żeński odpowiednik nivea for men z Q10? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-05-28, 17:01   #1
doorcia
Przyczajenie

żeński odpowiednik nivea for men z Q10?

mam dość nietypowe pytanie: czy istnieje żeński odpowiednik kremu do twarzy nivea for men Skin Essentials Regenerujący krem Q10 i nie chodzi mi o krem przeciwzmarszczkowy! mam 23 lata i uważam że jest jeszcze za wcześnie na kremy odmładzające, mój chłopak jest kucharzem i bez przerwy od oparów tłuszczu wychodziła mu tzw. potówka na czole, po tym kremie jak ręką odjął, ja też się zmagam z tym problemem mimo, że nie jestem kucharką, mam za to tłustą cerę, typowe kremy matujące dają tylko chwilowy efekt, jeśli ktoś może pomóc to bardzo prosze...
doorcia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 17:25   #2
agnieska
Zakorzenienie

Dot.: żeński odpowiednik nivea for men z Q10?

kremów nie dobiera się do wieku tylko potrzeb skóry - możesz spokojnie używać męskiej wersji

agnieska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 19:50   #3
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agnieska
kremów nie dobiera się do wieku tylko potrzeb skóry - możesz spokojnie używać męskiej wersji
Popieram. Wiek czy płeć to nie są argumenty przemawiające za/przeciw kupnem jakiegoś kremu.

A tak a propos Doorciu, kremy przeciwzmarszkowe stosuje się zanim zmraszczki się pojawią,jak sama nazwa wskazuje, bo potem taki kremik nic nie da. Polska nazwa, a raczej tłumaczenie "przeciwzmarszkowy" jest mylne. Zazwyczaj są to kremy typu "anti age", czyli przeciwstarzeniowe
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 19:53   #4
agnieska
Zakorzenienie

I jeszcze coś mi przyszło do głowy - nie sądzę aby stężenie substancji aktywnych w kremach popularnych (ale mi ładne określenie wyszło ) było różne lub znacznie się różniło zależnie od docelowej płci . Prodeucenci rzadko kiedy dają do kremów optymalne stężenie - albo z wyrachowania albo z troski o "zwykłego" użytkownika żeby sobie krzywdy nie zrobił (choć ja obstaję przy pierwszej wersji...)

Stary 2006-05-28, 21:18   #5
koko
Zakorzenienie

GG do koko

Poza tym istnieje przecież damski odpowiednik tego kremu- w takim białym słoiczku- krem nivea visage z koenzymem Q10.
koko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-29, 03:34   #6
scarface
Raczkowanie

albo we fluidzie do cer bardziej tlustych, we flakonie z dozownikiem, z w miare stabilnym choc niskim filtrem, jednakowoz q10 tam niewiele, sloiczki dodatkowo powoduja szybsza dezaktywacje aktywnych skladnikow
Stary 2006-05-29, 15:07   #7
doorcia
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez agnieska
tylko jak ominąć ten zapach...

a co do żenśkiego nivea z Q10 to pisze, że ma on działanie przeciwzmarszczkowe i to mnie troche przeraża, zwłaszcza że ze względu na rodzaj cery mnie to tak szybko nie grozi (podobno tłusta cera wolniej się starzeje)
Stary 2006-05-29, 15:20   #8
agnieska
Zakorzenienie

tak naprawdę działać przeciwzmarszczkowo możesz tylko przy użyciu filtrów, przeciutleniaczy i retinoidów spokojnie, on może co najwyżej nawilżyć żeby wizualnie wypchnąć te zmarszczki

Stary 2006-05-29, 16:41   #9
doorcia
Przyczajenie

ale ja jeszcze nie mam zmarszczek! zawsze na takich kremach sugerują stosowanie po 25 roku życia ale skoro tak uważasz agnieska, że mi nie zaszkodzi a efekt będzie podobny do tego męskiego to może spróbuje
Stary 2006-05-29, 17:03   #10
agnieska
Zakorzenienie

a jak Twoim zdaniem ten krem może w cudowny sposób zlikwidować zmarszczki? nie zlikwiduje, zresztą, jak już wcześniej mówiłam - jeśli ten krem Ci służy to i w wieku 15 lat możesz go używać

Stary 2006-05-29, 17:39   #11
olik04
Zakorzenienie

ja mam 18 lat i mam niby liftingujacy podklad ;P nic tam nie liftinguje, ale za to jest swietny i ma filtry
z kremem jest tak samo to zalezy czego twoja skora potrzebuje w danym momencie
olik04 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-29, 17:56   #12
agnieska
Zakorzenienie

bo producenci zwyczajnie nabijają w butelkę z tym działaniem przeciwzmarszczkowym, taka bolesna prawda
Olik04 - żeby podkład dawał taką ochronę jaką obiecuje, musiałabyś mieć niezłą tapetę wyobrażasz sobie za każdym razem lać 2ml na twarz?

Stary 2006-05-29, 18:31   #13
natii4
Zakorzenienie

Co do Nivea z Q10 to ja bym tak nie namawiała autorki wątku na ten krem i to nie ze względu,że jest przeciwzmarszczkowy,bo zgadzam się z poprzedniczkami ale dlatego,że on jest wg mnie tłusty. Szybko się wchłania, ma fajny zapach,ale zostawia taki tłusty film i strasznie to jest irytujące. Biorąc pod uwagę,że autorka ma tłustą skórę odradzałabym ten krem. Ja go używam wtedy kiedy potrzebuję porządnego nawilżenia dla mojej mieszanej buzi. Na dzień wygląda fatalnie na skórze Takie są moje odczucia. Może jeżeli przeszkadza Ci zapach tego kremu dla mężczyzn to używaj go na na noc??

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-29, 19:50   #14
olik04
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agnieska
bo producenci zwyczajnie nabijają w butelkę z tym działaniem przeciwzmarszczkowym, taka bolesna prawda
Olik04 - żeby podkład dawał taką ochronę jaką obiecuje, musiałabyś mieć niezłą tapetę wyobrażasz sobie za każdym razem lać 2ml na twarz?
ee tam :P ja nie mam po nim tapety, ale mam nadzieje ze chociaz minimalnie cos tam chroni przed sloncem
Stary 2006-05-29, 20:27   #15
agnieska
Zakorzenienie

nie zrozumiałaś co miałam na myśli faktor podawany przez producenta nie chroni Cię w taki sposób, gdyz podkład nakładasz cienką warstwą, a do ochrony potrzebne by było 1,8ml na twarz. WYbacz brutalność - nadzieję zawsze możesz mieć

Stary 2006-05-29, 21:00   #16
olik04
Zakorzenienie

ee tam :P
Stary 2006-05-29, 21:34   #17
agnieska
Zakorzenienie

nie ee tam, bo na to są badania - ale to Twój wybór

Stary 2006-05-29, 21:55   #18
olik04
Zakorzenienie

no nie wiem, mnie to jakos przed sloneczkiem chroni :P
jakbym miala filtry, podklad czy cokolwiek 1,8 ml sobie nakladac to bym miala zawsze niezla skorupke
Stary 2006-05-29, 21:59   #19
agnieska
Zakorzenienie

Wierz mi - nie też miałam takie obawy, zakwaszałam się i olewałam filtry - teraz okazuje się, że wychodzą świetne makijaże na filtrze i można go pokochać (patrz podpis ).
Podkład może Cię chronić przy słabym nasłonecznieniu przed opalenizną, czyli UVB. UVA są znacznie groźniejsze dla skóry

Stary 2006-05-29, 22:30   #20
olik04
Zakorzenienie

najczesciej uzywam ivostin 20 i do tego podklad (z filtrami lub bez) A ktora avene uzywasz?
Stary 2006-05-30, 11:58   #21
doorcia
Przyczajenie

nati4: świetny pomysł! można go używać na noc...
Stary 2006-05-30, 18:51   #22
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agnieska
nie ee tam, bo na to są badania - ale to Twój wybór
Ja Ci wierzę, Agniesko!!!
Stary 2006-05-30, 22:39   #23
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez olik04
najczesciej uzywam ivostin 20 i do tego podklad (z filtrami lub bez) A ktora avene uzywasz?
Iwostin dopiero w tym roku wypuścił stabilne filtry - seria Solecrin. Używam różnych, Avenka na lato bo nie chcę zmniejszać ochrony przez destabilizację podkładem tzw. "z dzieciaczkiem", 40, mam też mleczko, ale jeszcze nie otworzyłam. Jeśli obawiasz się skorupki na twarzy, to może na początek te najlżejsze filtry? Np. ultralekki fluid Vichy, o ten http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=10857. Wiem że przełożenie ceny/wielkość opakowania/tempo w jakim powinno je się zużyć jest trochę przerażające, dziewczyny z większych pojemności i równie lekkich polecają LRP Anteliosa Dermo Pediatrics- http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=11117. Wiele z nas świadomie się destabilizuje bo musi lub chce połączyć zdrowie z dobrym wyglądem, ale podkład wklepujemy - ograniczamy ścieranie cienkiej ochronnej warstwy no i to naturalniej wygląda niż rozcierany

ps. może w wolnym czasie poczytasz artykuły polecane na Biochemii? Pani Basia daje nowe spojrzenie na kwestię pielęgnacji.. ale to brzmi uświadamiasz sobie jak producenci robią nas w bambuko

ps2. L_V - dziękuję łączmy się w wierze

Stary 2006-05-30, 23:34   #24
olik04
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agnieska
Iwostin dopiero w tym roku wypuścił stabilne filtry - seria Solecrin. Używam różnych, Avenka na lato bo nie chcę zmniejszać ochrony przez destabilizację podkładem tzw. "z dzieciaczkiem", 40, mam też mleczko, ale jeszcze nie otworzyłam. Jeśli obawiasz się skorupki na twarzy, to może na początek te najlżejsze filtry? Np. ultralekki fluid Vichy, o ten http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=10857. Wiem że przełożenie ceny/wielkość opakowania/tempo w jakim powinno je się zużyć jest trochę przerażające, dziewczyny z większych pojemności i równie lekkich polecają LRP Anteliosa Dermo Pediatrics- http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=11117. Wiele z nas świadomie się destabilizuje bo musi lub chce połączyć zdrowie z dobrym wyglądem, ale podkład wklepujemy - ograniczamy ścieranie cienkiej ochronnej warstwy no i to naturalniej wygląda niż rozcierany

ps. może w wolnym czasie poczytasz artykuły polecane na Biochemii? Pani Basia daje nowe spojrzenie na kwestię pielęgnacji.. ale to brzmi uświadamiasz sobie jak producenci robią nas w bambuko

ps2. L_V - dziękuję łączmy się w wierze
slyszalam wlasnie gdzies ze np. producenci pisza ze krem ma filtry np. 15 a tak naprawde to ma 8

dzieki za rade rzeczywiscie o tych filtrach to tylko pobieznie spojrzalam bo przerazila mnie ilosc postow o nich :P
Stary 2006-05-31, 10:01   #25
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez olik04
slyszalam wlasnie gdzies ze np. producenci pisza ze krem ma filtry np. 15 a tak naprawde to ma 8
Aby otrzymać wartość faktora deklarowaną prze pruducenta na opakowaniu musisz nalożyć 2ml produktu na twarz!! Spróbuj to zrobić z kremem na dzień.... Dlatego my, Filtromaniaczki tak szybko zużywamy te filtry i ciągle gadamy o połysku na twarzy typu "glow by j.lo"
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości