Plecy i dekolt. Trądzik, krostki, wypryski, blizny potrądzikowe na plecach i dekolcie - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-01-29, 11:26   #121
LilianaB
Przyczajenie

GG do LilianaB
Re: wypryski na plecach

Tylko pozazdrościć. Ja mam duże problemy ze skórą : twarz, górna część pleców no i nieszczęsny dekolt. Mam 27 lat i 7 letnią córkę także ciążę przeżyłam no ale zmiany hormonalne zrobiły swoje w sensie negatywnym oczywiście. Muszę przyznać że solarium baardzo pomaga, ale muszę wybierać. Cera i skóra poprawiła się na tylę , że buzia się zaleczyła a plecy stały się gładziusieńkie!!! ani śladu pryszczy. No ale niestety pozostały popękane naczynka które mnożą się od roku w błyskawicznym tempie. Najgorszy problem mam z dekoltem. Wyskakują mi co jakiś czas bąble podobne do ugryzień komara które strasznie swędzą. Drapie się nie kontrolując odruchów i potem pozostają czerwone plamy lub naczyniaki o średnicy jakieś 3 mm. Kosmetyczka twierdzi że nie da się ich zamknąć. Jestem w kropce. Pomocy. Może ktoś poradzi mi czym smarować chociaż dekolt aby się nie marchał, pryszczył i nie swędział? Dodam że myję się regularnie, żeby nie było wątpliwości . Twarzą jestem już tak załamana że nie szukam ratunku. Pozdrowienia.
LilianaB jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-29, 12:49   #122
201608040942
Konto usunięte

Fenistil gel jest dobry na takie swedzace sprawy, ale skoro to nie udryzienie komara albo poparzenie sloneczne badz naturalne to napewno nie zagoi przyczyny ale powinno zlagodzic swedzenie.
A tak poza tym tak piszecie ze jestescie juz w tym wieku i ciagle sie nic nie poprawia , moja sasiadka miala taki problem byla juz po liceum i nic lepiej nie bylo, poszla do jakiegos dermatologa z Lodzi ten dawal jej rozne kuracje po ktorych bylo na chwilke lepiej ale problem powracal. Wkoncu dostala jakis lek, przy ktorym musiala co miesiac chodzic na badania gdyz skutki uboczne po nim to bezplodnosc. Ale naszczescie badania byly ok ona brala lek dalej dzis juz od paru latek cieszy sie piekna cara jak w podstawowce, nawet te wstretne przebarwienia i doly po pryszczach znikly. Ona wyprobowala juz wszystko nawet Diane, wiele produktow na hormonach ale to bylo na krotko, dopiero przy tym ostatnim leku( chyba tez hormonalnym)jej przeszlo. Moze wasi lekarze tez powinni o czyms takim pomyslec. ja znam pare osob gdzie takie zwykle kuracje nie pomagaly a przy leczeniu zaburzen hormonalnych wszystko sie poprawilo. Moze wy tez macie nie takie hormony jak trzeba. Wydaje mi sie ze lekarz powiniem was na takie badanie wyslac wtedy leczenie bedzie napewno skuteczniejsze
201608040942 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-29, 13:04   #123
joannea
Zadomowienie

Liliano, takie same objawy mialam w zamierzchlych czasach, kiedy chodzilam na solarium. Lekarz stwierdzil alergie na solarium, ladowal we mnie leki, i przeszlo. Od tamtej pory nigdy juz nie poszlam na solarium, i nigdy sie to nie powtorzylo. Dodam, ze jest to jedyna stwierdzona u mnie alergia, bo generalnie nic mnie nie rusza a lekarze twierdza ze jestem wrecz anyt-alergikiem.
joannea jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-29, 13:36   #124
LilianaB
Przyczajenie

GG do LilianaB

Niestety u mnie to chyba alergia ale nie na solarium bo ostatnio byłam we wrześniu. Robiłam już jeden zestaw testó, ale nic nie wykazały. W poniedziałek 09/02/2004 idę na testy płatkowe. Zobaczymy, ale nie jestem dobrej myśli. Jeśli zaś chodzi o kurację hormonalną to u mnie odpada bo właśnie planuję drugą ciążę i z tego względu nie mogę ani antybiotyków, ani też hormonów. Mój zegar biologiczny tyka no i niestety albo rybki albo akwarium. Także narazie mam nadzieję że jakiś kosmetyk mi pomoże. A może któraś z wie jakie mogą być przyczyny alergi skórnej, po wykluczeniu: płynu do płukania, środków myjących, psa i pierza?
LilianaB jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-30, 05:52   #125
lejka
Zakorzenienie

Liliana napisał(a):
> A może któraś z wie jakie mogą być przyczyny alergi skórnej, po wykluczeniu: płynu do płukania, środków myjących, psa i pierza?

Alergia pokarmowa też objawia się na skórze...
lejka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-18, 10:57   #126
Anonim
Przyczajenie

Trądzik na plecach.

Mam problem z trądzikiem na plecach nie wiem jak się go pozbyć. Czy mogli byście mi doradzić na to jakieś środki. Męczę się z nim juz z 5 lat myslałem że mi on zejdzie z czasem a to jest go coraz więcej. Pomóżcie. Niektóre są okropne takie duże czerwone ropne
Anonim jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-18, 11:07   #127
_Kitten_
Raczkowanie

Re: Trądzik na plecach.

do lekarza a nie w 'zosię-samosię' się będziesz bawić! Jedynie do samodzielnego stosowania mogę polecić tormentiol i benzacne, też davervin. wszystkie do/ok 5-7zł.
_Kitten_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-18, 12:32   #128
anastasia
Raczkowanie

czesc anonimie !!!!ja zgadzam sie z kitten.z problemami skornymi najlepiej isc do dermatologa niz samemu bawic sie w lekarza.lekarz napewno przepisze ci cos co pomoze ci zwalczyc tradzik. wazna tez jest przyczyna takiego tradziku-moze byc on np. spowodowany nieodpowiednim odzywianiem, a lekarz najlepiej potrafi to stwierdzic.powodzenia
Stary 2004-02-18, 15:49   #129
Justy
Zakorzenienie

idź do lekarza. na własna rekę możesz stosować np. tonik Lysanel Active oraz Akneroxid L (4% nadtlenku benzoilu w zawiesinie- wygodniejszy do stosowania na plecach niż w kremie) bez spłukiwania na noc
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-07, 23:45   #130
kjudi
Raczkowanie

mieć za plecami plecy na wakacje

nie wiem co zrobic... mam brzydkie blizny po wypryskach na plecach... nie wiem jak sie ich pozbyc, nie wiem tez co robic zeby moj problem wreszcie sie skonczyl... przegladalam wiadomosci na forum,ale nie znalazlam nigdzie odpowiedzi na moje pytanie.zastosowalam sie do rady jednej z dziewczyn - myje plecki codziennie 2 razy,masujac gabka.nawet pomaga - polecam ten sposob.ale mimo wszystko nie moge pozbyc sie tych blizn... PROSZE I DZIEKUJE ZA POMOC
kjudi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-08, 08:23   #131
Nefretete
Zadomowienie

GG do Nefretete
Re: mieć za plecami plecy na wakacje

Cześć
czy chodzi Ci o czerwone plamy po trądziku?; jeśli tak to udaj się do dermatologa, każdy z nich powienien mieć ciekły azot i tym dotyka punktowo blizny, syfy, które w efekcie znikają, odpadają.

Pozdrawiam

http://www.v10.pl

Narodowa strona Polaków-> http://www.narzekalnia.pl

Nefretete jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-08, 18:39   #132
kjudi
Raczkowanie

dzieki za pomoc i wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet.
Moze ktos zna jeszcze jakis sposob....
pozdrawiam wszystkie kobietki duze i male
Stary 2004-03-09, 11:53   #133
Camilla
Zakorzenienie

Cześć.
Może wypróbuj na plecach krem z kwasem AHA np. na noc. Do tego smaruj plecki kremem o silnym działaniu przeciwtrądzikowym z serii poniżej 20 Erisa np. w dzień, i punktowo na blizny i zaczerwienienia nakładaj i delikatnie wsmarowuj maść Cepan.
Mi taki zestawik bardzo pomógł, co prawda nie miałam aż tak dużo czerwonych plamek i blizn, ale były i strasznie mnie to denerwowało.
Pozdrawiam
Kamila

jesteśmy razem

Camilla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-09, 14:12   #134
kjudi
Raczkowanie

Kamila, dzieki za odpowiedz... mam jeszcze mala prosbe moglabys mi podac ceny tych kosmetykow i tej masci, tak mniej wiecej
Stary 2004-03-09, 16:05   #135
_Kitten_
Raczkowanie

kwasy AHA to bardziej są przydatne do nawilżania a do skóry trądzikowej- BHA.
Stary 2004-03-09, 16:20   #136
Beata
Przyjaciółka Wizażu

Kwasy AHA jeśli mają niskie stężenie rzeczywiście poprawiają nawilżenie skóry,przy większych stężeniach mają działanie złuszczające i polecane są także dla cery tłustej ,trądzikowej.

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-09, 22:59   #137
Camilla
Zakorzenienie

Ja używam akurat kremu z AHA o niskim stężeniu, plecy są ładnie nawilżone,krostki wyskakują mi sporadycznie i najczęściej przed okresem zamiast na twarzy . Skóra jest gładsza no i plamki się rozjaśniły. Mam akurat krem z Avonu z wit. E i kwasami AHA kosztuje ok. 20 zł. Maść Cepan (do kupienia w aptece) kosztuje ok. 11 zł a krem Ersia ok. 12/13 zł.

jesteśmy razem

Camilla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-10, 20:15   #138
kjudi
Raczkowanie

A moze ktos zna jakis fajny peeling, cos podobno do Nivea taki delikatny i przepraszam ze ciagle o tym smece
Stary 2004-03-10, 21:01   #139
_Kitten_
Raczkowanie

nie używaj peelingów z drobinkami bo rozniesiesz bakterie, jeśli już do enzymatyczne (no chyba że masz same blizny bez nowych wyprysków). a na blizny możesz wypróbować Diacneal lub Cleanance- Avene ok 45zł(+ krem z filtrem) lub acne-derm(16zł), isotrex; a na syfki-te wyżej lub brevoxyl (ok 20zł), davercin(5-8zł), tormentiol(5zł).
Stary 2004-03-11, 11:51   #140
Kamilanet
BAN stały

GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet

Polecam L'oreal - pięknie, cudownie pachnie, zapach jeszcze długo pozostaje na ciele. Zawiera kwasy, ale jest delikatny.
Kamilanet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-07, 17:48   #141
iwa_iwa_iwa
Raczkowanie

GG do iwa_iwa_iwa
WYPRYSKI NA PLECACH -wolanie o pomoc!!!!!!!!!!-PILNE!.

iwa_iwa_iwa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-07, 17:51   #142
iwa_iwa_iwa
Raczkowanie

GG do iwa_iwa_iwa
Re: WYPRYSKI NA PLECACH -wolanie o pomoc!!!!!!!!!!-PILNE!.

Na moich plecach pojawiaja sie czerowne duze krosty, wrecz nazwlalabym bolesne guzy . Wyglada to nieciekawie. Za kilka tygodni ide na wesele. Wiadomo suknia, ramionka odsloniete. Pomozcie prosze!. Co z tym robic?.
Kosmetyczka kazala mi robic peelingi ziarniste +maseczki przeciwtradzikowe ,ale efektu brak . Czy ktos mi pomorze?.
Pozdrawiam.
Iwona.
Stary 2004-05-07, 19:57   #143
Agna_Iolanthe
Raczkowanie

Gorąco polecam wizytę u dermatologa. Możliwe, że potrzebujesz np. antybiotyku i masz chyba szansę zaleczyć się do czasu imprezy. A peelingi ziarniste na wypryski ze stabem zapalnym są niewskazane, ponieważ utrudniają gojenie i przyczyniają się do rozprzestrzeniania zakażenia. Jeśli chcesz intensywniej oczyszczać czymś skórę na plecach, wypróbuj raczej maskę z zielonej glinki - ona wspomaga gojenie i działa przeciwzapalnie.
Pozdrawiam.
Agna_Iolanthe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-07, 20:07   #144
czarownica
Zadomowienie

A ja proradziłam sobie z krostami innymi niespodziankami w śmieszny sposób...zmieniłam koszulkę do spania na taką na ramiączkach satynową i krosty zniknęły. Dla potwierdzenia tej szalonej tezy znów zaczęłam spać w t-shirtach i wypryski wróciły. Więc znowu był test z koszulką na ramiączkach i ona została, od kilku miesięcy noszę dekoldy kiedy tylko chcę . Dodam że próbowałam na te plecy wielu maści i kremów, toników, maseczek i nic nie pomagało.
P. Arden

Mój blog: http://spinkowemazidla.blogspot.com/
czarownica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-07, 20:54   #145
Julka84
Raczkowanie

Ja ostatnio byłam u dermatologa niby z trądzikiem na twrzy ale peirwsze co to zobaczył plecy czy tam tez nie ma. Niestety kilka się pojawiło i pani dermatolog przepisała mi Lubexyl i Acnosan. Lubexyl to jest specjalne mydło które stosuje się wieczorem podczac kapieli myjąc nim plecy (tlyko trzeba dokładnie spłukac bo może odbarwiać rzeczy - jednak mi się jeszcze nie zdarzyło) a potem po umyciu jak plecy wyschnął przetrzec je Acnosanem. W sumei stosuje to od tygodnia i o efektach ciężko mówić ale jak narazie mała zmiana jest. Może tobie też pomoże, pozdrawiam
Julka84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-07, 22:15   #146
mskladaczek
Zakorzenienie

jesli cos kumus pomoglo to nie znaczy ze drugiej osobie to tez pomoze, tymbardziej ze nie wiecie co to sa za krostki, moze zupelnie rozna jets przyczyba ich powstania a co za tym idzie zupelnie inne leczenie powinno byc zastosowane., takie "rzezcy" napewno powinien zobaczyc swoim wprawnym okiem dermatolog. w koncu to on zna sie na takich problemach najlepiej.
mskladaczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-07, 22:39   #147
iwa_iwa_iwa
Raczkowanie

GG do iwa_iwa_iwa

Bylam w ubieglym roku u dermatologa. Jedyne co mi przepisal to linia Z LRP. Dodatkowo smaruje sie mascia Differin, rowneiz przepisana przez dermatologa.

Jesli chodzi o stosowanie peelingu ziarnistego, to sama sie zdziwilam, ale tak wlasnie poradzila mi moja kosmetyczka ?!.

Czy tk rost moga miec cos wspolnego z odchudzaniem ?.
Stary 2004-05-07, 22:58   #148
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Oczywiście rady można dawać, ale i tak nic nei zastąpi wizyty u lekarza. Od siebie mogę tylko dodać iż nie rozumiem zaleceń kosmetyczki - na Twoim miejscu odstawiłabym peeling ziarnisty bo tylko rozsiewasz stan zapalny. Natomiast glinka zielona jak najbardziej zalecana. Jeśli masz już bardzo dużo bolesnych, rozsianych cyst to obawiam się że będziesz musiała udać się do lekarza, byc moze będzie koneiczny antybiotyk. Możesz wypróbować Brevoxyl/Beznacne (to pierwsze lepsze zdecydowanie), przemywać plecy delikatnymi emulsjami do trądzikowej cery - polecam żele Dermedica czy Iwostin Purritin, lub wspomniany Lubexyl - sama go tu kiedys komuś polecałam, bardzo lubie tę emulsję, to tez nadtlenek benzoilu, którego jestem gorącą zwolenniczką. Generalnie zasady postępowania są te same co przy twarzy...

A dopiero teraz doczytałam! Skoro uzywasz Differinu niewskazane są preparaty z nadtlenkiem benzoilu. Albo nadtlenek benzoilu albo retinoidy. Moze powinnaś cierpliwie poczekac na efekty differinu - długo używasz? Na poczatku sporo dziewczyn skarżyło się na natężenie problemów ze skórą.

Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-28, 20:20   #149
Magda16
Przyczajenie

GG do Magda16
MÓJ DEKOLD....!! RATUNKU

Dziewczyny pomóżcie mi wyskoczyły mi pryszcze na dekoldzie i na plecach co mam robić?? nie daje sobie rady!! i nie moge nosić bluzeczek na ramiaczkach bo to bardzo brzydko wyglada, pomóżcie mi potrezbuje jakiś niedrogich leków!!!

z góry dziekuje<buziaczki>!!
Magda16 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-28, 22:44   #150
gabis
Raczkowanie

GG do gabis
Re: MÓJ DEKOLD....!! RATUNKU

tez mialam ten sam problem

Edytowane przez gabis
Czas edycji: 2012-07-13 o 18:57
gabis jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
tradzik na plecach, trądzik

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości