraków.
Wiem, że powinnam udać się do dermatologa -ale o ile wiem dostanę antybiotyki- których jestem przeciwniczką.
ebena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 14:24   #621
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach

Dot.: Bolące gózki na plecach

tylko deramtolog moze pomoc i radze jaknajszybciej go odwiedzic, jesli jestes przeciwniczką antybiotykow -powiedz to lekarzowi moze znajdzie inne rozwiązanie, pozdrawiam
virtual_reality jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 14:32   #622
MARTA301215
Raczkowanie

GG do MARTA301215

Cytat:
Napisane przez ebena Pokaż wiadomość
Od paru dni moje plecy zaatakowały bolące gózki na plecach, zdaje się że to czeraki, 2 z nich były z ropą , którą mąż wycisnoł ale po tych dwoch urosły następne,nie wszystkie jednak dadzą się wycisnąć. Nie wiem co robić. Moze ktoś się podzieli jakimiś informacjami na ten temat.Moze znacie przyczyny powstawania czeraków.
Wiem, że powinnam udać się do dermatologa -ale o ile wiem dostanę antybiotyki- których jestem przeciwniczką.

Pamiętaj że zdrowie jest najważniejsze!!! i mimo że jesteś przeciwniczką antybiotyków powinnaś udać się do dermatologa . napewno dużym błędem było wyciśnięcie guzków i przypuszczam że to przyczyniło się do powstania nowych. chyba nie chcesz mieć brzydkich blizn na pleckach Dlatego radzę ci samej nie kombinować tylko już dziś zapisz się do dermatologa
MARTA301215 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 14:37   #623
ebena
Zadomowienie

Chyba macie rację i w piątek udam sie do lekarza. Ale jak nie uda sie wycisnac takiego guzka albo jak nie wycisne to wtedy zostaja mi blizny. Jak wyciskam to ładnie się goi.
Stary 2006-09-06, 14:45   #624
MARTA301215
Raczkowanie

GG do MARTA301215

Cytat:
Napisane przez ebena Pokaż wiadomość
Jak wyciskam to ładnie się goi.
Ja jednak zalecała bym ci samej nie wyciskać bo może dojść do zakażenia itp, tak więc lepiej niech to zrobi właściwie fachowiec
MARTA301215 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 14:47   #625
AniA1986
Raczkowanie

No ja też czasem mam taki problem. czasem własnie na plecach wyskoczy mi taki pryszczo-guzek najczęściej to na górnej partii ramienia. więc jesli wyskoczy mi cos takiego to nie mogę chodzić w bluzkach bez rękawa. ale na szczęście nie zdarza się to często. ale ja zawsze czekam aż samo zniknie bo po pierwsze boje się że może się to pogorszyc po wyciśnięciu, a po drugie to za bardzo boli żeby robić z tym cokolwiem...
AniA1986 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 15:44   #626
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:
Ebena czerak to rak skóry. jeśłi masz w nim płyn to mówisz pewnie o czyraku?jeśłi m\nie masz ich duzo to przyjdą Ci z pomocą namoczone gaziki z maścią ichtiolową czy tormentiol.dermatolog moze faktycznie Ci przpisać antybiotyki .słyszałam też o spodsobie mieszania mleka z szarym mydłem. z domowych sposobów dobra jest cebula, zetrzyj ją , dołóż połowę tormentiolu , żeby komsystencja była gestsza dodaj mąki łyzeczkę.
Stary 2006-09-08, 11:01   #627
ebena
Zadomowienie

Byłam dziś u dermatologa, przepisał mi antybiotyk i ochronę do tego antybiotyku oraz masć. Nie mógł znaleźć przyczyny, bo wszystko o co zapytał zostało wykluczone (kurze, pyły itp.) ale dał mi skierowanie na badanie krwii, mówił, że to moga być przyczyny cukrzycy (no nie wiem bo poczytałam i parę obiawów typowych dla cukrzycy mam, no ale jem bardzo mało słodyczy-prawie wcale, w rodzinie nikt nie choruje na cukrzyce-więc mam nadzieje, że to błedny trop).
Stary 2006-09-08, 15:35   #628
Emilia1
Zakorzenienie

Ebena, zrób te badania! bedzie dobrze
Stary 2006-09-16, 23:45   #629
^Bulba^
Raczkowanie

a ja mam trądzik na twarzy i na plecach i gdzie sie tylko da..:/...nie wiem jak z tym walczyć...;( jak mi sie zaczynał pojawiać trądzik to myślałam, że przejdzie sam, no i troche też nie chcialo mi sie po prostu z tym bawić...i teraz widać tego skutki...:/..mam okropne wągry i pryszcze na twarzy, plecach i troche na dekolcie...wyglądam okropnie i nie wiem co z tym zrobić...nie za bardzo moge sobie pozwolić na drogie preparaty...staram sie tego jakoś pozbyć tzw.:"wyciskaniem"...stos uje tonik "clean&clear" na pryszcze, żel tej samej firmy do cery wrażliwej i żel peelingujący też "clean&cleara" na wągry (raz w tygodniu żeby go szybko nie zużyć)...na noc nakładam paste cynkową (podobno pomaga.. :/ )...ehh, nie wiem co robić zeby sie tego pozbyć...aha! mam cerę tłustą a zarazem wrażliwą...musze stosowac delikatne preparaty zeby nie podrazniac skóry ale jak używam czegoś słabiutkiego to wogle nie pomaga na trądzik... nie wiem co robić...
Prosze o pomoc!
^Bulba^ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 15:51   #630
Soft
Wtajemniczenie

Mydełko siarkowe ( jak wyzej) A moze powinnas zmienic diete skoro kosmetyki nie pomagaja ?
Soft jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
tradzik na plecach, trądzik

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości