opalanie/schodząca skóra/JAK ZATRZYMAĆ WAKACYJNĄ OPALENIZNE NA DŁUŻEJ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-06-11, 13:29   #1
kas!a
Zakorzenienie

Talking

opalanie/schodząca skóra/JAK ZATRZYMAĆ WAKACYJNĄ OPALENIZNE NA DŁUŻEJ?

To mój pierwszy wątek na forum kosmetycznym, mam nadzieje że pisze o tym problemie na dobrym forum, jakby co to mnie przekierujcie.

Rok temu byłam 14 dni w Bułgarii, prawie codziennie wychodziłam nad morze i sie opalałam, używałam balsamu do opalania Kolastyny 6 w spreyu. Po powrocie wszyscy sie zachwycali moją opalenizną, ja też byłam z niej zadowolona, wygladałam jak mulatka. Ale skóra była strasznie sucha, po około 3 dniach zaczeła schodzić.. robiły sie takie białe plamy i w efekcie po tygodniu byłam opalona prawie w takim stopniu jak przed wyjazdem do Bułgarii.

W tym roku jade do Egiptu i chciałabym za wszelką cene tą opalenizne zatrzymać. Wiadomo w Egipcie jest jeszcze większe słońce i upał niż w Bułgarii. Mam nadzieje dziewczyny, że mi doradzicie jakich kremów używać, albo jak sie odżywiać, żeby opalenizna sie dłużej trzymała. A może powinnam po powrocie np. co 2 tyg. chodzić na krótko do solarium, żeby odświeżać opalenizne?

pomocy dziewczyny

wymiana książek:

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 14:17   #2
Dreamgirl
Rozeznanie

GG do Dreamgirl
Dot.: opalanie/schodząca skóra/JAK ZATRZYMAĆ WAKACYJNĄ OPALENIZNE NA DŁUŻEJ?

Myślę że przede wszystkim wysoki,stabilne filtry (przejrzyj KWC) - nie opalisz się tak szybko, ale opalenizna pozostanie trwała i obędzie się bez poparzeń, no i częste nawilżanie skóry. Myślę że to dwie najważniejsze sprawy
/Albert Camus/
Dreamgirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 14:29   #3
justysia274
Zadomowienie

GG do justysia274

Witaj na forum!
A cio do twojego pytanka to :
1. Codziennie po opalaniu smaruj się balsamem utrwalającym opaleniznę bądź też zwykłym balsamem. Twoja skóra musi być bardzo dobrze zawodniona.
2. Nie zapominaj pić ogromne ilości wody niegazowanej!! To bardzo ważne!!
3. kup sobie jakis fremik z wysokim filtrem.
4. Uważaj ze słońcem...
Stary 2006-06-11, 14:48   #4
Dreamgirl
Rozeznanie

GG do Dreamgirl

O! jeszcze mi się przypomniało: może warto przed wyjazdem zacząć łykać beta-karoten, w trakcie wyjazdu też. Powinien "od środka" podtrzymać opaleniznę
/Albert Camus/
Stary 2006-06-11, 15:22   #5
kas!a
Zakorzenienie

dzieki za odpowiedzi

myślałam o balsami z dużym filtrem. Mam kupiony basam do opalania 30 z Avonu. Ale wydaje mi sie, że jeśli bede używać balsamu z takim dużym filtrem nie opale sie tak bardzo jka bym tego chciała. czy jest jakiś balsam, który pozwala na uzyskanie mocnej opalenizny, a zapobiega niszczeniu i wysuszaniu sie skóry?

wymiana książek:

Stary 2006-06-11, 15:42   #6
sloncee
Wtajemniczenie

GG do sloncee Wyślij wiadomość przez MSN do sloncee Send a message via Skype™ to sloncee

Cytat:
Napisane przez Dreamgirl
O! jeszcze mi się przypomniało: może warto przed wyjazdem zacząć łykać beta-karoten, w trakcie wyjazdu też. Powinien "od środka" podtrzymać opaleniznę
Hmm, a Ty łykasz takie tabletki? Możesz mi jakieś polecić?

''Dreszcz najsłodszy, że pragnę i razem się boję! ''

L.Staff
sloncee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 16:41   #7
Dreamgirl
Rozeznanie

GG do Dreamgirl

Łykam beta-karoten firmy Naturkaps, najtańsze jakie udało mi się znaleźć za 90 kapsułek płacę 7 zł, ale to wyjątkowo udało mi się, zazwyczaj kosztują około 9 zł. 1 kapsułak zawiera 2,28 mg beta-karotenu. Łykam już jakiś miesiąc, po 2 dziennie, nie zauważyłam specjalnego przyciemnienia skóry, ale to może dlatego że używam balsamów brązujących poza tym chciałam przygotować skórę na słońce. Zobaczymy czy się sprawdzi
/Albert Camus/
Stary 2006-06-11, 17:26   #8
AAgusiaczeK
Zadomowienie

GG do AAgusiaczeK

Cytat:
Napisane przez Dreamgirl
Łykam beta-karoten firmy Naturkaps, najtańsze jakie udało mi się znaleźć za 90 kapsułek płacę 7 zł, ale to wyjątkowo udało mi się, zazwyczaj kosztują około 9 zł. 1 kapsułak zawiera 2,28 mg beta-karotenu. Łykam już jakiś miesiąc, po 2 dziennie, nie zauważyłam specjalnego przyciemnienia skóry, ale to może dlatego że używam balsamów brązujących poza tym chciałam przygotować skórę na słońce. Zobaczymy czy się sprawdzi
Ja tez łykam te kapsułki (płace 9 zł za 90 tabl.)...Czekam na efekty, ale na pewno mi nie zaszkodzą, co najwyżej mogą pomóc. Z pewnością skóra będzie bardziej brzoswiniowa,żywsza a co z opalenizna to sie okaże

02.07.2006 wyjazd i.........koniec Wizażu (jeszcze kiedyś tu wrócę...)
AAgusiaczeK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 17:50   #9
oaza
Rozeznanie

Jak byłam w Egipcie i do opalanie użwałam kremów z filtrami i codzenie smarowałam sie chłodzącym balsem po opalaniu.
Opalenizna dobrze sie trzymała.
Moim zdaniem najważniesze jest to aby skóre przygotować do takie opalania. ja stopniowo opalałam ją w Polce, i dbałam o to aby była nawilżona.
Polacy którzy tam byli czesto zadawli pytanie na co tak sie opalam bo byłam dosłowanie jak multka.
Zrobiłam sobie tam takie afrykańskie warkoczyki i jak wróciłam to dosłownie nikt mnie nie poznawał.
oaza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 20:37   #10
kas!a
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez oaza
Jak byłam w Egipcie i do opalanie użwałam kremów z filtrami i codzenie smarowałam sie chłodzącym balsem po opalaniu.
Opalenizna dobrze sie trzymała.
Moim zdaniem najważniesze jest to aby skóre przygotować do takie opalania. ja stopniowo opalałam ją w Polce, i dbałam o to aby była nawilżona.
Polacy którzy tam byli czesto zadawli pytanie na co tak sie opalam bo byłam dosłowanie jak multka.
Zrobiłam sobie tam takie afrykańskie warkoczyki i jak wróciłam to dosłownie nikt mnie nie poznawał.
a jakiego filtru używałaś? w chłodzący żel po opalaniu jestem już zaopatrzona. dodam jeszcze że mam 15lat, czy sądzicie że to ma jakiś wpływ na opalanie?

wymiana książek:

Stary 2006-06-11, 20:51   #11
faa
Zakorzenienie

GG do faa

Cytat:
Napisane przez Dreamgirl
ja prawie cala zime jadlam te tabletki (chodzilam do solarium) i powiem wam szczerze, że oplalenizna dluzej sie trzymala, a przez to chodzilam rzadziej do solarium osobiscie polecam

https://www.instagram.com/izka_em/
faa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 21:26   #12
koteknaplotek
Zadomowienie

Opalenizna bedzie trwalsza jesli bedzie to faktycznie opalenizna a nie "spalenizna".W ogole nie powinno sie doprowadzac do tego zeby zeszla skora. Jesli bedziesz opalac sie na egipskim sloncu przez dwa tygodnie nawet z filtrem 50 to wrocisz opalona. Nie ma szansy zeby jakikolwiek filtr wytrzymal tamtejsze slonce i to jeszcze celowo na nie wystawiany . Wiec nie masz sie co bac wysokich filtrow. Opalisz sie, nie spalisz. Jednak mimo to nie polecalabym lezenia plackiem w tamtejszych warunkach nawet z spf50. Pamietaj, ze to, ze nie jestes czerwona po zejsciu ze slonca nie znaczy, ze nie jestes opalona. Opalenizna ksztaluje sie po ok 2 dniach po ekspozycji na sloncu.
Z tego co wiem Avon nie ma stabilnych filtrow wiec tymbardziej powinnac pamietac o czestym reaplikowaniu go.

No i nawilzanie, nawilzanie i nawilzanie
koteknaplotek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 21:59   #13
Dreamgirl
Rozeznanie

GG do Dreamgirl

Cytat:
Napisane przez faa
ja prawie cala zime jadlam te tabletki (chodzilam do solarium) i powiem wam szczerze, że oplalenizna dluzej sie trzymala, a przez to chodzilam rzadziej do solarium osobiscie polecam
To super co prawda na solarium już nie chadzam ale mam nadzieję że dzięki beta-karotenowi uniknę poparzeń, (oczywiście + filterki ) a opalenizna się będzie dłużej trzymała
/Albert Camus/
Stary 2006-06-12, 17:12   #14
kas!a
Zakorzenienie

koteknaplotek dzieki za odpowiedz

wymiana książek:

Stary 2006-06-15, 16:53   #15
lee_monka
Wtajemniczenie

GG do lee_monka

trzebaby już na wakacjach porządnie dbać o skórę, jak w Egipcie to faktor wyższy niż szóstka, pij dużo wody! to się skóra też nawilży od środka, no i po każdej kąpieli słonecznej balsamik po opalaniu obowiązkowy, ja polecam ten Ziaja, to takie mleczko po opalaniu właściwie jest, ale nie dość, że fajnie nawilża, skóra jest gładziutka, to jeszcze ma w sobie coś z zsamoopalcza, i opalenizm,a dłużej się trzyma, a i ładnie wygląda/naturalnie/
lee_monka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 21:14   #16
fableux
Zadomowienie

dziś wróciłam z Tunezji. od kilku miesięcy biorę beta-karoten, stosowałam też filtry w trakcie opalania i balsamy po opalaniu w takich ilościach, że chyba moja skóra też już ma tego dość no i niestety przykro mi- skóra mi zaczęła dziś schodzić z pleców, mimo że się świetnie opalam i nadal wyglądam jak mulatka
powiem Wam dziewczyny, że na słońce nie ma rady, a tym bardziej na skórę- jak ma zejść to zejdzie i już ale moim zdaniem lepiej zmyć ten 'stary' naskórek, posmarować i dać mu odpocząć i się zregenerować
na takie słońce, jak jest w Egipcie czy mojej Tunezji nie nadają się nasze europejskie skóry, nie ma się co oszukiwać, nawet ja to potwierdzam mając bardzo ciemną karnację. skóra nie jest przyzwyczajona do 40 stopni i takiego słońca i żeby nie wiem jak smarować to i tak się wysuszy... nawet oliwka dla dzieci nie nawilży jej odpowiednio :/ tamtejsi ludzie noszą ubrania z długim rękawem mimo wszystko
pozdrawiam i powodzenia w walce ze słońcem
choć wg mnie to przysłowiowa walka z wiatrakami
fableux jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-03, 00:05   #17
gerdzia
Przyczajenie

ja podobnie...wróciłam z Tunezji zadowolona z pięknej opalenizny ale po paru dniach niestety skóra zaczęła schodzić teraz wygląda to strasznie , mam straszne plamy i juz nie wiem co robic bo skora jest tak wysuszona ;/ ;(
gerdzia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-03, 15:43   #18
kolezankaa
BAN stały

Send a message via Skype™ to kolezankaa

ja tak miałam 2 tyg temu kiedy wróciłam z Węgier z basenów, ale w przyszłym roku wezmę pod uwage wasze rady i mam nadzieję, że zatrzymam na dłużej opaleniznę
kolezankaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 11:59   #19
pepisek
Przyczajenie

Witam,

również mam pytanie związane z tym co zrobić, żeby utrzymac opaleniznę, ale mój problem jest trochę inny. A mianowicie - zawsze - bo i po Tunezji i po Chorwacji i obecnie po Hiszpanii - wróciłam w czwartek, mamy wtorek, a u mnie opalenizna niknie. Rok w rok to samo.
Ale od początku. Używałam kremów z filtrem - najpierw 25, potem 20, potem 15, potem 10, potem 6. Skóra nie uległa poparzeniom. Używałam również codziennie balsamu po opalaniu albo innych nawilżających (na zmianę). Dzisiaj po kąpieli wycieram się ręcznikiem, a skóra na przedramionach roluje się jakby była brudna, widzę, że schodzi taka ciemna - ta opalona, a po tym "zrolowaniu" zostaje pod spodem jaśniejsza. Całe przedramiona mam w białych plamkach, ale zaznaczam raz jeszcze, że ta skóra nie obiera się, nie schodzi, nie była poparzona, nie piekła mnie. Co robić??? POMOCY!

15.02. - 19.02. - I faza - 63,8kg (3,6spadło )

20.02. - 24.02. - II faza - 63,7kg (przynajmniej nie poszło w górę)

25 - znowu PP - czekamy

do 10.05. ma być 54kg...!! a najlepiej 52kg
pepisek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 08:59   #20
pepisek
Przyczajenie

Naprawdę nikt nie jest w stanie poradzić mi co mogłabym z tym zrobić???

15.02. - 19.02. - I faza - 63,8kg (3,6spadło )

20.02. - 24.02. - II faza - 63,7kg (przynajmniej nie poszło w górę)

25 - znowu PP - czekamy

do 10.05. ma być 54kg...!! a najlepiej 52kg
pepisek jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości