Geste, długie(póldługie), brązowe!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-06-18, 18:18   #1
patrycja13-15
Raczkowanie

Geste, długie(póldługie), brązowe!!!

Hej!!! Jestem ciemną brunetką, mam dość geste półdługie włosy zazwyczaj czesze sie w tzw "konski ogon". Jak to u Was wygląda?? Jakie fryzury"nosicie"?? Jak zbacie o właśnie takie włosy??

Pozdrawiam
patrycja13-15 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 18:24   #2
patrycja13-15
Raczkowanie

Dot.: Geste, długie(póldługie), brązowe!!!

A właściwe najlepiej będzie jak rozszerze wątek czyli wszytsko związane z tego rodzajem włosów pielęgnacja, mycie, czesanie itp wszytsko co na ten temat możliwe.
Stary 2006-06-18, 20:59   #3
aniser
Zakorzenienie

poldlugie,geste i braz to jeszcze troche malo by dobrac wlasciwa pielegnacje...moze napisz cos jeszcze np.czy twoje wlosy sa suche/przetluszczajace, proste/krecone/falujace czy sa podatne na wilgoc,czy latwo je modelowac itp.wowczas bedzie latwiej cos doradzic i podzielic sie opiniami.
Ja tez mam wloski brazowe<naturalnie>,jest ich sporo wiec sprawiaja wrazenie gestych. Po eksperymentach u fryzjerki sa wlasnie poldlugie-mniej wiecej za ramiona. Tyle,ze moje wlosy maja tendencje do puszenia i krecenia/falowania przy koncach i przetluszczania sie u nasady. Do pielegnacji poza typowymi kosmetykami do tego typu wlosow uzywam maseczek ozywiajacych kolor-bardzo fajna niedroga maske do braz wlosow ma w swojej ofercie Marion <efekt super>,czasem nakladam Sunsilka do brazu.Wlosy pielegnuje tez krysztalkami Alfaparf-najcudowniejszy kosmetyk pod sloncem.Wlosy sa po nim blyszczace-a wiadomo,ze przy ciemnym odcieniu to wazne. Nie pusza sie,ladnie sie ukladaja no i pachna jakby byly skropione perfumami
A co do frzury-czesto nosze wlosy rozpuszczone,podkrecone na koncach z wyprostowana grzywka na bok. Czesto cesze je tez w tzw.wezel-to jak mi sie spieszyi konski ogon...
a wlasnie czy tez masz klopot z opadaniem wlosow przy nasadzie, gdy sa zwiazane w kucyk?moje dosc szybko staja sie przyklapniete pod ciezarem kitka i nie wiem jak temu zaradzic...
Stary 2006-06-18, 21:30   #4
patrycja13-15
Raczkowanie

Dzięki za odp!!!! Moje włosy sie przetłuszczają, ale mam taki problem, że gdy je rospuszcze są jakby to nazwać takie robią się "pusie" ( puszyste) czy kręciołki no a przecież nei powinny jak się przetłuszczają bo to by przeczyło sie nawzajem ( przetłuszczające i suche) Aha włosy mam proste trochę za łopatki. Czasami stosuje jedwab do włosów jednak niebyt mi pomaga na te "pusie" mam nadzieje, że wiadomo o co mi chodzi a ja k nie to spróbuje to bardziej sprecyzowac.
A co do kłopotu z opadaniem nie bardzo wiem o co chodzi może spróbuj to bardziej opisac....

POzdrawiam
Stary 2006-06-19, 12:14   #5
aniser
Zakorzenienie

oj wiem o co chodzi z "pusiami"-dobrze znam ten klopot...mnie bardziej niz jedwab pomagaja na to krysztalki alfaparfu...
opakowanie jest niewielkie,ale mega wydajne-wystarczy jedna,maksymalnie diwe porcje na wlosy dlugosci do lopatek i puszczenie jest o niebo mniejsze a wlosy lsniace. Jak bedziesz miala okazje to wyprobuj-naprawde super...
a skoro masze generalnie proste wlosy tylko to puszczenie ci przeszkadza to moze pokus sie o jakis kosmetyk wygladzajacy?cos takiego maja w swojej ofercie rozne firmy np. Cosmetici Dora, Matrix, Goldwell, czy nawet Fructis. Nakladasz na jeszcze wilgotne wlosy,ale tylko na tzw. dlugosc. Tzn. nie przy nasadzie glowy,szczegolnie jest tam wlosy sie szybko przetluszczaja, tylko raczej na konce,tak od wysokosci ucha/szyji, suszysz suszarka na szczotce i wlosy sa o wiele gladsze a puszenie mniejsze...

a stosowalas jakies odzywki/kremy itp. na podkreslenie koloru?szukam czegos co by ladnie rozswietlilo moje wloski i dalo efekt jak po farbowaniu bez farobwania
Stary 2006-06-19, 14:20   #6
patrycja13-15
Raczkowanie

witam!!! Możesz coś wiecej napisać o tych kryształkach alfaparfu jak się je stosuje gdzie można kupic ile kosztuje itp?? Ja obecnie stosuje odżywke timotei dla jasno i ciemnobrazowych włosów z henna "świetliste refleksy".
A jeśli chodzi o o to puszenie to jest okropne poszukuje jakiegoś skutecznego sposobu.

POzdrawiam
Stary 2006-06-19, 15:06   #7
veneris88
Przyczajenie

GG do veneris88

Oj tak, o co dokładnie chodzi z tymi kryształkami alfaparfu???
a jak fryzurka najbardziej pasuje z takim typem włosów (grube, ciężkie, kręcąco-falujące sie, z tendencją do przetłuszczania, brązowe) i OKRĄGŁYM typem twarzy???? Bo ciągle nosze je w kitke, a chce miec jakąc fzyurke dobrze dobraną ... HELP?! Mile widziane jakies fotki tych fryzurek.
veneris88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 15:39   #8
paranoja
Zakorzenienie

Wink Dot.: Geste, długie(póldługie), brązowe!!!

.
Stary 2006-06-19, 16:36   #9
veneris88
Przyczajenie

GG do veneris88

?
veneris88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 23:03   #10
aniser
Zakorzenienie

juz pisze o krysztalkach. Mnie polecila je fryzjerka,a kupowalam na allegro. Na poczatku bylam troche rozczarowana bo cena byla spora-okolo 50kilku zlotych za opakowanie 50ml-ale sa mega wydajne!mam je od maja zeszlego roku i przy wlosach za lopatki przez pol roku i takich za ramiona przez druga polowe,przy regularnym stosowaniu jeszcze troszke ich zostalo. Krysztalki maja ciemnobursztynowy kolor i plynna,zawiesista konsystencje-ale napewno nie sa tluste. Jedna,dwie porcje dokladnie rozprowadzamy na wlosach, w zaleznosci od upodoban na lekko wilgotnych lub calkiem suchych-od razu staja sie bardziej blyszczace,lepiej sie ukladaja,mniej elektryzuja no i mniej pusza. Moim wlosom bardzo sluza, choc to oczywiscie nie gwarancja,ze sprawdza sie na kazdej glowie
przesylam linka do nich na KWC: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=7359
tam jest wiecej opini na ich temat no i jest zdjecie opakowania

wiele wizazanek chwali sobie rowniez serum krystaliczne Renee Blanche-troche tansze od Alfaparfu,a podobno rowniez skuteczne.niestety sama jeszcze nei uzywalam,wiec nie potwierdze,ale podrzucam linka do dlugasnego watku poswieconemu wlasnie krysztalkom RB: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=Renee+Blanche

mam nadzieje,ze choc troszke pomoglam...
Stary 2006-06-20, 14:56   #11
patrycja13-15
Raczkowanie

Dzięki Anser za odp!!!! POzdrawiam Cię serdecznie

Nikt juz nie ma nic na ten temat do powiedzenia?????
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości