Ropne 'bomby' i zalecenia lekarza medycyny estetycznej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-06-02, 15:42   #1
fredziunia
Rozeznanie

Exclamation

Ropne 'bomby' i zalecenia lekarza medycyny estetycznej

Witam

Zwracam sie z prosba do znawczyn w temacie

Od poczatku : od ostatniego czasu (dokladnie od wyjazdu z polski) na mojej twarzy pojawily sie wielkie ropne bomby ktore po sobie zostawialy plamy
Podczas ostatniej wizyty w Polsce bylam w klinice medycyny estetycznej i Pani doktor przepisala mi :

- do mycia twarzy Lubexyl
(emulsja oczyszczajaca skore, zawierajaca nadtlenek benzoilowy , do
leczenia tradziku)
- na dzien Skinoren + Filtry Bioderma
- na noc Differin + pod oczy Juvit

powiem tak po przeczytaniu na wizaz dokladnie jak stosowac te masci mam spokoj z pryszczami (wczesniej na masc nakladalam odrazu Bioderme i powstawaly nowe bomby - teraz wiem ze trzeba odczekac jakis czas - moja Pani doktor tego juz niepowiedziala )

Wiec jak pisalam jak narazie nie ma nowych "bombek" ale jakos ten zestaw malo dziala na plamy jakie zostaly po wczesniejszych "bombach" zachecona opiniami dziewczyn z wizazu zakupilam zestaw do mikrodermobrazji z firmy Eveline i mam pytanie czy podczas kuracji w/w specyfikami moge zafundowac sobie tez ta mikrodermobrazjie?? czy lepiej poczekac az skoncze masci ?? nieznam sie na tym nic a nic a niechce sobie zaszkodzic , niewiem czy mozna jedno z drugim laczyc , prosze wiec o wtajemniczone i majace pojecie o tym o POMOC bo te plamy na mojej obecnie jasnej twarzy wygladaja okropnie

Dziekuje za podpowiedzi ...
fredziunia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 19:50   #2
AAgusiaczeK
Zadomowienie

GG do AAgusiaczeK
Dot.: Wtajemniczone prosze o Pomoc

Witaj, jeśli mam być szczera,to ja raczej bym poczekała na koniec kuracji maściami. Po mikrodermabrazji( mówie tu o profesjonalnym zabiegu) skóra jest bardzo wrażliwa na ból, na promienie słoneczne i może różnie reagowac na specyfiki kosmetyczne a te, które używasz do delikatnych nie należą. Radze odczekac, skończyć kurację.
Doprawdy nie wiem czy te sklepowe zestawy tez tak perfekcyjnie złuszczają martwy naskórek, ale w jakims stopniu na pewno,więc warto potem pielęgnowac skórę niezywkle delikatnie a nie traktowac ją filtrami i maściami.
Ale to jest tylko moje skromne zdanie, zdanie początkującej kosmetyczki
Pozdrawiam

02.07.2006 wyjazd i.........koniec Wizażu (jeszcze kiedyś tu wrócę...)
AAgusiaczeK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 21:55   #3
fredziunia
Rozeznanie

Wielkie Dzieki za odpowiedz

Zabieg mikrodermobrazji mialam w gabinecie (zaraz po wizycie u Pani doktor) przed rozpoczeciem mojej kuracji, ale kosz tej przyjemnosci to 200 zl wiec do tanich nienalezy a po tym jednym zabiegu rewelacyjnych efektow tez niezauwazylam - wiem ze ten domowy zestaw moze nie jest tak SUPER ale czytalam sporo dobrych opini na ten temat wiec warto sprobowac

Przyznaje ze ta bladosc na mojej twarzy jest ....brrr i jeszcze te plamy widac jak zloto teraz gdyby ktos wiedzial cos jeszcze co mozna by zrobic i niezaszkodzic sobie to mile widziane wszelkie rady itd...

pozdrawiam
Stary 2006-06-02, 22:14   #4
AAgusiaczeK
Zadomowienie

GG do AAgusiaczeK

Może spróbuj złuszczania naskórka kwasem glikolowym(eksfoliacja).. Kosztuje 50-100zł., ale działa na przebarwienia, plamy potradzikowe,poropne.
Myśle,że Pani doktor wiedziała, co robi przepisując te preparaty..Zaufaj jej!

02.07.2006 wyjazd i.........koniec Wizażu (jeszcze kiedyś tu wrócę...)
AAgusiaczeK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 22:30   #5
fredziunia
Rozeznanie

To znowu ja

Tak jak pisalam powyzej od 3 tygodni maltretuje moja twarz powyzszym zestawem i nic poza tym , a moze mogla bym jakas maseczke albo cos innego ... juz sama nie wiem ... niechce sobie zaszkodzic ale chyba poza tymi masciami i filtrami to powinnam cos nakladac sama sie na tym nieznam wiec pytam znawczynie

Pozdrawiam
Stary 2006-06-09, 00:03   #6
fredziunia
Rozeznanie

up
Stary 2006-06-09, 23:31   #7
traci
Wtajemniczenie

Wiesz tez mialam ten problem.Z ta woda jest cos nie tak.Pozostaje przemywac rumiankiem albo uzywanie kosmetykow do ktorych nie potrzeba wody.T.z jakies mleczka, czy takie dwu fazowe do zmywania oczu i potem na to tonik.Ja tak robie juz od lat i jakos jest.Staram sie zmywac twarz rumiankiem ale czasem musze to zrobic wlasnie mleczkiem.Mozesz tez uzywac takich chusteczek do zmywania makijazu.
traci jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości