Usta- spierzchnięte, suche, twarde, wysuszone, pękające. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-10-14, 21:26   #541
agacior89
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 8
GG do agacior89
Dot.: Usta- spierzchnięte, suche, twarde, wysuszone, pękające /wątek zbiorczy/

A ile kosztowała ta maść? Skoro tak to moze się skluszę.
Mówisz tendencyjne... Mi nic ta lista nie mówi
agacior89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 13:02   #542
utrapienie
Rozeznanie

Cześć, podczytuję wątek, bo niedawno, po raz pierwszy w życiu wyskoczyła mi opryszczka! Na początku, to konsternacja, no bo co to takiego jest, ale w końcu przeszperałam kilka wątków, podleczyłam się i w związku z tym mam pytanie: czym polecacie smarować te "strupki", żeby nie zostały blizny.
W ogóle jest jakiś sposób na pozbycie się blizny na ustach? Niestety mam taką po przecięciu się szkłem, ma jakieś 2 lata i myślałam na początku, że może sama zniknie, ale pozostał po niej ślad.
Niby nawilżam, stosowałam Tisane, Neutrogenę, przeleciałam przez połowę Nivei i AA, a tu nic. Jestem również po eksperymentach z miodem, ale nie pasuje mi, bo zlepia i ściąga usta. Myślałam, że z czasem blizna zniknie, bo nie była znów jakaś głęboka, ale niezmiennie trwa na swoim miejscu!!! A ja jej nie chcę!!!!
Stary 2007-10-15, 21:39   #543
Magdzia94
Zakorzenienie

Dot.: Re: spierzchnięte, popękane usta - co wyleczy ??? :(

Sluchajcie dziewczyny to ja madziuneczka ale mam nowy profil!!
Pamietacie jak pisąłam o moich ustach (strona 15-17 chyba)
To wszystyko sie skończyło juz nie mam czerwonej obwodki popekanych ust itd. oczywiście niekiedy sie zdazy ale sobie dysyc szybko z tym radze!! więc moze opowiem wam jak to sie stało chociaz sama nie wiem! zawsze chodziłam do Tychow do dermatologa placiłam okolo 30 zł za wizyte ale nie pomagaly mi maści!1 moja mam znalazła w internecie dermatologa w Katowicach wprawdzie wizyta u niej kosztowała 80zł ale odkad u iej byłam marzec 2006 nie mam juz problemów z ustami!!!<jupi> Przepisała mi 2 masci robione bo ja mam jeszcze na zgieciach kolan łokci zaczerwienienie i krem z biodermy ATODERM PP rewelacja mam juz drugi ogromna tuba ok 40zł płyn do mycia ust Cetaphil super w ogole nie wysusza nawet nie trzeba zmywać tego !! Od tej pory nie mam problemow z ustami naprawde polecam te masci!! postaram sie poszukać foty przed po !!! a na usta teraz uzywam balsmau Tisinie i z Oliffreymu(nie wiem jak sie pisze) to zamiast pomadki!!

Jestem szczesliwa
Magdzia94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 22:11   #544
Magdzia94
Zakorzenienie

No i udało mi sie zrobic same ocencie ja wiem nie są idelanie ale nigdy nie będą
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ustaa.JPG (57,6 KB, 219 załadowań)
Magdzia94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-27, 16:58   #545
Cerfona
Zadomowienie

GG do Cerfona

Cześć
z moim ustami jest wsumie wszystko "OK" tyle, że nie dokońca... mam otóż taki problem, że w kącikach ust i nad ustatmi strasznie mi się wysusza skóra, że jest aż czerwona wiecie może od czego to się mogło zrobić i jak sobie z tym radzić ? Będe wdzięczna za każdą pomoc.
pozdrawiam

Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych ale i za te, które w innych budzi...

Cerfona jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-27, 17:03   #546
olinciaa
BAN stały

masc z wit. A i po sprawie
olinciaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-27, 18:01   #547
Cerfona
Zadomowienie

GG do Cerfona

Cytat:
Napisane przez olinciaa Pokaż wiadomość
masc z wit. A i po sprawie
a to normalnie do apteki pójde i powiem "poprosze maść z wit. A" ? orientujecie się ile ona kosztuje?

Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych ale i za te, które w innych budzi...

Stary 2007-11-27, 18:25   #548
Elittle
Raczkowanie

A ja polecam wazelinę za dwa złote i już nie mam najmniejszych problemów z ustami

Spotykasz mnie... zjawę pośrodku tłumu...
Elittle jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-27, 21:45   #549
Cerfona
Zadomowienie

GG do Cerfona

a ta wazelina to jakaś specjalna czy coś?

Stary 2007-11-27, 21:56   #550
Elittle
Raczkowanie

Można kupić w drogerii, jest to wazelina z firmy Ziaja, w takim białym okrągłym pudełeczku. Usta ładnie wyglądają a do tego są ochronione. Na wazelinę nakładam zawsze troszkę błyszczyku i cudo. Sam błyszczyk, nawet najlepszy, w zimie wysusza raczej usta..

Stary 2007-11-28, 10:45   #551
Cerfona
Zadomowienie

GG do Cerfona

Ok dzięki

Stary 2007-11-28, 14:45   #552
blackchocolatte
Przyczajenie

Najlepszym kosmetykiem do nawilżania ust jest Tisane - można kupić w aptece. Jest to balsam do ust z miodem. Pięknie pachnie, cudownie nawilża, usteczka są po nim mięciutkie. Jestem chyba uzalezniona od tego kosmetyku, zawsze mam parę pudełeczek w torebce i nigdy sie z nim nie rozstaje. Super na lato, zime, na cały rok. polecam

Nathaniel Hawthorne
blackchocolatte jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 17:12   #553
olinciaa
BAN stały

Heh wybacz za nie uogolnienie heh masc z wit A kosztuje w granicach 2zł, ja uzywam z hasco leku - wg mnie najlepsza
olinciaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 17:29   #554
miss_sunshine
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez blackchocolatte Pokaż wiadomość
Najlepszym kosmetykiem do nawilżania ust jest Tisane - można kupić w aptece. Jest to balsam do ust z miodem. Pięknie pachnie, cudownie nawilża, usteczka są po nim mięciutkie. Jestem chyba uzalezniona od tego kosmetyku, zawsze mam parę pudełeczek w torebce i nigdy sie z nim nie rozstaje. Super na lato, zime, na cały rok. polecam
Tak tak , calkowicie sie z Toba zgadzam bo tez uwazam ze Tisane jest najlepszy . Do tej pory moje usta wygladaly fatalnie - byly suche i spierzchniete az mi popekala skorka - tragadia. I moja siostra mi przywiozla ten balsam . Teraz ( po ok 2 mies stosowania ) zauwazylam ze jest znaczna poprawa. Moja siostra powiedziala mi , ze kupila go ( ten balsam Tisane ) bo wyczytala w gazecie Uroda ze duzo znanych osob z pol showbiznesu go rekomendowalo to tez go kupila i rzeczywiscie jest bardzo dobry a dodatkowo jest bardzo tani.
miss_sunshine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 17:42   #555
Lena1099
Przyczajenie

Ile kosztuje?Może też się skuszę...
Lena1099 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 21:52   #556
_magdzia_
BAN stały

A ja ostatnio postanowiłam wykorzystać krem nawilżający który niestety mnie zapchał o na noc kładę go grubą warstwą na usta. Rano są mięciutkie i gładkie. Pozatym w dzień smaruje sie pomadką ochronną nivea classic i jestm zadowolona Oczywiście żeby nie było na tą pomadkę nakładam błyszczyk i bardzo ładnie wygląda bo nie podkreśla suchych skórek
_magdzia_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 22:14   #557
imp18
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Elittle Pokaż wiadomość
A ja polecam wazelinę za dwa złote i już nie mam najmniejszych problemów z ustami
dokładnie duże opakowanie można kupić za 2/3zł ja zawsze jak mi sie wysuszą strasznie to nakładam grubszą warstwe i po paru minutach już są mięciutkie usta wszystkie pomadki nawilżające dawno poszły w kąt
imp18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 09:21   #558
Elittle
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez imp18 Pokaż wiadomość
dokładnie duże opakowanie można kupić za 2/3zł ja zawsze jak mi sie wysuszą strasznie to nakładam grubszą warstwe i po paru minutach już są mięciutkie usta wszystkie pomadki nawilżające dawno poszły w kąt
Ja kupiłam wazelinę w afekcie i od razu zaoszczędziłam trochę pieniędzy na pomadkach, które w sumie szybko się kończą, a wazelina jest i jest i jest.

Stary 2008-01-02, 14:44   #559
lady_butterfly
Raczkowanie

Ja również mam wiecznie problem z suchymi ustami :/
Stosowałam carmex, ale usta się do niego przyzwyczaiły i jeśli przez kilka godzin nie mam go na ustach to znowu usta stają się nieładne.
Miód na noc ok, ale w ciągu dnia problem wraca. Błyszczyki zwykle wysuszają usta. Natomiast kiedy zastosuję pomadkę ochronną to efekt jest taki - usta są nawilżone, ale od wewnętrznej strony tworzy się biały pasek, wygląda to tak jakby skóra została "przewilżona" w tym miejscu. Najbardziej męczy mnie ten efekt białej skóry, którą muszę zcierać. Nie mogę przez to swobodnie smarować się sztyftem. Może któraś z Was miała coś podobnego?
Chyba skoczę teraz do apteki po maść z witaminą A i balsam Tisane.
Stary 2008-01-02, 15:06   #560
małagorzata
Raczkowanie

Tisane, Tisane, Tisane polskiej firmy Herba Studio i koniec kropka kosztuje około 8zł. Mozna go kupić w aptece
małagorzata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-03, 07:30   #561
AimiA
SPAMER
Nieopłacona reklama

GG do AimiA Send a message via Skype™ to AimiA

Cytat:
małgorzata napisała:
Tisane, Tisane, Tisane polskiej firmy Herba Studio i koniec kropka kosztuje około 8zł. Mozna go kupić w aptece
jak również w sieci sklepów Piotr i Paweł. Ponadto odkryłam ostatnio nivea mleko i miód. kupiłam w drodze na uczelnie bo nie miałam nic przy sobie, a akurat to było w kiosku. I działa świetnie, z tym że ja smaruję co 10-15 minut średnio.
AimiA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-03, 11:55   #562
Dotka1979
Przyczajenie

Dot.: Usta- POSZUKUJE CHAPSTICK pomadki /wątek zbiorczy/

DZIEWCZYNKI ma PYTANKO - czy któras z WAS orientuje się gdzie we Wrocławiu moge kupić :
ChapStick PROTECT(niebieska), Pomadka ochronna - byłam juz chyba prawie we wszytkich aptekach we Wrocławiu, które spotykam w okolicy KRZYKI i nigdzie jej nie mają, a to najlepszy BALSAM do moich ust. W aptekach mają jedynie smak truskawki, wiśni i naturalną, które absolutnie mi nie odpowiadają

Jezeli cos wiecie dajcie znać proszę.
Dotka1979 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-03, 12:16   #563
_magdzia_
BAN stały

Właśnie zamówiła sobie w aptece balsam tisane ( mogę go odebrać osobiście bo apteka jest w moim mieście)- za niecała 6 zł
Stary 2008-01-03, 18:04   #564
kosmita77
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez _magdzia_ Pokaż wiadomość
Właśnie zamówiła sobie w aptece balsam tisane ( mogę go odebrać osobiście bo apteka jest w moim mieście)- za niecała 6 zł
ja tez zamierzam go kupic bo moje usta sa w okropnym stanie... zima i kaloryfery
kosmita77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-03, 18:10   #565
Ashmira
Rozeznanie

Oto mój najlepszy, sprawdzony sposób( nie czytałam wątku od początku i mam nadzieję,że się nie powtarzam)
peeling z cukru+ krem( najlepszy Nivea)- masować kilka minut. potem nałożyć na usta gruba warstwę miodu( nie zlizywać). Gwarantuję,że już po pierwszym zabiegu usta będą gładkie i nawilżone.
Ashmira jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-03, 20:35   #566
_magdzia_
BAN stały

No i kupiłam dzisiaj tisane. Powiem wam że jest mega zachwycona. Najpierw jak odkręciłam słoiczek i zdjęłam folię to mnie trochę odrzucił wygląd. Jak dla mnie to pachnie on waniliowo Miałam na ustach straszne skórki przez co nie mogłam malować się pomadkami kolorowymi co tylko to uwidaczniało. Posmarowałam kilka razy się tym balsamem i po prostu rewelacja. Usta są mięciutkie i ani śladu po skórkach. Sama w to nie wierzę, bo efekty są u mnie widoczne już po kilku godzinach
Stary 2008-01-04, 10:10   #567
kosmita77
Zakorzenienie

tez dzisiaj zakupilam tisane odrzuca mnie zapach, ale pewnie sie przywyczaje poki co usta sie zmiekczyly i juz nie sa takie "ostre" mam dzisiaj randevu wiec musze miec usteczka jak ta lala
kosmita77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 11:21   #568
Dotka1979
Przyczajenie

podbijam ;-(( ChapStick PROTECT(niebieska), Pomadka ochronna - gdzie ja kupic?
Dotka1979 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-06, 00:17   #569
kundiwa
Przyczajenie

Smile Dot.: suche, pękające usta

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
proponuje Carmex na allegro ,w polsce niedostepne.
Chciałam napisać dokładnie to samo. CARMEX for-cold-sores to najlepsza rzecz. Nie znalazlam dotąd nic skuteczniejszego.
kundiwa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-06, 10:51   #570
Agemia
Raczkowanie

Od przedwczoraj używam Tisane i na razie na pewno jest troszkę lepiej, ale czekam na dalsze efekty.
Agemia jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości