AntyPatenty na bycie NAJ :( - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-08-12, 14:38   #181
green_tea
Raczkowanie

Dot.: AntyPatenty na bycie NAJ :(

Cytat:
Napisane przez agaku
Green_tea twój antypatent bije chyba wszystkie pozostałe na głowę, dawno się tak nie uśmialam . No i jak tu teraz wejść do przymierzalni

Agaku,

Dzięki za uznanie;-)
Za każdym razem, gdy przypomnę sobie tamtą spontaniczną akcję oczyszczania nosa prawie płaczę ze śmiechu, choć pamiętam, że wtedy nie było mi za wesoło;-)
Stary 2006-08-12, 16:01   #182
hogatk@
Raczkowanie

Dziewczyny a czemu tak piszecie żeby nie używać kosmetyków antybakteryjnych?? Bo ja właśnie kupiłam sobie żel do mycia twarzy i krem z seri antybakteryjnej no problema daxa. Czy one mają jakieś niepowoływane działanie??
hogatk@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-12, 16:08   #183
agnieska
Zakorzenienie

Zależy - jak już wspominałam - niektóre serie są dobre, np. naszego Iwostinu, Oceanica AA Young, Avene czy SVR. Niestety, wiele z dostępnych na rynku kosmetyków do trądzikowej jedynie wysusza skórę, np. agresywne, "głęboko oczyszczające" żele. A skóra zaczyna się bronić przez wytwarzanie coraz większej ilości sebum

agnieska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-18, 23:55   #184
beauty_sleep
Raczkowanie

GG do beauty_sleep Send a message via Skype™ to beauty_sleep

w moim wypadku to były:
* przesuszanie skóry zelami, tonikami i innymi mazidłami do cery trądzikowej - tak stwierdził dermatolog w efekcie czego moja cera wygladala coraz gorzej - wysuszona i pełno okropnych niegojacych sie pryszczy(w momencie gdy zamieniłam je na zielonego garniera do cery mieszanej plus krem rozswietlajacy olay w przeciagu trzech miesiecy jedyne co mi na buzi wyskakuje zdaza sie dośc rzadko w trakcie okresu)
* płyn do skurek manhatana - zafarbował mi paznokcie na lekko pomaranczowy kolor
* gęsty grzebień do czesania włosów brrrr
* mleczka do demakijażu + zmywanie oczu wacikami - stracilam 1/5 rzęs (teraz zmywam z reszta twarzy zelem do mycia)
* depilatory w kremie - smrod i uczulenie gwarantowane
* farba do włosów w kolorze czarnym z granatowym połyskiem
* fryzjerka mojej mamy i jej pasemka rozjasniaczem na gumowym czepku
* pasemka rozjaśniaczem na gumowym czepku robione samodzielnie <lol>
* szampony schauma, avon i fructis fuj
* wybielanie zębów sodą oczyszczoną - usuwa osady... i szkliwo
* prostownica 7-10 razy w tygodniu
* suszenie suszarka na max temperaturze
* nie uzywanie odzywki
* zero sportu, unikanie siłowni, palenie papierosow
* codzienne picie na umor alkoholu przez 2 miesiace - efekt 6kg wiecej
wiele z w/w to grzechy młodości, naszczęście zamierzchłej... dziś jestem grzeczna
beauty_sleep jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 23:31   #185
Ptysio5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Zaje...fajny wątek. Po pierwsze nieźle się uśmiałam - najbardziej mi się podobały "włosy, co wybrały wolność" i "bieganie w sznurkach"
Moje "antypatenty":
- niekontrolowanie wszelkich form "samozniszczenia" - różne bezmyślne albo nerwowe odruchy, typu rozdrapywanie, skubanie, obgryzanie, itp. Ja mam np. taki okropny nerwowy odruch (w stanach stresu nieświadomy), że przygryzam wargi, po prostu potrafię się poobgryzać do krwi Potem mam wyrzuty sumienia i znowu się gryzę (dosłownie i w przenośni). Na szczęście udało mi się zapanowac nad "atakowaniem" twarzy.
- zakładanie nogi na nogę, uciskające podkolanówki, obcisłe spodnie - nogi ciężkie jak kłody, pajączki i widmo żylaków
- zabiegi "oczyszczające" u kosmetyczki dla osób z ropnym trądzikiem - zniszczenie skóry i blizny gwarantowane
- oczywiście opalanie się bez ochrony - trwałe przebarwienia, piegi, zmarszczki, nie wspominając o zwiększonym ryzyku raka
- nadmiar makijażu albo odwrotność - obnoszenie twarzy "saute" w przypadkach, kiedy skórze daleko do doskonałości
- jedzenie śmieci typu chipsy, batoniki, ciasteczka
- brak ruchu i siedzenie
- zwiotczałe mięśnie, głównie na tyłku, fatalna sylwetka i gnuśność, także umysłowa
- źle dobrana fryzura - mozna się postarzyć albo odmłodzić o 10 lat!
- zaniedbane włosy - przesuszenie, odrosty, brak dobrego strzyżenia, rujnują nawet najbardziej wypielegnowaną resztę
Pozdrawiam wszystkie antypatentowiczki i życzę wytrwałosci w zwalczaniu tych wszystkich "grzeszków"
Rozwaliłaś mnie niniejszym też robię rachunek sumienia
Ptysio5 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-20, 10:05   #186
margitta
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez hogatk@ Pokaż wiadomość
Dziewczyny a czemu tak piszecie żeby nie używać kosmetyków antybakteryjnych?? Bo ja właśnie kupiłam sobie żel do mycia twarzy i krem z seri antybakteryjnej no problema daxa. Czy one mają jakieś niepowoływane działanie??
No niestety pewnie wiele Wizażanek wie z doświadczenia, że mały trądzik można łatwo zamienić w duży trądzik przy pomocy drogeryjnych serii. Co nie znaczy, że wszystkie są złe.

włosomaniaczka CG od 06.2012 moje włosy luty
margitta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-20, 20:08   #187
kochanie
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
No niestety pewnie wiele Wizażanek wie z doświadczenia, że mały trądzik można łatwo zamienić w duży trądzik przy pomocy drogeryjnych serii. Co nie znaczy, że wszystkie są złe.
Można też doprowadzić naczynka nie tylko do stanu wrażliwych, ale nawet przewrażliwionych:rolleye s:
(mój wątek o lakierach Isadora Graffiti)

kochanie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-21, 13:42   #188
Gizi
Raczkowanie

GG do Gizi
Red face Dot.: AntyPatenty na bycie NAJ :(

moje anty-patenty:
1.eksperymenty z cerą - do 18-stki moja cera była idealna-zwykły żel do mycia buzi i krem wystarczał, ale potem zaczęłam interesować się wszelkimi nowościami kosmetycznymi i tak zostałam królikiem doświadczalnym a moja skóra przeżyła niejedną masakrę przez źle dobrany krem, zbyt mocny peeling, agresywnty żel i zapychające podkłady
2.zbyt późna edukacja anty-trądzikowa...gdybym nie spotkała kosmetyków Clearasil i innych świnstw, nie wysuszała cery, nie wyciskała, nie dotykała itp. to dziś nie musiałabym naprawiać błędów, które z perspektywy czasu wydają się wręcz głupotą
3.wycinanie skórek do krwi teraz kremik czy olejek, patyczek drewniany i odsuwanie
4.prostowanie włosów, które od wysokości uszu kręcą się...teraz a niech się kręcą, ale będą zdrowe, mocne i lśniące
5.użycie kilka razy szamponu koloryzującego Palette - efekt:siano na głowie, kolor który wyszedł inny niż taki jaki obiecał producent (i jeszcze nie dotrwał do 3-ciego mycia) oraz wanna pełna moich włosów, które nie przeżyły tej porzygody
6.nieumiejętne stosowanie plastrów z woskiem...brrr samo wspomnienie boli
7.nie łykanie magnezu, cynku i tranu
8.siedzenie "niewłaściwe"=naczynk a murowane
9.stosowanie zabójczego odżywiania-chipsy, MC Donald'sy, zupki chińskie, tony czekolady itd.
10.kładzenie się spać prawie nad ranem...podkówki pod oczami i koszmarny ból głowy
11.palenie od kilku lat...efekty wiadome

I pewnie masa innych o których nie pamiętam...bo lepiej zapomnieć o takich wyskokach młodzieńczych eksperymentów

W awatarze moja ukochana Luna
Gizi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-21, 17:31   #189
biiibiii
Zakorzenienie

ja zdecydowanie sama sobie świadomie szkodze uzywajac prostownicy kazdego dnia...chociaz staram sie z tym walczyc od niedwana
pozatym jak wiekszosc wizazanek pisze - uzywanie serii drogeryjnych, ktore mi zdecydowanie bardziej zaszkodzily niz pomogly, no ale teraz jestem madrzejsza dzieki Wam midzyinnymi ale przedewszytkim dzieki Wam
biiibiii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-21, 20:26   #190
goldfish3000
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 2

Super wątek i ja również dodam parę swoich antypatentów. Najgorszym z nich, i o najbardziej długofalowych skutkach okazało się solarium. Uczęszczałam tam regularnie rok i miałam przepiękną opaleniznę i cudowną cerę. Tą sielankę brutalnie przerwała kuracja antybiotykowa (na żołądek) gdzie lekarz wyrażnie powiedział,że jak się będę opalać, to zrobią mi się takie przebarwienia,że ich nigdy nie usunę (mądry człowiek . Tak więc przestałam chodzić i się zaczęło. Regularne wysuszanie skóry zaowocowało mi takim wysypem na twarzy,że wstyd mi było wyjść z domu. Masakra. Pół roku się z tym męczyłam i powiedziałam – nigdy więcej. A gdy doszła do tego wiedza o szkodliwości promieniowania, solarium omijam szerokim łukiem i odkryłam,że jasna karnacja jest naprawdę piękna. Drugim sposobem na szkodzenie urodzie okazało się rozjaśnianie włosów. Zajęło mi 2 lata aby wpaść na pomysł aby rozjaśniać tylko odrosty, a nie ładować całych 3 opakowań farb na ten głupi łeb, bo przecież istnieją łagodne preparaty do likwidowania żółkniejących rozjaśnianych włosów. Kolejnym moim antypatentem, była moja mania suplementacji. Doszło już do tego,że jak nie zjadłam prawie całej garści dziennie (omegi,koenzymy,multiwita miny,wyciągi z cudów - niewidów) to miałam wrażenie,że się źle czuje,bo mam niedobory (potęga sugesti). Otrzeźwiły mnie 2 osoby – mama zauważyła mój hiper-zestaw i skwitowała to krótko – lekomanka, oraz przyjaciel rodziny –aptekarz,który wyjaśnił mi rzeczowo,że 90% tego co zażywam zwyczajnie się nie wchłania do ustroju, a pewne składniki są wobec siebie antagonistami,co sprawia ,że spożywanie ich wspólnie może się zakończyć niedoborami i tego i tego, oraz uszkodzeniem wątroby. Jeden antypatent praktykuję dalej,hihihi… skubię skórkę na wargach,nie umiem się powtrzymać No i te obcasy, im są wyższe tym lepiej,a przecież to tak źle wpływa na stopy,no ale cóż…Raz spryskałam twarz dezodorantem,stał obok wody termalnej,nie wiem jak to się stało,chyba chwilowe zaćmienie mózgu.
goldfish3000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-21, 20:58   #191
Maadzia88
Raczkowanie

* prostowanie włosów
* wyciskanie pryszczy
to te najważniejsze!! I dalej je popełniam ... ;p po jakimś czasie powinnam zrozumieć ze to beeeeee rzeczy są, ale jak narazie mi sie nie spieszy
Maadzia88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-21, 22:01   #192
ziuta.
Rozeznanie

moj anytpatent to: praca w McDolnaldzie i to bynajmniej nie chodzi o jedzenie fast-foodow
1. stanie przez 8 godz nad frytownica z pudrem= zapchane wszystkie pory na twarzy i chyba nawet na plecach!!! kilo tluszczu na twarzy- swiecisz sie jak latarnia
2. paznokcie- no coz... mozesz sie z nimi pozegnac
3. zylaki i pajaczki w pocztkowej fazie na szczescie (za krotko pracowalam)
4. mozna ogluchnac bo ktos ciagla drze ryja na ciebie- z tego sa rozniez skutki psychiczne ale opisywac nie bede
ziuta. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 08:55   #193
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez goldfish3000 Pokaż wiadomość
…Raz spryskałam twarz dezodorantem,stał obok wody termalnej,nie wiem jak to się stało,chyba chwilowe zaćmienie mózgu.
Ja w torebce nosze małą termalkę i gaz paraliżujący - mam nadzieję że się nie pomylę
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 10:24   #194
karolinkamalinka
Zadomowienie

Antypatenty,które kiedyś uważałam za patenty na bycie naj :
* solarium, nawet do dwóch razy w tyg. po 20,15 min. - masakra
* wyciskanie -potrafiło zepsuć efekt najlepszej pielęgnacji
* oczyszczanie twarzy u kosmetyczki brrr! (która zalecała solarium na trądzik)
* kosmetyki drogeryjne tzw.antytrądzikowe,ciężki e podkłady (żeby ukryć efekty wyciskania) -podrażniona wysuszona skóra,zapchane pory,zaskórniki blee
*eksperymetowanie z mnóstwem kremów, maseczek itd. - skóra "szalała" od tego
*śmieciowe jedzenie, od którego pogarsza się kondycja skóry i zanika ładna figura - kiedyś się tym nie przejmowałam
karolinkamalinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 11:36   #195
goldfish3000
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Ja w torebce nosze małą termalkę i gaz paraliżujący - mam nadzieję że się nie pomylę
A gdyby pomyłka nastąpiła w innych okolicznościach,ewentualn y napastnik był ci wdzięczny za orzeźwienie
Stary 2006-11-22, 11:49   #196
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez goldfish3000 Pokaż wiadomość
A gdyby pomyłka nastąpiła w innych okolicznościach,ewentualn y napastnik był ci wdzięczny za orzeźwienie
Tego mi życzysz??? Zaraz będe robić porzadki w torebce. Zapobiegawczo
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 12:36   #197
goldfish3000
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Tego mi życzysz??? Zaraz będe robić porzadki w torebce. Zapobiegawczo
Ależ,broń Boże! Wyobrażnia automatycznie wygenerowała mi taką wizję Wszelkim napastnikom oświeżonym przez przypadek wodami termalnymi mówię zdecydowane nie!
Stary 2006-11-22, 18:45   #198
phoebe
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Maadzia88 Pokaż wiadomość
* prostowanie włosów
* wyciskanie pryszczy
to te najważniejsze!! I dalej je popełniam ... ;p po jakimś czasie powinnam zrozumieć ze to beeeeee rzeczy są, ale jak narazie mi sie nie spieszy

Dokładnie
Czyny, bo znaczące.
Miłość, bo uzależnia.
Obojętność, bo bezpieczna

"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"

wiem, że kiedyś się spotkamy [*]

phoebe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 21:06   #199
monisiasisia
Przyczajenie

Talking Dot.: AntyPatenty na bycie NAJ :(

witam ,super wątek mjak tak czytam wasze posty to aż się podbudowałam na duchu że nie tylko ja mam takie pomysły i nie tylko ja z ich powodu cierpie -suszenie włosów suszarką
-prostowanie prostownicą w obu przypadkach siano na głowie
-toniki alkocholowe
-SAMODZIELNE OCZYSZCZAIE TWARZY
-OBGRYZANIE PAZNOCI NIestety -to bardzo poważna sprawa gorsza od papierosów ,kawy ...i jeszcze kilku używek
-nadmiar alkocholu jeżeli wiem że będzie kac gigant
-położenie się do spania z Nierozczesanymi włosami

- iiiiiii zaryzykowanie upojej nocy bez zabezpieczenia a później shiza przez cały miesiąc
monisiasisia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 21:08   #200
monisiasisia
Przyczajenie

a właśnie najważniejsze to to że nie uczę siĘ na własnych błedach te wyżej wymienione popełniam nagminnie
monisiasisia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 21:43   #201
Ines-ka
Zakorzenienie

Nagła zmiana żywienia na 'całkiem zdrowe'. Owsianki, chleb razowy itd. Za szybko to wszystko na raz wprowadziłam i dzisiaj cierpię od rana
Ines-ka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 16:55   #202
rudzitsu
Raczkowanie

Mój antypatent to piłowanie paznokci metalowym pilniczkiem tuż przy miejscu, gdzie paznokcie wyrastają ze skóry (no nie wiem jak to dokladnie opisać). W efekcie po jakimś czasie łamią się właśnie w tym miejscu, także z pięknych długich paznokci, robią się krótkie jak przy obgryzaniu.
Teraz przerzuciłam się na pilniczek szklany, którym nawet gdybym chciała, nie mogłabym maltretować tak paznokci, bo jest grubszy.
rudzitsu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 18:32   #203
franiulka
Raczkowanie

zdecydowany antypatent:
noszenie rajstopowych podkolanówek do spódnicy:/:/:/?????
niezmywanie makijażu na noc:/
nie mycie zębów:/
wyjście bez makijażu niekoniecznie z niezbyt piekną cerą
wciskające się spodnie między pośladki:/??
chwalenie się boczkami za pomoca ciasnych spodni i krótkich bluzek:/
POT;/
franiulka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-24, 12:27   #204
hc_zuzanka
Raczkowanie

MOJ GŁÓWNY ANTYPATENT:

życie zgodne z dewizą"co masz zrobic dzis zrob jutro a zyskasz dzien wolnego"ehh jakie to wygodne bo przeciez dopiero od jutra
  • nie bede palic papierosow
  • zaczne sie racjonalnie odzywiac
  • bede systematycznie chodzila na basen
  • nie bede wyciskac roznych syfkow
  • bede sie uczyla codziennie a nie dzien przed egzaminem
  • a w sobotnie wieczory nie bede sie upijac i wygadywac bzdur obcym ludzia w barze
hc_zuzanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-24, 13:15   #205
lorraine
Raczkowanie

Moje gówne antypatenty to:

- stres
- pracoholizm, mała ilość wolnego czasu tylko dla siebie
- zarywanie nocy, niedobór snu - w efekcie zmęczona cera i cienie pod oczami
- zabójcza dieta - zupki chińskie, słodycze itp
- regularne bieganie do Sephory i wydawanie tam połowy wypłaty na średnio działające badziewie
- testowanie na sobie różnych nowości kosmetycznych, np. mocno perfumowanych balsamów "o zapachu czekolady" - po których pojawiła się piękna alergiczna wysypka
- używanie kosmetyków przeterminowanych - wysypka j.w.
- suszenie włosów suszarką trzymaną zbyt blisko i ustawioną na gorący nawiew - spaliłam sobie włosy
- farbowanie włosów (niestety, na razie nie potrafię z tego zrezygnować, chociaż włosy są osłabione i lubią wypadać)
- piwko, winko... nadal zdecydowanie zbyt często

i wiele innych, których nie pamiętam...
lorraine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 01:33   #206
Ptysio5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez hc_zuzanka Pokaż wiadomość
  • nie bede palic papierosow
  • zaczne sie racjonalnie odzywiac
  • bede sie uczyla codziennie a nie dzien przed egzaminem
  • a w sobotnie wieczory nie bede sie upijac i wygadywac bzdur obcym ludzia w barze

a w ogóle to ja cytuję, cytuję i zauważam ile mam takich antypatentów...
Ptysio5 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 11:59   #207
fantasmagorie
Raczkowanie

Moje anty-patenty:
- użycie Antidralu na lekko wilgotną skórę (na początku tak nie piekło, ale po godzinie... efekt: poparzona i łuszcząca się skóra)
- szampon Palette o "pięknym" kolorze kasztan - początkowo czarny, potem zaczął rudzieć i w takim stanie pozostał, mimo codziennego mycia głowy
- krem pod oczy Ziaja Calma HCL - rano nic nie widziałam i tak przez dwa dni
- solarium - byłam raz (przed studniówką), spaliłam sobie pupę i przez tydzień siadać nie mogłam
- uczenie się na ostatnią chwilę przed egzaminami - litry kawy, Plusssów i innych "wspomagaczy", niejedzenie, bo nie jestem w stanie nic przełknąć... zatrucie gwarantowane
- zdanie się na fryzjera w wyborze fryzury - prosta grzywka, wygląd dwunastolatki i pytanie o dowód w każdym pubie, sklepie itp. Oraz próba wylegitymowania mnie przez policję, "bo o tej porze powinnam siedzieć w szkole"
- żele antytrądzikowe, toniki z alkoholem itd. - w moim przypadku gwarantowany wysyp, który potem leczę tygodniami :|
Stary 2006-11-25, 12:43   #208
hc_zuzanka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Ptysio5 Pokaż wiadomość

a w ogóle to ja cytuję, cytuję i zauważam ile mam takich antypatentów...

gdybym tak z reka na sercu miala napisac wszystkie moje antypatenty to by mi pazurki odpadly od stukania w klawiature,wiec wymienilam najwazniejsze
dodam jeszcze jedem mysle ze wazny
-konsekwentne dokonywanie aktu samozniszczenia poprzez nocne snucie sie po nieoswietlonym mieszkaniu co owocuje siniakami,guzami,obtarcia mi itp.
pocieszajace jest to ze nie jestem sama
hc_zuzanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-26, 19:36   #209
rudzitsu
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez fantasmagorie Pokaż wiadomość
- zdanie się na fryzjera w wyborze fryzury - prosta grzywka, wygląd dwunastolatki i pytanie o dowód w każdym pubie, sklepie itp. Oraz próba wylegitymowania mnie przez policję, "bo o tej porze powinnam siedzieć w szkole"
rudzitsu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-03, 13:22   #210
saint_molly
Przyczajenie

Cudowny wątek!
Żeby wyglądać koszmarnie, należy
1) dużo palić - czy też palić w ogóle (mój zwyczaj) - wszystko się wtedy sypie: cera sucha jak wiór, osad na zębach, żółte paznokcie, matowe włosy, opar nikotyny ze skóry.
2)obgryzanie paznokci
3)jedzenie po 22-ej, a rano nie, bo się nie zdążyło
4)niedosypianie

Sprawdziłam osobiście wszystkie te metody i w tej chwili wyglądam jak Gnijąca Panna Młoda. Polecam!
saint_molly jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości