:::: Nawilżający podkład :::: - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-06-13, 15:32   #1
Bulba1
Wtajemniczenie

Smile

:::: Nawilżający podkład ::::

Wiem ze to pewnie już 1288 taki topik, ale po przeczytaniu KWC mam pustke w glowie . Szukam podkładu nawilżającego ( glownie zalezy mi na tym aby nie podkreslal suchych skorek i nie dawal efektu takiego " zaschnietego tynku " ), cos w konsystencji jak Recover ale w nim dobijaja mnie te drobinki szczegolnie jak spojrze pod slonce, poza tym nie mam cery idealnej do takich nablyszczaczy. Bardzo zalezy mi na tym aby dobrze wyrownywal kolor skory, kryl zaczerwienienia na twarzy , zeby wygladala zdrowo i naturalnie... Istnieje taki w ogole? Co mozecie polecic? Mam skore mieszana, czasami nawet tlustawa ale znowu potwornie sklonna do przesuszen... Nie zalezy mi na jakis wybitnym dzialaniu matujacym podkladu bo przy tych temperaturach co bym nie zrobila to i tak sie swiece,poza tym od czego jest sypki puder .
Cena w zasadzie nie gra roli.

Z gory dziekuje za pomoc
Bulba1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 16:01   #2
rambo
Zakorzenienie

GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: :::: Nawilżający podkład ::::

No to ja się wypowiem jako posiadaczka mega-suchej skóry.

Będę oceniać troszeczkę inaczej niż gdybym oceniała dla siebie, ponieważ mam skórę wrażliwą i większość mnie uczula (mój główny problem) mimo iż są całkiem niezłe.

1. Optycznie wygładzający La Roche Posay do skóry suchej - nie miałam, ale słyszałam wiele dobrego o nim no i na KWC ma świetne oceny. Nic tylko kupować Ja mam zamiar kupić go jednak na zimę (po przygodzie z Unifiance korygującym, który tworzył maskę jakich mało, boję się że na lato będzie za cięzki, pomimo iż podobno jest dużo "lżejszy" od tamtego)

2. Hydraliht IsaDory - teoretycznie przeznaczona dla cery mieszanej, praktycznie używana przez 3/4 posiadaczek cery suchej, ale nie wrażliwej. Mnie uczuliła troszkę, ale ciebie raczej nie powinna. Ni kryje prawie wcale. Ale kolor wyrównuje całkiem nieźle.

3. Astor Anti Stress & Lift - mój idol wyrównuje kolor skóry, nie uczula, nie podrażnia. Kryje mniejsze niedoskonałości i praktycznie wszystkie zaczerwienienia. Nie podkreśla suchych skórek. Mam jednak wrażenie, że za szybko znika. Ale to jestem mu w stanie wybyczyć (z bólem serca), poniew
aż jak już wspomniałam nie uczula mnie, a to przy podkładach u mnie sukces.

4. Podkłady Clinique - nie podkreślają skórek w ogóle (nawet te do mieszanej cery, a szczególnie te do suchej), ale podtrafią tworzyć maskę i taki płaski efekt. Trzeba bardzo uważać z ich nakładaniem i bawić się trochę w modelowanie twarzy. Za 108-130zł to dla mnie za mało. Szczególnie że "repairwear'a" używałam dość długo i mnie uczulił.

5. Colour Adapt Max Factor - o dziwo skórek nie podkreślał u mnie, ale inni na kWC się na to skarżą, więc sama nie wiem... tu mnie zadziwił, więc za bardzo do niego nie przekonuję ...

6. Dermablend Vichy - skórek może i nie podkreśla za bardzo, ale za to jaką maskę tworzy - nie warto (podobnie do korygującego Unifiance La Roche )

7. Aera Teint Vichy - dziwny, raz podkreśla, raz nie <hmm> możesz spróbować o próbkę się postarać, bo Vichy to w ogóle dziwna firma....

Więcej nadających się nie przychodzi mi do głowy... Może jeszcze leciutki Maybelline Pure Make-up, Lumene Hydra Drops, wygładzający Bourjois... Ale nie miałam i w najbliższej przyszłości nie mam zamiaru z nimi obcować, więc się nie wypowiadam

Mam nadzieje ze trochę pomogłam (a tak swoją drogą w wyszukiwarce można znaleźć dużo takich wątków podobnych)
Stary 2006-06-13, 16:08   #3
zetzet
Raczkowanie

ja moge polecic happy light bourjois
nawilza przyjemnie, jest leciutki, wyglada naturalnie. jak potrzebuje cos zamaskowac, to nakladam 2 warstwy i nadal go nie widac. ale 1 warstwa + korektor ewentualnie juz mnie zadowala
i wlasnie wspomniana isadora hydralight - z tymze ten jest jeszcze lzejszy.
zetzet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 18:52   #4
annemon
Zadomowienie

Też polecam Hydralight i Hydra Drops.
annemon jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości