Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 106 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-02-09, 13:37   #3151
LifeIsSoSad
Zadomowienie
 
Avatar LifeIsSoSad
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: za siedmioma górami :P
Wiadomości: 1 726
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Aqua, Amodimethicone, PEG-40, Hydrogenated Castor Oil. PPG-2 Methyl Ether, Polyquaternium-11, Disodium EDTA, Parfum, Polysorbate 80, Aminomethyl Propanol, Citric Acidd, Panthenol , Panthenyl Ethyl Ether, Cetrimonium Chloride, Trideceth-12, Lysine HCI, DMDM Hydantoin, Limenene, Methyl Tyrosinate HCI, Linalool, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Histidine, Citronellol, Sodium Benzoate, Sodium Acetate, Benzyl Salicylate, Geraniol.


prosze o pomoc. pomoże? nawilzy? zregeneruje?
Jest to Pantene Pro-V spray do włosow na noc z serii Time Renewal
__________________
moje życie to kupa ;p

Edytowane przez LifeIsSoSad
Czas edycji: 2008-02-10 o 09:27
LifeIsSoSad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-09, 13:53   #3152
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez LifeIsSoSad Pokaż wiadomość
Aqua, Amodimethicone, PEG-40, Hydrogenated Castor Oil. PPG-2 Methyl Ether, Polyquaternium-11, Disodium EDTA, Parfum, Polysorbate 80, Aminomethyl Propanol, Citric Acidd, Panthenol , Panthenyl Ethyl Ether, Cetrimonium Chloride, Trideceth-12, Lysine HCI, DMDM Hydantoin, Limenene, Methyl Tyrosinate HCI, Linalool, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Histidine, Citronellol, Sodium Benzoate, Sodium Acetate, Benzyl Salicylate, Geraniol.


prosze o pomoc. pomoże? nawilzy? zregeneruje?
Podstawowa zasada-podajac produkt do analizy podajemy pelna nazwe oraz producenta,jest to podkreslane na kazdym kroku.

Prosze wyedytowac post i uzupelnic brakujace dane

__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-09, 14:09   #3153
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Poproszę o analizę kremiku Ziaja, Aretina Q, Krem poranne wygładzanie, pod kątem substancji przeciwzmarszczkowych oraz filtrów [producent twierdzi, że są fotostabilne]. Co w tym kremie może podrażniać oczy? [w recenzjach jest na to wiele skarg]

Skład: Aqua, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Glycerin, Decyl Oleate, Octyldodecanol, Trifolium pratense, Dimethicone, Glycine Soja (Soybean) Oil, Retinol, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Ubiquinone, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum

I jeszcze jedno pytanie, ogólne, odnośnie kremów z retinolem - czy po ich zastosowaniu konieczne jest dodatkowe nakładanie filtrów czy też może ich formuły opracowane są tak, że nie jest to niezbędne?
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-09, 19:08   #3154
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
bo one nadaja taka miekkosc i gladkosc skorze,silikony powierzchniowo wygladzaja zostawiajac sliska powierzchnie -mam nadzieje,ze wiesz o co mi chodzi.
W Humektanie uzyto tez skladnika - Apricot Kernel Oil Peg-6 Esters-jest to srodek powierzniowo czynny nadajacy miekkosc i w polaczeniu z reszta emolientow jest taki efekt o jakim piszesz
Dziękuję Ci bardzo.
Tak, wiem o co chodzi. Tu faktycznie, tej sztucznej śliskości nie ma. Nie pomyślałam, że to oznacza różnicę w składzie, dobrze wiedzieć.
Pozdrawiam.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-09, 19:24   #3155
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Puder w kamieniu Constance Carroll

Drobnoziarnisty puder wzbogacony jedwabiem naturalnym i zmieszany z nawilżaczami. Zawiera: jedwab naturalny, wit. E i filtryprzeciwsłoneczne UVA i UVB.

talk, stearynian cynku, stearynian oktyloduodecylostearaoilu , oktan tokoferylu, jedwab naturalny, oktylometyksycynamonian, benzeofenon-3, oleinian izodecylu, izostearylo-neopentanian, izodecyloizonenian, perfumy, propyloparaben, metyloparaben [+/- CI 15850, CI 19140, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891, mica]

Prosilabym o analize pod kątem zapychaczy i taka bardzo ogólna ocene produktu tzn. np. czy nie ma jakis niebezpiecznych skladników bo te nazwy wydaja mi sie kosmiczne. Z góry bardzo dziekuje
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-10, 11:08   #3156
Ani@1987
Rozeznanie
 
Avatar Ani@1987
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Świdnik/k.Lublina
Wiadomości: 807
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Szukając kosmetyków o jak najbardziej naturalnych składach trafiłam na serię do cery trądzikowej firmy Herba Studio-Best. Proszę o analizę i opinie na temat tych preparatów...Czy będą odpowiednie może nie do trądzikowej ale po prostu tłustej cery? Z góry dziękuję!

Żel oczyszczający do cery trądzikowej
:
Aqua, Orthosiphon stamineus, Glycirrhiza gabra, Verbascum, Thilia cordata, Calendula Officinalis, Propylene glycol, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Laureth Sulphate, Carbomer, Phenoxyethanol, Melaleuca Alternifolia, EDTA, DMDM Hydantoin, Sodium Hydroxide, Methylparaben, Propylparaben.
Tonik bezalkoholowy:
Aqua, Hamamelis Virginiana & Crataegus Monogina & Orthosiphon Stamineus Extract, Propylene Glycol, Sodium Lactate (and) Sodium PCA (and) Glycine (and) Fructose (and) Urea (and) Niacinamide (and) Inositolm (and) Sodium Benzoate (and) Lactic Acid, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Allantoin, Parfume Preservative.
Krem do cery trądzikowej:
Aqua, Mullein (Verbascum Thapsus) & Sunflower (Helianthus Annuus) & Daisy (Bellis Perennis) & Sambucus Nigra & Primula Vulgaris Extract, Dimirystyl Tartrate & Cetearyl Alcohol & C12-C15 Pareth-7 & PPG-25-Laureth-25, Tri-C12-13 Alkyl Citrate &Tri-C14-15 Alkyl Citrate, Di-C12-13 Alkyl Malate, Cetearyl Alkohol & Stearyl Alkohol, Propylene Glycol, Allantoin, Sodium Lactate, Sorbitan Stearate, Squalane, Panthenol, Orange (Citrus Aurantium Dulsis) Flower Wax, Farnesyl Acetate & Farnesol & Panthenyl Triacetate, Dimeticone, Tocopherol, Fragrance TOP 951659, Preservative.
__________________
Życie zdobywa wartość dzięki miłości.
nasz ślub 10.09.2011
Ani@1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-10, 16:50   #3157
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Ktore serum z vit c bedzie bardziej efektywne?
Ktore bedzie mniej drazniace pod wzgledem pozostalych skladnikow?
Ktore lepiej kupic?(cena jest taka sama)

My Chelle-the perfect c serum

Aqua, hamamelis extract, L-ascorbic acid (17%), wine phytoalexins, retinol/glycolic acid polymer complex, glycerol, L-castor oil, methyl glycol, ethyl alcohol, tangerine and grapefruit essential oils, CoQ10, lycopene, sandalwood essential oil, beta carotene, xanthan gum, D-beta glucosamine, D-beta fructan, amino-guanidine.

John Master organics vitamin c anti aging face serum

Water (Purified Deionized), Sea Algae Extract (Wild-crafted), Prunus Armeniaca (Apricot Kernel Oil*), Ascorbic Acid Polypeptide (Natural, Water-soluble Vitamin C), Oat Beta Glucan, Squalene (Olives), Extract of Urtica Dioica (Nettle*), Extract of Rosa Damascena (Rosebud*), Camellia Sinensis (Green Tea*), Vegetable Glycerin (*), Triticum Vulgare (Wheat Germ Oil*), Borago Officinalis (Borage Oil), Rosa Damascena (Rose Hydrosol*), Methylsilanol Mannuronate, Lecithin, Plant Phospholipids, Super Oxide Dismutase, Aloe Barbadensis (Aloe Vera Gel), Calophyllum Inophyllum (Foraha Oil), Essential Oils of Rosa Damascena (Rose*), Citrus Sinensis (Blood Orange*), Tilia Cordata (Linden*), Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate & Ascorbyl Palmitate (Vitamins A, C & E), Sodium Hydroxymethylglycinate, Glucose Oxidase, Lactoperoxidase (Natural Enzyme Preservatives), Potassium Sorbate, Xanthan Gum
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-10, 23:42   #3158
efelka
Rozeznanie
 
Avatar efelka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 621
GG do efelka
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

hej, dziewczyny, czy tylko ja mam problem, czy niektore linki do skladów kosmetyków tez wam sie nie otwierają??nie moge podejrzec co napisano np. o kremach RoC.
__________________
The planet is fine.The people are fucked.



___________________
efelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-11, 08:07   #3159
DeathDealer
Raczkowanie
 
Avatar DeathDealer
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 310
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Nie otwierają się wyświetla komunikat o błędzie.
DeathDealer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-11, 08:47   #3160
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez efelka Pokaż wiadomość
hej, dziewczyny, czy tylko ja mam problem, czy niektore linki do skladów kosmetyków tez wam sie nie otwierają??nie moge podejrzec co napisano np. o kremach RoC.
Cytat:
Napisane przez DeathDealer Pokaż wiadomość
Nie otwierają się wyświetla komunikat o błędzie.
Wielokrotnie podkreslalam,ze ten problem sie pojawia,wystarczy przejrzec watek o kilka stron wstecz.
Najlepiej przeszukac watek i odszukac strony gdzie pojawialy sie dane kosmetyki-innego wyjscia nie ma,sama tak robie by wkleic nowe linki.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-11, 08:57   #3161
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez efelka Pokaż wiadomość
hej, dziewczyny, czy tylko ja mam problem, czy niektore linki do skladów kosmetyków tez wam sie nie otwierają??nie moge podejrzec co napisano np. o kremach RoC.
Cytat:
Napisane przez DeathDealer Pokaż wiadomość
Nie otwierają się wyświetla komunikat o błędzie.

Dziewczyny, prosimy o wyrozumiałość. Linki psują się prawdopodobnie w wyniku aktualizacji/modernizacji oprogramowania forum. Staramy sie je zmieniać z Hex, ale ciągle coś nwego wyskakuje.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-11, 11:23   #3162
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Wielokrotnie podkreslalam,ze ten problem sie pojawia,wystarczy przejrzec watek o kilka stron wstecz.
Najlepiej przeszukac watek i odszukac strony gdzie pojawialy sie dane kosmetyki-innego wyjscia nie ma,sama tak robie by wkleic nowe linki.
Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Dziewczyny, prosimy o wyrozumiałość. Linki psują się prawdopodobnie w wyniku aktualizacji/modernizacji oprogramowania forum. Staramy sie je zmieniać z Hex, ale ciągle coś nwego wyskakuje.
Postaram się dzisiaj przerobić kilka literek z naszej listy w Wordzie i w razie czego powklejam odpowiednie linki.
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-11, 11:50   #3163
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Narek Pokaż wiadomość
Postaram się dzisiaj przerobić kilka literek z naszej listy w Wordzie i w razie czego powklejam odpowiednie linki.
Narek, Ty złota kobieta jesteś!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-11, 12:02   #3164
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Narek, Ty złota kobieta jesteś!

Po prostu mam mnóstwo wolnego czasu(ferie) i lubię, kiedy jest porządek na Wizażu

Edit. Niesamowite.
Wyskakuje mi błąd przy jakimś produkcie, szukam ręcznie analizy, wklejam dobry link, otwieram go ponownie(z Worda), a tam mi znów błąd wyskakuje
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.

Edytowane przez Narek
Czas edycji: 2008-02-11 o 13:02
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-11, 16:31   #3165
LifeIsSoSad
Zadomowienie
 
Avatar LifeIsSoSad
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: za siedmioma górami :P
Wiadomości: 1 726
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Podstawowa zasada-podajac produkt do analizy podajemy pelna nazwe oraz producenta,jest to podkreslane na kazdym kroku.

Prosze wyedytowac post i uzupelnic brakujace dane

tak jest gotowe ...
__________________
moje życie to kupa ;p
LifeIsSoSad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-11, 16:36   #3166
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Narek Pokaż wiadomość

Po prostu mam mnóstwo wolnego czasu(ferie) i lubię, kiedy jest porządek na Wizażu

Edit. Niesamowite.
Wyskakuje mi błąd przy jakimś produkcie, szukam ręcznie analizy, wklejam dobry link, otwieram go ponownie(z Worda), a tam mi znów błąd wyskakuje
Ha, już wiem, co trzeba zrobić
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-11, 16:39   #3167
LifeIsSoSad
Zadomowienie
 
Avatar LifeIsSoSad
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: za siedmioma górami :P
Wiadomości: 1 726
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Narek Pokaż wiadomość
Ha, już wiem, co trzeba zrobić
__________________
moje życie to kupa ;p
LifeIsSoSad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-11, 16:54   #3168
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Narek Pokaż wiadomość
Ha, już wiem, co trzeba zrobić
To powiesz?
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-11, 18:33   #3169
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

czy kremik bedzie dobry?nawilzy i nie zapcha? stosuje teraz brevoxyl i czasami acne derm i musze nawilzac. ale duzo mnie zapycha. wiec nie moze byc to cos ciezkiego. dlatego znalazlam to:

Johnson & Johnson, Johnson's 24-godzinne nawilżanie, Krem do skóry normalnej i mieszanej

Skład: Aqua, PEG-8, Isopropyl Palmitate, Butylene Glycol, Helianthus Annuus Seed Oil, Isodecyl Laurate, Silica, Glycerin, Hydroxyethyl Urea, Cetyl Alcohol, Bisabolol, Copper Gluconate,Magnesium Aspartate, Panthenol, Zinc Gluconate, Sclerocarya Birrea Seed Oil, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP copolymer, Ammonium Lactate, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, Tocopheryl Acetate, Chlorhexidine Digluconate, Ethylparaben, Methyl Benzoate, Methylparaben, Phenoxyethanol, Propylparaben, Parfum.

serdecznie prosze o analize
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-11, 19:06   #3170
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
To powiesz?
Znaczy, ja aktualnie ustawiam alfabetycznie całą listę(w tych małych literowych grupach) przy okazji sprawdzając linki. Jeżeli jakiś okaże się zły, to przeszukuje wątek, znajduje dobry post, a później wchodzę do niego nie przez klikanie na linka tylko kopiowanie. Jeżeli kliknęłabym ot tak po prostu, to wraz wyskakuje błąd.
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-11, 22:21   #3171
raBi
Przyczajenie
 
Avatar raBi
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 4
AA Help a AA Therapy

Witam
od zawsze borykam się z mega wrażliwą skórą, więc kosmetyki do pielęgnacji takowej przyjmuję ze szczególnym zainteresowaniem.
Kiedy pojawiła się seria Oceanic AA Help oczywiście była moja
Teraz przyszła pora na wypróbowanie serii Oceanic AA Therapy Dermatopica.
Balsam do ciała jakoś podejrzanie przypominał mi właśnie balsam AA Help, więc zajrzałam na stronie KWC na skład obu produktów. I...
...i składnik po składniku dokładnie to samo...
Może się nie znam, więc może podpowiecie: czym (oprócz opakowania i ceny - szczególnie ceny!) różnią się te dwa kosmetyki???

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/produkt.php?produkt=22340
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=13805

Pozdrawiam
raBi

Oceanic, AA Therapy Dermatopica, Balsam do ciała

Skład: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Paraffinum Liquidum, Ethylhexyl Stearate, Coco-Caprylate/Caprate, Propylene Glycol, Cyclopentasiloxane, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Panthenol, Cera Microcristallina, Hydrogeneted Castor Oil, Sodium Chloride, Petrolatum, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Allantoin, Tocopheryl Acetate, Borago Officinalis Seed Oil, Cucurbita Pepo Seed Extract, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin

Oceanic, AA Help, Balsam do ciała

Skład: aqua, carylic/capric triglyceride, paraffinum liquidum, ethylhexyl stearate, coco-caprylate/caprate, propylene glycol, cyclopentasiloxane, cetyl PEG/PPG-10/1 domethicone, panthenol, cera microcristallina, hydrogenated castor oil, sodium chloride, petrolatum, butyrospermum parkii (shea butter), allantoin, tocopheryl acetate, borage officinalis oil, cucurbita pepo seed extract, methylparaben, propylparaben, phenoxyethanol, DMDM hydantoin

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2008-02-11 o 23:40 Powód: Uzupełnienie
raBi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-12, 02:21   #3172
ziiaba
Przyczajenie
 
Avatar ziiaba
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6
GG do ziiaba
Dot.: AA Help a AA Therapy

Od jakiegoś czasu stosuję acne derm i bardzo mi on służy. Potrzebuję dodatkowo czegoś na dzień i znalazłam sobie taki krem:

ROC HYDRA+ - ODŚWIEŻAJĄCY KREM-ŻEL MATUJĄCY DO SKÓRY MIESZANEJ
skład:
Aqua, PEG-8, Butylene GLycol, Isodecyl Laurate, Isopropyl Palmitate, Helianthus Annuus, Silica, Glycerin, Hydroxyethyl Urea, Cetyl Alcohol, Panthenol, Bisabolol, Sclerocarya Birrea, Magnesium Aspartate, Zinc Gluconate, Copper Gluconate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ammonium Lactate, Sodium Hydroxide, Tocopheryl Acetate, Chlorhexidine Digluconate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Parfum

Czy mogę używać go razem z acne derm? Dodatkowo stosuję tylko humektan, micele biodermy i filtry...
ziiaba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-12, 08:36   #3173
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Narek Pokaż wiadomość

Po prostu mam mnóstwo wolnego czasu(ferie) i lubię, kiedy jest porządek na Wizażu

Edit. Niesamowite.
Wyskakuje mi błąd przy jakimś produkcie, szukam ręcznie analizy, wklejam dobry link, otwieram go ponownie(z Worda), a tam mi znów błąd wyskakuje
Nic z tego nie rozumiem. Ale moge zpaytac Złosia


Cytat:
Napisane przez agiii Pokaż wiadomość
czy kremik bedzie dobry?nawilzy i nie zapcha? stosuje teraz brevoxyl i czasami acne derm i musze nawilzac. ale duzo mnie zapycha. wiec nie moze byc to cos ciezkiego. dlatego znalazlam to:

Johnson & Johnson, Johnson's 24-godzinne nawilżanie, Krem do skóry normalnej i mieszanej

Skład: Aqua, PEG-8, Isopropyl Palmitate, Butylene Glycol, Helianthus Annuus Seed Oil, Isodecyl Laurate, Silica, Glycerin, Hydroxyethyl Urea, Cetyl Alcohol, Bisabolol, Copper Gluconate,Magnesium Aspartate, Panthenol, Zinc Gluconate, Sclerocarya Birrea Seed Oil, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP copolymer, Ammonium Lactate, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, Tocopheryl Acetate, Chlorhexidine Digluconate, Ethylparaben, Methyl Benzoate, Methylparaben, Phenoxyethanol, Propylparaben, Parfum.

serdecznie prosze o analize
Agii, wg mnei ten kremik będzie przyjemnie nawilżal i nie powinien zapychac (ale wiesz jak to jest - kazdy tetsuje na sobie). Nie mam sie za bardzo do czego przyczepac

Cytat:
Napisane przez raBi Pokaż wiadomość
Witam
od zawsze borykam się z mega wrażliwą skórą, więc kosmetyki do pielęgnacji takowej przyjmuję ze szczególnym zainteresowaniem.
Kiedy pojawiła się seria Oceanic AA Help oczywiście była moja
Teraz przyszła pora na wypróbowanie serii Oceanic AA Therapy Dermatopica.
Balsam do ciała jakoś podejrzanie przypominał mi właśnie balsam AA Help, więc zajrzałam na stronie KWC na skład obu produktów. I...
...i składnik po składniku dokładnie to samo...
Może się nie znam, więc może podpowiecie: czym (oprócz opakowania i ceny - szczególnie ceny!) różnią się te dwa kosmetyki???

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/produkt.php?produkt=22340
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=13805

Pozdrawiam
raBi

Oceanic, AA Therapy Dermatopica, Balsam do ciała

Skład: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Paraffinum Liquidum, Ethylhexyl Stearate, Coco-Caprylate/Caprate, Propylene Glycol, Cyclopentasiloxane, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Panthenol, Cera Microcristallina, Hydrogeneted Castor Oil, Sodium Chloride, Petrolatum, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Allantoin, Tocopheryl Acetate, Borago Officinalis Seed Oil, Cucurbita Pepo Seed Extract, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin

Oceanic, AA Help, Balsam do ciała

Skład: aqua, carylic/capric triglyceride, paraffinum liquidum, ethylhexyl stearate, coco-caprylate/caprate, propylene glycol, cyclopentasiloxane, cetyl PEG/PPG-10/1 domethicone, panthenol, cera microcristallina, hydrogenated castor oil, sodium chloride, petrolatum, butyrospermum parkii (shea butter), allantoin, tocopheryl acetate, borage officinalis oil, cucurbita pepo seed extract, methylparaben, propylparaben, phenoxyethanol, DMDM hydantoin
Rabi, jak sama zauważyłaś - to dokłądnie, jota w jotę to samo. Zmienili nazwę serii i opakowanie.

Cytat:
Napisane przez ziiaba Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu stosuję acne derm i bardzo mi on służy. Potrzebuję dodatkowo czegoś na dzień i znalazłam sobie taki krem:

ROC HYDRA+ - ODŚWIEŻAJĄCY KREM-ŻEL MATUJĄCY DO SKÓRY MIESZANEJ
skład:
Aqua, PEG-8, Butylene GLycol, Isodecyl Laurate, Isopropyl Palmitate, Helianthus Annuus, Silica, Glycerin, Hydroxyethyl Urea, Cetyl Alcohol, Panthenol, Bisabolol, Sclerocarya Birrea, Magnesium Aspartate, Zinc Gluconate, Copper Gluconate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ammonium Lactate, Sodium Hydroxide, Tocopheryl Acetate, Chlorhexidine Digluconate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Parfum

Czy mogę używać go razem z acne derm? Dodatkowo stosuję tylko humektan, micele biodermy i filtry...
Mnie sie ten skłąd podoba - jak na żelową formułę to ograniczyli do minimum wszelkie syntetyczne "zapchajdziury". Mozesz go uzywac z AD, nie ma w nim nic coby sie kłóciło z kwasami.

Aha, nie dla uczulonych na rumianek.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-12, 09:44   #3174
Yolla
Rozeznanie
 
Avatar Yolla
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 753
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Rabi, jak sama zauważyłaś - to dokłądnie, jota w jotę to samo. Zmienili nazwę serii i opakowanie.
Nie wiem, czy ktoś już o tym wcześniej wspomniał, ale tak samo jest z płynem micelarnym AA Face AQUAice , Płyn do demakijażu oczu i twarzy http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10757 i
AA Therapy Oczyszczanie i Tonizacja, Płyn micelarny do demakijażu oczu i twarzy http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=19025
oczywiście ten drugi jest droższy - u mnie w aptece różnica 5 zł
Jak widać Oceanic ma bardzo brzydką praktykę...

Przepraszam, że tak offtopicowo, ale pomyślałam, ze warto o tym wspomnieć.
Yolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-12, 10:23   #3175
dzwoneczek186
Rozeznanie
 
Avatar dzwoneczek186
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kevelaer, Niemcy
Wiadomości: 753
GG do dzwoneczek186
Question Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

szukalam na forum i nie znalazlam...
Szukam wysokiego filtra, ktory by mnie nie zapchal. Zrobilam maly research. Czy znaleziony przeze mnie: shiseido Ultimate Sun Protection Cream SPF 55 PA+++ ma filtry fotostabilne? I czy ktorys ze skladnikow jest bardzo zapychajacy? Oto sklad:

Active Ingredients: Octinoxate 7.4%, Zinc Oxide 13.9%. Inactive Ingredients: Water, Cyclomethicone, Butylene Glycol, Dimethicone, Polymethyl Methacrylate, Dimethicone Copolyol, Polybutylene Glycol/PPG-9/1 Copolymer, Disteardimonium Hectorite, Trimethylsiloxysilicate, Dextrin Palmitate, Glycerin, Hydrogenated C6-14 Olefin Polymers, Xylitol, Methyl Gluceth-10, Glutathione, Sodium Glutamate, Zinc Myristate, Dipotassium Glycyrrhizate, Thiotaurine, Scutellaria Baicalensis Extract, Ononis Spinosa Root Extract, Ectoin, Cyclopentasiloxane, Acrylates/Dimethicone Copolymer, Isostearic Acid, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Trisodium EDTA, Silica, Alcohol, BHT, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Fragrance, Titanium Dioxide.

Dodam, ze mam cere mieszana z rozszezonymi naczynkami. Czy ten krem nie podrazni wrazliwych naczynek?

Edytowane przez dzwoneczek186
Czas edycji: 2008-02-13 o 10:49
dzwoneczek186 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-12, 10:47   #3176
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

przepraszam. dubel

Edytowane przez agiii
Czas edycji: 2008-02-12 o 10:52 Powód: dubel
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-12, 10:48   #3177
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość


Agii, wg mnei ten kremik będzie przyjemnie nawilżal i nie powinien zapychac (ale wiesz jak to jest - kazdy tetsuje na sobie). Nie mam sie za bardzo do czego przyczepac

dziękuje ci bardzozdziwil am sie bo zawsze kremy ktore wybieralam mialy w sobie zawsze jakies "ale" a ten prosze
w takim razie kupię
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-12, 11:13   #3178
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Nic z tego nie rozumiem. Ale moge zpaytac Złosia
Już sprawa rozwiązana, wystarczy po prostu kopiować linki i wklejać do paska adresu, a nie wchodzić do niego poprzez kliknięcie( ).
Chociaż to też jest interesujące ...
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-12, 14:26   #3179
LifeIsSoSad
Zadomowienie
 
Avatar LifeIsSoSad
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: za siedmioma górami :P
Wiadomości: 1 726
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez LifeIsSoSad Pokaż wiadomość
Aqua, Amodimethicone, PEG-40, Hydrogenated Castor Oil. PPG-2 Methyl Ether, Polyquaternium-11, Disodium EDTA, Parfum, Polysorbate 80, Aminomethyl Propanol, Citric Acidd, Panthenol , Panthenyl Ethyl Ether, Cetrimonium Chloride, Trideceth-12, Lysine HCI, DMDM Hydantoin, Limenene, Methyl Tyrosinate HCI, Linalool, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Histidine, Citronellol, Sodium Benzoate, Sodium Acetate, Benzyl Salicylate, Geraniol.


prosze o pomoc. pomoże? nawilzy? zregeneruje?
Jest to Pantene Pro-V spray do włosow na noc z serii Time Renewal
??
__________________
moje życie to kupa ;p
LifeIsSoSad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-12, 16:35   #3180
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Narek Pokaż wiadomość
Znaczy, ja aktualnie ustawiam alfabetycznie całą listę(w tych małych literowych grupach) przy okazji sprawdzając linki. Jeżeli jakiś okaże się zły, to przeszukuje wątek, znajduje dobry post, a później wchodzę do niego nie przez klikanie na linka tylko kopiowanie. Jeżeli kliknęłabym ot tak po prostu, to wraz wyskakuje błąd.
Aha Dzieki
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:32.