Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Mama z klasą

Notka

Mama z klasą Blaski i cienie macierzyństwa

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-02-05, 14:59   #1
esti
Raczkowanie

GG do esti
Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Mam zamiar kupić fotelik od 15 do 36 kg czy ktoś z was ma doświadczenie może cos polecić kwota do 350 zł
esti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-05, 15:08   #2
paula78
Zakorzenienie

Smaczny profil paula78
Smaczne przepisy14
Dot.: fotelik samochodowy

Ja kupilam najprostszy,koszt ok 120 zł .
odpinane oparcie daja samą podstawke ,taki "no name" ale z atestami.

Oparcie ma boczki żeby główka nie latała na boki,wyciaga sie zagłówek dla wyższego dziecka,oparcia pod rączki,zdejmowany pokrowiec.Ma szerokie siedzsko wiec nawet w grubej kurtce dziecko siedzi wygodnie.

paula78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-05, 18:52   #3
KATESIA
Zakorzenienie

GG do KATESIA
Dot.: fotelik samochodowy

Ja tez kupiłam najprostszy ale za kwote ok30zł, zrobiony ze steropianu, równiez z odpinanymi plecami tak ze teraz uzywam samego siedziska. Jesli moge poradzic to własnie z tymi plecami-aby nie były zbyt ruchliwe (czasem mój synek przy ostrzejszym zakręcie przechylał sie na bok razem z plecami, nie było to zbyt kłopotliwe ale dosyc zabawne, niebezpieczne tez nie było bo pasem był przypięty....
Mimo ze pracuje w hurtowni z artykułami dzicinnymi to jednak sama nie chciałam kupowac drozszego bo po co płacic za nazwe firmy czy jakies zbedne bajery?
KATESIA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 22:12   #4
plusik_99
Raczkowanie

Question jaki fotelik samochodowy ??

Szukam fotelika takiego dla wagi 9-36 kg. Znalazłam na allegro taki :
http://www.allegro.pl/item105750820_...onca_hit_.html ,
co o nim sądzicie? Czy ktoś ma taki?
plusik_99 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 07:08   #5
Mariqa
Wtajemniczenie

Dot.: jaki fotelik samochodowy ??

Uważam, ze mimo, iż polecany od 9 m-ca raczej nadaje się dla starszych dzieci, jest płaski, ma małe oparcie dla rączek, lepszy dla dwulatka bo mały niespełna roczny odkrywca powinien być lepiej obudowany
Stary 2006-06-01, 07:13   #6
paula78
Zakorzenienie

Smaczny profil paula78
Smaczne przepisy14

osobiscie nie polecam fotelików od 9 do 36 wiadomo ze 9 kg dziecko to jeszcze maluszek i moze mu byc nie wygodnie w foteliku dla 20 kg .

pozatym 20 kg moze sie nie miescici w pasy od fotelika,takim dzieciom mozna zapinac juz pasy samochodowe ktore sa dluższe i wygodniejsze.

9 kg ma dziecko w wieku ilu ? rok? a 20 ma dziecko 5 letnie ,roznica w budowie jest ogromna.
stad polecam kupowac foteliki od urodzenia -skorupa,potem 9-18 a potem foteik bez pasow ,do zapinanai przez pasy samochodowe.

ja mialam fotelik 9-18 taki w ktorym dziecko moglo spac,przesuwalo sie go na specjalnej podstawce ,dziecko spalo w pozycji praktycznie lezacej a nie na siedząco ,fotelik renolux.

nawet teraz dziecko spi w aucie a ma fotelik tylko siedzacy ,poodbny do tego z allegro ,z pewnoscia spi sie na siedzaco nie wygodnie i glowa lata na wszytskie strony stad taka pozycja dla malucha moim zdanie nie wchodzi w gre.

Stary 2006-06-01, 09:32   #7
pkawecka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez plusik_99
Szukam fotelika takiego dla wagi 9-36 kg. Znalazłam na allegro taki :
http://www.allegro.pl/item105750820_...onca_hit_.html ,
co o nim sądzicie? Czy ktoś ma taki?
nie warto kupować fotelików uniwersalnych o tak dużej rozpiętości wagi. jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. dziecko 9kg wymaga innej ochrony a 36kg innej.
wszystkie foteliki, które są na rynku muszą mieć atesty, bo inaczej nie zostałyby dopuszczone do sprzedaży. spełniają wymogi techniczne, ale to nie znaczy, ze w razie wypadku rzeczywiście spełnią swoją rolę.
ja kupuję maxi-cosi, bo ma najlepsze wyniki w testach zderzeniowych. inne rzeczy dla dziecka, kupowałam używane albo jakieś no name, bo nie bardzo mnie stać na firmówki. ale z fotelika dużo korzystamy, a poza tym obliczyłam, ze to wychodzi 1zł na dzień za życie mojego dziecka - warto wydać.
Stary 2006-06-01, 10:30   #8
plusik_99
Raczkowanie

Moja mala ma 6 miesiecy i juz wazy 9,8 kg! Rzeczywiscie nie pomyslalam,ze on sie nie rozklada...i jak tu wybrac sie gdzies dalej? nienie, to nie dla mojego paczusia
Szukam dalej.
Stary 2006-06-01, 11:19   #9
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie

Rozkłada się Ramatti Venus Comfort, ma bardzo dobre oceny użytkowniczek na forum GW Zakupy i zrobione testy ADAC.
http://www.allegro.pl/item104956247_..._4gratisy.html
Jak Jedras wyrośnie z Maxi Cosi Cabrio to chyba się na niego zdecyduję bo Maxi Cosi ma kolejny fotelik trochę drogi

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
mikroREKLAMA
Smaczny?...
No pewnie :-D

Ta reklama pokazywana jest pod 5 837 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
BabciaWeatherwax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 11:49   #10
plusik_99
Raczkowanie

http://www.ramatti.pl/ na tej stronie jest film z testów bezpieczenstwa. Jejku i to przy 60 km/h !!! to ja od dzis chyba 40 bede jezdzic.
Stary 2006-06-02, 17:12   #11
watka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez BabciaWeatherwax
Jak Jedras wyrośnie z Maxi Cosi Cabrio to chyba się na niego zdecyduję bo Maxi Cosi ma kolejny fotelik trochę drogi
Mam pytanie: czy Maxi Cosi Cabrio dla newbornów rzeczywiście jest CAŁKOWICIE OK? W sklepie polecają, ze dość obszerny, wysokie boczki i coś tam jeszcze...
Przy okazji mam pytanie: czy na sezon zimowy warto myśleć o wożeniu fotelika na stelażu wózka? Czy warto to brać pod uwagę przy zakupie osobnym fotelika i wózka ? Do jakich wózków się wpina Maxi Cosi?
watka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 17:42   #12
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez watka
Mam pytanie: czy Maxi Cosi Cabrio dla newbornów rzeczywiście jest CAŁKOWICIE OK? W sklepie polecają, ze dość obszerny, wysokie boczki i coś tam jeszcze...
Przy okazji mam pytanie: czy na sezon zimowy warto myśleć o wożeniu fotelika na stelażu wózka? Czy warto to brać pod uwagę przy zakupie osobnym fotelika i wózka ? Do jakich wózków się wpina Maxi Cosi?
Tak, zwłaszcza, ze ma dodatkową osłonkę na główkę dla noworodków i możliwość zmiany głębokości fotelika w zaleznosci od wielkości dziecka (poniżej 5 kg i powyżej). Służył mi dodatkowo jako bujaczek i fotelik w domu ze względu na mozliwość zmiany położenia rączki.
Ja nie miałam stelaża dopasowanego do fotelika, kilka razy mi brakowało, ale wyłącznie w momentach wyjazdów na zakupy czy szybkiego wyskoczenia do miasta. Ale da się przeżyć bez
Można wpinać do stelaży wózków Maxi-Cosi, Quinny, Emmaljunga, Mutsy, X-Lander, na forum internetowym czytałam, ze pasują też do polskich wózków dzięki adapterom wózek-fotelik (podobno np. do Roana), ale szczegółów nie znam.
Tak wyglądał 2-dniowy Jędrek przywieziony ze szpitala

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
mikroREKLAMA
Smaczny?...
No pewnie :-D

Ta reklama pokazywana jest pod 5 837 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
BabciaWeatherwax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 17:59   #13
watka
Rozeznanie

Bardzo zachęcająco w nim dzidziuś wyglądał Ciekawe jak wygląda obecnie...

Aha, jakby kogoś to zainteresowało, ten fotelik ma jeszcze daszek z materiału chowany w zaplecku i napinany na rączkę, i schowek z tyłu "na pieluchę".
watka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 20:48   #14
moniolla
Raczkowanie

GG do moniolla

Cytat:
Napisane przez BabciaWeatherwax
Rozkłada się Ramatti Venus Comfort, ma bardzo dobre oceny użytkowniczek na forum GW Zakupy i zrobione testy ADAC.
http://www.allegro.pl/item104956247_..._4gratisy.html
mój synek podrózuje w ramatti venus(poprzedni model ale rózni się tylko tapicerką) od swoich pierwszych urodzin.moim zdaniem fajny fotelik ,cena tez ok ale w trakcie uzytkowania wyszły małe minusy.
po pierwsze ma dosyc niewygodne mocowanie pasów.jak ktos często wyjmuje fotelik z auta to nie polecam bo mozna dostac nerwicy zanim sie to wszystko poprzeplata i ponaciska guziczki.
drugi minus to -w naszym przypadku -w niewielkim samochodzie,taki 2,5 latek -mimo tego że na wysokośc szerokośc i wagowo jeszcze sie mieści -to nogami kopie po oparciu kierowcy i nie ma mowy żeby rozłozyc fotelik jak zasnie .nie mieszczą sie nogi....
przymierzamy sie do kupienia nastepnego fotelika graco junior -bardzo fajny.
tak jako ciekawostke ci napisze że porównywałam w sklepie fotelik ramatti venus(9-18) z deltim mały podróznik (9-36) i okazało sie że ten pierwszy jest wiekszy od tego drugiego...dla mnie to absurd...przeciez 30 kg dziecko nie wejdzie do niego na pewno.....
Stary 2006-06-07, 09:09   #15
plusik_99
Raczkowanie

Moniolla a ile Twoje dziecko teraz wazy?
Stary 2006-06-08, 07:12   #16
anulaa
Raczkowanie

Który fotelik

Bardzo proszę doradźcie, który fotelik kupić nie mogę się zdecydować córcia ma 21miesięcy waży 12kg. Będę bardzo wdzięczna za pomoc bardzo mi na tym zależy

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=108077395
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=108273350

anulaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 07:39   #17
patula
Raczkowanie

GG do patula
Dot.: Który fotelik

Mi się podbają oba! Ten pierwszy jest tańszy więc bym go wybrała
patula jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 07:45   #18
paula78
Zakorzenienie

Smaczny profil paula78
Smaczne przepisy14

trudno powiedziec bo jestem przeciwniczka sadzania np 9 kg i w tym samym foteliku 20 kg dzieci

fotelik drugi ma wlasne pasy nie sadze aby 20 kg dziecko (wiek ok 5 lat ) zmiescilo sie w te pasy np. w zimie w kurtce.

pierwszy tez jest dziwny bo niby od 0 czyli noworodka wsadzic w takie cos ? niby jak?

lepiej kupic pierwszy a gdy dziecko osiagnie wage ok 20 kg ,zmienic na fotelik zapinany w pasy auta.

Stary 2006-06-08, 08:01   #19
moniolla
Raczkowanie

GG do moniolla

Cytat:
Napisane przez plusik_99
Moniolla a ile Twoje dziecko teraz wazy?
mój marcinek teraz ma ok 15,5 kg.nie jest bardzo duzy -jakies 97 cm.
mimo tego własnie wczoraj sprzedaliśmy naszego ramatti i kupilismy graco junior.
ramatti nie jest najgorszy -w tej cenie jest bardzo dobry .u nas problem tkwił w tym że niewielki samochód,do tego trzydrzwiowy,wysoki mąż-co oznacza odsuwanie fotela kierowcy max do tyłu,i mocowanie fotelika właśnie za fotelem męża sprawiało że mały nie miał miejsca i trzymał nózki niemal na głowie męża.próbowaliśmy zamocowac za pasażerem -ale wtedy kłopotliwe było wsiadanie do tyłu bo kierowca musiał wysiadac ...
ogólnie jednak uważam że fotelik jest ok.-ale do dużego samochodu.
Stary 2006-06-08, 08:43   #20
Boz
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez anulaa
Bardzo proszę doradźcie, który fotelik kupić nie mogę się zdecydować córcia ma 21miesięcy waży 12kg. Będę bardzo wdzięczna za pomoc bardzo mi na tym zależy

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=108077 395
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=108273 350
Jak mój syn skończył rok i nie mieścił się w nosidełku kupiłam mu fotelik podobny do tego pierwszego który pokazujesz. A jeszcze bardziej do tego http://www.allegro.pl/item106410592_...isy_w_wa_.html
Syn jeździł w nim prawie do końca piątego roku życia. Byłam bardzo zadowolona szczególnie z faktu że można go było odchylać, Dużo jeździmy samochodem i syn często w nim spał i możliwość odchylenia oparcia była dla mnie niezbędna. Bardzo żałowałam że większe foteliki dla starszych dzieci nie mają tego udogodnienia.

Edytowane przez Mariqa
Czas edycji: 2006-06-08 o 09:10
Boz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 09:31   #21
paula78
Zakorzenienie

Smaczny profil paula78
Smaczne przepisy14

My takze mielismy fotelik ktory mozna bylo ustawic do pozycji wygodnej do spania (renolux)na takiej podstawce na ktorej fotelik mozna byla zsuwac w dól.

w zeszlym roku kupilismy kolejny zapinany pasami auta a za 5 kg mozna odczepic boki i plecy o zostawic podpupnik

narazie gdy jedziemy w dluzsze trasy a wiemy ze corka zasnie podkladany miedzy plecy fotelika a siedzenie zwiniety koc, wtedy fotelik przesuaw sie do przodu i dziecku glowa nie leci do przodu i jest oparta o fotelik.

Stary 2006-06-08, 21:07   #22
plusik_99
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez anulaa

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=108077395
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=108273350

ja tez zastanaiwalam sie nad tym drugim,na fotkach wyglada calkiem-calkiem,ale w rzeczywistosci
Beznadziejny material,twarde boki. Nie wyglada na wygodny. Odradzam!
Stary 2006-06-08, 21:17   #23
plusik_99
Raczkowanie

Moniolla no to samochody mamy podobne ja mam problem taki, ze moja mala wazy juz 10kilo, a ma dopiero 6 miesiecy i nasz fotelik-nosidelko robi sie zamaly...musze sie wybrac do hurtowni i przymierzyc Ramatti
Stary 2006-08-22, 13:00   #24
plusik_99
Raczkowanie

od miesiąca maja mała jeżdzi w foteliku Ramatti Venus Comfort. Jestem zadowolona z zakupu. Fotelik wygodny, materiał ok, zapinanie dziecka nie sprawia problemu. łatwo zmienia sie pozycje. Polecam.
Stary 2006-08-23, 13:29   #25
moniolla
Raczkowanie

GG do moniolla

Cytat:
Napisane przez plusik_99
od miesiąca maja mała jeżdzi w foteliku Ramatti Venus Comfort. Jestem zadowolona z zakupu. Fotelik wygodny, materiał ok, zapinanie dziecka nie sprawia problemu. łatwo zmienia sie pozycje. Polecam.
gratuluje trafnego wyboru.mój mały-po ramatti venus- jeździ graco junior i też bardzo sobie chwale.spał cała noc wracając znad morza -a tego bałam się najbardziej,że bedzie mu niewygodnie i bedzie marudził ...
chociaz z powodu małego auta równiez nie mam możliwości rozsunąc go tak żeby mały mógł leżec,tylko siedzi z oparcien pod małym kątem do tyłu...jednak w niczym to nie przeszkadza bo raczej długich tras nie pokonujemy.
Stary 2007-09-06, 16:48   #26
zet21
Raczkowanie

proszę o pomoc szukam fotelika do małego samochodu w przedziale wagowym od 9 kg- i do ok 400 zl
zet21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 18:15   #27
moniolla
Raczkowanie

GG do moniolla

polecam Ramatti Venus .też mamy nieduże auto i się sprawdził
Stary 2008-01-13, 09:32   #28
zieniutek84
Przyczajenie

Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

najlepiej kupić cybex solution 15-36 jest to fotelik niemiecki z bardzo dobrym wykończeniem i ma 4 gwiazdki w testach adac
zieniutek84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-13, 09:33   #29
zieniutek84
Przyczajenie

Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Cytat:
Napisane przez esti Pokaż wiadomość
Mam zamiar kupić fotelik od 15 do 36 kg czy ktoś z was ma doświadczenie może cos polecić kwota do 350 zł
najlepiej kupić cybex solution bardzo dobra niemiecka konstrukcja 4 gwiazdki w testach adac
zieniutek84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-29, 10:40   #30
Xantia
Zakorzenienie

GG do Xantia

Cytat:
Napisane przez moniolla Pokaż wiadomość
polecam Ramatti Venus .też mamy nieduże auto i się sprawdził
Ramatti Venus nie ma żadnych godnych uwagi testow bezpieczeństwa... Dlatego ja odradzam.

Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Mama z klasą

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości