nie jesteśmy same w tym szaleństwie:))) - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-06-30, 11:53   #871
uskow
Zadomowienie

Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Cytat:
Napisane przez mania19
Sylwiani i spółka Można już puścić! Komunikat zamieściłam, ale na innym wątku... Wynik z egzaminu 4,5 Szczerze mówiąc spodziewałam się, że będzie dużo gorzej... Te kciuki naprawdę pomogły!
Miałam niesamowitego farta a pytania wyjątkowo mi leżały jak na ten przedmiot Zatem nieoficjalnie sesję zakończyłam 2 dni temu. Na oficjalny początek wakacji muszę poczekać do jutra
Gratuluję

uskow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 12:30   #872
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez uskow
Gratuluję
również gratuluję
In_ThE_ShAdOwS jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 13:06   #873
mania19
Zadomowienie

A dzięki !
J est
A ktywny

mania19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 16:57   #874
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez jowisia
Elegancja we francji = prostota i naturalnosc.
Im masz naturalniejsza cere, bez zadnego pudru ani takich roznych, im masz naturalniejsze paznokcie (dwa lata szukalam niebieskiego lakieru do paznokci - NIE MA! same rozne i czerwienie..), im masz naturalniejsze wlosy ( wszystkie tlenione odpadaja, pasemka tez, chyba ze delikatny balejaz) tym jestes ladniejsza i postrzegana za takowa. *
Nie wiem jak one to robia ( no, moge sie domyslac, chociazby przez to, co widze, ze jedza oraz popularnosc, jaka ciesza sie apteczne kosmetyki), ale wygladaja jakby matka natura stworzyla je idealne!
Nigdy nie widzialam dziewczyny z cieniami na oczach , ani z paznokciami innymi niz delikatny roz. RAZ widzialam dziewczyne z rozjasnianymi wlosami, TRZY RAZY z wlosami rudymi ( na fryzjerskim znaja moja historie jak mi fryzjer nie chcial rudego koloru zrobic..). Makijaz, a szczegolnie kolorowy, postrzegany jest jako tandeta, kicz i przede wszystkim "ukrywanie" prawdziwej urody (=alez musi byc straszna po zmyciu z siebie tego...)
Troche mi zajelo, zanim sie przyzwyczailam do plaskich butow, krotkich paznokci i samego tuszu do rzes. Ale teraz sie ciesze
no to będę się tam wyróżniać lubię być zadbana - pełny makijaż, nie-mysie włosy, obcasy niekoniecznie bardzo wysokie, ale jednak. i dobrze, nie wierzę, że Francuzom nie znudziła się jeszcze taka naturalność ich kobiet nie ma to, jak egzotyka z Polski

Cytat:
Napisane przez mckabi
Dziewczynki, gratuluję wam wszystkim zdanych egzaminów. Ja już po sesji i obronę mam najprawdopodobniej za tydzień w czwartek
to możemy już mówić: Pani Magister?

evitko, maniu, gratuluję

Cytat:
Napisane przez alraune
Czy powinno sie mnie leczyć - jeśli przed wyjściem przed 4 rano (zasuwanie na doraźną pomoc stomatologiczną) wymaziałam sie filtrem ???
ii tam, Kate na pewno codziennie nakłada filtry o tej porze

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 19:53   #875
sylwiani
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez mania19
Sylwiani i spółka Można już puścić! Komunikat zamieściłam, ale na innym wątku... Wynik z egzaminu 4,5 Szczerze mówiąc spodziewałam się, że będzie dużo gorzej... Te kciuki naprawdę pomogły!
Miałam niesamowitego farta a pytania wyjątkowo mi leżały jak na ten przedmiot Zatem nieoficjalnie sesję zakończyłam 2 dni temu. Na oficjalny początek wakacji muszę poczekać do jutra
no to gratuluję, bo mi już w tych myślach kciuki drętwiały
sylwiani jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 21:05   #876
evitka21
Zakorzenienie

Cytat:
evitko, maniu, gratuluję
dziekuję

evitka21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 17:45   #877
rzyrafka
Zakorzenienie

co by nam wątek nie upadł
Czy filtry 20-30 na twarz to wg Was "pic na wodę, fotomontaż"? Tak sobie myślę o tych faktorach z Biodermy w sprayu a zwłaszcza 30 AKN... czy ochrona przed UVA jest w nich dużo niższa niż w np. 40? Nie bijcie (pewnie powielam pytanie)
rzyrafka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 20:56   #878
gosiunia22
Zadomowienie

A ja dzisiaj rozmawiałam z chirurgiem - wujkiem mojego TŻ i pytałam, co sądzi o kremach z filtrem. Powiedział, że na duze słońce, na plażę - owszem, ale na co dzień... to gruba przesada i nic innego, jak wielka kampania marketingowa. "Nawet nie wiesz, o jakie pieniądze tu chodzi" - powiedział.

I proszę mnie nie bic, ja tylko cytuję!

Andre Lhote

Nina, Nina, Nina...
gosiunia22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 21:17   #879
chocolate_brown
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez rzyrafka
co by nam wątek nie upadł
Czy filtry 20-30 na twarz to wg Was "pic na wodę, fotomontaż"? Tak sobie myślę o tych faktorach z Biodermy w sprayu a zwłaszcza 30 AKN... czy ochrona przed UVA jest w nich dużo niższa niż w np. 40? Nie bijcie (pewnie powielam pytanie)
Ja osobiscie tak nie uwazam, ale moja opinia jest subiektywna bo sama uzywam tej Biodermy. Powiem tak: kiedy dostawalam u mojej dermatolog probke filtra 50+ powiedziala cos w stylu "ale to jest bardzo wysoki faktor". Mi 30 wystarcza spokojnie. Jesli nie masz problemow z cera i masz fototyp III lub IV to ta Bioderma sie sprawdzi.
Stary 2006-07-02, 21:19   #880
chocolate_brown
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez gosiunia22
A ja dzisiaj rozmawiałam z chirurgiem - wujkiem mojego TŻ i pytałam, co sądzi o kremach z filtrem. Powiedział, że na duze słońce, na plażę - owszem, ale na co dzień... to gruba przesada i nic innego, jak wielka kampania marketingowa. "Nawet nie wiesz, o jakie pieniądze tu chodzi" - powiedział.

I proszę mnie nie bic, ja tylko cytuję!
Ja mam wrecz czasem wrazenie ze niektore Wizazanki te koncerny reprezentuja ... Np stwierdzenia ze trzeba wyrzucac filtry z zeszlego roku.. Przecez kiedy kupuje np filtr w spray'u i nie ma sreberka na butelce a sam lezal pol roku w magazynie to co wtedy?
Stary 2006-07-02, 21:29   #881
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez chocolate_brown
Ja osobiscie tak nie uwazam, ale moja opinia jest subiektywna bo sama uzywam tej Biodermy. Powiem tak: kiedy dostawalam u mojej dermatolog probke filtra 50+ powiedziala cos w stylu "ale to jest bardzo wysoki faktor". Mi 30 wystarcza spokojnie. Jesli nie masz problemow z cera i masz fototyp III lub IV to ta Bioderma sie sprawdzi.
wystarczyć przed UVB może i wystarczy, ale tu chodzi o UVA przecież mineralne mają niskie wskaźniki PPD, mimo że spf nawet 50...

Cytat:
Napisane przez chocolate_brown
Ja mam wrecz czasem wrazenie ze niektore Wizazanki te koncerny reprezentuja ... Np stwierdzenia ze trzeba wyrzucac filtry z zeszlego roku.. Przecez kiedy kupuje np filtr w spray'u i nie ma sreberka na butelce a sam lezal pol roku w magazynie to co wtedy?
już dziś wklejałam ten link:
http://www.biochemiaurody.fora.pl/viewtopic.php?t=159
ja wolę jak najszybciej zużywać filtr i nie testować jego trwałości na własnej skórze - nie po to smaruję się grubą warstwą, żeby ona nic mi nie dawała

agnieska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 22:16   #882
justyce
Zadomowienie

Tyle że z tych wypowiedzi wynika jasno, że można spokojnie zużyć filtr, który jest z zeszłego sezonu, o ile był przechowywany w odpowiednich warunkach.
Swoją drogą - trudno nie zużyć choćby jednego opakowania takiego filtra - przykładowo: 100 ml - jeśli nakłada się codziennie 2,5 ml na twarz (z dekoltem) - to rachuba jest prosta, powinno starczyć na ok. 40 dni.
Stary 2006-07-02, 22:18   #883
gosiunia22
Zadomowienie

No to jeszcze doleję oliwy do ognia... Z chirurgiem rozmawiałam długo na temat filtrów, oczywiście wiedział, o co pytam, i swietnie orientował się w temacie. Podważył jednak przypisywanie im tylu zalet, a na informację o codziennym ich stosowaniu uśmiechnął się i w skrócie opowiedział o całej "otoczce marketingowej". A wypowiedż podsumował: "zauważyłaś, ze na każdym filtrze napisane jest, że jednak nie chroni w stu procentach? To powinno dac do myślenia".

Dodam, żeby nie było wątpliwości, że to żaden niedouczony konował, tylko chirurg z jednej z najlepszych lecznic w Polsce. No i to dało mi do myślenia...

Andre Lhote

Nina, Nina, Nina...
Stary 2006-07-02, 22:29   #884
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

bo żaden filtr nie daje całkowitej ochrony, nie znaleziono jesze takiej kombinacja, która by to robiła
In_ThE_ShAdOwS jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 22:41   #885
gosiunia22
Zadomowienie

I na ile to pomaga też nie wiadomo

Andre Lhote

Nina, Nina, Nina...
Stary 2006-07-02, 22:43   #886
justyce
Zadomowienie

Dokładnie, a brak 100% ochrony nie jest powodem do tego, by ich w ogóle nie stosować
Stary 2006-07-02, 23:10   #887
rzyrafka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agnieska
przecież mineralne mają niskie wskaźniki PPD, mimo że spf nawet 50...
ale ta 30 AKN nie jest mineralna
Stary 2006-07-02, 23:16   #888
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez rzyrafka
ale ta 30 AKN nie jest mineralna
nie, jest chemiczna - to była odpowiedź na "wystarczającą 30"
zaraz poszukam ile ma PPD bo gdzieś widziałam na biochemii

edit:
Cytat:
Photoderm AKN spray SPF 30/PPD 15 - 100ml - (NOWOŚĆ 2005)
średnio na jeża jak na lato, ale lepszy rydz niż nic. Miałam ten filtr, gdy spróbowałam go nałożyć w ilości 2ml to powtórzyła się tradycja biodermowa - biała jak ściana

Stary 2006-07-02, 23:29   #889
rzyrafka
Zakorzenienie

dzięki przemyślę sprawę
Stary 2006-07-02, 23:34   #890
justyce
Zadomowienie

BTW, jeszcze wracając do wymaganej "mocy" filtra:
Cytat:
Powiedział, że na duze słońce, na plażę - owszem, ale na co dzień... to gruba przesada i nic innego, jak wielka kampania marketingowa.
Moja skóra nie widzi różnicy między słońcem na plaży a słońcem na co dzień. I tu i tu jednakowo parzy
Stary 2006-07-02, 23:40   #891
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez justyce

Moja skóra nie widzi różnicy między słońcem na plaży a słońcem na co dzień. I tu i tu jednakowo parzy
wrogo spoziera spomiędzy oczek w bawełnianej koszulce
wybaczcie, od razu przekładam to, co czytam, na obrazy

Stary 2006-07-02, 23:44   #892
justyce
Zadomowienie

agnieska, dobre!
Stary 2006-07-02, 23:56   #893
Paula07
Wtajemniczenie

Post Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Cytat:
Dodam, żeby nie było wątpliwości, że to żaden niedouczony konował, tylko chirurg z jednej z najlepszych lecznic w Polsce. No i to dało mi do myślenia...

A co ma wspólnego chirurg z biochemią, poniewaz ja tego nie rozumiem .
Paula07 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 00:25   #894
rzyrafka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Paula07
A co ma wspólnego chirurg z biochemią, poniewaz ja tego nie rozumiem .
Np. to, że większość studentów uczelni medycznych (nie tylko kierunków lekarskich) ma biochemię w programie zajęć obowiązkowych
Stary 2006-07-03, 06:53   #895
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Moje skromne trzy grosze w sprawie chirurga.
O znacznie większe pieniądze chodzi w dziale kremów tzw. przeciwzmarszczkowych. Są ogromnie popularnym picem na wodę. Reklama jaka za nimi stoi skutecznie przemawia do kobiet. Jest tylko jeden feler - ich przeciwzmarszczkowe działanie jest żadne, ot zwykłe smarowidła poparte kampanią reklamową.

Filtry nie są nachalnie reklamowane w mediach - przeciwnie, wiedza na ich temat jest znikoma i fragmentaryczna.
Nawet panie w aptece w temacie filtrów nie mają wiele do powiedzenia.
Czy producenci nie mogliby się bardziej postarać jeśli rzeczywiście chodzi tu o tak duże pieniądze?
Gdzie reklamy w prasie i tv? Gdzie szkolenia dla personelu aptek? Wreszcie gdzie dbałość o ciągłość dostaw?

Filty, w przeciwieństwie do kremów pseudo - przeciwzmarszczkowych, przed zmarszczkami chronią. Chronią także przed przebarwieniami, plamami i trądzikiem.
A więc działają i to się liczy.
Nie czuję się nabita w marketingową butelkę koncernów farmaceutycznych.
Używam filtra i active-c, tyle mogą ze mnie zedrzeć.
Nie używam kremu pod oczy, kremu przeciwzmarszczkowego do szyi, do okolicy ust, do bóg wie czego.
Jestem górą!!!!

Jeśli chodzi o lekarzy generanie - lubią chrzanić głupoty z wyżyn swej tajnej medycznej wiedzy, nawet w sprawach, o których mają mgliste pojęcie.
Co gorsza, wielu dermatologów chrzani podobne androny. Na trądzik wysuszanie preparatami na spirytusie - znacie to?
Filtry - nie nie są potrzebne.
Pewnie gdyby koncerny produkujące filtry zafundowały lekarzom kilka szkoleń w tropikach - te wyskokie faktory stałyby się niezbędne.

Irytują mnie takie stwierdzenia. Lata źle dobranych kuracji, kwasów bez filtrów i bezsensownych kosmetyków od dermatologa nauczyły mnie, że lekarz ze swoją często przestarzałą wiedzą to żaden autorytet.

Inna sprawa, że to właśnie owe koncerny kosmetczyne, co to wpuszczają filtromaniaczki w maliny, nie chcą dopuścić prostych biochemicznych faktów do wiadomości publicznie powszechnej.
Zależy im, żeby kobiety myślały jak pozbyć się zmarszczek parafinowym placebo, a nie jak im skutecznie zapobiegać - komu wówczas wciskałyby swoje specyfiki?

Moje koleżanki tu nad morzem często wyrażają współczucie z powodu mojej bladości - gdy mówię im dlaczego wolę być przed słońcem zabezpieczona, pytają - ale od czego mamy drogie kremy?
I kółko się zamyka - dziś te młode dziewczyny uporczywie pracują nad zmarszczkami i przebarwieniami na plaży, jutro staną się dobrymi klientkami w drogerii.

Wuj twojego TZ mógłby się sporo na biochemii nauczyć.
Kate30 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 08:33   #896
Paula07
Wtajemniczenie

Post Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Cytat:
Napisane przez rzyrafka
Np. to, że większość studentów uczelni medycznych (nie tylko kierunków lekarskich) ma biochemię w programie zajęć obowiązkowych
A wiesz jakie ja miałam zajęcia na moich studiach nie związane z moim kierunkiem? I wcale nie uważam się za specjalistkę w tamtych kierunkach tylko w takim jakim kończyłam szkołę .
Jakbym dodawała sobie takie specjalności jakie miałamiałam przedmioty, wow, to byłabym niezłą specjalistką od wszystkiego.
Paula07 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 10:11   #897
chocolate_brown
Rozeznanie

A moze On tez sie tym interesuje? Pomijajac fakt ze mogl miec to studiach. Przeciez ile dziewczyn stad ma pojecie o biochemii a wcale nie studiuje kosmetologii czy medycyny. Nie wiem... tak tylko sobie gdybam ....
Stary 2006-07-03, 10:23   #898
rzyrafka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Paula07
A wiesz jakie ja miałam zajęcia na moich studiach nie związane z moim kierunkiem? I wcale nie uważam się za specjalistkę w tamtych kierunkach tylko w takim jakim kończyłam szkołę .
Jakbym dodawała sobie takie specjalności jakie miałamiałam przedmioty, wow, to byłabym niezłą specjalistką od wszystkiego.
Gdybyś tylko chciała to mogłabyś być w tym specjalistką, nie moja sprawa, że się tego nie uczyłaś (i nie moja sprawa, czego)
Pozatym biochemia jets jaknajbardziej związana z medycyną, jest podstawową wiedzą do wyuczenia dla każdego (bezwzględnie) lekarza!
Ja nie bronię tego chirurga tylko uważam Twoją rację za bezpodstawną
a przy okazji podpisuję się pod postem Kate- to tak wracając do wątku
Stary 2006-07-03, 12:58   #899
sylwiani
Zadomowienie

Kate 30, miałam właśnie zamiar napisać to samo, ale zobaczyłam, że już zadziałałaś

jestem pełna podziwu dla Twojej inteligencji i błyskotliwości:pliz :
sylwiani jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 13:47   #900
gosiunia22
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez justyce

Moja skóra nie widzi różnicy między słońcem na plaży a słońcem na co dzień.
No... a moja skóra widzi Nad wodą zawsze łatwiej się opalic, mimo wszystko. I troszkę więcej czasu się spędza na plaży, niz w drodze do pracy

Andre Lhote

Nina, Nina, Nina...
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości