Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o perfumach, ale baliście się zapytać.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-06-04, 17:49   #1
ratjus
Raczkowanie

Jak to mozliwe? Podróby na Allegro.

Nie moge pojac polityki allegro... Jak to mozliwe ze oni pozwalaja sprzedawac podroby na swoich aukcjach, przeciez w regulaminie pisze ze sprzedaz podrobek jest zabroniona. Kochani przeciez to jest nielegalne, nie wiem ze jeszcze nikt sie tym nie zają, nie moge tego pojac,a jak czlowiek zle opisze aukcje to juz przysylaja ostrzezenia. Nie wiem czym oni sie sugeruja, nie mam pojecia....

ratjus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-04, 18:08   #2
olcia7
Zadomowienie

GG do olcia7
Dot.: Jak to mozliwe?????

Zyskami?

Wymiana
http://wizaz.pl/forum/showthread.php...6#post68212696
olcia7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-04, 19:06   #3
Adeline
BAN stały

Allegro zarabia najlepiej na takich właśnie sprzedawcach. Oni wystawiaja na jednej aukcji 40 sztuk "perfum" Chanel No 5 a takich aukcji z podróbkami mają setki. Płacą prowizje wobec Allegro to jest " w porządku". Ludzie reagują zwłaszcza kiedy stają się ofiarami, ale to kropla w morzu. Walka z wiatrakami Sprzedawca ma 10 komentarzy negatywnych i 3200 pozytywnych...Jedyne co pozostaje to po prostu zachować rozsądek i z góry przekreślać pewne aukcje.
Adeline jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 21:57   #4
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie

Zgadzam się z Adeline.
Stary 2006-06-06, 07:17   #5
mulier
Zakorzenienie

GG do mulier

Cytat:
Napisane przez Adeline
Allegro zarabia najlepiej na takich właśnie sprzedawcach. Oni wystawiaja na jednej aukcji 40 sztuk "perfum" Chanel No 5 a takich aukcji z podróbkami mają setki. Płacą prowizje wobec Allegro to jest " w porządku". Ludzie reagują zwłaszcza kiedy stają się ofiarami, ale to kropla w morzu. Walka z wiatrakami Sprzedawca ma 10 komentarzy negatywnych i 3200 pozytywnych...Jedyne co pozostaje to po prostu zachować rozsądek i z góry przekreślać pewne aukcje.
dokładnie

mulier jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 11:51   #6
monik-a
Przyczajenie

A może, moje drogie wystarczy policzyć ?
Czy wy wierzycie, że te wszystkie testery to skręciły z drogi za Katowicami i zamiast na półki sephory dotarły na Allegro?? Ile tych sephor, marionautów itp. musiałoby byc w Polsce, żeby sprzedawane na allegro testery stanowiły fragment całości (bo zakładam, ze większa część powinna jednak trafiać do sklepów)? Taka gigantyczna ilość pozornie legalnego towaru nielegalnie sprzedawanego nie wzbudziła jeszcze zaintresowania żadnej marki ani firmy perfumeryjnej? Przecież na testerze napisane jest znane nam ,,not for sale"! To jakieś dziesiątki tirów z testerami gdzieś skręca z drogi od producenta do Sephory? Sory, ale o kradzieżach tirów nikt nie mówi w TV.
Więc może jest prościej: nikt się o towar kradziony nie upomina bo ...nie jest kradziony ani nie jest ,,nielegalnie sprzedawany" a napis ,,not for sale" jest tylko bajerem mającym nas / klientów / utrzymywać w poczuciu, że perfumy są orginalne )). Baby kochane, pomyślcie.
monik-a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 12:20   #7
Eenax
Zakorzenienie

GG do Eenax

Mnie czasami ilośc testerów nie przeraza.

Miałam kiedyś znajomego (tzn. znajomy zyje) który sprowadzał zapachy z zagranicy bezposrednio od producenta (nie które firmy) i na kazde 10 flaszek zapachu mogł dostac 1 tester. Flaszek w szczycie udawało mu sie sprzedawac po 2-3 50ml dziennie, a do tego sporadycznie 30 czy 100
A 1 tester poniewaz to on psikał na ludzi a nie oni na siebie schodził na 50 butelek czyli 4 testery miał na zbyciu.
Nie pamietam czy testery były płatne ale jak tak to kosztowały grosze.
Eenax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 12:45   #8
kubusiulka
Przyczajenie

Nigdy nie zajmowałam się handlem, ale też wydaje mi się prawdopodobne, że testery wystawiają na sprzedaż osoby zajmujące się sprzedażą perfum na dużą skalę. Często u tych samych osób na Allegro można kupić zarówno produkt zafoliowany jak i tester (w atrakcyjniejszej cenie).
A czy to jest do końca moralne? Na pewno opłaca się sprzedawcom wystawiać testery - większy zarobek. Dla nas klientów też cena stosunkowo korzystna.
Kwestia wyboru .
kubusiulka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 19:31   #9
Hvid
Zakorzenienie

Nie znam zasad dzialania allegro. Pamietam tylko ze kiedys pewien sprzedawca zatytulowal swoja aukcje ``koty irlandzkie``. Byly to urocze, slodkie kociaki - dachowce ( bardzo ladne zreszta, jak wszystkie male kotki ), ale on nazwal je kotami irlandzkimi, zeby mu lepiej ``schodzily``. Wiec jezeli takie rzeczy sa dopuszczane przez szanowna administracje allegro, to nic dziwnego ze i w dziale perfumeryjnym dochodzi do wielu niedopatrzen i naduzyc.
Hvid jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 21:08   #10
Pomadka
Pomadkorator

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez Adeline
Zgadzam się. Mają prowizję za wystawione i sprzedane perfumy, jest dobrze i woda na młyn się leje...
Stary 2006-06-07, 21:13   #11
monik-a
Przyczajenie

Nie chcę, broń Boże, obrazić tych, ktorzy sprzedają testery orginalne, a i sama chcialabym coś ,,upolować " na allegro. Chętnie bym się dowiedziała, że nie mam racji mowiąc o masowym oszustwie. Tylko do tego potrzebna mi jest przekonująca historia, jak te orginały dostają się na allegro.
monik-a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 23:27   #12
eiri
Wtajemniczenie

GG do eiri

Obserwuję dział perfumeryjny na Allegro od momentu zainteresowania się perfumami na poważnie... i do dziś nie umiem sobie wytłumaczyć, skąd się biorą te wszystkie oryginalne "produkty" i "testery". Wystarcza mi cień podejrzeń, że towar może pochodzić z nielegalnego źródła... nie mam najmniejszej ochoty wspomagać paserów Trudno, nie będę miała 50 flakonów, ale przynajmniej ominą mnie wyrzuty sumienia.
Stary 2006-06-08, 09:06   #13
dori7
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Adeline
Nic dodac, nic ujac
dori7 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości