Co zrobić, by się nie świecić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-06-05, 21:32   #1
maaddzziiaa
Zakorzenienie

Question

Co zrobić, by się nie świecić?

Mam tłustą cerę (ze skłonnościami do wyprysków). Bardzo dbam o siebie ..i o swoją cerę. Gdy tylko mogę- myję twarz i przemywam tonikiem. Mimo to moja skóra ciągle się błyszczy i jest tłusta. Nie mogę sobie z tym poradzić. Pewnie powinnam poprostu zacząć używać pudru,ale tego nie zrobię. Nie używam pudrów, fluidów itp. Używam kremu nawilżającego... a nie natłuszczającego.. bo wiem,że tak trzeba.
Niby wiem jak pielęgnować tłustą cerę, ale nadal się błyszczę
Co robić?
maaddzziiaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 22:40   #2
Aguska20
Raczkowanie

Dot.: Co zrobić, by się nie świecić?

a moze jakas seria kosmetykow do cery tłustej?no chyba,ze juz uzywasz...
Aguska20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 22:47   #3
Rayne
Wtajemniczenie

Madziu, a ja myślę, że problem może tkwić w tym: "Gdy tylko mogę- myję twarz i przemywam tonikiem" - ile razy dziennie myjesz buzię? I czym? Bo jeśli zbyt często, prawdopodobnie naruszasz warstwę ochronną skóry, która będzie broniła się jeszcze większym wydzielaniem sebum - czyli po prostu jeszcze większym przetłuszczaniem. Bardzo dobrze, że używasz kremu nawilżającego tylko może napisz jeszcze, jakie to są konkretnie kosmetyki (preparat do mycia twarzy, tonik, krem), będzie łatwiej coś doradzić. Wstępnie radziłabym nie myć buzi więcej niż 2-3 razy dziennie, zwłaszcza jeśli preparat do mycia jest agresywny - lepiej w ciągu dnia użyć bibułki matującej. Ale czekam na więcej informacji od Ciebie
Stary 2006-06-05, 23:14   #4
maaddzziiaa
Zakorzenienie

Hmm.. no więc... Twarz myję gdy tylko mam okazję... Bo jest taka tłusta,że nie mam wyjścia.

Używam kremu nawilżającego z ziaji (tin-tin)
żel do mycia twarzy (under 20)
tonik ogórkowy z ziaji
dodatkowo zawsze na noc smaruję twarz maścią (dermaknel) ponieważ,pomaga mi na pryszcze. Zastanawiałam się,czy to czasem nie prze tą maść mam taką tłustą cerę. Maść ta jest bardzo tłusta. (Oczywiście rano oczyszczas twarz z resztek maści na twarzy)
Stary 2006-06-05, 23:35   #5
Rayne
Wtajemniczenie

Hmm, Madziu, o Dermaknelu czytałam troszkę przy okazji wątku o podobnym środku i faktycznie, dziewczyny pisały, że tłusty - ten drugi środek to kremik Acnefan firmy Asa, działanie ma ponoć bardzo podobne, a nie jest tłusty - może przydałoby się spróbować? Kosztuje ok. 7 zł, do kupienia w każdej aptece - to byłby pierwszy krok. Choć myślę, że to naprawdę przez to mycie buzi przy każdej okazji, niestety Jeśli tak często w ciągu dnia odtłuszczasz skórę, ona w odpowiedzi niejako próbuje się sama z powrotem natłuścić i tak powstaje tzw. błędne koło. Proponowałabym spróbować stosować Acnefan na noc (przez jakiś czas, zamiast Dermacnelu). Żel do mycia twarzy - o ile to ten: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=10737
jest w porządku, łagodny, bez wysuszających detergentów;tonik też może być. Myślę, że naprawdę powinnaś spróbować ograniczyć mycie buzi w ciągu dnia i po prostu używać bibułek matujących lub odciskać nadmiar sebum w zwykłą chusteczkę higieniczną - spróbuj przynajmniej przez jakiś czas, bo nic na razie więcej nie mogę poradzić - obrazowo mówiąc, męczysz buzię, wysuszając ją nadmiernie przez zbyt częste jej mycie. Nie używasz pudrów, więc tym bardziej możesz używać chusteczek - przecież makijażu sobie nie rozmażesz
Bibułki matujące - dobre i tanie - znajdziesz np. w serii No More Bielendy - do kupienia raczej w supermarketach typu real, w Rossmannie ani Naturze ich nie widziałam.
Stary 2006-06-06, 08:13   #6
Kejsunia
Raczkowanie

GG do Kejsunia
Thumbs up Dot.: Co zrobić, by się nie świecić?

Witam,
Jestem konsultantka kosmetyczna firmy Mary Kay. Jest to firma wywodzaca sie ze Stanow i od 3 lat na rynku polskim. W ofercie firmy jest wysmienity krem matujacy, ktory absorbuje nadmiar tłuszczu, pozostawiajac twarz pieknie matowa i gladka przez co najmniej 8 godzin. Jesli sie nie malujesz to wystarczy nalozyc go na krem, ktorego uzywasz. Ale polecam zakanczac pielegnacje podkladem, poniewaz podklad chroni dobrze oczyszczona skore przed wolnymi rodnikami. Wowczas po kremie matujacym powinno nakladac sie podklad i mozna byc spokojnym o cere
Pozdrawiam goraco
Jesli bede mogla jeszcze pomoc - pisz
Kejsunia
Kejsunia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 09:34   #7
Estella
Zakorzenienie

Po pierwsze, nie myj tyle razy dziennie twarzy - wystarczy 2. Za częste mycie może wysuszać skóre, która broni się przed wysuszeniem produkując coraz więcej sebum.
Nie sądzę żeby maść przetłuszczała skórę, w końcu nie stosujesz jej na całą twarz; większość maści jest tłusta.
Może pij bratek?Mi trochę pomógł. Poszukaj na dorum wątków o bratku i innych ziółkach - pomagają na krostki, u mnie troszke zredukowały wydzielanie sebum.
Polecam też bibułki; skoro nie puder to może skrobia?Też poszukaj wątku o skrobii.

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 09:36   #8
kamaO
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Rayne
Madziu, a ja myślę, że problem może tkwić w tym: "Gdy tylko mogę- myję twarz i przemywam tonikiem" - ile razy dziennie myjesz buzię? I czym? Bo jeśli zbyt często, prawdopodobnie naruszasz warstwę ochronną skóry, która będzie broniła się jeszcze większym wydzielaniem sebum - czyli po prostu jeszcze większym przetłuszczaniem. Bardzo dobrze, że używasz kremu nawilżającego tylko może napisz jeszcze, jakie to są konkretnie kosmetyki (preparat do mycia twarzy, tonik, krem), będzie łatwiej coś doradzić. Wstępnie radziłabym nie myć buzi więcej niż 2-3 razy dziennie, zwłaszcza jeśli preparat do mycia jest agresywny - lepiej w ciągu dnia użyć bibułki matującej. Ale czekam na więcej informacji od Ciebie
Chciałam napisać to samo - zbyt często oczyszczanie vel wysuszanie skóry powoduje większy łojotok.
Stary 2006-06-06, 11:39   #9
czuczenka
Zakorzenienie

a ja na twoim miejscy wybralabym sie do dermatologa. Kiedys jak jeszcze nie bralam tabeltek anty moja skora sie tez swiecila, i poszlam do dermatologa by mi cos dala na twarz do przemywania by sie tak nie swiecilo... to przepisala mi jakis krem nie pamietam juz niestety anzwy no i troche mi pomogl. Odkad biore tabletki anty moj problem ze swiecaca cera zniknął.

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu

DUKAM
czuczenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 12:37   #10
smerfeta01
Zakorzenienie

mnie świecenie zlikwidowało systematyczne nawilżanie i oczyszczanie twarzy mam cerę mieszaną, świeciła mi się strefa T. Odkąd zainwestowałam w dobry krem nawilżający na dzień i na noc problem zniknął. Tak naprawdę istotą pozycia się świecenia jest nawilżanie, nie warto tez używac produktów niby matujących, bo ich działanie jest marne jeśli wogóle o jakimś działaniu możemy tu mówić, które wysuszają skórę przy dłuższym stosowaniu i powodują jeszcze większy problem z tłustą cerą.
smerfeta01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 13:25   #11
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

ja również przychylam się do opinii, że częste mycie twarzy powoduje, że skóra się broni i zaczyna wydzielać więcej sebum. myj ją max. 2 razy dziennie. w razie świecenia, przykładaj tylko bibułki matujące lub zwykłe chusteczki higieniczne. mogłabyś też używać jakiegoś kremu z kwasami (znajdziesz o nich mnóstwo, jak wpiszesz "kwasy" w wyszukiwarkę), ale to wiązałoby się z używaniem filtrów na dzień - a Ty nie lubisz się błyszczeć i nie chcesz się matowić pudrem

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 13:34   #12
lolitka123
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez smerfeta01
mnie świecenie zlikwidowało systematyczne nawilżanie i oczyszczanie twarzy mam cerę mieszaną, świeciła mi się strefa T. Odkąd zainwestowałam w dobry krem nawilżający na dzień i na noc problem zniknął. Tak naprawdę istotą pozycia się świecenia jest nawilżanie, nie warto tez używac produktów niby matujących, bo ich działanie jest marne jeśli wogóle o jakimś działaniu możemy tu mówić, które wysuszają skórę przy dłuższym stosowaniu i powodują jeszcze większy problem z tłustą cerą.
A jaki ten krem nawilżający stosujesz? Bo ja własnie poszukuje jakiegos intensywnie nawilżającego, ale lekkiego i nie zapychającego porow (mam cere tradzikowa i od masci zaczeła mi sie strasznie łuszczyc i jest okropnie sucha, wiec musze ja czym snawilzyc) no i zeby był w miare tani Myslalamo Iwostinie np ten => http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=2879 co o nim myslicie? albo słyszałam ze SCion Nu Skin jest tez dobry?
Stary 2006-06-06, 13:49   #13
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez lolitka123
albo słyszałam ze SCion Nu Skin jest tez dobry?
ten krem jest teraz w serii Nu Skin Living (nie ma już serii Scion), została nieco zmieniona receptura i podobno zapach. ja używałam jeszcze tego Scion i był świetny - lekki, a dobrze nawilżał i jakoś tam mi się przetłuszczanie skóry unormowało po nim.

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 14:00   #14
czuczenka
Zakorzenienie

ja uzywam supernawilzajacego kremu L'oreal Happyderm... myslalam ze to bedzie jakis bubel.. ale poprsotu ten krem jest taki dobry ze moje problemy z nienawilona skora zniknęły jak ręką odjął... zadnych suchych skorek czy cos.. idealny pod podkład.

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu

DUKAM
czuczenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 14:00   #15
maaddzziiaa
Zakorzenienie

Smile Dot.: Co zrobić, by się nie świecić?

No to dziękuję wam dziewczyny za pomoc. Teraz (jak będzie mi się świecić twarz) nie będę jej myła,a przecierała chusteczką.. Zainwesuję w bbibułki no i zamienie dermaknel na inną maść. Thx Mam nadzieję,że się uda
Stary 2011-08-14, 12:20   #16
majkaaxm
Przyczajenie

GG do majkaaxm
Unhappy Dot.: Co zrobić, by się nie świecić?

Cytat:
Napisane przez Rayne Pokaż wiadomość
Hmm, Madziu, o Dermaknelu czytałam troszkę przy okazji wątku o podobnym środku i faktycznie, dziewczyny pisały, że tłusty - ten drugi środek to kremik Acnefan firmy Asa, działanie ma ponoć bardzo podobne, a nie jest tłusty - może przydałoby się spróbować? Kosztuje ok. 7 zł, do kupienia w każdej aptece - to byłby pierwszy krok. Choć myślę, że to naprawdę przez to mycie buzi przy każdej okazji, niestety Jeśli tak często w ciągu dnia odtłuszczasz skórę, ona w odpowiedzi niejako próbuje się sama z powrotem natłuścić i tak powstaje tzw. błędne koło. Proponowałabym spróbować stosować Acnefan na noc (przez jakiś czas, zamiast Dermacnelu). Żel do mycia twarzy - o ile to ten: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=10737
jest w porządku, łagodny, bez wysuszających detergentów;tonik też może być. Myślę, że naprawdę powinnaś spróbować ograniczyć mycie buzi w ciągu dnia i po prostu używać bibułek matujących lub odciskać nadmiar sebum w zwykłą chusteczkę higieniczną - spróbuj przynajmniej przez jakiś czas, bo nic na razie więcej nie mogę poradzić - obrazowo mówiąc, męczysz buzię, wysuszając ją nadmiernie przez zbyt częste jej mycie. Nie używasz pudrów, więc tym bardziej możesz używać chusteczek - przecież makijażu sobie nie rozmażesz
Bibułki matujące - dobre i tanie - znajdziesz np. w serii No More Bielendy - do kupienia raczej w supermarketach typu real, w Rossmannie ani Naturze ich nie widziałam.

Ja stosuje Acnefan i naprawdę pomaga + usuwa blizny po syfkach , również mam tłustą skóre ale zbyt czesto myłam twarz i skutki były jeszcze gorsze i przede wszystkim firma Ziaja dla cery tłustej jest tragiczna
majkaaxm jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 23:55   #17
Hanka20
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez majkaaxm Pokaż wiadomość
Ja stosuje Acnefan i naprawdę pomaga + usuwa blizny po syfkach , również mam tłustą skóre ale zbyt czesto myłam twarz i skutki były jeszcze gorsze i przede wszystkim firma Ziaja dla cery tłustej jest tragiczna
Dlaczego uważasz, ze ziaja jest tragiczna? Czy acnefan nie wysusza Ci za bardzo buzi?
Hanka20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 00:23   #18
dajanal
Przyczajenie

Spróbuj kremu nawilżającego-matującego z garniera mi baardzo pomógł
dajanal jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 10:04   #19
majkazpoznania
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez maaddzziiaa Pokaż wiadomość
Mam tłustą cerę (ze skłonnościami do wyprysków). Bardzo dbam o siebie ..i o swoją cerę. Gdy tylko mogę- myję twarz i przemywam tonikiem. Mimo to moja skóra ciągle się błyszczy i jest tłusta. Nie mogę sobie z tym poradzić. Pewnie powinnam poprostu zacząć używać pudru,ale tego nie zrobię. Nie używam pudrów, fluidów itp. Używam kremu nawilżającego... a nie natłuszczającego.. bo wiem,że tak trzeba.
Niby wiem jak pielęgnować tłustą cerę, ale nadal się błyszczę
Co robić?
hej, moim zdaniem powinnac wybrac sie do jakies sprawdzonej kosmetyczki, aby to ona dokładnie obejrzala Twoja skóre i doradziła Ci sposób pielegnacji Twojej cery, moim zdaniem nie warto eksperymentowac na wlasna reke, bo mozna pogorszyc stan skóry i przy okazji wydac sporoa sume pieniedzy na ksoemtyki, ktore Ci nie pomogą, a przyniosą wrecz odwrotny skutek. Kosmetyczka dobierze zabiegi i produkty, które nbajszybciej przyniosa poprawe. Mozna np. sprobowac serii pilingów chemicznych czy ziolowych, nie tylko wyregulują nadmiar sebum, ale rowniez zniweluja zmiany tradzikowe, przez co Twoja skóra bedzie duzo gładsza, a pozbycie sie martwych koórek naskórka sprawi, że bedzie lepej chłoneła preparaty pielegnacyjne, wiec tak jak pisze, zaczelabym od wizyty u kosmetyczki i zabiegu
majkazpoznania jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 21:42   #20
Hanka20
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez majkazpoznania Pokaż wiadomość
hej, moim zdaniem powinnac wybrac sie do jakies sprawdzonej kosmetyczki, aby to ona dokładnie obejrzala Twoja skóre i doradziła Ci sposób pielegnacji Twojej cery, moim zdaniem nie warto eksperymentowac na wlasna reke, bo mozna pogorszyc stan skóry i przy okazji wydac sporoa sume pieniedzy na ksoemtyki, ktore Ci nie pomogą, a przyniosą wrecz odwrotny skutek. Kosmetyczka dobierze zabiegi i produkty, które nbajszybciej przyniosa poprawe. Mozna np. sprobowac serii pilingów chemicznych czy ziolowych, nie tylko wyregulują nadmiar sebum, ale rowniez zniweluja zmiany tradzikowe, przez co Twoja skóra bedzie duzo gładsza, a pozbycie sie martwych koórek naskórka sprawi, że bedzie lepej chłoneła preparaty pielegnacyjne, wiec tak jak pisze, zaczelabym od wizyty u kosmetyczki i zabiegu
Popieram

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości