Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2007-09-24, 21:39   #2161
Ahtaga
Wtajemniczenie

Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Byłabym wdzięczna gdyby ktoś zerknal na ten podkład pod względem zapychania i wogóle czy dużo ma "złych" rzeczy

Manhattan Powder Mat Make Up
Skład: C9-13 Isoparaffin, Cyclopentasiloxane, Silica, Parrafinum Liquidum, Polyglyceryl-3 Beeswax, Polyglyceryl-2 Sesquiisostearate, Disteardimonium Hectorite, Dimethicone Crosspolymer, Glyceryl Dibehenate, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Silica Dimethyl Silylate, Panthenyl Ethyl Ether, Tribehenin, Glyceryl Behenate, Propylene Carbonate, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, [+/- Cl 77491, Cl 77492, Cl 77499, Cl 77891, Cl 77947)
Ahtaga jest offline  
Stary 2007-09-24, 22:48   #2162
Ella77
Raczkowanie

L_V ślicznie dziękuje za analizę

i w takim razie z różem się żegnam, mam nadzieję że znadę coś lepszego, może właśnie z RHEA proponowanego przez emurulez77... i tak miałam go zmienić ze względu na początek używania kwasów a tym samym filtrów, tyle, że nie wiem czy aby mica z różu RHEA nie zdestabilizuje filtra.. ehhh.. jeszcze musze tu sporo poczytać i sie naszukac
Ella77 jest offline  
Stary 2007-09-24, 23:17   #2163
kaja_1985r
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez zabkaa Pokaż wiadomość
Jeśli alkohol Ci nie przeszkadza to ok ale jest na samym początku prawie więc twarz może Cie szczypać tuz po nałożeniu kremu. Faktycznie potencjalnych zapychaczy nie ma ale zawiera Butyrospermium parkii/Shea butter czyli masło shea które może zapychać i przez to kremik moze powodowac u Ciebie krostki, olej sojowy ale juz znacznie mniejsza ilość. Prunus armenica/Apricot Kernel Oil- to olej z pestek moreli, ceramidy, sphinganina i cholesterol ograniczają utratę wody odtwarzając naturalny film na powierzchni skóry.
Aminokwasy (serina i citrullina, alanina, kwas asparaginowy, kwas glutaminowy) wspomagają prawidłowe funkcje skóry z czego serina, alanina i kwas asparginowy są składnikami NMF. Zawiera też mocznik chociaz pojawia sie gdzies za połową składu.
Mikroelementytakie jak magnez, miedź, cynk, mangan.
Krem ma dosyć długi skład ale myśle, ze powinien dobrze zadziałac poniewaz jest sporo ciekawych składników.
Pozdrawiam
Dziękuję ślicznie
kaja_1985r jest offline  
Stary 2007-09-24, 23:53   #2164
kasiahan
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Ella77 Pokaż wiadomość
[...] tyle, że nie wiem czy aby mica z różu RHEA nie zdestabilizuje filtra..
Nie parsolowe filtry zdestabilizuje nie tylko mica , ale tez Iron Oxides, Titanium Dioxide , tak wiec kolorowka mineralna nie nadaje sie za bardzo na filtry, nie tylko pod tym wzgledem, ale tez dlatego ze mineraly naklada sie na sucha twarz .

kasiahan jest offline  
Stary 2007-09-25, 08:53   #2165
Ella77
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kasiahan Pokaż wiadomość
Nie parsolowe filtry zdestabilizuje nie tylko mica , ale tez Iron Oxides, Titanium Dioxide , tak wiec kolorowka mineralna nie nadaje sie za bardzo na filtry, nie tylko pod tym wzgledem, ale tez dlatego ze mineraly naklada sie na sucha twarz .
przepraszam za taki offtop, ale w takim razie jakiego różu można używać na filtry inne niz avene? próbowałam znależć coś o tym wczoraj na forum ale tutaj tyle jest wątków, że się pogubiłam a tego konkretnego problemu nie rozwiązałam....
Ella77 jest offline  
Stary 2007-09-25, 09:05   #2166
emurulez77
Zadomowienie

Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77

Z tego co pamietam to L_V pisala, ze uzywa pudry sephorowskich i od burzuja a juz na pewno uzywa filtrow. Spojrz na KWC... powinny byc opisy....
Stary 2007-09-25, 14:49   #2167
aliś
Zadomowienie

Bardzo proszę o rozszyfrowanie składu. Dla skóry mieszanej, na noc stosuje kwasy, na dzień wysokie filtry, ale jak zgaśnie słonko, gdy wracam z pracy lubię zmyć makijarz i połozyc coś miłego na twarz.
NIVEA COMPLETE PROTECTION
Skład: Aqua, Cyclomethicone, Glycerin, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Dicaprylyl Ether, Glyceryl Stearate Citrate, Nylon-12, Ethylhexyl Triazone, Hydrogenated Coco-Glycerides, Stearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Glucosylrutin, Isoquercitrin, Sodium Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Carbomer, Tridecyl Stearate, Tridecyl Trimellitate, Dipentaerythrityl Hexacaprylate/Hexacaprate, Butylene Glycol, BHT, Trisodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Iodopropynyl Butylcarbamate, Linalool, Citronellol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Parfum

aliś jest offline  
Stary 2007-09-25, 15:48   #2168
Ani@1987
Rozeznanie

Bardzo prosze o przeanalizowanie składu tego antybakteryjnege kremu NUNO z Ziaji własnie konczy mi sie ten z AA i chciałabym spróbować coś innego...a moze lepiej nie?Warto...Z góry dziekuje za odp

Skład: Aqua, Aluminium Starch Odenlysuccinate, Isohexadecane, Butylene Glycol, PEG-60, Almond Glycerides, Caprylyl Glycol, Glycerin, Carbomer, Nordihydroguaiarelic Acid, Oleanolic Acid, Cetearyl Alcohol, PEG-20 Stearate, Cyclomethicone, Glyceryl Stearate Citrate, Propylene Glycol, Porphyra Umbilicalis Extract, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Polysorbate 80, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Collagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Panthenol, Salicylic Acid, Glyceryl Stearate, Cocamidopropyl Dimethylamine, Zea Mays Starch, Hydrolyzed Corn Starch, Hydrolyzed Corn Starch Octenylsuccinate, Tocopheryl Acetate, Sodium Polyacrylate, Diazolidinyl Urea, Phenoxyethanol, Mathylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Buthylphenyl Methylpropional, Linaool, Benzyl Salicylate, Geraniol, Citronellol, Limonene, Hexyl Cinnamal, Sodium Hydroxide
Stary 2007-09-25, 16:18   #2169
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ani@1987 Pokaż wiadomość
Bardzo prosze o przeanalizowanie składu tego antybakteryjnege kremu NUNO z Ziaji własnie konczy mi sie ten z AA i chciałabym spróbować coś innego...a moze lepiej nie?Warto...Z góry dziekuje za odp

Skład: Aqua, Aluminium Starch Odenlysuccinate, Isohexadecane, Butylene Glycol, PEG-60, Almond Glycerides, Caprylyl Glycol, Glycerin, Carbomer, Nordihydroguaiarelic Acid, Oleanolic Acid, Cetearyl Alcohol, PEG-20 Stearate, Cyclomethicone, Glyceryl Stearate Citrate, Propylene Glycol, Porphyra Umbilicalis Extract, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Polysorbate 80, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Collagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Panthenol, Salicylic Acid, Glyceryl Stearate, Cocamidopropyl Dimethylamine, Zea Mays Starch, Hydrolyzed Corn Starch, Hydrolyzed Corn Starch Octenylsuccinate, Tocopheryl Acetate, Sodium Polyacrylate, Diazolidinyl Urea, Phenoxyethanol, Mathylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Buthylphenyl Methylpropional, Linaool, Benzyl Salicylate, Geraniol, Citronellol, Limonene, Hexyl Cinnamal, Sodium Hydroxide
Hmm, mam mieszane uczucia...
Minusy :
- kilka ryzykownych emolientów, moze okazac sie komodogenny
- duzo skrobi moze zapychac pory
- duza ilosc konserwantow i silikonow - nie ma poc co dodatkowo obciazac skóry tradzikowej

Plusy
- kwasy złuszczające naskórek (np. BHA) - oznacza to jednak, ze krme powinien byc stosowany na noc, a na dzien filtry
- troche witaminek, łagodzący pantenol
- ciekawe wyciagi roslinne

Cena na pewno przemawia za kupnem kremu, jednak obecnosc kwasów kwalifikuej ten krem na noc - tylko po co komu matujace skrobie w kremie na noc??
L_V jest offline  
Stary 2007-09-25, 21:25   #2170
dziuniaaa
Zakorzenienie

To serum do końcówek nadaje się? Alkoholu ma dużo i chyba będzie wysuszać.

Serum do końcówek Avon

Skład: cyclopentasiloxane, cyclomethicone, alcohol denat., dimethicone, phenoxyethanol, ethylhexyl methoxycinnamate, parfum,benzophenone-2, panthenol, phytantriol, aqua, propylene glycol, creatine, laminaria digitata extract, pelvetia canaliculata extract, methylparaben, propylparaben, hexyl cinnamal, limonene, butylphenyl methylpropional, linalool, coumarin, hydroxycitronellal, amyl cinnamal, alpha-isomethyl ionone, geraniol, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde.

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline  
Stary 2007-09-26, 08:57   #2171
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dziuniaaa Pokaż wiadomość
To serum do końcówek nadaje się? Alkoholu ma dużo i chyba będzie wysuszać.

Serum do końcówek Avon

Skład: cyclopentasiloxane, cyclomethicone, alcohol denat., dimethicone, phenoxyethanol, ethylhexyl methoxycinnamate, parfum,benzophenone-2, panthenol, phytantriol, aqua, propylene glycol, creatine, laminaria digitata extract, pelvetia canaliculata extract, methylparaben, propylparaben, hexyl cinnamal, limonene, butylphenyl methylpropional, linalool, coumarin, hydroxycitronellal, amyl cinnamal, alpha-isomethyl ionone, geraniol, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde.

No fakt, alkohol stoi dumnie na 3 pozycji. Poza tym - silikony - be znich serum sie nie obejdzie, bo silikony maja za zadania "posklejac" pozrozdwajane koncówki. Do tego kreatyna - materiał budulcowy, wyciągi z alg. Takie serum na 4.
L_V jest offline  
Stary 2007-09-26, 09:10   #2172
tomama
Witchdoctor

Bardzo proszę o wskazówki: mam cerę mieszaną, na policzkach suchą, chyba odwodnioną, ostatnio pojawiło mi się kilka bolesnych gul na brodzie - czy winowajcą może być ten krem?
producent CCB Cosmence, Illumin Activ (przeciwko pierwszym oznakom starzenia skóry)
skład:
Water • Glycerin • Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate • Alcohol Denat• Cyclopentasiloxane Octyldodecanol • Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate •Petrolatum• 100 Stearate Mica• Rosa Canina Fruit Oil • Glyceryl Stearate• Dimethicone •Dimethiconol• Black Currant Seed Oil • Ginger Root Extract • Methylparaben• Sunflower Seed Oil • Sodium Citrate• Phenoxyethanol•Magnesium PCA •Chlorphenesin • Tocopherol • Ascorbyl Glucoside • Limonene•Capryloyl Salicylic Acid • Citral • Xanthan Gum • Cyathea Medullaris Leaf Extract • Shea Butter• Acrylates Copolymer Fragrance• CI 17200/Red 33 • CI 42090/Blue 1 • CI 77891/Titanium Dioxide

dziękuję
Stary 2007-09-26, 09:26   #2173
Ani@1987
Rozeznanie

Dziekuje za szybka odp. co do kremu-chyba poszukam czegoś lepszego...

Edytowane przez Ani@1987
Czas edycji: 2007-10-05 o 21:34
Ani@1987 jest offline  
Stary 2007-09-26, 10:26   #2174
isa666
Zakorzenienie

Wyszukiwarka nie znalazła nic, więc pytam o składy toniku Oriflame Aloe:

Oriflame, Aloe, Gentle Toner (Tonik łagodzący)
/nowa wersja/
aqua (water), sodium c12-15 pareth sulfate, cocamidopropyl betaine, aloe barbadensis (leaf extract), peg-7 glyceryl cocoate, glycerin, disodium laureth sulfosuccinate, peg-150 pentaerythrityl tetrastearate, glycol distearate, peg-6 caprylic/capric glycerides, sodium chloride, laureth-4, parfum (fragrance), 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, limonene, butylphenyl methylpropional, linalool, hexyl cinnamal, formic acid
Stary 2007-09-26, 10:28   #2175
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez tomama Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o wskazówki: mam cerę mieszaną, na policzkach suchą, chyba odwodnioną, ostatnio pojawiło mi się kilka bolesnych gul na brodzie - czy winowajcą może być ten krem?
producent CCB Cosmence, Illumin Activ (przeciwko pierwszym oznakom starzenia skóry)
skład:
Water • Glycerin • Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate • Alcohol Denat• Cyclopentasiloxane Octyldodecanol • Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate •Petrolatum• 100 Stearate Mica• Rosa Canina Fruit Oil • Glyceryl Stearate• Dimethicone •Dimethiconol• Black Currant Seed Oil • Ginger Root Extract • Methylparaben• Sunflower Seed Oil • Sodium Citrate• Phenoxyethanol•Magnesium PCA •Chlorphenesin • Tocopherol • Ascorbyl Glucoside • Limonene•Capryloyl Salicylic Acid • Citral • Xanthan Gum • Cyathea Medullaris Leaf Extract • Shea Butter• Acrylates Copolymer Fragrance• CI 17200/Red 33 • CI 42090/Blue 1 • CI 77891/Titanium Dioxide

dziękuję
Tak, twoj krem zawiera pochodną kwasy BHA (salicylowego0, któy powoduje mikrozłuszczanie nakskórka - rozjasnia i wyglądza skórę. Niestety (albo stety), kwasy działają w taki sposob, iz "wyciagają na powierzchni e" wszelkie nieczystosci - i wg mnie to własnie Twoje gule na brodzie.
L_V jest offline  
Stary 2007-09-26, 10:33   #2176
tomama
Witchdoctor

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Tak, twoj krem zawiera pochodną kwasy BHA (salicylowego0, któy powoduje mikrozłuszczanie nakskórka - rozjasnia i wyglądza skórę. Niestety (albo stety), kwasy działają w taki sposob, iz "wyciagają na powierzchni e" wszelkie nieczystosci - i wg mnie to własnie Twoje gule na brodzie.
ślicznie dziękuję
Czyli lepiej odstawić ...
Stary 2007-09-26, 10:33   #2177
gothika
Zakorzenienie

GG do gothika

ja się przypomnę

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
Czytałam różne opinnie o tym płynie do higieny intymnej:
Lactacyd Femina, GlaxoSmithKline
Czy jest dobry? Czy rzeczywiście może podrażnić i zamaist pomagać to pogarszać stan chorej skóry?

skład:
Aqua, Magnesium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl betaine, disodium leureth sulfosuccinate, peg - 7 glecerin cocoate, phenoxyethanol, propylene glicol, peg-55 propynele glycol oleate, parfum, lactose, milk protein, cocamide mea, leureth -10, lactid acid, glyceryl laurate, glycol distearate, sodium laureth sulfate, 5 - bromo - 5 - nitro- 1,3 dioxane, sodium chloride, methylisothiazolinone, methylchloroisothiazolino ne

I druga sprawa:
Płatki peelingujące do stóp Avon
skład:
aqua, glycolic acid, alkohol den, dipropropylene glycol, amonium hydroxide, glycerin, parfum, sodium lauryl sulfate, methylparaben, chamomilla, recutita extract, lactis acid, aloe barbadensis gel, disodium edta, biosaccharidge gum-1, glucose, camellia oleifera extract, malic acid, eugenol, linalool, citronellol, hexyl cinnamal

Czy dobre będą na stopy a także....! na pojedyncze blizny na twarzy! (ale mam pomysły, co?)
LV - a czy Cyclopentasiloxane Octyldodecanol w kremie Tomamy nie spowodował jej tych guli? Ja tez uzywałam czegoś z tym na początku składu i to robiło takie gule....
gothika jest offline  
Stary 2007-09-26, 12:03   #2178
ningio
Raczkowanie

Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

Dr Irena Eris, Lirene, Bioaktywny krem z wit. E5% i prowitaminą B5 nawilżająco - przeciwrodnikowy

skład: aqua,tocopheryl acetate,parafinum liquidum,polyglyceryl-3 methylglucose distearate, cetyl alcohol,caprylic/capric trilyceride,glyceryl stearate,ethylhexyl methoxycinnamate, butyl methoxydibenzoylmethane,p atnthenol, octocrylene,allatonin,bha ,methylparaben,phenoxyeth anol,dmdm hydantoin, propylparaben,parfum,benz yl salicyte,butylphenyl methylpropional,hexyl cibbamal,linalool,citrone llol

Mogłaby któraś sprawdzić
ningio jest offline  
Stary 2007-09-26, 12:03   #2179
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Czytałam różne opinnie o tym płynie do higieny intymnej:
Lactacyd Femina, GlaxoSmithKline
Czy jest dobry? Czy rzeczywiście może podrażnić i zamaist pomagać to pogarszać stan chorej skóry?
skład:
Aqua, Magnesium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl betaine, disodium leureth sulfosuccinate, peg - 7 glecerin cocoate, phenoxyethanol, propylene glicol, peg-55 propynele glycol oleate, parfum, lactose, milk protein, cocamide mea, leureth -10, lactid acid, glyceryl laurate, glycol distearate, sodium laureth sulfate, 5 - bromo - 5 - nitro- 1,3 dioxane, sodium chloride, methylisothiazolinone, methylchloroisothiazolino ne
I druga sprawa:
Płatki peelingujące do stóp Avon
skład:
aqua, glycolic acid, alkohol den, dipropropylene glycol, amonium hydroxide, glycerin, parfum, sodium lauryl sulfate, methylparaben, chamomilla, recutita extract, lactis acid, aloe barbadensis gel, disodium edta, biosaccharidge gum-1, glucose, camellia oleifera extract, malic acid, eugenol, linalool, citronellol, hexyl cinnamal
Czy dobre będą na stopy a także....! na pojedyncze blizny na twarzy! (ale mam pomysły, co?)
Laktacyd - jak dla mnie bez rewelacji, widziałam juz łagodniejsze praparaty, o krótszym składzie! Np. pianka do hig.intym. Bielendy.

Płątki Avonu - zawierają sporo kwasu glikolowego i troche migdałowego, wiec powinny w widoczny sposób zmiękczas skóre stóp i usuwac zrogowacenia. Moga jednak lekkow wysuszyc skórę, wiec tak 1,5 h po przetarciu płątkiem wskazane by było natłuscic stopy.

Nie, no na twarz to bym ich nie stosowała (denat).
Cytat:
LV - a czy Cyclopentasiloxane Octyldodecanol w kremie Tomamy nie spowodował jej tych guli? Ja tez uzywałam czegoś z tym na początku składu i to robiło takie gule....?)
Jak najbardziej, może to być też silikon - dlatego pytania "co mnie zapchało w ..." sa chyba najtrudniejsze i nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi.
Po prostu wydawał mi się, ze kwas mogł powyciągac te gule na brodzie, ale równie dobrze moze to byc efekt zapchania porów przez silikon, mikę czy masło shea. Albo wszystko na raz.
L_V jest offline  
Stary 2007-09-26, 12:23   #2180
L_V
Zakorzenienie

Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

Cytat:
Napisane przez ningio Pokaż wiadomość
Dr Irena Eris, Lirene, Bioaktywny krem z wit. E5% i prowitaminą B5 nawilżająco - przeciwrodnikowy

skład: aqua,tocopheryl acetate,parafinum liquidum,polyglyceryl-3 methylglucose distearate, cetyl alcohol,caprylic/capric trilyceride,glyceryl stearate,ethylhexyl methoxycinnamate, butyl methoxydibenzoylmethane,p atnthenol, octocrylene,allatonin,bha ,methylparaben,phenoxyeth anol,dmdm hydantoin, propylparaben,parfum,benz yl salicyte,butylphenyl methylpropional,hexyl cibbamal,linalool,citrone llol

Mogłaby któraś sprawdzić
Nie podoba mi sie ten krem. Taka zawartosc wit E oraz duuuzo emolientów (zazn. na czarno) moze powodwac zapychanie porów. wit E sama w sobie jest juz tłusta, a tu jeszcze trójlicerydy, parafina.jeśli chodzi o samą witamine E, to owszem, jest jej tu sporo, ale w postaci octanu tokoferolu, a to jest jej syntetyczna postać.

Jest filtr p/słoneczny, ale niestabilny.

Tak naprawde to nie wiem dla jakiej cery to krem. Z jednej strony taka ilosc emolientow kwalifikuje go dla cer bardzo suchych, ale takie cery mogły by źle odczuc ilośc konserwantów wpakowaną do tego specyfiku, a wsdod nich DMDM, benzyl salicylate Jestem na NIE.
L_V jest offline  
Stary 2007-09-26, 13:29   #2181
gothika
Zakorzenienie

GG do gothika

dziękuję
gothika jest offline  
Stary 2007-09-26, 13:36   #2182
aliś
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez aliś Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o rozszyfrowanie składu. Dla skóry mieszanej, na noc stosuje kwasy, na dzień wysokie filtry, ale jak zgaśnie słonko, gdy wracam z pracy lubię zmyć makijarz i połozyc coś miłego na twarz.
Skład: Aqua, Cyclomethicone, Glycerin, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Dicaprylyl Ether, Glyceryl Stearate Citrate, Nylon-12, Ethylhexyl Triazone, Hydrogenated Coco-Glycerides, Stearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Glucosylrutin, Isoquercitrin, Sodium Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Carbomer, Tridecyl Stearate, Tridecyl Trimellitate, Dipentaerythrityl Hexacaprylate/Hexacaprate, Butylene Glycol, BHT, Trisodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Iodopropynyl Butylcarbamate, Linalool, Citronellol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Parfum
Ponawiam prośbę

aliś jest offline  
Stary 2007-09-26, 14:45   #2183
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aliś Pokaż wiadomość
Sama nie iwem. jest tu kilka skłądników, które mogłyby zapchac pory, ale są dalej w skłądzie, więc nie stanowią one az takiego "zagrożenia". Dodatkowo, jesli dobrze rozumiem, krem chcesz nakłądac tylko na kilka godzin, bo przed nalozeniem kwasu i pojsciem spac myjesz jeszcze buzię?

Hmm..mozesz spróbowac, jak zobaczysz, ze Cie zapycha, to odstawisz. Nie wiem jak reagujesz na poszczegolne emolienty. ja np. wiem, ze ten krmeik nie jest dla mnie chociazby ze względu na trójlicerydy. Nie lubie tez jak kosmetyk ma w skladzie skronie czy nylon - ale to juz moje osobiste widzimisię
L_V jest offline  
Stary 2007-09-26, 15:58   #2184
karla_92
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
Do Wizażanek ktore sie znaja: czy po skladach sprayow do prostownia można określic czy dobrze chronia przed temeratura? I czy porownujac 2 sklady można stwierdzic ktory z nich lepiej zadziala?
Cytat:
Chciałabym prosic o rozszyfrowanie tego składu - chodzi mi głownie o nawilzenie i zapychanie ale inne informacje tez mile widziane

Johnson & Johnson, Clean&Clear, Dual Action Moisturiser (Krem o podwójnym działaniu)

Skład: Aqua, Propylene Glycol, C12-15 Alkyl Benzoate, Cetyl Alcohol, Cyclomethicone, Stearyl Alcohol, Menthyl Lactate, Propylene Glycol Isostearate, Stearic Acid, Glyceryl Stearate, Salicylic Acid, PEG-100 Stearate, Sodium Hydroxide, Dimethicone, Sodium Isostearoyl Lactylate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Disodium EDTA, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone
To ja też sie przypomne juz po raz 2
karla_92 jest offline  
Stary 2007-09-26, 16:31   #2185
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Do Wizażanek ktore sie znaja: czy po skladach sprayow do prostownia można określic czy dobrze chronia przed temeratura? I czy porownujac 2 sklady można stwierdzic ktory z nich lepiej zadziala?
Mozemy spróbowac.

Cytat:
Chciałabym prosic o rozszyfrowanie tego składu - chodzi mi głownie o nawilzenie i zapychanie ale inne informacje tez mile widziane

Johnson & Johnson, Clean&Clear, Dual Action Moisturiser (Krem o podwójnym działaniu)

Skład: Aqua, Propylene Glycol, C12-15 Alkyl Benzoate, Cetyl Alcohol, Cyclomethicone, Stearyl Alcohol, Menthyl Lactate, Propylene Glycol Isostearate, Stearic Acid, Glyceryl Stearate, Salicylic Acid, PEG-100 Stearate, Sodium Hydroxide, Dimethicone, Sodium Isostearoyl Lactylate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Disodium EDTA, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone

Zawartosc kwasu salicylowego w skladzie kwalifikuje ten krem na noc. nie potrafie okreslic stęzenia kwasu, ale jest tak w połowie - moze 2-3% Do tego trochę eomlientow -nie pwoinno dzieki nim dojsc do przesuszenia. Ogolnie, jak na Clean'n'Clear nie jest zle. Ale ze wsględu na BHA w skladzie - trzeba uwazac z czestotliwoscia przesuszania no i liczyc sie z tym, ze kwa smoze spowodowac wysyp
L_V jest offline  
Stary 2007-09-26, 16:38   #2186
kasiahan
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Ella77 Pokaż wiadomość
przepraszam za taki offtop, ale w takim razie jakiego różu można używać na filtry inne niz avene? próbowałam znależć coś o tym wczoraj na forum ale tutaj tyle jest wątków, że się pogubiłam a tego konkretnego problemu nie rozwiązałam....

Szczerze mowiac nie znam takiego rozu, ktory bylby bezpieczny na filtry
Prawie wszystkie zawieraja i mike i talk, ale kolorowka mineralna wymaga innego nakladania. Minerały powinny być nakładane na suchą, czystą twarz. Jeżeli używasz kremów, które nie wchłaniają się całkowicie(czyli w tym wypadku filtrow)- może być Ci trudno nałożyć minerały.

Nie wiem jakich filtrow uzywasz, ale wyjsciem sa takie oparte na Tinosorbach (Avene lub Klorane)

kasiahan jest offline  
Stary 2007-09-26, 16:53   #2187
karla_92
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Mozemy spróbowac.

Zawartosc kwasu salicylowego w skladzie kwalifikuje ten krem na noc. nie potrafie okreslic stęzenia kwasu, ale jest tak w połowie - moze 2-3% Do tego trochę eomlientow -nie pwoinno dzieki nim dojsc do przesuszenia. Ogolnie, jak na Clean'n'Clear nie jest zle. Ale ze wsględu na BHA w skladzie - trzeba uwazac z czestotliwoscia przesuszania no i liczyc sie z tym, ze kwa smoze spowodowac wysyp
Dziekuje Jak go wcześniej uzywalam z tonikiem z tej serii to wtedy bylo wszystko ok i wysyp nie nastąpil tylko ze nie mialam tak wysuszonej twarzy

A co do tych sprayow to bede musiala przepisac z opakowan te sklady bo w KWC nie ma Tak wogule to chcialabym porownac profesjonalnego matrixa z drogeryjnym got2b i nie wiem czy jest sens bo może skoro taka roznica to wiadomo że matrix lepiej zadziala
karla_92 jest offline  
Stary 2007-09-26, 17:05   #2188
marsylia
Wtajemniczenie

Mam prośbę o rozszyfrowanie składu kremiku włoskiej firmy Lepo, które podobno są naturalne, właśnie go kończę,i zastanawiam się nad kolejnym opakowaniem, jednak dziś przeczytałam jego sklad i brzmi bardzo złowrogu ( jestem laikiem ; ) ):

to kremik ujędrniający z papai ( dodam, że mam 22 lata, Pani z mydlarni gdzie go kupowałam mówiła, że wiek jest tu bez znaczenia, ale powiedzcie mi czy tak jest na prawdę, niewyglądała mi ona na kompetentną w tym zakresie osobę, a niechcę katować swojej młodej cery)

AQUA, CAPRYLIC, TRIGLYCERIDE, DI-C12-13 ALKYL MALATE, C12-C15 ALKYL BENZOATE, GLYCERIN, GLYCERYL STEARATE, STEARETH-21, HEXYLDECANOL, HEXYLDECYL LAURATE, POLYMETHYL METHACRYLATE, STEARETH-2, STEARIC ACID, DISTARCH PHOSPHATE, STEARYL DIMETHICONE,DIMETHICONE, PEG-100 STEARATE, ORYZANOL, TOCOPHERYL ACETATE, RETINYL PALMITATE, CARICA PAPAYA (PAPAYA EXTRACT), PERSEA GRATISSIMA (aVOCADO OIL UNSAPONIFIABLES), ANANAS SATIVUS ( PINEAPLLE EXTRACT), PROPYLENE GLICOL, METHYLPARABEN,PHENOXYETHA NOL,DMDM HYDRATION, PARFUM, TETRASODIUM EDTA, SODIUM HYALURONATE, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER SEED EXTRACT), OCTYLDODECANOL, TRILAURIN, CITRIC ACID, TOCOPHEROL, LECITHIN, ASCORBYL PALMITATE, C.I. 16035 (FD&C RED N 40) C.I. 19140 (FD&YELLOW N 5) HEXYL CINNAMAL, GERANIOL, HYDROXYCITRONELLAL, LIMONE NE, BUTHYLPHENYL METHYLOPROPIONAL

Mam nadzieję, że nie pomyliłam się przy przepisywaniu składu. : )
marsylia jest offline  
Stary 2007-09-26, 19:51   #2189
Goosberry
Raczkowanie

Krókie pytanko. Czy ten Płyn Oceanic AA do demakijażu może podrażniać naczynka? Jakiś podejrzany mi sie wydaje...

Skład: Aqua, Propylene Glycol, Glycerin, Poloxamer 188, Betaine, Polysorbate 20, PEG-12 Dimethicone, Sodium Hyaluronate, Panthenol, Durvillea Antartica Extract, Allantoin, Tetrasodium EDTA, Citric Acid, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, Parfum
Goosberry jest offline  
Stary 2007-09-26, 20:26   #2190
gryzaczek
Raczkowanie

Cool Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

mam od jakiegos czasu problemy z cera robia mi sie podskorne grudki, cos mi kurcze masakruje twarz i szukam winowajcy uzywam podkladu,ktorego nawet ciezko znalezc recenzje bo to produkt z USA moze mi ktos pomoze w sprawdzeniu czy aby to nie to co mi robi taki wysyp.
PODKLAD: Benefit Some kind a gorgeous
Phenyl, Trimethicone, Aluminium starch octenylsuccinate, Isidecyl isononanoate, Isocetyl alcohol, Titanium dioxide( Cl 77891) Polyethylene, Nylon-12, PPG-3 Benzyl ether myristate silica, Iron oxides( Cl 77492) Iron oxides ( Cl 77499) Propylparaben, Pentaerythrityl tetra-di-t-butyl hydroxydrocinnamate

Z gory dziekuje!!!

Edytowane przez gryzaczek
Czas edycji: 2007-09-26 o 20:28 Powód: blad
gryzaczek jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości