Usta- spierzchnięte, suche, twarde, wysuszone, pękające. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-09-04, 21:13   #451
Moniak19
Raczkowanie

Dot.: Popękane usta:(

Klasyczna Nivea jest ok
Moniak19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-04, 22:31   #452
emer
Rozeznanie

Dot.: boleśnie spierzchniete usta

Miałam podobny problem - czerwona i piekąca skóra wokół ust i nic mi nie pomagało. Poszłam do dermatologa, który stwierdził, że to zapalenie skóry i po długim namyśle przepisał mi 2 maści-antybiotyki stosowane do oczu (bo są bardzo łagodne) Gentamycynę i coś tam jeszcze. Po kilku dniach smarowania mi przeszło . Potem jeszcze pojawiło się kilka razy, ale od razu użyłam tych maści i znikało.
Skoro w Twoim przypadku maści pomagały na krótko to nasuwają mi się 2 możliwości - dermatolog przepisał Ci złe maści albo masz alergię, ale to już tylko alergolog zweryfikuje. W każdym razie tu chyba tylko lekarz może pomóc.
Stary 2006-09-05, 20:30   #453
madziuneczka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez emer Pokaż wiadomość
Miałam podobny problem - czerwona i piekąca skóra wokół ust i nic mi nie pomagało. Poszłam do dermatologa, który stwierdził, że to zapalenie skóry i po długim namyśle przepisał mi 2 maści-antybiotyki stosowane do oczu (bo są bardzo łagodne) Gentamycynę i coś tam jeszcze. Po kilku dniach smarowania mi przeszło . Potem jeszcze pojawiło się kilka razy, ale od razu użyłam tych maści i znikało.
Skoro w Twoim przypadku maści pomagały na krótko to nasuwają mi się 2 możliwości - dermatolog przepisał Ci złe maści albo masz alergię, ale to już tylko alergolog zweryfikuje. W każdym razie tu chyba tylko lekarz może pomóc.
właśnie rozmawiałam na ten temat z mamą i najprawdopodobniej jutro pojade do dermatologa a mam prośbe czy masz moze zdjecie tych twoich ust bo cos sie dzieje tam z komputerem i dopiero pozniej bede miała to zdjecie !! Bede wdzieczna
madziuneczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 10:20   #454
ewka033
Raczkowanie

Kiedys mialam podobny problem do ciebie, okazalo sie ze mialam alergie na niektore produkty spozywcze. Ograniczylam ich spozywanie i usta zrobily sie ladne. Mam jeszcze inny problem otoz w zime mialam straszne problemy z ustami (wiadomo zimno, wiatr zrobily swoje) smarowalam je chyba wszystkimi dostepnymi pomadkami ale nic nie pomagalo. Na szczescie trafilam na pomadke AA Oceanic ktora jest przeznaczona do skory wrazliwej i sklonnej do alergii. Tak mi sie wydaje ze uczula mnie jakis skladnik w normalnych pomadkach (to samo z blyszczykami) a teraz odkad stosuje te z AA problemy z ustami zniknely zupelnie.
ewka033 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 14:28   #455
madziuneczka
Raczkowanie

Ja żeby nawilżyć usta uzywam kremu Ziajka dla niemowląt on superr nawilża!! Ale czerwony ślad nie zniknie po nim !!!
Stary 2006-09-06, 15:57   #456
Wisnia
Wtajemniczenie

GG do Wisnia

ja bym poszla do dermatologa, ale mozesz tez sprawdzic czy balsam tisane (do kupienia za grosze w aptece) Ci nie pomoze.
u mnie pomaga na bardzo powazne problemy z ustami zwlaszcza zima
Wisnia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 15:57   #457
emer
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez madziuneczka Pokaż wiadomość
właśnie rozmawiałam na ten temat z mamą i najprawdopodobniej jutro pojade do dermatologa a mam prośbe czy masz moze zdjecie tych twoich ust bo cos sie dzieje tam z komputerem i dopiero pozniej bede miała to zdjecie !! Bede wdzieczna
Nie mam niestety żadnego zdjęcia, ale usta miały taką czerwoną obwódkę wokół (skóra swędziała i piekła) i generalnie wyglądały jakby były 2 razy większe. Chodziłam tak przez jakiś czas, bo myślałam, że to zwykłe podrażnienie (mam bardzo wrażliwe usta). W końcu jednak poszłam do dermatologa, bo już widziałam, że sama nic nie zaradzę. Znam taką fajną starszą panią dermatolog i ona od razu stwierdziła, że to zapalenie skóry, ale długo się zastanawiała co mi przepisać. Dała mi te maści, o których pisałam wyżej.
Sama nie wiedziała z czego to się wzięło, bo przyczyn może być wiele. Jeśli wywołały to bakterie, to pomoże dobra maść z antybiotykiem. Ale może to być też alergia na kosmetyki (kremy, pomadki, pasty do zębów etc. nawet jak rozpylasz dezodorant w spray'u to też może podrażnić - tak mówiła dermatolog, chociaż to mało prawdopodobne) albo na jedzenie (dobrze by było zrobić testy alergologiczne albo samemu metodą prób i błędów dojść na co to jest uczulenie).
W każdym razie najlepiej by było jakbyś trafiła na kompetentnego lekarza tak jak ja tego Ci życzę, bo wiem jak się człowiek z tym męczy
Stary 2006-09-08, 20:01   #458
madziuneczka
Raczkowanie

Byłąm u dermatologa przepisał mi Novo-baze masci robione , zyrtec, do mycia twarzy wode borową!! Nie mam juz spierzchnietych ust tylko mamm jeszcze obwódke podrażnienia!!! Stwierdziła u mnie atopowe zapalenie skóry!!! Az sie lepiej czuje gdy wiem ze mam masci przepisane i nie spierzchniete usta!!<jupi> oby tak dalej !! Zyrtec mam bo ja mam jeszce uczulenie w zgięciach pod kolanem w zgieciu łokcia!!! a czy to miał moze ktoś z was???
Stary 2006-09-08, 20:08   #459
madziuneczka
Raczkowanie

aha a czy ty emer masz jeszcze te usta takie?? czy juz sie wyleczyłaś do końca??
Stary 2006-09-09, 11:41   #460
Emilia1
Zakorzenienie

Madziuneczka , czy ktoś miał uczulenie czy zyrtec? ja kiedyś miałam przepisany ten lek na alergię, miałam wysypkę na brzuchu , uczulenie
Emilia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-09, 17:25   #461
madziuneczka
Raczkowanie

Ja nie miałam nigdy uczulenia na zyrtec !! A na co miałaś przepisane te tabletki??
Stary 2006-09-09, 19:19   #462
emer
Rozeznanie

Cytat:
aha a czy ty emer masz jeszcze te usta takie?? czy juz sie wyleczyłaś do końca??
Nie na razie już nie mam. To było jakieś 3 lata temu - bardzo widoczne i trochę się z tym męczyłam, bo zanim poszłam do dermatologa to sama próbowałam to załagodzić. Po tych maściach przeszło mi po kilku dniach. Potem pojawiło się jeszcze kilka razy po jakimś czasie, ale od razu smarowałam maścią i to podrażnienie nawet nie zdążyło stać się takie widoczne. Mam wrażliwe usta i czasem pojawia mi się delikatne zaczerwienienie i pieczenie wokół ust (np. od słońca), ale to już nie jest zapalenie skóry tylko zwykłe podrażnienie. Takie coś jak wtedy na szczęście już dawno się nie pojawiło. A nawet jakby to wiem czym smarować
Stary 2006-09-10, 19:21   #463
madziuneczka
Raczkowanie

ja zawsze w lato używam gdy sie opalam ziaji na znamiona z filtrem 40 wdeety ma 100% ochrone zeby nie zaszkodzić sobie słońcem!! a w zime kremów natłuszczających i pomadek bebe
Stary 2006-09-10, 19:27   #464
klaudynka4
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4

O, bebe są dobre
Szczególnie klasyczna
A wiesz co Ci powiem?
Miałam takie same coś jak ty też pod wargą, potem w okolicach skrzydełek nosa, okazało się, że to alergia. Byłam u dermatologa, przepisał mi jakąś robioną maść i jak ją nałożyłam to się wprost zdumiałam
"Coś" znikało w oczach, po pół godzinie już tego nie było
Stary 2006-09-11, 19:53   #465
madziuneczka
Raczkowanie

ja mam do was prośbę przeslijcie jakąś fotke nawet samych spierznietych ust!!
Stary 2006-09-14, 14:06   #466
madziuneczka
Raczkowanie

a w ogole macie jakieś fotki bo czekam i czekam??
Stary 2006-09-17, 11:25   #467
madziuneczka
Raczkowanie

wiecie co dostałam uczlenia na albo mas robioną albo na Novo-baza nie wiem mam matową skóre,suchą i mnie swedzie
Stary 2006-09-17, 19:20   #468
emer
Rozeznanie

Cytat:
wiecie co dostałam uczlenia na albo mas robioną albo na Novo-baza nie wiem mam matową skóre,suchą i mnie swedzie
Ciężka sprawa... ale my Ci raczej nie pomożemy, jednynie lekarz może coś poradzić. W końcu od tego jest, a jak nie potrafi to po prostu zmień lekarza
Stary 2006-09-18, 12:15   #469
Emilia1
Zakorzenienie

Madziuneczko to może byc faktycznie uczulenie, odstaw to i sprawdz czy tak reagują na Twoja skórę te preparaty
Stary 2006-09-18, 18:43   #470
madziuneczka
Raczkowanie

No odstawiłam i mi powoli schodzi mama włąsnie zamówiła inne masc jakie mi jeszcze przepisała!! -zobaczymy jakie beda
Stary 2006-09-19, 11:02   #471
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:
No odstawiłam i mi powoli schodzi mama włąsnie zamówiła inne masc jakie mi jeszcze przepisała!! -zobaczymy jakie beda
to trzymam kciuki
Stary 2006-09-19, 19:51   #472
madziuneczka
Raczkowanie

dzięx zchodzi mi powoli juz!!
Stary 2006-09-20, 10:30   #473
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:
dzięx zchodzi mi powoli juz!!
oby tak dalej
Stary 2006-09-25, 18:58   #474
madziuneczka
Raczkowanie

zeszło zeszło!!!<jupi> matko jak sie ciesz okazało sie ze miałam uczulenie na novo-baze9szajstwo jedne) ale teraz na noc uzywam szorskiej masci robionej a na dzien natłuszczajacej mam nadzieje ze wreszcie sie skoncza moje problemy!!!
Stary 2006-09-25, 19:29   #475
Anuska77
Zadomowienie

[quote=elficzek;2612400]Potraktuj usteczka i ich okolice miodem
Trzymaj puki nie zjesz/zliżesz i nałóż nastepną warstwę.
Powtarzaj tak często jak zechcesz
Podpisuję się pod tym obiema rękami. To skuteczna i smaczna maseczka nie tylko na spierzchnięte usta. Warto zrobić sobie taką leczniczą, a przy tym słodką przyjemność nawet na zdrowe usta
Anuska77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 13:24   #476
madziuneczka
Raczkowanie

miod nas mnie nie działa jedynie teraz te masci robione!! poczekamy zobaczymy
Stary 2006-09-26, 20:07   #477
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:
--------------------------------------------------------------------------------

zeszło zeszło!!!<jupi> matko jak sie ciesz okazało sie ze miałam uczulenie na novo-baze9szajstwo jedne) ale teraz na noc uzywam szorskiej masci robionej a na dzien natłuszczajacej mam nadzieje ze wreszcie sie skoncza moje problemy!!!
to super ciesze isę bardzo<jupi>
Stary 2006-09-30, 15:55   #478
madziuneczka
Raczkowanie

Niestety masci pomogły na 2 dni!!: Nie mam juz siły nie moge na siebie patrzeć!! ale wiem ze to nie jest podraznienie jakies tylko zapalenie okołouste skóry!! czyli atopowe zapalenie skory!! jade do innego dermatologa jakiegos w katowicach moze bedzie lepszy 9bo wizyta kosztuje u niego 80zł)!1 ale moja mama juz jest załamana jak patrzy na mnie!!!buuuu jak to wyleczyć???
Stary 2006-09-30, 17:18   #479
Judytka2
Rozeznanie

moja kolezanka miala podobny problem. Nie wiem od czego to zalezy. Ja bym poleciła miód, albo duuużo maseczki nawilzajacej LPR . Ale skoro miód nie dziala to nie wiem co doradzic
Judytka2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-02, 12:18   #480
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:
Niestety masci pomogły na 2 dni!!: Nie mam juz siły nie moge na siebie patrzeć!! ale wiem ze to nie jest podraznienie jakies tylko zapalenie okołouste skóry!! czyli atopowe zapalenie skory!! jade do innego dermatologa jakiegos w katowicach moze bedzie lepszy 9bo wizyta kosztuje u niego 80zł)!1 ale moja mama juz jest załamana jak patrzy na mnie!!!buuuu jak to wyleczyć???
moze metronidazol, mozesz go stosowac z clotrimazolem . niesstey nie poradzimy Ci nic , tu tylko DOBRY dermatolog moze w stanie cos zrobic
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości