Beta karoten - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-06-05, 21:52   #181
magdziaS
Podróżniczka

Dot.: łykacie beta-karoten?

Wydalanie toksyn... to ma nawet sens A, ze sie nie wdawalas w dyskusje o 'kupkach' to sie nie dziwie Za to ile mozna sie ciekawych rzeczy dowiedziec

mikroREKLAMA
Moje paznokciowe królestwo
Zapraszam do siebie :)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 649 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
magdziaS jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 21:52   #182
Ag_nes
Wtajemniczenie

GG do Ag_nes

Ale nam sie watek naukowy rozwinął, beta karoten nie dla palaczy ale za to actimel na zatwardzenie.
Ag_nes jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 21:54   #183
Iwona31
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Noor
To nie były badania, w których betakaroten przedawkowano, a 21 miesięcy, to nie jest długotrwałe przyjmowanie (zresztą twierdzenie, że długotrwałe przyjmowanie każdego leku jest NIEBEZPIECZNE, też wcale nie jest prawdą), a badania były prowadzone pod kontrolą lekarzy i w przeciwieństwie do Ciebie - naukowców.

Widzisz różnicę? A nie powinnaś, bo badania nad "niekancerogenna dawką" ciągle trwają i może sie okazać dużo niższa niż 30 mg. Po prostu nie miałaś zielonego pojecia o takim niebezpieczeństwie, kiedy rozpoczęłaś tę dyskusję i nie potrafisz sie do tego przyznać.

Wniosek z tych badań jest prosty i jasny, jak słońce - jeśli przyjmujesz betakaroten (w dowolnej dawce) nie palisz!
To Ty podałaś dawkę 30mg/dz, a to jest (chyba zgodzisz się z tym) ok. 10 razy przekroczona dawka dzienna, niż , którą podają nam ulotki informacyjne o leku..... Nie rób mi wycieczek typu "nie jesteś naukowcem", bo nie masz doczynienia z gówniarzem.
Czy wszystkie ulotki informacyjne są zakłamane Twoim zdaniem? Bo większośc z nich podaje, że przyjmowanie Beta jest WSKAZANE, gdy palisz papierosy.
To, że nie miałam pojęcia - zgadza się, ale nie przekonałaś mnie tym.
I nie jest jasne, że jeśli przyjmuję beta - to nie mogę palic, bo to z tego, co napisałaś nie wynika.
Stary 2006-06-05, 21:54   #184
Ag_nes
Wtajemniczenie

GG do Ag_nes

a propos bakteri to ostatnio jeszcze uslyszalam ze jakas woda mineralna ktora ma w nazwie "zdrój" ma w sobie takie bakterie ze w kranie by jej nie puscili ale to w TV slyszalam a to dla mnie nie do konca wiarygodne zrodlo.
Jaka woda ma w nazwie "zdrój " ??
Stary 2006-06-05, 21:57   #185
Noor
Przecudnej urody hrabina Von Mi Stąd

Cytat:
Napisane przez Ag_nes
Ale nam sie watek naukowy rozwinął, beta karoten nie dla palaczy ale za to actimel na zatwardzenie.
Skoro na "impregnacje pogodową" się nie nadaje ... nic dziwnego, że piesek gościa od pogody w tej reklamie wolał sweter
Noor jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 22:00   #186
magdziaS
Podróżniczka

Cytat:
Napisane przez Ag_nes
a propos bakteri to ostatnio jeszcze uslyszalam ze jakas woda mineralna ktora ma w nazwie "zdrój" ma w sobie takie bakterie ze w kranie by jej nie puscili ale to w TV slyszalam a to dla mnie nie do konca wiarygodne zrodlo.
Jaka woda ma w nazwie "zdrój " ??
Zywiec zdroj i jeszcze staropolanka zdroj, polanica zdroj - ale ja nie wiem czy to te wody, ja tylko na pytania odpowiadam

Cytat:
Napisane przez Ag_nes
Dokładnie

mikroREKLAMA
Moje paznokciowe królestwo
Zapraszam do siebie :)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 649 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
magdziaS jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 22:12   #187
Ag_nes
Wtajemniczenie

GG do Ag_nes

kurcze myslalam ze tylko jedna woda jest "żdrój" a tu takie jaja. Dobra, nie popadajmy w paranoje na cos trzeba umrzeć.
Stary 2006-06-05, 22:45   #188
Noor

Cytat:
Napisane przez Iwona31
Nie rób mi wycieczek typu "nie jesteś naukowcem", bo nie masz doczynienia z gówniarzem.
Za wycieczkę przepraszam Sprawdziłam, słowa o nienaukowcu nie były Twoje, a pisząc to wydawało mi się, że "Cię cytytuję".

A co do rzeszty:
Cytat:
Napisane przez Iwona31
To Ty podałaś dawkę 30mg/dz, a to jest (chyba zgodzisz się z tym) ok. 10 razy przekroczona dawka dzienna, niż , którą podają nam ulotki informacyjne o leku.....Czy wszystkie ulotki informacyjne są zakłamane Twoim zdaniem?
Nie zgodze się i nie rozumiem, co oznacza "a to jest ok. 10 razy przekroczona dawka dzienna, niż , którą podają nam ulotki informacyjne o leku". To rozumowanie jest z gruntu nieprawidłowe.
Po pierwsze: dopuszczalną dawkę dzienną podają nam nie ulotki z leku, tylko bardziej naukowe opracowania (że się tak wyrażę). Wg "Leków Współczesnej Terapii", dawkowanie betakarotenu, to: średnio 1 mg/kg masy ciała.
Po drugie, co oznacza "dawka dzienna, którą podają nam ulotki informacyjne o leku"? Jakie ulotki i o jakim leku (to jest pytanie o konktret, a nie napastliwe, żeby nie było wątpliwości, a zadaję je dlatego, że na rynku jest multum suplemementów o różnej zawartości betakarotenu i różnym dawkowaniu podanym w ulotkach - np. Curtis ma po 2 mg i po 7 mg betakarotenu, Puritan's Pride 6 mg, Dermorutin 10 mg/tabl. i w ulotce dawkowanie: 2 tabletki dziennie, a w stanach zwiększonego zapotrzebowania organizmu przy nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne do 4 tabletek dziennie (sic! 40 mg betakarotenu dziennie wg producenta), SolarVita i Chance tak samo, SolarinMax ma 15 mg, a wymieniłam tylko najbardziej popularne i wszystkie są z grupy OTC). Dawka dzienna podana w ulotkach waha się od 6 do 40 mg.

Cytat:
Napisane przez Iwona31
To, że nie miałam pojęcia - zgadza się, ale nie przekonałaś mnie tym.
I nie jest jasne, że jeśli przyjmuję beta - to nie mogę palic, bo to z tego, co napisałaś nie wynika.
Dalej tłumaczyc już nie mam siły, tym bardziej, że to w końcu nie moje zdrowie. Dodaj chociaż do swojego betakarotenu witaminy E i C.

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2006-06-05 o 23:19
Stary 2006-06-19, 20:44   #189
mpatti
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez karinaaa
a fakt masz racje ze napisane jest na kazdym opakowaniu ze powinno sie brac ten beta karoten kiedy sie jest palaczem ,przy braniu anty itp ,szkoda ze niemam notatek to bym poszukala o co dokladnie chodzilo, a moze jest ktos kto slyszal podobnie jak jak z tym ze sie nie powinno przyjowac beta karotenu kiedy sie pali??

Tutaj znajdziecie kilka artykułów na ten temat:
http://www.farmacjaija.pl/archiwum.php?aid=110
http://pl.wikipedia.org/wiki/Beta-karoten
http://noviny.moucha.cz/index.php?ka=1053701008
http://archiwum.wiz.pl/1997/97021000.asp
http://www.klinika-zdrowia.com/gl/fachowcy.php
http://www.grupy.senior.pl/Beta-karoten,t,225884,2.html
mpatti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 22:52   #190
Iwona31
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Noor
Za wycieczkę przepraszam Sprawdziłam, słowa o nienaukowcu nie były Twoje, a pisząc to wydawało mi się, że "Cię cytytuję".

A co do rzeszty:

Nie zgodze się i nie rozumiem, co oznacza "a to jest ok. 10 razy przekroczona dawka dzienna, niż , którą podają nam ulotki informacyjne o leku". To rozumowanie jest z gruntu nieprawidłowe.
Po pierwsze: dopuszczalną dawkę dzienną podają nam nie ulotki z leku, tylko bardziej naukowe opracowania (że się tak wyrażę). Wg "Leków Współczesnej Terapii", dawkowanie betakarotenu, to: średnio 1 mg/kg masy ciała.
Po drugie, co oznacza "dawka dzienna, którą podają nam ulotki informacyjne o leku"? Jakie ulotki i o jakim leku (to jest pytanie o konktret, a nie napastliwe, żeby nie było wątpliwości, a zadaję je dlatego, że na rynku jest multum suplemementów o różnej zawartości betakarotenu i różnym dawkowaniu podanym w ulotkach - np. Curtis ma po 2 mg i po 7 mg betakarotenu, Puritan's Pride 6 mg, Dermorutin 10 mg/tabl. i w ulotce dawkowanie: 2 tabletki dziennie, a w stanach zwiększonego zapotrzebowania organizmu przy nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne do 4 tabletek dziennie (sic! 40 mg betakarotenu dziennie wg producenta), SolarVita i Chance tak samo, SolarinMax ma 15 mg, a wymieniłam tylko najbardziej popularne i wszystkie są z grupy OTC). Dawka dzienna podana w ulotkach waha się od 6 do 40 mg.

Dalej tłumaczyc już nie mam siły, tym bardziej, że to w końcu nie moje zdrowie. Dodaj chociaż do swojego betakarotenu witaminy E i C.

Nie napisałam nigdzie, że to ja jestem palaczem (bo nie jestem), odniosłam się wyłącznie do postów innych dziewczyn.
I skąd wywnioskowałaś, że łykam BK bez witamin???? Mój preparat zawiera wit. E i C.
Poza tym każdy preparat zawiera inną kombinację BK z innymi pierwiastkami i witaminami, także producent tegoż preparatu podaje bezpieczną dawkę dzienną do przyjmowania.
Jakie ulotki i o jakim leku? Już to pisałam wcześniej...ulotki informacyjne o konkretnym preparacie z BK, o czym zresztą sama napisałaś.... zacznij również czytac ze zrozumieniem - nie tylko atakowac.

A tłumaczyc nic mi nie musisz, bo nie ja miałam problem....
Stary 2006-06-20, 01:05   #191
chocolate_brown
Rozeznanie

Nie czytalam calego watku wiec nie wiem czy o tym juz byla mowa, ale dzis w "Pytaniu na sniadanie" bylo o opalaniu i lekarz mowil ze lykanie beta karotenu nic nie daje... Ja osobiscie go lykam ale trudno mi jest powiedziec czy dziala czy nie. Po prostu czuje sie pewniej wychodzac na dwor bez filtra.
Stary 2006-06-20, 10:39   #192
Noor

Cytat:
Napisane przez Iwona31
Nie napisałam nigdzie, że to ja jestem palaczem (bo nie jestem), odniosłam się wyłącznie do postów innych dziewczyn.
I skąd wywnioskowałaś, że łykam BK bez witamin???? Mój preparat zawiera wit. E i C.
Poza tym każdy preparat zawiera inną kombinację BK z innymi pierwiastkami i witaminami, także producent tegoż preparatu podaje bezpieczną dawkę dzienną do przyjmowania.
Jakie ulotki i o jakim leku? Już to pisałam wcześniej...ulotki informacyjne o konkretnym preparacie z BK, o czym zresztą sama napisałaś.... zacznij również czytac ze zrozumieniem - nie tylko atakowac.

A tłumaczyc nic mi nie musisz, bo nie ja miałam problem....
Moja droga, to nie ja tu atakuję. I posiadłam doskonale umiejetność czytania ze zrozumieniem, natomiast Ty możesz nad tym popracować.

Mowa w wątku jest o betakarotenie i o jego dawce w preparacie tu mówimy, a nie o dawce "kombinacji z innymi pierwiastkami i witaminami".

Cytat:
Napisane przez Iwona31
Jakie ulotki i o jakim leku? Już to pisałam wcześniej...ulotki informacyjne o konkretnym preparacie z BK, o czym zresztą sama napisałaś
Owszem sama napisałam, i można to sprawdzić w poście powyżej, że dawki dzienne betakarotenu podawane przez producentów na ulotkach konkretnych preparatów wahają się od 6 do 40 mg (a tylko trzy z wymienionych przeze mnie, to preparaty złożone), więc nie moge przyznać, że dzienna dawka betakarotenu podana na ulotce np. Demorutinu (40 mg bk) została przekroczona ok. 10 razy przez badaną dawkę 30 mg

Cytat:
Napisane przez Iwona31
To Ty podałaś dawkę 30mg/dz, a to jest (chyba zgodzisz się z tym) ok. 10 razy przekroczona dawka dzienna, niż , którą podają nam ulotki informacyjne o leku
Stary 2006-06-20, 11:08   #193
karinaaa
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez chocolate_brown
Nie czytalam calego watku wiec nie wiem czy o tym juz byla mowa, ale dzis w "Pytaniu na sniadanie" bylo o opalaniu i lekarz mowil ze lykanie beta karotenu nic nie daje... Ja osobiscie go lykam ale trudno mi jest powiedziec czy dziala czy nie. Po prostu czuje sie pewniej wychodzac na dwor bez filtra.
niemoglam obejrzec wczorajszego odcinka i mam pytanie,a pamietasz dlaczego lykanie beta karotenu nic nie daje,co ten lekarz o tym mowil?
ja lykam capivit sun ,narazie jeszcze nie moge stwierdzic czy cos daje bo dopiero wzielam pare kapsulek
pozdrawiam
karinaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 11:20   #194
karinaaa
Zadomowienie

przeczytalam sobie watek i patrze a tu niezla dyskusja na temat ktory rzucialam kiedys tam piszac ze beta karoten moze przyczynic sie do wystepowania raka
pozdrawiam
karinaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 11:58   #195
Iwona31
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Noor
Moja droga, to nie ja tu atakuję. I posiadłam doskonale umiejetność czytania ze zrozumieniem, natomiast Ty możesz nad tym popracować.

Mowa w wątku jest o betakarotenie i o jego dawce w preparacie tu mówimy, a nie o dawce "kombinacji z innymi pierwiastkami i witaminami".

Owszem sama napisałam, i można to sprawdzić w poście powyżej, że dawki dzienne betakarotenu podawane przez producentów na ulotkach konkretnych preparatów wahają się od 6 do 40 mg (a tylko trzy z wymienionych przeze mnie, to preparaty złożone), więc nie moge przyznać, że dzienna dawka betakarotenu podana na ulotce np. Demorutinu (40 mg bk) została przekroczona ok. 10 razy przez badaną dawkę 30 mg

Ja, pisząc wcześniejsze posty pisałam wyraźnie o preparatach BK z witaminami (jeszcze na początku dyskusji) i do nich właśnie odnosiłam swoje odpowiedzi.
Ale czas zakopać topór . Przyznaję, że wiele wyniosłam się z Twoich postów dot. BK. A to chyba ważne.
Drażniło mnie tylko to, że pisałaś językiem niezrozumiałym (specjalistycznym) i sama musiałam wiele doczytywać z netu, a nie "wykładałaś kawę na ławę", używałaś skrótów (też specjalistycznych jak dla mnie ), a ja jestem laikiem - i tak moim zdaniem powinno się odpisywać na posty - jakby odbiorca był laikiem, chyba, że dysputa toczy się w gronie, które ma wykształcenie lub wiedzę kierunkową dla danego tematu.
Niemniej pozdrawiam serdecznie .
Stary 2007-04-21, 18:05   #196
cool girl
Raczkowanie

Dot.: Beta karoten

A co do picia sokow marchwiowych, to ile czasu trzeba je pic zeby uzyskac jakis efekt (pije prawie codziennie 0,45l)
Stary 2007-04-27, 11:40   #197
chocolate_brown
Rozeznanie

Nie wiem dokladnie ile trzeba czekac, ale ta pomaranczowa cera wynika z tego ze masz nadmiar betakarotenu w organizmie i on nie nadaza sie wchlaniac. Nie wiem czy to jest takie dobre dla organizmu :/
Stary 2007-04-27, 15:15   #198
Tancerka Pl
Zadomowienie

Dot.: Re: beta karoten

Dziewczyny raz na zawsze wpoić sobie do głowy jedno...
Tabletki typu Sun System nie sprawią, że będziecie bronzowe od samego ich picia. Sprawią, że jak wyjdziecie na słoneczko szybciej będziecie mogły się opalić.

Polecam Tobie picie soczków z marchwii najlepiej przygotowywanych samodzielnie. Jedna szklanka dziennie ze zdrowych, świezych marchwii sprawi, że Twoja skóra nabieże ładnego kolorytu, a ggdy wyjdziesz na słoneczko latem w mgnieniu oka się opalisz. Ja osobiście nie mam czasu na przygotowywanie sobie w domu samej soczku z marchwii, więc piję Kubusie. Wiele o tym soku słyszałam i mimo opinii innych uważam, że jest świetny i uwierz mi, bo sama z natury jestem bladą osobą. Teraz moja skóra ma lekko bronzowy koloryt.
Pozdrawiam!
Stary 2007-04-27, 15:20   #199
Tancerka Pl
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez chocolate_brown Pokaż wiadomość
Nie wiem dokladnie ile trzeba czekac, ale ta pomaranczowa cera wynika z tego ze masz nadmiar betakarotenu w organizmie i on nie nadaza sie wchlaniac. Nie wiem czy to jest takie dobre dla organizmu :/
Tzn nadmiar betakarotenu nie ma żadnych ubocznych skutków. Nikt jeszcze nie zmarł z powodu wjadania marchewek.

Korzeń marchwi zawiera odżywcze cukry-węglowodany, (m.in. sacharozę i glukozę), białko, liczne karoteny (prowitamina A), olejek lotny, witaminy B1, B2, B6, C, E, H, K, PP oraz wapń, żelazo, miedź i fosfor, a także pektyny.
Wartość energetyczna 100 g marchwi wynosi ok. 33-35 kcal.

To tak dla osób bardziej w temacie.
Stary 2007-04-27, 15:22   #200
Kavala
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Tancerka Pl Pokaż wiadomość
Polecam Tobie picie soczków z marchwii najlepiej przygotowywanych samodzielnie. Jedna szklanka dziennie ze zdrowych, świezych marchwii sprawi, że Twoja skóra nabieże ładnego kolorytu, a ggdy wyjdziesz na słoneczko latem w mgnieniu oka się opalisz. Ja osobiście nie mam czasu na przygotowywanie sobie w domu samej soczku z marchwii, więc piję Kubusie. Wiele o tym soku słyszałam i mimo opinii innych uważam, że jest świetny i uwierz mi, bo sama z natury jestem bladą osobą. Teraz moja skóra ma lekko bronzowy koloryt.
Pozdrawiam!
Popieram, też piję codziennie małego kubusia i po miesiącu już są rezultaty. Prawie lekka opalenizna (bez słońca oczywiście).
Kavala jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 15:32   #201
Tancerka Pl
Zadomowienie

Szkoda, że mnie nie widziałyście przed Kubusiem. Normalnie córka młynarza.

Teraz wyglądam o wiele zdrowiej i ładniej.
Stary 2007-04-30, 15:07   #202
cool girl
Raczkowanie

Dzięx, zacheciłyscie mnie Lepsze efekty od kubusiow na pewno przynosza te jedniodniowe soczki marchwiowe, ale na poczatku przez kilka dni wydawaly mi sie tak obrzydliwe ze mialam odruch wymiotny po nich ale sie zmusilam i teraz sa nawet dobre
Stary 2007-04-30, 16:17   #203
Tancerka Pl
Zadomowienie

A ja o dziwo nie... Może ze mnie jakieś straszne dziwadło? Każdy mówi, że szpinak jest fe, Kubuś fe, kefir fuj! A ja to naprawdę lubię. :d
Stary 2007-05-05, 14:28   #204
Amerat
Raczkowanie

Zaczęłam jeśc marchewki i pic Kubusie. Nie wiem czy doczekam się jakiś efektów, ale jak narazie soki mi smakują .
Amerat jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-17, 18:01   #205
Mrówaaa
Rozeznanie

Tydzień temu zaczełam Jeść BETA - KAROTEN firmy HASCO-LEK. Pisze, że zażywa się dwie tabletki dziennie w odstępach czasowych czyli np. rano i wieczorem...
Jedna tabletka zawiera 6,67mg czyli dwie daja 13,34mg i jest to tylko 83,32% zalecanego dziennego spożycia! Więc branie jednej tabletki dziennie zawierającej 2mg to tylko strata kasiory bo nie jest to skuteczne.
Ja już widzę efekty

Polecam wsztkim

Edytowane przez Mrówaaa
Czas edycji: 2007-06-17 o 18:02 Powód: literówka
Mrówaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 13:05   #206
klara01
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!

A czy słyszałyscie o tym ,ze witamina A ma tez zbawienne działanie na nasze oczy ?
Nie tylko pozytywnie wpływa na wyglad skóry....
klara01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 16:04   #207
Paola28
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Tak - witamina A dobrze wpływa na oczy, skórę - doskonały lek antytrądzikowy ( retinoidy). Ale uwaga - nadmiar szkodzi. jeden ze skutkow ubocznych przedawkowania witaminy A to wypadanie włosów.
Paola28 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 09:23   #208
Bezpruderyjna91
Przyczajenie

dziewczyny myslę,że to wszystko zalezy od genów jak i kiedy nasza skóra nabierze kolorytu,na każdą te tabletki i soki zadziałają inaczej ja jestem trupioblada kiedys zafundowałm sobie półroczną kurację kubusie+beta karoten i kompletnie nic mnie nie ruszyło.Na słońcu opalam sie na buraka a potem jestem dalej blada,jakj użyje samoopalacza to wyglądam jak eeee szkoda gadać,a solarium ... pani dermatolog nie pozwoliła ale czasem czmychne w moim przypadku to jest tak,ze po paru dniach mi dopiero coś wychodzi dziwne prawda...ale tak mam jak np.pójdę na 12minut na najmocniejszą brazujacą troszkę coś mi wyjdzie po 3-4dniach,ale naprawdę nie jest mi to wskazane gdyż ciepie na nawrazajace pokrzywki...:/
Bezpruderyjna91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 20:47   #209
es88
Raczkowanie

a czy od beta karotenu cera sie poprawi tzn potradzikowa ??
es88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-02, 12:07   #210
kaaasiaaa_90
Raczkowanie

jak jeszcze borykałam się z problem z trądzikiem dermatolog przepisał mi mase środków: tabletek, maści i... beta karoten. kazał mi łykać 20 mg dziennie przez okres letni i 10 mg przez jesienno-zimowy. mimo tego ze miałam baaardzo silnie wybielające maści to jednak cera zrobiła się zdrowsza i taka ,,ciepłejsza". a nie było mowy że opaliło mnie wtedy słońce bo nakładałam filtry 30. po trądziku zostały tylko z 3 malutkie blizny, niewidoczne przy opalonej cerze.
teraz znowu zaczęłam brać beta-karoten (ale tylko 10mg dziennie) bo moja twarz lepiej sie opala po nim i jak napisałam, blizny są niezauważalne.
kaaasiaaa_90 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości