Typ urody (pora roku). Jakim jestem typem? - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Pokaż wyniki sondy: Jakim typem jest Spark20?
Wiosna 5 6,94%
Lato 20 27,78%
Jesień 23 31,94%
Zima 24 33,33%
Głosujący: 72. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-05-10, 18:45   #841
sarah22
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1
GG do sarah22
Dot.: Typ urody (pora roku). Jakim jestem typem?

jak dla mnie jesteś Lato..zdjęcia również na to wskazują co do opisu kilka rzeczy co opisałaś nie widać na zdjęciach więc nie biorę ich pod uwagę..
sarah22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 18:52   #842
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru

Wpisy w blogu: 3

dodam, ze mam delikatne zlotawe pojedyncze piegi pod oczami i na nosie

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 20:08   #843
neverendingstory
Przyczajenie

Proszę przeczytajcie cały mój post. Bardzo chciałabym dostać radę od was.. jestem początkującą użytkowniczką forów internetowych (właściwie tylko tego) i póki co trudno mi przestać być anonimowym. Dlatego nie chciałam zamieszczać zdjęcia.. ale opiszę dokładnie siebie.. proszę o wstępną opinie jakim typem urody jestem. Bo ja czytam to wszystko i.. sama nie wiem.
CERA- chłodna, o beżowym zabarwieniu, nie mam rumieńców (chyba nigdy w życiu się nie zarumieniłam?) na zimnie wychodzą mi lekko czerwone policzki i bardzo czerwieni mi się nos. Bardzo delikatne piegi, troszkę ciemniejsze od skóry, lekko brązowo-złotawe
OPALANIE- opalam się na brązowy, ładny odcień. Na początku bywam odrobinę czerwona ale bez przesady (może to też zasługa wysokich filtrów?;-))
OCZY- kolor (mam dwukolorowe oczy..) zielony wpadający w szarość kolor na zewnątrz i brązowy kolor wewnątrz + złote plamki. Do tego wodna, szara obwoluta i bardzo białe białko (duży kontrast). Do tego mam dość ciemne brwi i czarne rzęsy
KOLOR WŁOSÓW- popielaty blond z jaśnieszymi refleksami (oczywiście naturalnymi). Odcień chłodny, ani jasny ani ciemny. W dzieciństwie miałam bardzo jasne włosy blond z refleksami, które wyglądały jak farbowane pasemka (niestety te czasy minęły )
KOLOR UST- ciepły, dość ciemny róż

Ogólnie rzecz biorąc mam bardzo ciemną oprawę oczu, moje włosy są chłodne, a moja cera jest blada ale o beżowym kolorycie + "przebłyskujące" naczyńka szczególnie pod oczami i koło nosa. Fioletowe cienie pod oczami.

Bardzo proszę o podpowiedź.. będę wdzięczna bardzo, bardzo!!! I odwdzięczę się jak tylko będę mogła.

ps: dodaje zdjęcie oka bo nie umiem go odpisać dokładnie ;/ trochę je wyostrzyłam żebyście widziały dokładnie jak wyglądają te kolory.

[/CENTER]

Edytowane przez neverendingstory
Czas edycji: 2010-05-10 o 20:21
neverendingstory jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 21:17   #844
sarah22
Rozeznanie

GG do sarah22

[QUOTE=neverendingstory;19 200171]Proszę przeczytajcie cały mój post. Bardzo chciałabym dostać radę od was.. jestem początkującą użytkowniczką forów internetowych (właściwie tylko tego) i póki co trudno mi przestać być anonimowym. Dlatego nie chciałam zamieszczać zdjęcia.. ale opiszę dokładnie siebie.. proszę o wstępną opinie jakim typem urody jestem. Bo ja czytam to wszystko i.. sama nie wiem.
CERA- chłodna, o beżowym zabarwieniu, nie mam rumieńców (chyba nigdy w życiu się nie zarumieniłam?) na zimnie wychodzą mi lekko czerwone policzki i bardzo czerwieni mi się nos. Bardzo delikatne piegi, troszkę ciemniejsze od skóry, lekko brązowo-złotawe
OPALANIE- opalam się na brązowy, ładny odcień. Na początku bywam odrobinę czerwona ale bez przesady (może to też zasługa wysokich filtrów?;-))
OCZY- kolor (mam dwukolorowe oczy..) zielony wpadający w szarość kolor na zewnątrz i brązowy kolor wewnątrz + złote plamki. Do tego wodna, szara obwoluta i bardzo białe białko (duży kontrast). Do tego mam dość ciemne brwi i czarne rzęsy
KOLOR WŁOSÓW- popielaty blond z jaśnieszymi refleksami (oczywiście naturalnymi). Odcień chłodny, ani jasny ani ciemny. W dzieciństwie miałam bardzo jasne włosy blond z refleksami, które wyglądały jak farbowane pasemka (niestety te czasy minęły )
KOLOR UST- ciepły, dość ciemny róż

Ogólnie rzecz biorąc mam bardzo ciemną oprawę oczu, moje włosy są chłodne, a moja cera jest blada ale o beżowym kolorycie + "przebłyskujące" naczyńka szczególnie pod oczami i koło nosa. Fioletowe cienie pod oczami.

Bardzo proszę o podpowiedź.. będę wdzięczna bardzo, bardzo!!! I odwdzięczę się jak tylko będę mogła.

ps: dodaje zdjęcie oka bo nie umiem go odpisać dokładnie ;/ trochę je wyostrzyłam żebyście widziały dokładnie jak wyglądają te kolory.[/QUOTE

masz cechy lata jak i wiosny..ale ja bym stawiała na lato-dodaj foto dla pewności..
Stary 2010-05-23, 22:15   #845
jaga111
Przyczajenie

Niech mi ktoś pomoże ocenić jakim jestem typem urody bo się pogubiłam...a więc:
oczy:niebiesko-zielone
karnacja-bardzo jasna (prawie biała)
opalenizna-od razu czekoladowy brąz
włosy naturalne-myszowate
ciemna oprawa brwi
rumieńce raczej nie no chyba, że się bardzo "zmacham"
piegi-brak
swoim życiu miałam już blond włosy ale także brązowe a potem czarne...pytając ludzi w których najlepiej wyglądam zdania były podzielone...stąd też moje wątpliwości
Proszę pomóżcie !!!
Z góry dzięki
jaga111 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 09:29   #846
dorrotta83
Raczkowanie

hmm...ja też się zastanawiam czy jestem wiosna czy lato
dobrze się czuję w czarnym kolorze chociaż nie wiem czy mi w nim do końca dobrze
włosy naturalne średni blond, oczy szare, opalam się początkowo na czerwono jednak szybko brązowieję , cera jak widać biała
Stary 2010-05-26, 08:47   #847
Kathi75
Zakorzenienie

Jaki mam typ kolorystyczny prosze o pomoc

Bardzo prosze o pomoc
Pytalam na wielu watkach i albo nikt nie interesuje sie postem moim , albo nie jest w stanie mi pomoc wiec robie jak napisano w podwieszonych z nadzieja na odzew

1. Jak się opalasz - ciężko(najpierw na czerwono ). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy raczej

2. Kolor oczu - dokladnie jak na zdjeciu brwi jasne ale widoczne

3. Piegi - Piegi są,brazowe i duzo

4. Cera -Jasna, raczej żółtawa ziemista, ciagle since pod oczami

5. Naturalny kolor włosów -
jako dziecko mysie teraz ciemny blond

6. Kolor ust -rozowy jak na zdjeciu jasny

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
moje zdanie
Dobrze czuję się w raczej w jasnych kolorach . Lubie tez brazy , czerwien , blekit i roz a takze zielen ciemna podkresla oczy ale czy dobrze mi w tym nie wiem
Njgorzej w pomaranczowym i ciemnym niebieskim , czarnym
wklejam zdjecia przerozne i prosze o pomoc

Maxi 17.08.2006
Gabi 02.05.2009
Kathi75 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-26, 08:49   #848
Kathi75
Zakorzenienie

Dot.: Jaki mam typ kolorystyczny prosze o pomoc

c.d

Maxi 17.08.2006
Gabi 02.05.2009
Stary 2010-05-26, 16:59   #849
sarah22
Rozeznanie

GG do sarah22

A jak się czuje pani w kolorach brązowych, kremowym, koralowym, pomarańczowym, rudym?? bo ja widzę po opisie i po zdjęciach Jesień
Stary 2010-05-26, 17:44   #850
Kathi75
Zakorzenienie

W brazach kremach bardzo dobrze , zoltym od czasu do czasu jak nastroj dobry rudego unikam

Maxi 17.08.2006
Gabi 02.05.2009
Stary 2010-05-27, 16:30   #851
taka Ona 20
BAN stały

Dot.: Typ urody (pora roku)

do mnie pasuje zima
taka Ona 20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 20:04   #852
Kussi
Raczkowanie

GG do Kussi Send a message via Skype™ to Kussi

Jak dla mnie świetny pomysł na taki wątek, jednak stwierdzam ze opis wiosny wiąże się z wieloma nieścisłościami i niestety nie zgadzam się co do pewnych elementów.

"Aby być niezastąpionym zawsze trzeba być odmiennym"
- Coco Chanel

Kussi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 21:26   #853
NianiaMania
Raczkowanie

Jestem tak blada, że jak przeczytałam ten wątek to od razu o sobie pomyślałam- zima i kropka
NianiaMania jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 07:51   #854
Kathi75
Zakorzenienie

Niania Mania mozesz miec blada cere i nie byc zima

Maxi 17.08.2006
Gabi 02.05.2009
Stary 2010-06-01, 21:03   #855
CLARA_F
Wtajemniczenie

Najkorzystniejszym odcieniem różu dla wiosny jest koralowy. Bardzo przyjemny kolorek
CLARA_F jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 21:07   #856
CLARA_F
Wtajemniczenie

to jest przepiękna koralowa spódniczka. Mam sweterek w takim kolorze uwielbiam
CLARA_F jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 17:34   #857
czerwony_balonik
Zadomowienie

to może i je poproszę o określenie czy jestem bardziej zimą,latem,wiosną czy jesienią i jakie kolorki mi pasują -może ktoś pomoże? pierwsze zdjęcie z dzieciństwa-ja jestem po lewej,zaznaczyłam się kółeczkiem, drugie zdjęcie- moje oko, trzecie ja na chwilę obecną

Załącznik 3155798

Załącznik 3155799

Załącznik 3155800
Stary 2010-06-02, 17:36   #858
karodzieja
Raczkowanie

Wizażanki, pomóżcie!

Edytowane przez karodzieja
Czas edycji: 2012-09-09 o 14:33
karodzieja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-05, 12:42   #859
marlena901
Raczkowanie

Typ urody jesień czy zima?

jaki jest mój typ urody? Jestem na zdjęciu w avatarze ale nie wiem czy dobrze widać. Włosy mam ciemny brąz. Oczy tak raczej pod zieleń. Z opalaniem tak sobie ręce szyja ramiona to jeszcze ale nogi prawie wcale się nie opalą.
marlena901 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 11:40   #860
Kathi75
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sarah22 Pokaż wiadomość
A jak się czuje pani w kolorach brązowych, kremowym, koralowym, pomarańczowym, rudym?? bo ja widzę po opisie i po zdjęciach Jesień
Po spotkaniu z wizazystka wyszlo ze jestem wiosna wiec chyba jednak spotkanie z taka osoba jest jak najbardziej wskazane niz gdybanie na necie bo fotki nigdy nie oddadza rzeczywistosci i paru godzin rozmowy z profesjonalista

Maxi 17.08.2006
Gabi 02.05.2009

Edytowane przez Kathi75
Czas edycji: 2010-06-17 o 11:41
Stary 2010-06-23, 12:25   #861
yumei
Zadomowienie

typ lato (?) plus cera naczynkowa

Witam, mam problem z określeniem swojego typu kolorystycznego- wszystko wskazuje na lato. Ostatnio jednak szukałam okularów i lepiej wyglądałam w brązowych oprawkach niż w jakimkolwiek typowo letnim kolorze, więc znów się zastanawiam czy poprawnie się zdiagnozowałam? mam szare włosy i brwi, piegi, bardzo bladą karnację, nie opalam się wcale (jedynie wychodzą mi piegi, ewentualnie zaczerwienienie, ale brąz nigdy). lato czy jakiś ciepły typ (na co wskazywałaby przewaga brązu nad innymi kolorami w wyborze oprawek.. jakoś dziwnie tylko w brązie wyglądałam dość dobrze, co potwierdziły także osoby postronne, wszystkie inne kolory , w tym szary - kolor lata, fatalnie).
jeśli faktycznie jednak moim typem jest lato, bo wciąż mi się wydaje że tak jest, to co zrobić z naczynkowym latem? kolory typu fiolet, róż, czerwień podkreślają naczynka. zaś w turkusach na twarzy (kolorówka, oprawki) mam wrażenie, że cera wygląda sino. jakieś propozycje dla naczynkowego lata?
zatem. .ekhm. proszę o odzew
yumei jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 17:27   #862
sarah22
Rozeznanie

GG do sarah22
Dot.: typ lato (?) plus cera naczynkowa

hm...jeśli masz bladą cerę to powinnaś być latem oczy masz niebieskie to również wskazuje na lato i jeszcze włosy..ale 2foto może jest robione w świetle aparatu albo nie wiem bo na tym zdjęciu jakbyś miała odcień brzoskwiniowy cery.jeśli chodzi o opalanie lato ma trudności z opalaniem..ale bardzo zmylają piegi jeśli są brązowe to możesz być również typem jesieni..jeśli chodzi o kolory może po prostu oprawki masz w kolorze chłodnego brązu i dlatego dobrze Ci w nich (chłodny brąz też pasuje do lata) może stań przed lustrem i po przymierzaj kolory np. pomarańczowy, brązowy, kremowy, biały, czarny,czerwony,zielony, fioletowy, różowy..i napisz w których było Ci według Ciebie dobrze, jeśli będziesz miała problem z oceną to zrób foto a zobaczymy

co do naczynek to polecam korektor bądź toner w kolorze zielonym

Edytowane przez sarah22
Czas edycji: 2010-06-23 o 17:59
Stary 2010-06-23, 21:43   #863
yumei
Zadomowienie

mam wrażenie, że zbyt ciemne przytłaczają moją bladą cerę. Np ciemne fiolety, ostre turkusy - wyglądam w nich źle. w różu moja cera wygląda bardzo ziemisto i byle jak (w ubraniu, w takim pastelowym różu, na twarzy chyba nie wygląda tak źle). delikatne pastele ogólnie wydaje się że dobrze, ale z drugiej strony jakoś tak się zlewają, że tracę całkiem kontrast, lepiej to wygląda niż przy kontrastowych kolorach, ale nadal mam wrażenie ze nie wygląda tak jak powinno. z drugiej strony farbowałam kiedyś włosy na ciepłe rude barwy i też nie było mi najlepiej. a jeśli chodzi o okulary to były brązowe, raczej ciepłe niż zimne, aczkolwiek ciepłe delikatnie, nie jakieś bardzo nasycone żółcią. i wyglądałam w nich sto razy lepiej niż w szarych, błękitnych, różowych, srebrnych ( a takich przymierzałam najwięcej i żadne nie dały takiego efektu). co myślisz?

Edytowane przez yumei
Czas edycji: 2010-06-23 o 21:44
yumei jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 21:53   #864
sarah22
Rozeznanie

GG do sarah22

Cytat:
Napisane przez yumei Pokaż wiadomość
mam wrażenie, że zbyt ciemne przytłaczają moją bladą cerę. Np ciemne fiolety, ostre turkusy - wyglądam w nich źle. w różu moja cera wygląda bardzo ziemisto i byle jak (w ubraniu, w takim pastelowym różu, na twarzy chyba nie wygląda tak źle). delikatne pastele ogólnie wydaje się że dobrze, ale z drugiej strony jakoś tak się zlewają, że tracę całkiem kontrast, lepiej to wygląda niż przy kontrastowych kolorach, ale nadal mam wrażenie ze nie wygląda tak jak powinno. z drugiej strony farbowałam kiedyś włosy na ciepłe rude barwy i też nie było mi najlepiej. a jeśli chodzi o okulary to były brązowe, raczej ciepłe niż zimne, aczkolwiek ciepłe delikatnie, nie jakieś bardzo nasycone żółcią. i wyglądałam w nich sto razy lepiej niż w szarych, błękitnych, różowych, srebrnych ( a takich przymierzałam najwięcej i żadne nie dały takiego efektu). co myślisz?
a jak kolor pomarańczowy, albo np. żółty (jak żółtko)??koralowy??kremow y?
Stary 2010-07-09, 08:52   #865
kamlotek
Przyczajenie

Cześć dziewczyny!!!
pomóżcie w doborze odcieni!!! Ponieważ niby jestem Panią wiosną, a co za tym idzie powinnam dobierać delikatne kolory w ciepłym odcieniu. Ostatnio właśnie chciałam kupić sobie róż na policzki, i zastanawiałam się z godzinę, jaki wybrać... Powinien to być niby róż w odcieniu brzoskwiniowym - ale jaki to jest?? podaję tutaj link do różów inglota, bo myślę, że firma dobra, strona też łanie pokazuje kolory, więc myślę, że mi pomożecie:

http://inglotcosmetics.com/amc.face....oducts/139/340

ten róż brzoskwiniowy, to jest nr 59?? bo mi się tak 56 spodobał - z racji, że mam naprawdę bardzo jasną skórę twarzy - nie chciałam wybierać nic ciemnego....
dzięki za pomoc
kamlotek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 23:27   #866
agusia5144
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kinga(kinia) Pokaż wiadomość
Z I M A

oczy: zimne i bardzo wyraziste, stalowe, szare, niebieskie, kocie, zielone, brazowe
wlosy (naturalne): braz, kruczoczarne, a nawet bardzo jasny blond (wrecz biale)
wlosy (w dziecinstwie): ciemne, braz, czern
opalenizna: na "czekoladnke"
cera:raczej jasna
cera (w czasie zimy): b. jasna, porcelanowa, niebieskawa
piegi: nie
rumience: rzadko

Kolory dla zimy:-szary
-granatowy
-grafit
-czarny
-zolty
-czysta biel
-odcienie srebra
-stalowe

Makijaz:
-pomadki i blyszczyki w intesynych rozach i czerwieniach
-cienie: sliwka, fioler, roz, szary, ewentualnie srebrny
-delikatne rumience w lekkim rozu
-bardzo jasny podklad podkreslajacy wrecz porcelanowa cere

Ubrania
-unikaj pomaranczu (ten pasuje jesieni)
Wszystko by się zgadzało poza tą jasną porcelanową cerą może jestem jakimś mieszańcem
agusia5144 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 10:14   #867
Truskaaa
Raczkowanie

Witam Ja też mam problem zawsze typem urody. Tak każdej mam chyba po trochu, ciemny brąz włosy, ciemnozielone oczy i śniada cera. Skłaniam się chyba ku zimie (prócz tej cery+rumieńce)
Truskaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 16:04   #868
leci_ptaszek
Przyczajenie

Hej,chce sie zapytac jakim jestem typem urody.Waham sie pomiedzy zima,a jesienia

Ubieram sie w granaty,czernie,odcienie niebieskiego ,lub w czern z dodatkim jaskrawych kolorow-neonowy zolty,neonowy zielony itd.

Zle czuje sie w bezach,brazach,kremach,mu sztardach,ciemnych zieleniach

1.Jak sie opalam?
bezproblemowo,nigdy nie schodzi mi skora,nawet w tropikach.Kolor zoltawy,nieco wietnamski.
2.Piegi
o dziwo posiadam na nosie i w okolicach nosa,delikatne,jasne,ruda we
3.kolor oczu-ciemny braz,przy krawedzi ciemna zielen,obramowka czarna
4.oprawa oka-intensywna czern,zawsze mialam krzaczaste i geste brwi,oraz rzesy,ktorych w sumie nie musialam malowac.
5.Kolor wlosow - farbuje na czarny,moj naturalny to ciemny,wydaje mi sie,ze popielaty braz.Kiedys farbowalam na odcienie czekolady,ale wygladalam moim zdaniem(jak i innych )niekorzystnie

Dodaje swoje zdjecie bez makijazu i czekam na odpowiedz
dziekuje i pozdrawiam
leci_ptaszek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 15:20   #869
dottoressa
Zakorzenienie

Jakim typem urody jestem?

Witajcie

Chciałabym bardziej profesjonalnie podejść do dbania o wygląd, makijażu i potrzebuję Waszych porad. Jakim jestem typem urody?
Mam włosy w kolorze ciemnego blondu - nie farbowałam ich nigdy.
Brwi są jaśniejsze, maluję je zwykle szaro-brązowym cieniem.
Cerę mam dosyć jasną, oczy - mieszanka szarego, niebieskiego i zieleni.

Na jakie kolory w makijażu postawić? Czym podkreślać oczy, jaki kolor rzucić na usta - czy będzie dobrze w czerwieni jak i w różu?

Mam dosyć pełną twarz, do tego szeroki nos i niezbyt niskie czoło. Planuję zrobić sobie grzywkę, ale jeszcze nie wiem, czy będzie mi w niej dobrze Muszę się o to także Was poradzić ale chyba w innym wątku, prawda?

Liczę na Wasze opinie

Edit: Za nic świecie nie potrafię dzięki tym testom ocenić czy ze mnie wiosna, lato, zima, jesień, czy może przedwiośnie

ROZLICZENIA: klik

Edytowane przez dottoressa
Czas edycji: 2010-08-11 o 15:46
dottoressa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 16:29   #870
sarah22
Rozeznanie

GG do sarah22
Dot.: Jakim typem urody jestem?

cz aby na pewno masz ja jasną karnację?? bo na tym foto 2 wygląda mi na brzoskwiniowy odcień.
Odpowiedz

Tagi
analiza kolorystyczna, jasna karnacja, makijaż, róż do policzków, typ urody, wygląd

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości