nagłe olśnienie ;D wątek dla tych pan, które dopiero zaczynają zabawę z makijażem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-06-07, 17:08   #1
pocahontas69
Raczkowanie

Talking

nagłe olśnienie ;D wątek dla tych pan, które dopiero zaczynają zabawę z makijażem

od dawna miałam problemy ze schodzącym podkładem i zmęczonymi oczami, których nic nie było w stanie ożywić. Ale w koncu udało mi się znaleźć rozwiązanie i myślę sobie - przeciez to takie proste było, czemu na to wczesniej nie wpadlam?

Dla dziewczyn, którym podkład "ucieka" z twarzy -> nałóżcie na twarz sypki, transparentny puder z JEDWABIEM (nie daje efektu mąki) ale NIE PĘDZLEM tylko PUSZKIEM i dokładnie wklepujcie w skórę. możecie dac go odrobinę więcej niż zawsze używacie, bo wbrew pozorom taki zabieg daje duzo bardziej naturalny efekt niz schodzący i włażący w pory fluid na twarzy pod koniec dnia ( a ja mimo iż używałam fluidu prawie identycznego z moją karnacją zawsze pod wieczór na buzi miałam beżowo- różowe placki na twarzy { plama podkładu, kawałek różowej skóry itd}

dla dziewczyn, których oczy są czerwonawe -> rozwiązaniem jest biała kredka na wewnętrznej dolnej powiece! jak mogłam o tym wczesniej nie pomysleć>?? i koniecznie dobry rozświetlacz, najlepiej opalizujący biały w wewnętrznych kącikach oczu

Mam nadzieję , że chociaz trochę pomogłam, niektórym, tym mniej doświadczonym wizażankom w codziennym make-upie
pocahontas69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 17:48   #2
FirstLady
Rozeznanie

Dot.: nagłe olśnienie ;D wątek dla tych pan, które dopiero zaczynają zabawę z makijażem

...

Edytowane przez FirstLady
Czas edycji: 2011-04-11 o 16:23
FirstLady jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 18:45   #3
nikaa2
Wtajemniczenie

Dot.: nagłe olśnienie ;D wątek dla tych pan, które dopiero zaczynają zabawę z makijażem

biała kredka? no patrz nie pomyslałam... dotąd używałam brązowej
thx
nikaa2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 23:23   #4
vikuniaa
Zakorzenienie

a moze jeszcze coś?
Stary 2006-08-04, 11:48   #5
La Monica
La Moderatoiure

Ale ze mnie głupol wiem....A Co To Jest PUSZEK?? Ostatnio to słyszałam jak moja sąsiadka tak woła swojego kota
Z góry Dziękuję za udzielenie odpowiedzi baardzo niedoświadczonej Dziewczynie

Gotuję
La Monica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 11:51   #6
spray
KWC

Cytat:
Napisane przez La Monica
Ale ze mnie głupol wiem....A Co To Jest PUSZEK?? Ostatnio to słyszałam jak moja sąsiadka tak woła swojego kota
Z góry Dziękuję za udzielenie odpowiedzi baardzo niedoświadczonej Dziewczynie

bardzo milutka, delikatna gąbeczka do pudru sypkiego. Wygada na przykład tak:
spray jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 11:53   #7
La Monica
La Moderatoiure

Cytat:
Napisane przez spray
bardzo milutka, delikatna gąbeczka do pudru sypkiego. Wygada na przykład tak:

Oooo Dziękuję Ci Dobra kobieto za doinformowanie

Gotuję
La Monica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 14:49   #8
pocahontas69
Raczkowanie

Aha - do "zdjęcia" zmęczenia z oczu może byc użyta biała lub beżowa kredeczka co kto woli
Stary 2006-08-05, 19:28   #9
Veni
Raczkowanie

Dot.: nagłe olśnienie ;D wątek dla tych pan, które dopiero zaczynają zabawę z makijaż

oo w sam raz watek dla mnie a ja mam za to inne pytanie moze nie chodzi mi o to jaka jest roznica miedzy rozswietlaczem a rozem tylko do czego sluza, ktory lepszy i ktory do jakiej pory roku powinien byc uzywany np ja jako zima to powinnam uzywac rozu czy rozswietlacza? i w ogole na jakie partie twarzy nakladac te cuda prosze o pomoc
Veni jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-06, 10:59   #10
vikuniaa
Zakorzenienie

buu, jestem po imprezie i wygladam jak chodzace nieszczescie i chyba nawet wasze 'sztuczki' nie pomoga... ide spac...
Stary 2006-08-06, 13:41   #11
pocahontas69
Raczkowanie

Dot.: nagłe olśnienie ;D wątek dla tych pan, które dopiero zaczynają zabawę z makijaż

Cytat:
Napisane przez Veni
oo w sam raz watek dla mnie a ja mam za to inne pytanie moze nie chodzi mi o to jaka jest roznica miedzy rozswietlaczem a rozem tylko do czego sluza, ktory lepszy i ktory do jakiej pory roku powinien byc uzywany np ja jako zima to powinnam uzywac rozu czy rozswietlacza? i w ogole na jakie partie twarzy nakladac te cuda prosze o pomoc
Veni: rozświetlacz służy do nadania blasku twarzy, świeżości. polecany szczególnie dla osób, które mają szarą cerę albo krótko sypiają -> cera zmęczona

róż służy do podkreślenia kości policzkowych, nadaje twarzy naturalność a przy tym ładnie ją modeluje ( wyszczupla lub poszerza w zależności od miejsca nałożenia kosmetyku) dzięki różowi twarz przestaje się wydawać "płaska", nabiera trójwymiarowości

róż i rozświetlacz mogą być stosowane zarówno razem jak i osobno

róż stosowac mogą wszystkie dziewczyny, bez względu na karnację, owal twarzy, rodzaj skóry

z rozświetlaczem jest już trochę gorzej bo osoby ze skórą tłustą i mieszaną muszą bardzo ostrożnie i oszczędnie używać tego specyfiku żeby nie wyglądać jak świecąca bombka posiadaczki okrągłych i kwadratowych buziek czy pulchnych policzków też powinny uważać stosując rozświetlacz

pamiętaj też że rozświetlacz uwypukla i powiększa

szczegółowe informacje jak nakładać oba kosmetyki w zalezności od kształtu twarzy, rodzaju skóry itd. znajdziesz w wyszukiwarce

mam nadzieję że choć troszkę pomogłam
Stary 2006-08-06, 14:28   #12
Veni
Raczkowanie

pocahontas69 bardzo ci dziekuje za pomoc niech ci to bog w dzieciach wynagrodzi hehe
Stary 2006-08-06, 15:56   #13
elmilinden
Raczkowanie

A ja mam też pytanie

Bo podobno jeżeli ktoś ma typ urody ciepły, to powinien używać zimnego różu. A jak ktoś ma typ urody zimny- ciepłego. Czy naprawdę tak jest? No bo ja jestem jesienią, używam różu Bourjois nr03 i on jest ciepły, brązowo-brzoskwiniowy. Wydawało mi się, że tak będzie ok. Czy w takim razie powinnam stosowac jakiś bardzi jasny i różowy róż? No bo jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić...

I w ogóle mam jeszcze takie pytanie poza konkursem

Czy róż Loreal Blush Delicieux rozprowadza sie gorzej niż róże pudrowe, bardziej suche, np. Bourjois. Czy nie robi plam na twarzy, nie odcina się za bardzo? Mam na niego ochotę, ale ta niezbyt pudrowa konsystencja mnie powstrzymuje..
elmilinden jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 19:58   #14
pocahontas69
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Veni
pocahontas69 bardzo ci dziekuje za pomoc niech ci to bog w dzieciach wynagrodzi hehe
o nie!!! tylko nie w dzieciach! po co ja ci pomagałam ?! jak mi sie dzieciaki urodza to ci je przysle bedziesz wychowywac
Stary 2006-08-07, 20:11   #15
shiral
Zadomowienie

jej ale mi pomogłaś moja buziulka zalicza się do zmęczonych i często mam lekkie since po oczkami szczególnie w zime i zawsze troszke fluidu nakładałam i kontrastowałam jak wracałam ze szkółki czasem było widać już ten fliud...a teraz nie będe musiała już się oto martwić...dziękuje
Stary 2006-08-07, 20:13   #16
Veni
Raczkowanie

o to nie, nie, NIE! ja jeszcze jestem mloda, dajcie mi szkole skonczyc
Stary 2006-08-07, 20:54   #17
Agatka_90
Rozeznanie

a gdzie ja znajde taki puder z jedwabiem?
Agatka_90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 09:02   #18
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

Cytat:
Napisane przez Agatka_90
dr Hauschka np http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=8975
jest do ciała ale wiele osób stosuje go do twarzy, sama planuję zakup

elmilinden- nie słyszałam o czymś takim jesli jesteś chłodna-używasz chłodnych różów, jeżeli ciepła-ciepłych.

agabil1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 10:47   #19
klaustrofobia007
Wtajemniczenie

[quote=elmilinden]A ja mam też pytanie

Bo podobno jeżeli ktoś ma typ urody ciepły, to powinien używać zimnego różu. A jak ktoś ma typ urody zimny- ciepłego. Czy naprawdę tak jest? No bo ja jestem jesienią, używam różu Bourjois nr03 i on jest ciepły, brązowo-brzoskwiniowy. Wydawało mi się, że tak będzie ok. Czy w takim razie powinnam stosowac jakiś bardzi jasny i różowy róż? No bo jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić...

kiedyś ogladałam ten program Anny Filasiewicz w tvn style i ona mowila ze takie dziewczyny w stylu ciemna cera, ciemne oczy ,ciemne włosy powinny używac rózy rózowych bo te ożywia im cere a takie brzoskwiniowe to sie zleja z tłem. a bladzioszki dla ozywienia cery powinny uzywac rózy ciepłych brzoskwiniowych.
ale jak jestes jesienia to na pewno nie uzywaj różowych róży
klaustrofobia007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 11:02   #20
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

dobór róży to sprawa indywidualna zależna od naszej naturalnej karnacji. Innego rózu użyje Lato z różową cerą, innego- z żółłtawą. Generalnie trzymamy się swojej temperatury, chyba że chcemy świadomie wychłodzić czy ocieplić cerę, wówczas sięgamy po odpowiednie tonacje. Lecz i w tym przypadku trzeba uważać i nie wybierać zbyt kontrastowego koloru- chłodne Lato z pomarańczowym rudym różem wygląda mało ciekawie zas ciepła złota Wiosna z lodowatym różem

agabil1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 13:34   #21
pocahontas69
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Agatka_90
puder z jedwabiem na pewno ma Gosh jest sypki, transparentny i kosztuje ok 35 zł Bardzo wydajny, sama stosuję i nie zamienię na żaden inny gdy na pudrze znajdziesz napis "silk" to na pewno jest to puder z jedwabiem, chociaz gdy ja szukalam takiego pudru to musiałam się kobitki spytac,bo oznaczenia producentów co do jedwabiu są fatalne ( a nie wiem czemu - czyzby chcieli ukryc zawartośc jedwabiu w pudrze?! głupota )

Cytat:
Napisane przez elmilinden
Bo podobno jeżeli ktoś ma typ urody ciepły, to powinien używać zimnego różu. A jak ktoś ma typ urody zimny- ciepłego. Czy naprawdę tak jest?
Chodzi o to że jak ktos ma odcień skóry w odcieniu żółtawym to dobrym sposobem będzie zastosowanie różu o chłodnej barwie , który nada twarzy świeżość, naturalność. Ja natomiast mam skórę bladą w odcieniu kości słoniowej , która jest zarumieniona na różowo więc nie wyobrażam sobie żeby używać chłodnego rózu na policzki - wyglądałabym wtedy jak ruska babka z całymi różowymi polikami. Stosuję więc róż w odcieniu brzoskwinki i trochę niweluję kolor moich naturalnych rumieńców.

Oczywiście mogłabym stosować róż w odcienu moich rumieńców ale wtedy musiałabym nałożyć sobie albo żółtawy podkład , albo kilo podkładu w kolorze kości słoniowej żeby naturalne zaróżownienie nie przebijało spod fluidu.
wszystko jasne już?
Stary 2006-08-08, 13:58   #22
elmilinden
Raczkowanie

Tak, jasne. Mam dokładnie tak samo jak Ty
elmilinden jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości