Jaka firma kosmetyczna jest godna zaufania? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-06-10, 21:31   #1
frik frik
Rozeznanie

Jaka firma kosmetyczna jest godna zaufania?

hej
Zastanawiam sie czesto w drogerii jaki sobie kupic krem, czy jaki zel, albo inne mazidlo , ale w sumie nie wiem.. W tych wszystkich sloiczkach jest chyba mnostwo szkodliwych konserwantow. Jak uwazacie, lepiej kupowac kosmetyki apteczne? Sa one bardziej bezpieczne? Chodzi mi np o powodowanie uczulen czy ogolne szkodzenie skorze na dluzsza mete.
Z tego co wiem to Avon jest niepolecany, ale czy w to wierzyc..?
Moze macie jakies przyklady firm, ktorym warto zaufac?
Wiem, ze generalizowac nie mozna, ale chodzi o kosmetyki, ktore RACZEJ duzej szkody nie robia.

Pewnie odpowiedz na to pytanie znajduje sie w watkach dotyczacych konkretnych kosmetykow.. ale.. zaryzykuje
frik frik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 21:37   #2
AaniaA
Zakorzenienie

Dot.: Jaka firma kosmetyczna jest godna zaufania?

to ja zaczne . kazdej z nas co innego sluzy - jedna wypacka sie kremikiem za 4 zl i jest ok , a druga nalozy cudo za 50 zl i du.. .

ja uzywam aptecznych kosmetykow - svr-u (przoduje) i biodermy. wiem, ze po nich nic mi sie nie stanie z buzka , przynajmniej w tym aspekcie jestem spokojna .
AaniaA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 21:42   #3
Sovilo
Zakorzenienie

Jeżeli szukasz dobrych kosmetyków, skorzystaj z KWC. Ja tak robie od czasu kiedy poznałam wizaż i źle na tym nie wyszłam- wręcz przeciwnie Trudno polecić jakaś konkretną firmę- jedna robi lepsze balsamy, inna kremy, a jeszcze inna szampony. Poza tym musisz dobrać specyfiki do potrzeb skóry, jej kondycji, wieku, swojego trybu zycia...
Stary 2006-06-10, 21:45   #4
kuki9
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez AaniaA
to ja zaczne . kazdej z nas co innego sluzy - jedna wypacka sie kremikiem za 4 zl i jest ok , a druga nalozy cudo za 50 zl i du.. .
Też tak myśle
Ja za to mam jakąs dziwną cere i wogóle wszystko bo żadko kóry kosmetyk mi nie odpowiada.Jeszcze po niczym nie miałam uczulenia, pryszczy i tym podobnych sensacji.A używałam różnych od tych najtańszych po te droższe.
Na pewno większym zaufaniem cieszą się kremy dostepne tylko w aptekach.Ale slyszałam, że w innych krajach takie vichy np jest dostepne normalnie w drogerii.
Ja ufam polskim firmom np ziaji, oceanic'owi.Chociaż nie twierdze, że inne są gorsze
kuki9 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 21:48   #5
AaniaA
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kuki9
Ale slyszałam, że w innych krajach takie vichy np jest dostepne normalnie w drogerii.
ja bardzo nie lubie vichy .
Stary 2006-06-10, 21:52   #6
czarownica
Zadomowienie

To bardzo indywidualna sprawa. Metoda próbek i KWC najlepsza. Dzięki temu uniknełam wielu pomyłek i znalazłam naprawdę skuteczne kosmetyki . Kolejny dowód na to że bez wizażu nie można żyć . Jednak w większości trzymam się kosmetyków aptecznych, choć i tu nie ma reguły bo o dziwo Vichy mnie uczula . Najlepiej przestudiować KWC i wybrać kilka kosmetyków, a potem prosić o ich próbki.

A moje ulubione: L'oreal, SVR, Isispharma (chyba tak się pisze), Bioderma i La Roche Posay i Ziaja ale to oliwkowa i tylko do ciała.
czarownica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 22:07   #7
traci
Wtajemniczenie

Ja uzywam kosmetykow Dior i Clinique.Clinique sa dobre dla uczulonych.Tylko saoopalacz Clinique nie przypadl mi do gusty wiec go nie polecam.
traci jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 22:18   #8
Rayne
Wtajemniczenie

Co do Clinique - zapewniam, że nie dla wszystkich uczuleniowców, co przetestowałam na własnej skórze zresztą. I nie krytykuję kosmetyków, tylko tak jak dziewczyny wyżej już pisały - jednego uczuli to, drugiego tamto, wiele zresztą zależy od składu konkretnego mazidła. W kremach Clinique dla mojej buzi za dużo było silikonów - ale np koleżance z wrażliwą buźką służą dobrze. Dlatego próbki, próbki i jeszcze raz próbki - ja się ograniczam do Avenek i SVR głównie (czasem Bioderma), ale np parę kosmetyków Erisa też bardzo lubię - dla każdego coś innego będzie dobre A 100% zaufania nie ma u mnie żadna firma, bo nawet tak kochane przeze mnie Avene ma parę kosmetyków, których wolę nie ruszać - głównie ze względu na nieprzyjazny mi skład.
Stary 2006-06-10, 22:25   #9
klaudynka4
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4

Dla mnie godną zaufania firmą co do kosmetyków pielęgnacyjnych jest Dr Irena Eris, Oceanic i Kolastyna, za to w makijażu najbardziej cenię L'Oreala, Gosha za to Avon w kategorii makijażu niestety odpada, w większości jest to zasługa tragicznych moim zdaniem kosmetyków do oczu. Za to balsamy i kremy są całkiem, całkiem
Co do pielęgnacji włosów przepadam za Schwarzkopf i L'Oreal, za to nie polecam Dove. Odpadają w tej kategorii też wszystkie kosmetyki Sunsilka do włosów puszących się/kręconych/opadniętych/matowych, za to bardzo chwalę sobie tą nową serię dobraną do koloru włosów.
I to chyba wszystko
klaudynka4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 22:49   #10
kate1991
Wtajemniczenie

jeśli chodzi o kosmetyki do twarzy to sie powoli przerzucam na te apteczne. teraz dostałam żel La Roche Posay, kupie jescze tonik i krem Dermedic. oprocz tego dobre firmy to Vichy, Iwostin, Avene. Natomiast oszczędzam na kosmetykach takich jak kremy do rąk, do stóp, balsamy, żele pod prysznic, dezodoranty, szampony itd. te produkty zazwyczaj kupuje z takich firm jak Avon, Dove, Nivea, Sunslik, Palmolive, Ziaja.

edit: no i oczywiście też polecam kwc, zawsze przed kupnem kosmetyku czytam jego recenzje, tylko wiadomo-kazda skóra inaczej reaguje na dany kosmetyk.
kate1991 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 22:58   #11
Kaska R.
Raczkowanie

Wierzę p o l s k i m firmom, bo te zachodnie często traktują nas jako trzeci świat i przysyłają do nas spady lub robią dla nas tańsze wersje.
Z polskich niestety nie wierzę Ziaji i Eveline - podejrzanie niskie ceny.
Nie wierze, żeby za 5 zł można było kupić cokolowiek warty kosmetyk.
Wolę Dermikę niż Erisa.
Kaska R. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 23:01   #12
Kaska R.
Raczkowanie

Od dawna nie wierzę w mit kosmetyków "aptecznych" - to tylko strategia marketingowa. Kiedyś dostałam kupiony w aptece kremik VIKI - w środku poprostu coś rosło!
Kaska R. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 23:03   #13
AaniaA
Zakorzenienie

dodam jeszcze, ze do ciala bardzo lubie marke dove. z ziaji plyn do higieny intymnej jest niezastapiony. z reszta to jest roznie.
Stary 2006-06-10, 23:37   #14
Kadunia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Sovilo
Jeżeli szukasz dobrych kosmetyków, skorzystaj z KWC. Ja tak robie od czasu kiedy poznałam wizaż i źle na tym nie wyszłam- wręcz przeciwnie Trudno polecić jakaś konkretną firmę- jedna robi lepsze balsamy, inna kremy, a jeszcze inna szampony. Poza tym musisz dobrać specyfiki do potrzeb skóry, jej kondycji, wieku, swojego trybu zycia...
dokładnie

Kadunia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 00:33   #15
marta1312
Raczkowanie

GG do marta1312

Polecam Ci polskie firmy Ziaja, Eris i Eveline. Z Ziaji mam kosmetyki do twarzy zel do mycia i krem pod oczy, a krem do twarzy mam Lirene Eris. do ciala używam serii 3DSlim cośtam z Eveline i powiem ze to jest najskuteczniejsza rzecz jaką mialam do walki z celulitem!!! Serum do biustu tez jest ok
Najważniejsze to dobrac kosmetyk do siebie
Stary 2006-06-11, 00:50   #16
Leo$
Zadomowienie

Jak dla mnie wygrywaja :
La Roche Posay, Chanel, Clarins, Juvena
z kolorowych tylko : Dior, Benefit, Nars, Stila, Clinique, Smashbox, Chanel
Leo$ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 11:48   #17
Anulala
Raczkowanie

Witam
Ja od pewnego czasu stosuje tylko kosmetyki apteczne.Jakoś nie ufam kremowi stojacemu miedzy proszkiem do prania albo marchewka w ssupermarkecie.
Według mnie godne polecenia sa kosmtyki Dermedic, polskie i wmiare niedrogie.Miałam wileke kosmetyków tej firmy i uwazam,że sa naprawde godne polecenia.
Pozdrawiam i zycze udanych zakupów

kici kici. kici....
z tej strony kocia mama...
Anulala jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 15:54   #18
traci
Wtajemniczenie

Tak jesli chodzi o kosmetki kolorowe to Dior i Chanel sa najlepsze dla mnie.A jesli chodzi o mleczka, toniki zele do mycia twarzy to dior i czasem clinique.Acha, i uwielbiam zwykly krem NIVEA bo kocham jego zapach.Zawsze jak jade do Polski to jest pierwsza rzecz na liscie jaka musze kupic.
Stary 2006-06-11, 16:27   #19
konfitura
Wtajemniczenie

Pamiętaj, że spokojnie możesz zaoszczędzić na toniku - wszystkie składają się z wody lekko zakwaszonej i środków delikatnie nawilżających. Nie ma sensu kupować toniku za bajońskie sumy, równie dobry jest ten za kilka złotych. Podobnie z kosmetykami oczyszczającymi - żel za 10 czy 25 zł (np. Apotheker Scheller) równie dobry jak ten za 250. Mają krótki kontakt ze skórą, ich zadaniem jest oczyszczanie. Ale wybieraj z głową, czyli patrz na skład. Wybieraj łagodne zmywacze, ze składnikami odpowiednimi dla Twojego typu cery.
Zamiast w tonik, mleczko, peeling (tu również nie ma co inwestować większych kwot, po każdym efekt będzie podobny) itp., zainwestuj w lepszy krem i maseczki nawilżające, odżywcze.
Firma, która produkuje dobre kremy do twarzy niekoniecznie musi robić dobre maseczki. Dermatolodzy uważają, że najlepsze kremy to te z górnej warstwy średniej półki (już od 50 zł) produkowane przez duże firmy kosmetyczne - stać je na kosztowne zaawansowane badania i laboratoria. Pamiętaj, że kupowanie całej serii kosmetyków - jak zaleca producent - to mit.

Jedyną polską firmą, która prowadzi zaawansowane badania na komórkach ludzkich jest Dr Irena Eris (np. seria Pharmaceris jest godna polecenia).

Kosmetyki apteczne są przeznaczone dla cer problematycznych. Zawierają wodę termalną, nie mają lub mają miniamlne ilości konserwantów, brak środków barwiących i zapachowych, są hipoalergiczne itd. Do cer szczególnie wrażliwych można kupić nawet preparaty w osobnych ampułkach, saszetkach i in. na jedno użycie.

Koszt składników zawartych w kremie to 10% ich ceny sklepowej. Płacimy za reklamę, opakowane, dobre filtry, a przede wszystkim za nowoczesne technologie. Powiedzmy, że firma Helena Rubinstein wprowadza superekskluzywny krem za kilkaset złotych. Reklama niesie wieść, że zawarto w nim najnowocześniejszy składnik wygładzający zmarszczki. HB ma swoje klientki, które wydadzą kilkaset złotych na ten krem. Po kilku miesiącach ten sam składnik zostanie zawarty w nowym kremie L'Oreal (ten sam koncern), ale najprawdopodobniej pod zmienioną nazwą. Jest już kolejna nowość, pokrywająca się z kremem HB, ale kilkakrotnie tańsza

Wszystko zależy od cery i od składu kosmetyków.

konfitura jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 16:56   #20
agnieska
Zakorzenienie

Podpiszę się pod konfiturą, ale od siebie dodam że nie każdy kosmetyk apteczny ma idealny skład nawet pod względem takich substancji jak poliakrylamid. Zależy czego szukasz - naturalność da Ci np. Hauschka, Weleda, z drugiej strony firmy naturalne nie wyprodukują stabilnych filtrów i wysokim faktorze
Osobiście preferuję takie firmy jak Avene, LRP, SVR, Bioderma, Eris (tylko oczyszczanie), Dermedic i Iwostin - porządne polskie firmy apteczne. Wyjątkowo używam Vichy (filtry), AA Oceanic (krem z serii AA Young, mam ochotę na tonik). Na ciało wydaję dużo mniej niż na twarz, ciało - kosmetyki do max. 20-25zł, twarz-dużo, dużo więcej.

agnieska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 20:25   #21
frik frik
Rozeznanie

Dzieki dziewczyny, za wszystkie odpowiedzi mam nadzieje, ze bedzie ich jeszcze duzo duzo... Zachlannośc we mnie rosnie

Szczerze mowiac, to sie wlasnie zastanawialam nad apteznymi kosmetykami.. Nie wydaje mi sie, ze sa przereklamowane.. Moze sa bezpieczniejsze. Ale jak ktos nie ma wrazliwej skory, to pewnie obedzie sie bez takich specyfikow z apteki.

Tak sie ostatnio zaczelam zastanawiac nad kosmetykami doglebniej, oczywiscie Wizaz to skarbnica wiedzy pod tym wzgledem Zaluje tylko, ze tak pozno go odkrylam, ale lepiej pozno niz wcale

MOja mama, ktora jest przed 50ka od listopada zeszlego roku ma jakas alergie i do tej pory sie z tym meczy, lazi do lekarzy, a na razie nie wiadomo na co. W sumie myslalam, ze w tym wieku to niemozliwe, dlatego teraz chce uwazac.
Pozniej to mozna tak lazic, a oni zapisuja jakies sterydy czy byle co i nawet nie mowia, ze takie rzeczy sa szkodliwe.
frik frik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 21:04   #22
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez frik frik
Szczerze mowiac, to sie wlasnie zastanawialam nad apteznymi kosmetykami.. Nie wydaje mi sie, ze sa przereklamowane.. Moze sa bezpieczniejsze. Ale jak ktos nie ma wrazliwej skory, to pewnie obedzie sie bez takich specyfikow z apteki.
U mnie to jest kwestia całościowej pielęgnacji tylko w tych aptecznych firmach znajdę kwasy, porządne filtry, krem z witaminą c, którym rzeczywiście jest ta witamina nawilżacze o prostym składzie.
Jasne, że można sobie ułożyć pielęgnację bazującą na kosmetykach w przedziale 10-20zł. Jeśli ktoś nie ma problemów z cerą, to spokojnie może używać zwykłych nawilżających kremów (ostatnio odkryłam pod tym względem Bielendę, szkoda że nie tak łatwa do zdobycia jak Ziaja czy Eris), na myjoły wiele nie potrzeba wydawać, filtry to decyzja danej osoby, więc w ten temat się tu nie będę zgłębiać
Twoja decyzja

Stary 2006-06-11, 21:19   #23
aguskaaa
Raczkowanie

Tak jak pisza dziewczyny...Trudno jest sprecyzowac ktora z firm kosmetycznych jest najlepsza, bo dajmy na to firma mająca dore purdry, nie musi miec super kremow, bo glownie skupia sie na pudrach

Każda z nas z ma juz jakieś doświadczenie, no pasuje mi szampon z tej firmy, a tonik z innej.

Dodam jeszcze ze jezeli chodzi o kosmetyki bez konserwantow, to polecam ATW (alternatywa tworzenia wartości ) Tam sztuczne konserwanty zastąpinone sa naturalnymi.
Można je dostac w punktach ATW, w większych miastach. Sa też na allegro.
Pozdrawiam
aguskaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 22:39   #24
agnieska
Zakorzenienie

obawiam się, że kosmetyki ATW nie są tak cudownie naturalne powtórzę za Nan ten adres:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/sz...=0&gdzie=opisy
i zobaczysz, że kilka z ich kosmetyków zawierają niestety tą kancerogenną substancję

Stary 2006-06-12, 08:36   #25
Kejsunia
Raczkowanie

GG do Kejsunia

Witam serdecznie, jesli chodzi o mnie bardzo lubie dr Irene Eris i Clinique. Od pol roku zaczelam uzywac Mary Kay sa rownie swietne kosmetyki (na tyle swietne, ze zapisalam sie jako konsultantka, zeby miec taniej )

Z tych tanszych bardzo dobra jest Ziaja, a jesli chodzi o balsam do ciala to od wiekow Garnier dla suchej skory
Kejsunia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 12:15   #26
traci
Wtajemniczenie

A moze i ja skusze na Mary Kay bo slysze tyle pozytywnych opini na temat tych kosmetykow.
Stary 2006-06-12, 14:09   #27
kate1991
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Kaska R.
Wierzę p o l s k i m firmom, bo te zachodnie często traktują nas jako trzeci świat i przysyłają do nas spady lub robią dla nas tańsze wersje.
Z polskich niestety nie wierzę Ziaji i Eveline - podejrzanie niskie ceny.
Nie wierze, żeby za 5 zł można było kupić cokolowiek warty kosmetyk.
Wolę Dermikę niż Erisa.
a wiesz ze składniki kosmetyków sa przewaznie warte około 5 zł, nawet jesli całkowita cena to kilkadziesiąt złotych? ich wartosc to ok. 10-20% ceny. Reszta to reklama, opakowanie, koszty transportu itd. Jak widać Ziaja raczej sie nie reklamuje, sa to polskie kosmetyki wiec oszczedzaja na transporcie i dlatego sa takie tanie. mozesz wejsc na strone www.ziaja.com i zobacz czy kosmetyki Ziaja kosztuja za granicą 5 zł

ja ufam Ziaji, maja naprawde duzo dobrych kosmetyków za grosze.
kate1991 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 14:14   #28
smerfeta01
Zakorzenienie

ja uwielbiam produkty z Erisa - Lirene, od lat kupuję kosmetyki z tej firmy i nigdy się nie zawiodłam, a są naprawdę wyśmienite. Polecam jak najbardziej
smerfeta01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 19:28   #29
Angel@
Zakorzenienie

Mam bardzo wrażliwą skórę i z kosmetykami różnie to u mnie bywa. Trudno jest wybrać jedną firmę. Zazwyczaj jak jeden produkt danej firmy mi pasuje, to inny nie koniecznie. Ale są 2 firmy, na których jeszcze nigdy się nie zawiodłam: LRP i Avene
Angel@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 22:08   #30
agatka135
Przyczajenie

Wpisy w blogu: 1
GG do agatka135

nikt nie wspomniał o ORIFLAME? Zna ktoś z Was tą firmę? osobiście używam kosmetyków ori od 2006 roku najpierw produkty do młodej cery miałam wtedy 16 lat a teraz juz kremy ioptimals 20+ ciezko bylo mnie przekonac do tej firmy dopóki nie zaczełam używac tych kosmetyków osobiscie. uwielbiam podkłady cienie do powiek zele pod prysznic balasamy prawie 80 % kosmetyków mi odpowiada wkoncu ponad 3 lata testowałam je na sobie i teraz mam swoje ulubione!!!!! nie spodziewałąm sie ze mozna wszystkie rodzaje kosmetykow dopasowac z jednej firmy ale sie udało. jestem konsultantka z mozliwoscią zalozenia karty aby kazdy mogl kupowac dla siebie praiwe 30 % taniej ale osobiscie nikomu jej nie załozyłam nie kazdy traci 250zł miesiecznie na kosmetyki tak jak ja)) a czasami zamawiajac sąsiadką wpadnie od 50zł kieszonkowego wiec nie narzekam . Kobiety sprawdzcie tą firme bo na prawde warto nie trzeba kupowac diora czy chanell by miec cos dobrego. uwierzcie!!!! jesli chcecie moich opinii na temat kosmetyku piszcie !!!!
agatka135 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości