swędzą mnie nogi :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-06-16, 00:32   #1
oluśkaaaaa
Rozeznanie

swędzą mnie nogi :(

Od pewnego czasu okropnie swędzą mnie nogi (łydki).
Przypuszczam, że to moze mieć związek z goleniem nóg maszynką. Czy to możliwe? Nie golę się "na sucho", innych anomalii też chyba nie odwalam :P
Słyszałam, że wrastające włoski powodują swędzenie, ale tego to ja na swoich ngach nie zauważyłam.
Poradźcie coś, może podejrzewacie co to może być, bo jest to dla mnie strasznie meczące. Lato za pasem, a ja mam podrapane do krwii nóżki, i w żaden sposób nie mogę wbic się w mini
oluśkaaaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 00:58   #2
Mrs.Laydee
Przyczajenie

Dot.: swędzą mnie nogi :(

lepiej nie drap... ja mam skazę białkową i zawsze jak na złość mnie wysypuje właśnie na łydkach i na brzuchu, blizny nie schodzą przez lata, więc o mini mogę sobie pomarzyć jeżeli to nie alergia ani nic, to może znajdziesz w aptece jakiś preparat łagodzący... a jeśli przypuszczasz, że to od maszynki, to może wydepiluj nóżki np kremem czy woskiem i zobaczysz wtedy czy dalej będą cię swędzić, jeżeli tak, to w takim razie przyczyna jest gdzie indziej... a może masz za suchą skórę? mi dermatolog przepisał b.dobrą emulsję nawilżającą do kąpieli - skóra mięciutka przez parę dni i aż tak bardzo nie swędzi jak zazwyczaj pozdrawiam
Mrs.Laydee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 01:34   #3
oluśkaaaaa
Rozeznanie

Z chęcia bym sie zdecydowała na inny sposób depilacji, ale to nie takie łatwe. Z kremami to osobna checa, bo efekty po nich mam żałosne, zupełnie nie wiem dlaczego włoski zostają. A wosk raczej odpada bo nie wyobrażam sobie takiej depilacji przy tych strupkach od drapania. Błedne koło... ehh...

W sumie to jestem prawie pewna że to od golenia. Tylko co zrobić żeby nie swędziało...
Stary 2006-06-16, 01:37   #4
oluśkaaaaa
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez oluśkaaaaa
Z kremami to osobna checa
Jejku, jestem świetna hehe oczywiście "heca" a nie "checa" <lol2>
Stary 2006-06-20, 17:49   #5
oluśkaaaaa
Rozeznanie

Naprawde nikt nie wie nic o tym?
Stary 2006-06-20, 17:56   #6
Mary_Q
Zakorzenienie

mi sie wydaje ze to sucha skora lub alergia moze Ci zaszkodzil preparat ktorego uzywalas przy goleniu?mnie czasem tez swedzialo przy jakiejs piance dogolenia,a moze masz masyznke z tym paseczkiem nasaczonym czyms i to Ci zaszkodizlo?
Mary_Q jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 18:02   #7
**KaNiA**
Raczkowanie

GG do **KaNiA**

czytalam w jakims watku kilka dni temu o mmasci na "b" ale podobno pomoaga tez witamina A. a konkretnie masc . buziaki
Stary 2006-06-20, 20:59   #8
monika83
Raczkowanie

tez tak kiedys mialam, przypuszczalm ze to bylo wlasnie golenie plus sucha skora. nawilzalam bardzo mocno, efektow zadnych. po jakims czasie samo przeszlo. do dzis nei wiem co to bylo
monika83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 21:19   #9
Aribeth
Raczkowanie

Mam ten sam problem. Niestety trwa to u mnie juz jakies 4 lata, nogi swedza mnie w zasadzie non stop tylko czesto o tym zapominam. Nie nosze w ogole dlugich spodnic bo moje nogi sa cale w rankach lub otarciach... Jesli w Twoim przypadku nie jest to alergia czy atopowe zapalenie skory i swedza Cie tylko lydki to pewnie podobnie jak ja masz klopoty z watroba. Swiad lydek (szczegolnie w nocy) moze byc objawem zle pracujacej watroby. Ja wiem ze moja kiepsko dziala i w momentach gdy jest szczegolnie obciazona (stres, antybiotyki itd) zauwazam nasilenie objawow. Mozesz udac sie do lekarza po masc sterydowa na swiad Elocom, ale ona dziala tylko doraznie, a poza tym obciaza wspomniana wczesniej watrobe. Mi troszke pomagaja sposoby stosowane przy atopowej skorze .

Edytowane przez Aribeth
Czas edycji: 2006-06-20 o 21:54
Aribeth jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 21:32   #10
hawrodytka
Wtajemniczenie

GG do hawrodytka

a mnie ostatnio pogryzly jakies muszki, i tez mnie strasznie lydki swedza i ogolnie nogi.. Moze to u ciebie jest tez przyczyna
hawrodytka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 21:39   #11
Sovilo
Zakorzenienie

Mnie skóra swedziała nie tyle przez golenie, co wysuszenie.Hm, i kiedyś na raz 2 litry maslanki truskawkowej wypiłam, dostałam na 60%ciała wysypkę
Stary 2006-06-20, 22:29   #12
patrycjap
Raczkowanie

Mnie znowu swedza uda od wewnetrznej strony. Mam tam jakies dziwne, troche ciemniejsze od zdrowej skory plamy, na których skóra się łuszczy. Czy któraś podejrzewa , co to moze być ??
patrycjap jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 22:40   #13
Aribeth
Raczkowanie

do patrycjap: Najlepiej idz do lekarza. Jesli sa jakies zmiany niech to lepiej obejrzy. Moze to byc jakies uczulenie, ale tez jakies zmiany chorobowe spowodowane grzybami czy bakteriami i rozniesie Ci sie dalej, albo w ogole efekt czegos innego. Bez wzgledu na przyczyne warto pojsc.

Edytowane przez Aribeth
Czas edycji: 2006-06-24 o 13:00
Stary 2006-06-24, 00:22   #14
Mrs.Laydee
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Aribeth
Mozesz udac sie do lekarza po masc sterydowa na swiad Elocom, ale ona dziala tylko doraznie, a poza tym obciaza wspomniana wczesniej watrobe. Mi troszke pomagaja sposoby stosowane przy atopowej skorze .
zdecydowanie odradzam. mam już bogate doświadczenie z różnymi tabletkami i maściami na alergię i naprawdę strzeżcie się tych ze sterydami efekt wcale nie jest długotrwały, a skutki uboczne nie schodzą już nigdy... i są dosyć szpetne
Mrs.Laydee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 01:35   #15
kuki9
Zakorzenienie

Mnie swędzi skóra, nie tylko na łydkach, jak jest po prostu sucha.
Jeżeli nie masz żadnych objawów to po prostu nawilżaj i natłuszczaj
kuki9 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 12:20   #16
destiny666
Wtajemniczenie

GG do destiny666

Mnie też swędzą łydki ale jest to spowodowane gł. wrastającymi włoskami albo poprostu skóra domaga się nawilżenia.
Może poprostu masz alergię lub przesuszoną skóre? Ja po uzyciu zwykłej golarki na łydkach mam z miejsca wysypke
Co do tej masci - Elocom. Nie wiedziałam, że to maść sterydowa Moja lekarka przepisała mi ja kiedy miałam rumień na szyi, mowiąc, że to jedna z łagodniejszych ale tak czy siak nie wolno jej naduzywać bo grozi to przebarwieniami itd.
destiny666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 12:54   #17
Aribeth
Raczkowanie

Od zwyklego przesuszenia nie swedza az tak nogi. Gdy dopada mnie swiad mam wrazenie ze zdrapie sobie cale miecho az do kosci. Nie moge spac, czasem mysle tylko o tym zeby tylko sie nie drapac. Niestety mam łydki cale w rankach i otarciach. Gdy nie moge juz sie powtrzymac, a swiad narasta to wtedy uzywam wspomnianej wczesniej masci Elocom. Doskonale zdaje sobie sprawe z jej dzialania (tak sie sklada, ze mam w rodzinie profesora Akademii Medycznej), ale wole miec zmiany spowodowane ta mascia niz rany, a potem czerwone duze blizny. Poza tym wcale nie namawiam do codziennego uzywania tej masci, ale w przypadku takim gdy dalsze drapanie doprowadzi do ran. Mi jedno opakowanie tej masci starczylo na rok bo uzywalam jej tylko w wyjatkowych sytuacjach i jak dotad nie zauwazylam zadnych zmian spowodowanych ta mascia.
Smaruje nogi balsamami i to wielokrotnie w ciagu dnia, ale gdy na skorze sa rozlegle otarcia spowodowane drapaniem to te balsamy malo daja. Na nogach robi sie tylko lepka warstwa. Czasem gdy swiad jest mniejszy pomaga Fenistil (przeciwhistaminowy).
Stary 2006-06-24, 13:04   #18
Aribeth
Raczkowanie

A tak naprawde najlepsza diagnoze wystawi Ci dermatolog.
Stary 2006-06-25, 12:44   #19
*Sweety*
Rozeznanie

GG do *Sweety*

O kurcze ale Wam współczuje!! Ja też mam problem ze swędzącymi łydkami od około 2 lat... Ale od około miesiąca jakimś cudem ten problem zniknął i mam nadzieje, że to już nigdy nie wróci! To okropne... czerwone plamy i rany na nóżkach, które strasznie swędzą. Jak narazie mam czyściutkie łydki i nie musze się wtydzić ich pokazywać. Regularnie chodze do alergologa (Jestem alergikiem od urodzenia) ale praktycznie żadne maści które mi przepisał nie przynosiły zadowalających skutków. To uczulenie może być spowodowane *częstym goleniem nóg zwykłą maszynką. Przed i po goleniu należy porządnie umyć nogi! * Nogi trzeba smarować tylko i wyłącznie bezzapachowymi balsamami, kremami itp.! *Gdy jest ciepło nie można chodzić w długich nie przepuszczających powietrza spodniach, bo skóra się "parzy" co powoduje swędzenie. Nie wiem czy to komuś pomoże, ale w moim przypadku te czynniki wpływają na stan moich nóg. Kto ma taki problem musi koniecznie wybrać się do Dermatologa bądz Alergologa, ale nie jest powiedziane, że problem zniknie. Aaa odnośnie golenia nóg, to Alergolog polecił mi depilację u kosmetyczki zwykłą parafiną...
Jeżeli któraś z Was będzie miała jakieś pytania to chętnie odpowiem Pozdrawiam!!
*Sweety* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 18:17   #20
bluegirl
Zakorzenienie

GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl

moja mam tez miała problem ze swędzącymi łydkami i najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie u niej zelu Gilette do golenia i maszynki Venus, wcześniej goliła nogi podczas kąpieli ale bez żelu, teraz wszystko sie normuje i do tego nawilżanie, a na istniejące już ranki polecałabym krem Alantan Plus, jest dobry na podrażnienia po depilacji, przyspiesza gojenie się ran
odradzałabym leczenie tych swędzących łydek maścia Elocom bo to najsilniejsza maść z glikokortykosterydami, glikokortykosterydy mają działanie p/zapalne, p/alergiczne, ale niestety na dłuższa metę mogą wiecej szkód wyrządzić, hamuja bowiem procesy odnowy naskórka, skóry i jej regenerację, co może skutowac pojewieniem się grzybicy

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 21:44   #21
Orbitkaa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez oluśkaaaaa
Od pewnego czasu okropnie swędzą mnie nogi (łydki).
Przypuszczam, że to moze mieć związek z goleniem nóg maszynką. Czy to możliwe? Nie golę się "na sucho", innych anomalii też chyba nie odwalam :P
Słyszałam, że wrastające włoski powodują swędzenie, ale tego to ja na swoich ngach nie zauważyłam.
Poradźcie coś, może podejrzewacie co to może być, bo jest to dla mnie strasznie meczące. Lato za pasem, a ja mam podrapane do krwii nóżki, i w żaden sposób nie mogę wbic się w mini
ostatnio wyczytałam bodajże w "Zdrowiu" , że swędzenie łydek może być spowodowane chorobą wątroby, albo zakrzepicą. Nie chcę straszyć, ale może nie jest to od tego że nogi są suche,albo podrażnione, może przyczyna leży bardziej wewnątrz...

Orbitkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 22:05   #22
czikuś
Raczkowanie

GG do czikuś

Ja mam to samo, szczególnie zimą po zdjęciu rajstop. Smaruję się różnymi rzeczami i nie ma to związku, suchość też raczej nie. Staram się regularnie pić wapno i to pomaga. Jesli to ma coś wspólnego z żyłami, to może bo u mnie w rodzinie to dziedziczne, a moja mamę też swędzą. Ale nie drapię się do krwi, tych problemów nie mam.

Jejku, a myślałam, że jakiś ewenement jestem.
czikuś jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 22:14   #23
Neni1984
Zakorzenienie

Mnie też czasami swędzą łydki, ale moja przypadłośc jest na 100% od codziennego golenia maszynką. Inne metody nie wchodzą dla mnie w grę, miałam nawet kiedyś depilator brrr. Może oliwka poskutkuje? Albo krem Clotrimazolum? U mnie świetnie sprawdza się po goleniu. Wiecie ... kobiety to mają jednak przechlapane ...
Neni1984 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 22:20   #24
czikuś
Raczkowanie

GG do czikuś

Mamy przechlapane na własne zyczenie. A ponieważ ja siebie szanuję, to nie używam żadnych sado-maso rzeczy czyli depilatorów i plastrów, więc może swędziawka jest spowodowana maszynką. Trudno...maszynka nie boli.
czikuś jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 11:15   #25
Deborah100
Zakorzenienie

Niestety odświeżam

Kilka tygodni temu po depilacji nóg zaczęły mnie swędzić ale po kilku minutach przechodziło. Także nie zwracałam na to większej uwagi.
Któregoś dnia zrobiłam sobie peeling, z pod prysznica wyszłam prawie z piskiem, cała skóra okropnie mnie swędziała ale nie było widać ani krostek ani zaczerwienień. Jak się później okazało peeling był przeterminowany.
Szybko zmyłam skórę, wzięłam Virlix i przeszło.
Teraz tak mam, że po depilacji znowu zaczyna się to swędzenie, zdarza się tak, że wezmę prysznic i jeszcze przed posmarowaniem skóry czuje, że już zaczyna się to samo;/

Od wczoraj swędzie mnie bez przerwy Najgorsze jest to, nie ma żadnych zmian, tak jakby to było pod skórą.
Jutro wybieram się do lekarza, poproszę o badanie krwi itd..

Nie wiem od czego to może być Może depilator i golarka są zanieczyszczone?
Czy dezynfekcja spirytusem salicylowym pomoże ?

Nigdy nie byłam na nic uczulona ale może to jakiś składnik w balsamie.

Można oszaleć
Deborah100 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 11:58   #26
parva
Rozeznanie

GG do parva

Ja tak miałam kiedy używałam depilatora, po powrocie do zwykłych jednorazowych maszynek do golenia problem znikł. A swędziało mnie strasznie, miałam całe nogi podrapane
Rozumie mowę kwiatów i niemych przedmiotów!"

Charles Baudelaire
LC
parva jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-06, 00:25   #27
mysieq
Przyczajenie

hej! właśnie poszukuję odpowiedzi na mój problem i trafiłam na ten wątek. Już od paru lat męczę się z swędzącą skórą po depilacji maszynką. Jak nie depiluję nóg przez parę dni to swędzenie mija. Nie mam pojęcia od czego to się bierze, napewno przyczyną nie jest sama depilacja, to tylko wzmaga problem. Byłam już u wielu dermatologów i nic się nie dowiedziałam, jeden lekarz zaprzeczał drugiemu po jakimś czasie wyszło że mam pasożyta (glista ludzka) i mysłałam że w końcu odkryłam przyczynę mojego problemu (przy pasożytach swędzi skóra), ale niestety problem wrócił :/
mysieq jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 02:04   #28
Patka1482
Przyczajenie

Przyczyną może być przesuszenie skóry po jej depilacji. Proponuje zainwestować w dobry balsam - najlepiej Garnier czerwony Powodzenia!
Patka1482 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 08:27   #29
prettysimple
Zadomowienie

Może po prostu alergia na nikiel. Sama ją mam i jest ciężko. Najlepszym rozwiązaniem dla mnie jest pasta cukrowa, ale nie mam do niej cierpliwości.
Stary 2012-10-01, 22:20   #30
kasiazawadzka1979
Raczkowanie

Użuj talku, może być dla dzieci. Mnie to kiedys pomagało. Teraz już nie mam tego problemu

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości