nie jesteśmy same w tym szaleństwie:))) - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-06-10, 08:54   #391
Akszeinga
Zadomowienie

Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Włosów nie mam blond tylko swoje naturlane brązowe i delikatne jasne pasemka.Zdjęcie jest małe i tego neie widać.Z natury włosy mi się faluja,nie są ani proste ani kręcone i od kiedy mam grzywkę muszę je prostować (ok.2 x w tygodniu).

Dzisiaj aplikują swoją pierwszą dawkę filtru Już mam przygotowaną strzykawkę
Akszeinga jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 09:16   #392
mania19
Zadomowienie

Eratko - aleeee nooogi !!!

Akszeingo - powodzenia! Na początku będzie trudno. Skóra będzie mieć problem z wchłonięciem takiej ilości filtra, ale z czasem będzie co raz lepiej

Kasiulko - witamy gorąco w naszym sekciarskim gronie
J est
A ktywny

mania19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 09:32   #393
Akszeinga
Zadomowienie

Ehhh...właśnie widzęNałożyłam 1,5 ml,ratami, 2 razy,zostało mi jeszcze 0,5 a twarz mi się świeci niemiłosiernie.Za oknem upał,boje się ze jak wyjdę to mi to wszystko spłynie

Proszę o wsparcie
Stary 2006-06-10, 10:14   #394
Contax
Zakorzenienie

Erato nogo do samego nieba, pewnie niejeden facet stracił przez to głowę.
Kasiulka witamy w naszym gronie.

Akszeinga przepiękne włosy.
Przypudruj sobie twarz skrobią to na pewno nie spłynie.
Contax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 13:52   #395
Ivvonka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Erato
Ivvonka, pudło , to nie Knossos Myszi, Kasia L, teraz już wiecie, dlaczego miałam problem z "aktualnym" zdjęciem
A co to jest? Ale Knossos tez w takiej ruinie i tak mi sie skojarzylo
Ivvonka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 14:59   #396
Paula07
Wtajemniczenie

Post Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Cytat:
Napisane przez Akszeinga
Ehhh...właśnie widzęNałożyłam 1,5 ml,ratami, 2 razy,zostało mi jeszcze 0,5 a twarz mi się świeci niemiłosiernie.Za oknem upał,boje się ze jak wyjdę to mi to wszystko spłynie

Proszę o wsparcie
Akszeinga, początki są bardzo cięzkie, ponieważ skóra nie jest przyzwyczajona do nakładanie aż takiej ilośći kremu na twarz. Ale z czasem będzie coraz lepiej się wchłaniać, aż dojdzie do tego, że będziesz mogła nałożyć więcej niż przepisową ilość i to się wsiąknie .
Jesli widzisz,że twoja skóra nie przyjmie więcej kremu to nie nakładaj więcej, tylko z dnia na dzień zwiększaj iloś filtra aż dojdziesz do przepisowej ilośći.
Więc głowa do góry, przypudruj się i nie będziesz sie błyszczała.
Paula07 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 16:17   #397
Akszeinga
Zadomowienie

Tak też zrobiłam.Nie nałożyłam przepisowych 2 ml tylko ok 1,5-1,8.Więcej nie byłam w stanie.Przypudrowałam skrobią i jakoś sie trzyma.Byłam w mieście, w dużym słońcu i nic nie spłynełoJak dłygo muszę czekać aż moja skóra się przyzwyczai do tej ilości filtra?
Stary 2006-06-10, 16:54   #398
L_V
Zakorzenienie

Najnowsze Elle, wywiad z pania prof.L. Rudnicką, dermatolog

Przytaczam fragmenty wypowiedzi:

"...promienie słońca uszkadzają komórki skóry, jej włókna kolagenowe(..)mefektem mogą byc zmarszczki, przebarwienia i nowotwory".

"...kremy z filtrem, mimo iz uzywamy ich coraz czesciej nie daja calkowitej ochrony przed UV"

".....nie wychodzic na slonce w godzinach poludnowych, stosowac kremy z filtrem nie mniejszym niz 30spf. krem Z fitrem dziala ok 2godz, wiec po tym czasie powinnismmy sie obficie dosmarowac (...)"

"Ochrona UV obowiązuje nas tez w miescie i niezaleznie od pory roku."

"...na plaze zakladajmy bawelnianą koszulke,a nie bikini (...) Pod parasolem tez sie opalimy bo przepuszcza on czesc promieni, poza tym odbijaja sie one od piachu czy trawnika..."

I co wy na to? W końcu głos rozsądku w Polsce.
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 16:58   #399
Kate30
Zakorzenienie

L_V - Nooo Nareszcie.
Kate30 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 17:32   #400
moniga
Rozeznanie

Szkoda tylko, że nie napisała jeszcze, że niektóre z filtrów są niestety niestabilne.
Stary 2006-06-10, 18:12   #401
K.o.l.a.
Raczkowanie

GG do K.o.l.a. Send a message via Skype™ to K.o.l.a.

Ja dziś pierwszy raz spróbowałam filtrów!! od niedawna śledzę wszystkie wątki na biochemii i pochłaniam wiedzę żeby jak najlepiej je stosować. dostałam w aptece próbke Vichy Capital Soleil 50+ (chyba dobrze napisalam) i muszę się przyznać że w trakcie nakładania jedyne ci mialam w glowie to: NIGDY WIĘCEJ! z reguły stosuje kremy matujące więc z tym Vichy na twarzy czułam że nie mogę oddychać! ehhh co to byl za koszmar! Czekałam aż sie wchlonie ponad pol godziny, i nadal czułam że cos na twarzy mam. Ale nie poddałam się (choć było ciężko) i obsypałam sie naszą ulubioną skrobią i o EUREKO! Chyba jednak pokochałam filtry! Buzka stała sie promienna, matowa i co najważniejsze jest matowa dluzej niz przy użyciu kremu matującego!! To mnie już calkiem przekonało i mam nadzieję że moja miłosc do filtrów bedzie trwać wiecznie!! mam jeszcze parę próbek więc je zuzyje i potem kupię już coś na stałe strasznie wam dziękuję za tyle informacji na wizazu o tych cudownych filtrach!!
Buziaki dla wszystkich wizażanek!!!
K.o.l.a. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 21:08   #402
justyce
Zadomowienie

Oj, jeden dzień mnie nie było, a tu już parę kolejnych filtromaniaczek się pokazało Miło was widzieć

L_V - takie głosy rozsądku, jak te cytowane przez Ciebie, czasem się pojawiają, ale... no właśnie, zawsze jest jakieś "ale". Poza tym opalenizna niestety nadal chyba modna.. (piszę chyba, bo sama nie patrzę w trendy, jako II fototyp )
Stary 2006-06-10, 22:07   #403
Gween
Rozeznanie

To ja również ujawnię się jako filtromaniaczka Tak od około miesiąca testowałam sobie filtry, aż w końcu mój wybór padł na krem Avene albinosa. Filtrowanie stało mi się moim kolejnym hobby Szkoda tylko, że skrobia mnie zapycha, bo tak pięknie matowała Boję się teraz spróbować skrobii kukurydzianej, bo nie chcę kolejnego wysypu. Zwłaszcza, że to pierwszy raz w życiu mnie dopadło cholerstwo.
Co do wątku na kosmetycznym o solarium to regularnie go poczytuję, choć na solarium nigdy nie byłam (choć kusiło) i nie mam zamiaru być.
Gween jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 22:13   #404
rzyrafka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez moniga
Szkoda tylko, że nie napisała jeszcze, że niektóre z filtrów są niestety niestabilne.
pewnie na następnej stronie był artykuł o mleczkach do opalania i reklamy tychże-niestabilnych
rzyrafka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 22:17   #405
Sandija
Gość

Ale fajnie, że tyle nowych filtromaniaczek!
Kasiulka, Gween - witajcie u nas

Erato, kurna, ale masz nogi - chyba takie długie, jak ja cała
AkzseingA - śliczne włoski
Kama - z Ciebie też super laska
Jak kogoś ominęłam, to przepraszam - wszystkie jestescie super!!!

Basia, Contax
- a Wy co dziewuszki, nie pokażecie swoich buzi? Po-ka-żcie, po-ka-żcie!
  Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 22:18   #406
Contax
Zakorzenienie

Gween serdecznie witamy, grono nam się poszerza.
A może do matowienia spróbuj pudru jedwabnego do ciała Dr. Hauschka. Ja go z powodzeniem używam do dawna i prawdopodobnie nie prędko zmienię na inny.
Co do solarium to muszę się przyznać, że ja kiedyś się skusiłam i mam dzięki temu trochę więcej przebarwień
Stary 2006-06-10, 22:23   #407
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Sandija
Basia, Contax [/B]- a Wy co dziewuszki, nie pokażecie swoich buzi? Po-ka-żcie, po-ka-żcie!
Kurna, a myślałam, że mi się upiecze.
A tak na poważnie jest mi bardzo miło, że o mnie pamiętasz.
Dzisiaj rano nawet próbowałam wkleić 2 fotki, ale mają za dużą pojemność i nie umiem jej zmiejszyć.
Stary 2006-06-10, 22:32   #408
Sandija
Gość

Pewno, ze pamiętam Jak miałabym zapomnieć, przeciez jeszcze na kultowym wątku do filtromaniaczek namiętnie pisałaś, taka weteranka
Czekam na foty
  Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 22:56   #409
Erato
Wtajemniczenie

Hm, wygląda na to, że filtromania zwabia coraz to nowe "ofiary" Wszystkie nowe filtrofanki, uwierzcie mi, to działa - parę miesięcy temu nie wierzyłam, że można żyć i normalnie wyglądać bez kremu matującego Dzisiaj nawet na takie nie spojrzę
PS. Dziękuję za wszystkie komplementy na temat moich odnóży - Bozia ma jakieś tam poczucie sprawiedliwości, buzi mi nie dała jak brzoskwinki ani włosów wspaniałych, to chociaż na polu "odwłoka" nie muszę hodować kompleksów

Erato jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 23:25   #410
yaheira
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Contax
Kurna, a myślałam, że mi się upiecze.
A tak na poważnie jest mi bardzo miło, że o mnie pamiętasz.
Dzisiaj rano nawet próbowałam wkleić 2 fotki, ale mają za dużą pojemność i nie umiem jej zmiejszyć.
nie wymiguj się
zdjęcia możesz umieścić na http://imageshack.us/ ładujesz zdjęcie z pliku i wklejasz na forum link (Direct link to image)

dobrym programem do zmniejszania/kompresji jest darmowy IrfanView
yaheira jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 03:40   #411
Kate30
Zakorzenienie

Contax - tu masz linka do irfanview - pobierz sobie.
To bardzo prosty programik do zmniejszania zdjęć. Trzeba sobie otworzyć zdjątko, w zakładce image jest funkcja resize. Napewno sobie poradzisz.
Czekamy na foty, nie ma szans żeby ci się upiekło .

http://www.download.com/IrfanView/30...=dl&tag=button

Wszystkie nowe filtromaniaczki - tradycyjnie już witamy serdecznie.

Edytowane przez Kate30
Czas edycji: 2006-06-11 o 04:13
Kate30 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 05:42   #412
poulette
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez mentha
Zajarzylas juz o co mi chodzilo czy to nadal zbyt skomplikowane dla ciebie?; Nie mam chce się zniżać do pisania takich tekstów jak ty na końcu wypowiedzi ... [ta sama autorka...] Nie bulwersuj się tak tylko zacznij czytać ze zrozumieniem !; Zamiast przekonywać wszystkich do tego , że solarium nie szkodzi - załóżcie dziewczyny kółko solaryjne - czy coś w tym stylu (np "Mafia parówkowa" na plotkowym ) i smażcie się tam do woli; dalej trochę o prymitywizmie i chamstwie; puszczaniu gazów i grochówce
Dalej boję się czytać

Istny Wersal...

W moim przypadku żadnego nawrócenia nie było. Nigdy się nie opalałam, zawsze byłam blada, a teraz jestem tylko trochę bledsza.
Zaczęłam się smarować filtrami, bo jestem próżną babą, która spostrzegła u siebie pierwszą zmarszczkę i zrozumiała rzecz, która do tej pory wydawała jej się nieprawdopodobna, a mianowicie, że zaczyna się sypać. I to już, teraz!
Poza tym, mojej cerze daleko do doskonałości, a wszelkie kuracje, które mam zamiar podjąć gdy pora roku będzie bardziej sprzyjała, wymagają pełnej ochrony.
Używanie filtrów nie sprawia mi najmniejszej przyjemności Wolałabym smarować się jakimś kremem na bazie bioolejów, który nie pozostawia tłustej warstwy i zapewni mojej skórze wieczną młodość Racjonalnie jest jednak chronić się przed promieniowaniem, więc robię to. Każdego ranka wsmarowuję ogromną ilość mazidła, zerkając co rusz na zegarek, bo czasu coraz mniej, a skóra nie chce już nic przyjąć; rozcieram białe smugi i odklejam włosy, by wreszcie nałożyć na to panierkę ze skrobii i pudru. W ciągu dnia nerwowo sprawdzam, czy na twarzy nie mam ciasta i czy się już błyszczę, czy jeszcze nie. Niech mi ktoś powie, że można to polubić...

ja tAm niE lOObie FiltRufF, naJlepsHy jEsT kOcyK i SuoNkO..
bendonc młodom lekarkom przyszedł raz do mię pacjęt...

Umarlam ze smiechu !
Opis porannego rytualu jest boski.

Ja tez uzywam wysokich filtrow caly rok, i to juz od dawna, za nim w Polsce jeszcze Avene wprowadzili. Ale jak na poczatku przywozilam te kremy z Francji, to kolezanki dziwnie na mnie patrzyly.... ale juz sie przyzwyczailam.
Moja noga nigdy w solarium nie postala i nie postanie.....
Ale tez nie wiem czy to sie smiac czy plakac jak takie pomaranczowe nastoletnie solaryjne mulatki czasami na ulicy widze......

Czy one prasy czy internetu nie czytaja ? Przeciez tyle sie o tym trabi wszedzie !

Caluje wszystkie filtromaniaczki ! Tak trzymac !
poulette jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 08:18   #413
Contax
Zakorzenienie

mentha tekst jest boski, wyłam do kompa

yaheira i Kate dzięki za linki i instrukcje, napewno skorzystam i na dniach wrzucę swoje fotki. Dziewczynki dzięki, że o mnie pamiętacie

poulette nasze jak to ładnie określiłaś "pomaranczowe nastoletnie solaryjne mulatki" zapewne czytają i prasę i internet, tylko w wyszukiwarki wpisują hasło "solarium" a nie tak jak my "filtry".
Stary 2006-06-11, 11:04   #414
rzyrafka
Zakorzenienie

Coraz bardziej sie przekonuję do filtrów czyli najtańsze fotostabilne apteczne to Iwostin Solecrin?
rzyrafka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 11:07   #415
justyce
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez rzyrafka
Coraz bardziej sie przekonuję do filtrów czyli najtańsze fotostabilne apteczne to Iwostin Solecrin?
Wychodzi na to, że tak.
Ale przy zakupie większych opakowań innych firm różnica jest już nieznaczna.
Stary 2006-06-11, 12:21   #416
Karolinkaaa
Raczkowanie

Ehh jestem przerażona jak dziewczyny na forum kosmetycznym piszą o tych co stosują filtry. Przyznam, że od niedawna zaczęłam je używać ( i będę używać do końca życia), ale nigdy nie byłam tak wrogo nastawiona do świata jak one!! To już przeradza się w fobię! Myślę, że nie warto przekonywać tych "pomaranczowych nastoletnich solaryjnych mulatek" do tego kto ma racje. Same za kilka lat zobaczą to na własnej skórze.

Karolinkaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 13:07   #417
Kasia_L
Zadomowienie

Post Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Cytat:
Napisane przez Karolinkaaa
[...] To już przeradza się w fobię! Myślę, że nie warto przekonywać tych "pomaranczowych nastoletnich solaryjnych mulatek" do tego kto ma racje. Same za kilka lat zobaczą to na własnej skórze.
Już wielokrotnie na BK zwracano uwagę na to, że na siłę nikogo się nie przekona . Wydaje mi się, że trzeba po prostu wewnętrznie się zmotywować, uświadomić sobie właściwości promieniowania UV, pomyśleć trochę "do przodu" - a wtedy odpowiedź co do konieczności stosowania filtrów będzie jednoznaczna .
Stary 2006-06-11, 13:56   #418
Voodia
Wtajemniczenie

Że też dopiero teraz trafiłam na ten wątek...

Zgłasza się kolejna filtromaniaczka; będę w mniejszości, bom szatynka (vide awatar)

Strasznie fajnie zobaczyć Wasze buzie;Kate, powiem tylko, żeś wygrała na loterii genetycznej boską figurę Mania zresztą też

Same ślicznie dziojchy tu
Voodia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 14:35   #419
alraune
Zadomowienie

GG do alraune

Jakby nie było zgłasza sie kolejna kompaktowa ciemnowłosa (160 wzrostu, 53 kilo żywej wagi) blada mordka - jak widać na załączonym obrazku. opalać sie nie lubiłam nigdy- zresztą, stwór z ADHD plackiem leżeć nie potrafi (choć też sie lubie powygrzewać, ale najprzyjemniej jest w ciuchach albo zawinięta w kocyk. W sumie jako małe dziecko bardzo szybko łapałam słońce (wyglądałam jak ciemnozłoty posążek, bo skóra była tego samego koloru co włosy, w odcieniu ciemnego, żłocistego blondu) - po 12 roku życia i koszmarnych problemach ze skórą i wlosami przeszłam totalną metamorfozę barwnikową - włosy mi odrosły prawie czarne, a skóra zrobiła się porcelanowa, przez jakiś czas notorryczne fotoalergie, a jak juz przeszły, to nawet jak dla testu sie kilka razy opalałam to nie chwytało w ogóle, tylko piegi były bardziej wiodczne.
Słońca i upalu nienawidzę serdecznie- i jak ktoś już też stwierdził - najbardziej latem kocham wieczory i noce
Stary 2006-06-11, 17:19   #420
_Lunka_
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Karolinkaaa
Ehh jestem przerażona jak dziewczyny na forum kosmetycznym piszą o tych co stosują filtry. Przyznam, że od niedawna zaczęłam je używać ( i będę używać do końca życia), ale nigdy nie byłam tak wrogo nastawiona do świata jak one!! To już przeradza się w fobię! Myślę, że nie warto przekonywać tych "pomaranczowych nastoletnich solaryjnych mulatek" do tego kto ma racje. Same za kilka lat zobaczą to na własnej skórze.
Ja też stosuję filtry od niedawna, wcześniej używałam kremu z spf 15 i myślałam, że to wystarczy a dzięki temu, że trafiłam na Wizaż i BK mogę się lepiej chronić przed UV. I chociaż sama nigdy nie byłam bywalczynią solariów jestem zdania, że należy uświadamiać te "usmażone", że sobie szkodzą. No i na tym się nasza rola kończy. Ostateczną decyzję o wyborze pielęgnacji każda podejmie sama. Niech wybiera czy chce być skwarkiem, czy długo cieszyć się zdrowiem i urodą I masz rację, za kilka lat będziemy oglądać efekty

_Lunka_ jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości