Blondynką być ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-06-11, 19:24   #1
Annie1441
Wtajemniczenie

Blondynką być ;)

Witam. Nie mam się kogo poradzić (ponieważ ciągle słyszę sprzeczne opinie, ale czego mądrego można dowiedzieć się od 14-letnich koleżanek z klasy?), co do farbowania włosów. Nie chcę podlegać modzie (blond/róż/ makeup) a jedynie zmienić coś w swoim wyglądzie. Ścięłam już grzywkę na prostą, do brwi. Mam owalną twarz, o odcieniu raczej ciepłym (brązowe piegi na nosie, opalam się na czerwono, ale potem brązowieję) Mam włosy naturalnie koloru bardzo ciemny blond ( albo brąz o zimnym odcieniu <mysli>), z rudawym połyskiem. Jako mała dziewczynka miałam jasne. Posiadam też jedno pasemko z którym mi dobrze. A chciałabym, przefarbować się na jasny blond. Kupiłam farbę: Palette Blond, intensywne rozjaśnienie z aktywatorem rozjaśniania, z odżywczą maseczką z olejkiem jojoba, optymalna pielęgnacja witalność i połysk. Mam z natury włosy mocne, więc to chyba dobry wybór? Farba daje kolor trwały, i zdaje sobie sprawę, że mi nie zejdzie, po wakacjach. Chciałam, się spytać czym powinnam pielęgnować włosy, po ufarbowaniu? Szampony, odżywki, maski? Czy ten kolor bedzie mi pasował? Wcześniej włosy farbowałam jakąś rudą farbą (już cała zeszła) i trochę mi się kolor utrzymywał. Moje włosy raczej ciężko łapią kolor (pasemek koloru blond, zrobionych farbą za 3 zł, w saszetce wogóle nie było widać, a inne farby dawały zwykle tylko lekki połysk) Wyjeżdżam na sportowy obóz 8 lipca, i zastanawiam się kiedy farbować, żeby kolor był najbardziej naturalny? Nigdy radykalnie nie zmieniałam koloru włosów, więc trochę się obawiam. Aha, i ostatnie pytanie... Czy gdybym nie użyła rozjaśniacza, to włosy miałby mniej intensywny kolor...? Czy wogóle nie złapie? Bardzo proszę, o rady i z góry dziękuję!
Annie1441 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 20:09   #2
iziaczek
Zadomowienie

Dot.: Blondynką być ;)

Ja bym nie ryzykowała z rosjaśnianiem w domu i to taką farba.Miałaś wcześniej zafarbowane włosy wiec może wyjść jajecznica
A tak wogóle to po co włosy niszczyc,jak całość pokryjesz blondem to potem trzeba dbać zeby odrostów nie było(to jest rozjasniacz wiec nie zejdzie,tak jak zwykłe farby)a na dodatek takie farby dosyć mocno niszcza włosy i cięzko je doprowadzic do poprzedniego stanu
Moze lepiej byłoby zrobic pasemka u fryzjera??
iziaczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 15:41   #3
Annie1441
Wtajemniczenie

Obecnie nie mam żadnego koloru, tylko jedno małe pasemko (jasne). Ja chcę ufarbować włosy "jednorazowo" tj. tylko raz, żeby zobaczyć jak mi będzie. Czy jeśli nie użyję rozjaśniacza to złapie mi kolor? Zdaję sobie sprawę, że wtedy nie będą takie "siwe", ale czy wogóle będzie widać ten blond?
Stary 2006-06-12, 17:13   #4
Mariti
Wtajemniczenie

Annie, jesli obecnie nie masz farbowanych włosów, to farba , która w składzie ma rozjasniacz ( rozjaśniające farba blond) napewno ci chwyci. pytanie tylko na jaki kolor. jesli masz włosy dość ciemne, nie bedzie ona napewno bardzo jasny, nawet jesli przetrzymasz go nieco na włosach , może wyjśc ciepły , nieco rudawy, bądź żółtawy.Nie sadzę, tez aby Palette była najlepszym wyborem. na Twoim miejscu udałabym się jednak do fryzjera tam napewno ufarbują Ci włosy na blond.Oczywiście niezbędne będa dobre maski i odżywki, jakis szamponik niwelujący żółty kolor ( wella regenal, rossman silver, farouk silver).

I jeszcze jedno: jesli już rozjasnisz włosy na blond ( a farbowanie na blond z ciemnych jest równoznaczne z ich rozjaśnianiem,nawet jesli mowa o niewinnie brzmiącej blond farbie rozjasniającej a nie o rozjasniaczu) to kolor ten Ci już z włosów nie zejdzie tak jak się czesto zdarza przy zwykłych farbach, bo dokonają się zmiany odnośnie pigmentu, więc potem,gdyby kolor Ci nie pasował, znudził się, albo będziesz musiała rozjasniac odrosty,albo poczekasz az włosy odrosną i te zetniesz, albo będziesz musiała je ufarbowac na ciemniejszy kolor.
Mariti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 20:10   #5
kapsel
Rozeznanie

GG do kapsel

tylko nie rob sobie tego na maxa jasnego (ja to nazywam platynowy) blondu !!! mało kto wygląda w nim naprawde ładnie i bez efektu "sztuczna solaryjna lala". I juz na pewno nie farbuj sie sama...lepiej do fryzjera idz. Mam wlosy takiego koloru jak Ty (tzn z tego co opisalas to tez bardzo ciemny blond lub zimny brąz z rudawymi refleksami):d Jesli jakas wizażanka zechce okreslic taki kolor to będe wdzięczna bo na pytanie "kolor włosów" odpowiadam "eeeee....jak widać ". Wg mnie jesli chcesz cos w sobie zmienić to...nie wiem.... fakt fryzura i kolor to najbardziej popularna metamorfoza ale ja bym wlosow nie farbowala. Odrosty sa nieestetyczne wiec jak juz raz zafarbujesz to albo bedziesz musiala co chwile je "dofarbowywać" albo czekac az Ci odrosna włosy i nosic te odrosty wiec....czy ja wiem...ja jestem przeciwna rozjasnianiu. Myslę że lepsze będa pasemka
kapsel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 12:25   #6
Annie1441
Wtajemniczenie

Dziękuję Wam serdecznie! Dzięki Wam zrozumiałam, że w platynowym blondzie, naprawdę, mogę wyglądać jak... no wiecie. Zwłaszcza w wieku 14 lat. Więc kupiłam sobie szampon do koloryzacji na 4-6 myć. Kolor czarna kawa. Właśnie mam na włosach i zobaczymy co wyjdzie. Farba bez amoniaku i innych utleniaczy, więc chyba włosom nic nie będzie... no i szybko zejdzie, jeśli nie będzie mi się podobać Jeszcze raz dziękuję
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości