Żel matujący na filtr? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-06-12, 08:31   #1
madziarra
Zakorzenienie

GG do madziarra

Żel matujący na filtr?

No zabijcie mnie , ale podobnego wątku nie znalazłam
Otóż mam do Was pytanie : ostatnio zakupiłam sobie matujący żel na strefę T Deborah. Świetnie mi się spisuje na filtrze (obecnie LRP Aqua-Lait), matuje nos i czoło zdecydowanie na dłużej niż puder. Czy myślicie , że do dobry pomysł, tzn. czy nie będzie "gryzł" się z filtrami?
Gdyby co podaje skład, bo ja jeszcze raczkuję w tym temacie

Aqua, Cyclopentasiloxane, Isododecane, Alcohol.Denat, Cyclohexasiloxane, Quaternium-90 Bentonite, propylene glycol, polymethyl methacrylate, C30-45 alkyl cetearyl dimethicone, PEG /PPG-20/15 Dimethicone, silica, argania spinosa, serenoa serrulata, sesamum indicum,sodium chloride, imidazolidinyl urea, propylene carbonate, parfum, benzyl salicylate, linalool, amyl cinnamal, butylphenyl methylpropianol, hydroxyethanol, 3-cyclohexene carboxaldehyde, phenoxyethanol, tetrasodium EDTA, methylparaben, propylparaben, ethylparaben.

KOsmetyk jest o tyle fajny, że mogę nałożyć go także w ciągu dnia na makijaż, nie robiąc mu większej szkody

Z góry dzięki za odpowiedzi
madziarra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 11:38   #2
L_V
Zakorzenienie

Dot.: Żel matujący na filtr?

Cytat:
Napisane przez madziarra
No zabijcie mnie , ale podobnego wątku nie znalazłam
Otóż mam do Was pytanie : ostatnio zakupiłam sobie matujący żel na strefę T Deborah. Świetnie mi się spisuje na filtrze (obecnie LRP Aqua-Lait), matuje nos i czoło zdecydowanie na dłużej niż puder. Czy myślicie , że do dobry pomysł, tzn. czy nie będzie "gryzł" się z filtrami?
Gdyby co podaje skład, bo ja jeszcze raczkuję w tym temacie

Aqua, Cyclopentasiloxane, Isododecane, Alcohol.Denat, Cyclohexasiloxane, Quaternium-90 Bentonite, propylene glycol, polymethyl methacrylate, C30-45 alkyl cetearyl dimethicone, PEG /PPG-20/15 Dimethicone, silica, argania spinosa, serenoa serrulata, sesamum indicum,sodium chloride, imidazolidinyl urea, propylene carbonate, parfum, benzyl salicylate, linalool, amyl cinnamal, butylphenyl methylpropianol, hydroxyethanol, 3-cyclohexene carboxaldehyde, phenoxyethanol, tetrasodium EDTA, methylparaben, propylparaben, ethylparaben.

KOsmetyk jest o tyle fajny, że mogę nałożyć go także w ciągu dnia na makijaż, nie robiąc mu większej szkody

Z góry dzięki za odpowiedzi
MAdziarro, problem w tym, że filtr powinien być ostatnią, wierzchnią warstwą na którą nic już nei nakładamy. Mozęsz orbić odwrotnie - najpierw żel, potem filtr, a nie odwrotnie, niestety. FIltr powinien całkiem nieźle się wchłąniać na tym żelu ponieważ zawiera on silikony i to na samym początku składu. Spróbuj w ten sposób, inaczej stosowanie filtra nie ma sensu.
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 11:57   #3
madziarra
Zakorzenienie

GG do madziarra

Dzięki L_V za odpowiedź Faktycznie, nie pomyślałam, żeby nałożyć go przed filtrem. Jutro wypróbuję Mam nadzieję, że spisze się tak samo dobrze
Stary 2006-06-13, 10:42   #4
rzyrafka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez madziarra
Dzięki L_V za odpowiedź Faktycznie, nie pomyślałam, żeby nałożyć go przed filtrem. Jutro wypróbuję Mam nadzieję, że spisze się tak samo dobrze
i jak wyszło?
P.S. proszę o pełną nazwę tego żelu wraz z ceną
rzyrafka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 14:12   #5
Beekeeper
Zakorzenienie

Wyślij wiadomość przez MSN do Beekeeper

Cytat:
Napisane przez L_V
MAdziarro, problem w tym, że filtr powinien być ostatnią, wierzchnią warstwą na którą nic już nei nakładamy. Mozęsz orbić odwrotnie - najpierw żel, potem filtr, a nie odwrotnie, niestety. FIltr powinien całkiem nieźle się wchłąniać na tym żelu ponieważ zawiera on silikony i to na samym początku składu. Spróbuj w ten sposób, inaczej stosowanie filtra nie ma sensu.
no zaraz, ale co z podkładami, skrobią, pudrem? Przecież dziewczyny nakładaja jednak jeszcze coś na filtry (i to nie mało, jak zauważyłam) Rozumiem, że powinny być to produkt z bezpiecznymi dla filtrów składnikami, ale jednak do stosowania NA filtr, nie pod...
Stary 2006-06-13, 14:33   #6
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

z podkładem i pudrem nic innego nie da się zrobić, wiadomo, że trzeba je nałożyć NA filtry. ale nie ma sensu dodatkowo osłabiać ochrony, nakładając na filtry coś, co można nałożyć POD nie.

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 14:49   #7
agnieska
Zakorzenienie

Beekeper - bo taka jest zasada, najlepiej gdyby ostatnią warstwą był filtr, ale wiadomo, że wiele kobiet nie może sobie na to pozwolić. Stąd poszukiwanie najmniej kolidujących z Parsolem kosmetyków, stąd wklepywanie podkładu i leciutkie dotykanie twarzy pędzlem, żeby nie zetrzeć warstwy filtra. W kwestii kremu matującego na filtr nie wypowiem się, bo nie mam podstaw, ale jakoś mi zwyczajnie nie pasuje
agnieska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 15:03   #8
Beekeeper
Zakorzenienie

rozumiem. Dzieki dziewczyny
Stary 2006-06-13, 19:55   #9
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez justa79
z podkładem i pudrem nic innego nie da się zrobić, wiadomo, że trzeba je nałożyć NA filtry. ale nie ma sensu dodatkowo osłabiać ochrony, nakładając na filtry coś, co można nałożyć POD nie.
O to mi chodziło. Dzięki Justa
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 19:58   #10
madziarra
Zakorzenienie

GG do madziarra

Cytat:
Napisane przez rzyrafka
i jak wyszło?
P.S. proszę o pełną nazwę tego żelu wraz z ceną
NIeźle az sama się zdziwiłam
Żel nazywa się Bioetyc Emulsione Gel Viso Opacizzante Speciale Zona T, zapłaciłam za niego 37zł

Oto opis : Bioetyc Emulsja - żel do twarzy matująca strefę T

To krem, który zalecany jest dla skóry z rozszerzonymi porami, miejscami tłustą (strefa T - czoło, nos, broda) oraz suchą na policzkach. Normalizuje pracę gruczołów łojowych, poprzez działanie Bio Komplex – pochodzenia roślinnego Reguseb, wygładza rysy twarzy, tworząc na niej niewidzialną siatkę ochronną, która eliminuje wszelkie niedoskonałości skóry, chroniąc ja i pielęgnując. To „inteligentny” krem, który matuje tłuste partie w strefie T – nos, czoło, broda. Możesz go użyć pod i na makijaż. Pojemność: 15 ml
Stary 2006-06-13, 20:17   #11
Beekeeper
Zakorzenienie

Madziu, a jest wydajny? 15 ml to niewiele...
Stary 2006-06-13, 20:19   #12
Estella
Zakorzenienie

Dorzucam stronę, na której jest fotka http://www.deborah.it/italiano/bio-e...ti/antieta.htm

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 20:21   #13
madziarra
Zakorzenienie

GG do madziarra

WYdaje mi się, że tak, choć używam dopiero od 2 tygodni. Na nosek i czoło potrzeba naprawdę niewiele Kiedyś miałam taki podobny żel Clinique`a (obecnie wycofany) o podobnej pojemności i starczył mi na rok
Stary 2006-06-13, 23:08   #14
rzyrafka
Zakorzenienie

dopisałam go do listy zakupów
rzyrafka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości