Mikrodermabrazja u lekarza lub kosmetyczki. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Pokaż wyniki sondy:
0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-11-22, 21:21   #91
Emilia1
Zakorzenienie

Dot.: Mikrodermobrazja-jak to działa???

podpinam pod Ray jest skutecznha, ja wyleczylam np rozstepy oczywsice w serii i nie tylko dzieki niej ale wiele \jej zawdzieczam
Emilia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 21:36   #92
Emilia1
Zakorzenienie

Dot.: Mikrodermabrazja

nie ma przeciwskazan jesli skora jest plytko unaczyniona
Stary 2006-11-23, 11:52   #93
aga 63
Przyczajenie

Dziękuję Emilko, a może jeszcze polecilabyś mi jakiś dobry krem na dzien i na noc dla mojego rodzaju skóry?? Mam (24 lata) cerę wrażliwą skłonną do zaczerwienień; na zmienne warunki środowiska i pod wpływem stresu czy gorącego, suchego powietrza robię się czerwona, po prostu moje policzki są pąsowe , zastanawiałam się nad kremem z La Roche Posay - Rosalic, tylko on kosztuje ok 65 zł, a w aptece nie mięli próbek i nie wiem czy będzie dla mnie odpowiedni, bardzo proszę Cię o jakieś wskazówki
aga 63 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 12:53   #94
Ashia
Rozeznanie

byłam na wyszukiwarce , ale tam nie ma odpowiedzi co ze skórą się dzieje po tym zabiegu, czy można się pokazać na drugi dzień nie strasząc nikogo. Co prawda ja nie miałam takich doświadczeń po oczyszczaniu, ale lepiej dmuchać na zimne
Stary 2006-11-23, 13:30   #95
Emilia1
Zakorzenienie

ale dokladnie jak co sie dzieje? w czasie czy po zabiegu?
Stary 2006-11-23, 13:39   #96
Emilia1
Zakorzenienie

dobry bylby a za drogi tak?

to na noc dermobasa
lipobase
optiderm
baleum
toleriane
aderma
xerial
trixere
hydrance optimale riche
exomega
eptiheliale
hydranormlinoderm omega
ocerin
antirougerous
reti c
flavo c
iwostin e + c

na dzien kem z filtrem np odzywczy iwostin 50 czy avene
Stary 2006-11-23, 15:12   #97
Ashia
Rozeznanie

po zabiegu, własnie rozmawialam z koleżanką, która miała po tym zabiegu kłopoty z twarzą przez 2 tygodnie, miała strasznie czerwoną i podrażnioną,
Stary 2006-11-23, 15:27   #98
Etoan
Przyczajenie

GG do Etoan

Z tego co pisze na wszystkich stronach to powinna być max. 3 dni czerwona.Nawet po oczyszczaniu mechanicznym nie byłem więcej niż 3 dni czerwony ,a wiadomo jak to się wykonuje.Zresztą sam jutro ide na mikrodermabrazja przy okazji to przekonam się na własnej skórze .
Etoan jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 17:52   #99
Julia-84
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)

Czy to jest zabieg tylko dla dojrzalych cer? Pytam bo kompletnie nie wiem co to jest mikrodermabrazja (choc coraz czesciej sie o niej mowi). Czy takie zamienniki typu "mikrodermabrazja w domu" tez przynosza porównywalne efekty?
Julia-84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 18:07   #100
orange28
Raczkowanie

Domowe preparaty do mikrodermabrazji nijak się mają do tej gabinetowej - przynajmniej w moim przypadku. Ja mikrodermabrazję stosuję na przemian z kawitacją zamiast kwasów, na które moja sucha i wrażliwa skóra reaguje dużym podrażnieniem. To przez jaki okres czasu skóra dochodzi do siebie być może zależy od ustawionej mocy oraz od tego czy zabieg wykonuje kosmetyczka czy dermatolog, piszę być może bo specjalistką nie jestem Natomiast mam pytanie do specjalistek: jakie są różnice w efektach między mikrodermabrają diamentową a korundową, czy ta ostatnia jest słabsza? Wiem tylko tyle, że wykonuje się je innymi urządzeniami.
orange28 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 18:23   #101
orange28
Raczkowanie

Dot.: Mikrodermabrazja /wątek zbiorczy/

Moja skóra jest sucha i bardzo wrażliwa, a mikrodermabrazję u kosmetyczki znosi znosi super, w przeciwieństwie do kwasów i domowej loreala, które jedynie mocno ją podrażniły.
orange28 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 19:32   #102
Eire
Raczkowanie

Dot.: mikrodermabrazja [Wrocław]

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
brzmi bardzo zachecajaco
powiedzcie mi czy mikrodermabrazja usuwa zaskorniki zamkniete? jakos nie moge sie zdecydowac na "wyciskanie" u kosmetyczki a slyszalam tyle dobrego o miktodermabrazji.Ogólnie mam ladna cere, nie swiece sie, nie mam pryszczy tylko te nieszczesne zaskorniki na brodzie
Acha powiedzcie czy po zabiegu uzywacie filtrów? jak skora wyglada zaraz po zabiegu? jest bardzo czerwona?
zachaczam o tę wypowiedź i także prosze o odpowiedz. Mam cerę mieszaną, a na suchych policzkach mnostwo zaskórników. Byly one wyciskane przez kosmetyczke, ale skora wygladala ładnie tylko po pierwszej wizycie. Niestety po nastepnych zaskorniki wracaly jeszcze szybciej. Zatem moje pytanie brzmi: czy mikrodermabrazja poradzi sobie z zaskornikami (prawdopodobnie glebokimi, poniewaz kosmetyczka nacinala mi skore aby moc niektore wycisnac)?

avatarek ze strony: e-avatarki.mylog.pl
Eire jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 19:57   #103
Ashia
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Etoan Pokaż wiadomość
Z tego co pisze na wszystkich stronach to powinna być max. 3 dni czerwona.Nawet po oczyszczaniu mechanicznym nie byłem więcej niż 3 dni czerwony ,a wiadomo jak to się wykonuje.Zresztą sam jutro ide na mikrodermabrazja przy okazji to przekonam się na własnej skórze .
napisz koniecznie jak efekty !
Stary 2006-11-24, 16:50   #104
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:
Czy to jest zabieg tylko dla dojrzalych cer? Pytam bo kompletnie nie wiem co to jest mikrodermabrazja (choc coraz czesciej sie o niej mowi). Czy takie zamienniki typu "mikrodermabrazja w domu" tez przynosza porównywalne efekty?
nie tylko dla dojrzalych , ne ma ograniczen wiekowych , ona obejmuje wiele schorzen

domowa nie ma takich efektow jak salonowa
Stary 2006-11-24, 16:53   #105
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:
Natomiast mam pytanie do specjalistek: jakie są różnice w efektach między mikrodermabrają diamentową a korundową, czy ta ostatnia jest słabsza? Wiem tylko tyle, że wykonuje się je innymi urządzeniami.
korundowa jest kłopotliwa bo zbiorniczkow jest wiecej , diamentowa z kolei czysci sie trudniej , jalhigieniczniejsza jest solna

efekty takie same mozna powiedziec
Stary 2006-11-24, 16:57   #106
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:
rzmi bardzo zachecajaco
powiedzcie mi czy mikrodermabrazja usuwa zaskorniki zamkniete? jakos nie moge sie zdecydowac na "wyciskanie" u kosmetyczki a slyszalam tyle dobrego o miktodermabrazji.Ogólnie mam ladna cere, nie swiece sie, nie mam pryszczy tylko te nieszczesne zaskorniki na brodzie
Acha powiedzcie czy po zabiegu uzywacie filtrów? jak skora wyglada zaraz po zabiegu? jest bardzo czerwona?

zachaczam o tę wypowiedź i także prosze o odpowiedz. Mam cerę mieszaną, a na suchych policzkach mnostwo zaskórników. Byly one wyciskane przez kosmetyczke, ale skora wygladala ładnie tylko po pierwszej wizycie. Niestety po nastepnych zaskorniki wracaly jeszcze szybciej. Zatem moje pytanie brzmi: czy mikrodermabrazja poradzi sobie z zaskornikami (prawdopodobnie glebokimi, poniewaz kosmetyczka nacinala mi skore aby moc niektore wycisnac)?
filtry za;lecam uzywac caly rok.

niestey mikrodermabrazja nie usunie zask zamknietych , przy głebokich tez nie , tylko powierzchniowe
Stary 2006-11-24, 22:36   #107
Etoan
Przyczajenie

GG do Etoan

Jestem już po mikrodermabrazji .Koszt z krioterapią wyniósł 250 zyla ,więc 200 zyla za mikro.Pani dermatolog wzięla do ręki rurke zakończoną podobnie jak urządzenia rodem dentysty .Do tegoz dużym otworem .Zamknąłem oczy .Zaczęla od przeczyszczenia mi skóry ,a potem zaczęła od małego natężenia.Uczucie było jakby ktoś mi rurke z odkurzacza do twarzy przyłożył i jeździł .Dziwne to uczucie ,ale nie boli.Miałem zamknięte oczy ponieważ Pani dermatolog mówiła , że będzie się sypał jakby jakiś piasek ,więc musiałem chronić oczy.Moja skóra była czerwona tylko 30 minutek .Już jest normalna.Efekty są takie , że mniejsze zaskórniaki zeszły , blizna potrądzikowa pod okiem spłaszczyła się , rozszerzone pory jednak na pierwszy rzut bez zmian , a po za tym skóra bardzo mięciutka i gładka .Mikrodermabrazja to metoda długotrwała .Wiedziałem o tym , więc cudów się nie spodziewałem.Trzeba być cierpliwym.
Etoan jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 11:08   #108
imported_Iśka
Raczkowanie

Ja chciałam się poradzić kogoś doświadczonego po którym zabiegu są lepsze efekty, czy po mikrodermabrazji czy może po peelingu kawitacyjnym połączonym z sonoforezą i czy np. mikrodermabrazję można połączyć z sonoforezą zamiast peelingu? Ogólenie mam cerę mieszaną i dużo przebarwień po trądziku, a nawet sporo strupków po krostkach. Czy po np. 2 zabiegach widoczna byłaby poprawa i przebarwienia mniej widoczne?
imported_Iśka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 12:12   #109
Emilia1
Zakorzenienie

mikrodermabrazje mozna polaczyc z sonoforeza, zarowno peeling kawitac jak i mikrodermabr ususwaja zaskorniki plytko umijscowione. jednak po kawitacji mozna dostrzec "poluźnienie" tych glebszych zaskrnikow i po 4 dniach mozna udac sie na mikrdoermabrazje

w przypadku przebarwieni mikrodermabr jest bardzo porzyteczna , mozglabys ja polaczayc z kremami depigmentujacymi czy kwasami, ktore sa tez skuteczne przy przebarw
Stary 2006-12-01, 12:43   #110
imported_Iśka
Raczkowanie

Dzięki za odpowiedź, a jeszcze odnoście tego kremu depigmentującego bądź kwasu to rozumiem, że to miałoby być do użytku domowego czy Emilko miałaś na myśli jeszcze jakiś inny zabieg po mikrodermabrazji? Zapomniałam dodać, że w tej chwili stosuję Differin i jest O.K. czy od razu po mikrodermabrazji też mogłabym go dalej używać czy wtedy wskazana byłaby jakaś przerwa?
Ja myślałam, żeby wykonać mikrodermabrazję+sonofore zę a w domciu dalej używać retinoidów. Przed zabiegiem będę chciała skonsultować się z moją kosmetyczką ale chciałabym się również poradzić Ciebie.
Stary 2006-12-01, 22:27   #111
agata_wwl
Raczkowanie

Za mną już do dawna chodzi pomysł zrobienia sobie mikrodermabrazji, ale boję się, że może mi zaszkodzić Moja skóra jest tłusta (szczególnie w strefie T), mam skłonność do trądziku i pozostałości po nim w postaci drobnych blizn oraz zaczerwienień... i właśnie te defekty chciałabym jakoś usunąć. Czy mikrodermabrazja mi w tym pomoże?

I mam ogromną prośbę - czy ktoś z Warszawy mógłby mi polecić jakiś dobry salon kosmetyczny albo dermatologa, który wykonuje ten zabieg?
agata_wwl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 22:53   #112
Mary_Q
Zakorzenienie

podpinam sie

aha nie wiem jaka wybrac mikrodermabraxje do cery suchej i wrazliwej?ale z zaskornikami i sladami po syfkach ropnych w strefie T?
Mary_Q jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-02, 10:23   #113
Emilia1
Zakorzenienie

jesli uzywasz retinoidow to niemusisz na razie niczego dodatkowo stosowac bo one tez maja dzialanie wybielajace i dzialajace na przebarwnieja

jesli bedziesz chciala wlaczyc kwasto trzeba zrobic to w odpowiedniem odstepie czasowym

po mikrodermabrazji odczekaj ok 3 dni az uzyjesz diferinu ale nawilzacze mozesz stosowac
Stary 2006-12-02, 10:24   #114
Emilia1
Zakorzenienie

Mary Q niema przeciwskazan na cere sucha i wrqazliwa, rozniez z naczynkami ( robi sie jeszcze delikatniej poporostu)
Stary 2006-12-02, 14:52   #115
Mary_Q
Zakorzenienie

Dot.: Mikrodermabrazja u lekarza lub kosmetyczki /wątek zbiorczy/

dziekuje Emilo bo wlasnie mama zamiar sie zabrac za kwaski i te inne rozne ,tak jak mowials mialam najpierw zamiar kupic effclear,ale potem jeszce wpadlam na gommage a na koncu na ten peeling migdalowy,watek o nasyzm domowym laboratorium i na te stronki mazidla.com i te o hydrolatach i juz mi sie wsyztko pomieszalo ale postanowilam jednak zamowic cos za mazidel i sobie sama stworzyc...tlyko bardzo sie boje ze sobie skrzywdze twarz mimo wsyztsko :| czy ten peeling migdalowy dziala w sumie tak jak mikredermabrazja?to wsyztsko jest podobne prawda?aha i dlaczego zawsze musi byc filtr?i ktory wybrac?to tez zalzy do cery czy jest sucha czy tlusta?
Mary_Q jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-02, 17:28   #116
millaa111
Raczkowanie

ja robiłam we wro u dr kaniowskiej- w derma pulsie. Absolutnie nie polecam! Naciągara i jedzie na dobrej reputacji. Jedynym celem jest wyciągnięcie kasy od klientki. Mikrodermabrazję robi rutynowo- nie bacząc na cerę i warunki (mi zrobiła na suchej , naczynkowej cerze, w środku lata przed urlopem zapewnaijąc,że swobodnie moge się po tym opalać- a potem pielęgniarka mi absolutnie zabroniła opalania). Skasowała 400 zł (bo z dekoldem)a efekt to jedynie bardziej miekka w dotyku skora...dodam,że nigdy nie mialąm problemow z trądzikiem, pryszczami ani nawet zaskornikami. Tak to jest, jak człowiek zaufa autorytetowi:/
millaa111 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-04, 08:28   #117
imported_Iśka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
jesli uzywasz retinoidow to niemusisz na razie niczego dodatkowo stosowac bo one tez maja dzialanie wybielajace i dzialajace na przebarwnieja

jesli bedziesz chciala wlaczyc kwasto trzeba zrobic to w odpowiedniem odstepie czasowym

po mikrodermabrazji odczekaj ok 3 dni az uzyjesz diferinu ale nawilzacze mozesz stosowac
Emilko, a jesli teraz cerę mam troszkę podleczono to jeśli po mikrodermabrazji zastosuję retinoidy czy może znowu wystąpić wysyp, bo tego akurat najbardziej się obawiam.
Stary 2006-12-04, 10:43   #118
agnieska
Zakorzenienie

zależy co tzn. "troszkę podleczona" - jeśli wciąż jest niespokojna, wysypuje Cię, to bardzo możliwy jest kolejny wysyp po mikrodermabrazji (który tak czy siak by wystąpił). Jeśli masz oczyszczone pory i uspokojoną skórę - duże prawdopodobieństwo braku wysypu

agnieska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-04, 10:54   #119
imported_Iśka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
zależy co tzn. "troszkę podleczona" - jeśli wciąż jest niespokojna, wysypuje Cię, to bardzo możliwy jest kolejny wysyp po mikrodermabrazji (który tak czy siak by wystąpił). Jeśli masz oczyszczone pory i uspokojoną skórę - duże prawdopodobieństwo braku wysypu
Uspokojona czyli miałam na myśli, że na razie nie mam żadnych krostek i twarz troszkę mi się wygładziła, a największym problemem są ślady po trądziku i dlatego chciałabym wyrównać koloryt cery.
Stary 2006-12-04, 11:20   #120
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez imported_Iśka Pokaż wiadomość
Uspokojona czyli miałam na myśli, że na razie nie mam żadnych krostek i twarz troszkę mi się wygładziła, a największym problemem są ślady po trądziku i dlatego chciałabym wyrównać koloryt cery.
ale "narazie nie masz" bo jesteś między jednym a drugim wysypem czy masz już spokój od dłuższego czasu? wiesz, jeśli masz mieć wysyp to i tak go będziesz mieć niestety. Na ślady po trądziku jeden zabieg Ci nie pomoże widoczniejsze rezultaty będą po peelingach chemicznych typu TCA

agnieska jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości