Bratek- wątek zbiorczy- herbata, tabletki, zioła, oczyszczanie, trądzik - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-08-21, 11:04   #241
Anecka
Zakorzenienie

Dot.: Bratek- wątek zbiorczy- herbata, tabletki, zioła, oczyszczanie, trądzik

Ja pilam bratka kilka miesiecy temu jak bylam w Anglii, bo w Polsce jakos nie bylam systematyczna. Pilam sobie jedna saszetke lub dwie dzienne o dziwo wysypu nie mialam, po okolo miesiacu widzialam poprawe, kaszka z czola zniknela, ale moze to tezz sprawka acne dermu. W kazdym razie teraz mam znow kasze na czole i robi m isie grysik na pliczkach a tego jeszcze nie mialam..

Takze nie wiem co kupic teraz bratek do picia czy w tabsach?
Sprobowalabym w tabletkach, ale sama nie wiem..

Bratka piłam 3 miesiace i bylo bardzo dobrze jak na moja cere

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 12:10   #242
AryaxD
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 15

Ja zazywam w tabletkach, i jest ok Trochę mi powychodziło to co miałam wewnątrz ( ale nie na raz tylko np. 2 wulkany, zniknely, no to kolejne wiec źle nie jest ), teraz z tego co czuje pod palcami to wyskoczą mi pewnie 4 wulkany jeszcze , 2 mniejsze, i będe oczyszczona :P a zazywalam kiedyś 2 tygodnie, zrobilam przerwe, teraz jakos 5 dzien zazywam spowrotem.
Stary 2008-08-22, 10:51   #243
aante_e
Miss Pudernica

A ja bratka nie wspominam dobrze. Piłam go 2 lata temu, zaczęłam w połowie lipca, dwa razy dziennie. I zaczęło się we wrześniu całe poliki miałam w gulach, które po tygodniu podchodziły ropą, albo je usuwałam albo po kolejnym tygodniu zostawał mi po nich czerwony strup, którego niczym nie mozna było zakryć. Krosty się odnawiały po 2 miesiącach udałam się do dermatologa. Dostałam antybiotyk, maść i jako tako to zaleczyłam. teraz buzia raz ma się lepiej, a raz gorzej [@], ale bratka i innych ziółek nigdy więcej.
Stary 2008-08-22, 12:04   #244
Anecka
Zakorzenienie

Wlasnie wrocilam z Herbapolu, kupilam dwa opakowania bratka do picia, ale takie zwykle za 1.75 (same ziolo, nie w torebkach), 1 opakowanie tabletek bratka 6.99 (na wyprobowanie) i gratis dostałąm maseczke karotenowa Raczej nie uzyje jej bo ma w składzie parafinum liquidum, któro mnie zapycha.
Zaraz bede piła bratusia mojego ukochanego

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Stary 2008-08-22, 12:46   #245
roxi:*
Wtajemniczenie

Pije bratka od około pół roku dwa razy dziennie, miałam tylko 2 tygodniową przerwę na wakacje. Kiedy zaczynałam go pić nie zauważyłam żadnego wysypu, chociaż stan mojej cery nie był tragiczny to teraz jest lepiej. Wyskakują mi małe zaczerwienione krostki na nosie (podejrzewam że sprawcą tych niespodzianek może być kot bo jak tylko mu się uda "całuje" mnie po nosie) i czasami przed okresem na brodzie. Ale są one niewielkie z łatwością mogę je zatuszować i przeważnie następnego dnia nie ma po nich śladu (dawniej krosta mogła mi się utrzymywać na twarzy tydzień albo dwa).
Tak jak już pisałam przez dwa tygodnie miałam przerwę i wtedy zauważyłam że wyskakuje mi o wiele więcej krost. Ale nie mam pewności że to po odstawieniu bratka, czy może po zmianie klimatu, opalaniu albo słonej wodzie. Teraz już jestem w domu wróciłam do picia herbatki i znowu jest ok.
roxi:* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 12:48   #246
AryaxD
Wtajemniczenie

Ja własnie zazyłam tabletke bratka
Stary 2008-08-22, 14:26   #247
ta_bletka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez AryaxD Pokaż wiadomość
Ja własnie zazyłam tabletke bratka
hmm... bratek w tabletkach? czy to aby na pewno nie mija sie z celem? mi sie wydaje, ze dzialanie bratka polega na oczyszczaniu organizmu, wiec rozumiem ze powinna to byc ciecz, ktora pomaga usuwac toksyny z krwi, ale ze tabletka?
widzisz efekty? jak to w ogole dziala? pytam z ciekawosci, bo aktualnie nie pije ani nie jem bratka, a postac tabletek mnie zaintrygowala, przyznam.
ta_bletka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 15:34   #248
AryaxD
Wtajemniczenie

Nie mam pojecia jak to dziala :P Ale pewna osoba na demratologii pisała, ze zazywa i jej pomaga, wiec kupiłam na spróbowanie. 8 zł pudełko 30 tabletek, 3 tabletki to maksymalna ilośc na dzień. ja zażywam 1-2 dzienie bo zapominalska jestem i faktycznia oczyszcza organizm - to co czułam na czole tylko pod palcami mi wyrzuciło, tera zjuz troche mniej wyrzuca, ale to co wyrzuciło na wierzch to i tak już poznikało.A na brodzie na początku troche mnie wysypało, miałam kilka wulkanów, a teraz jest spokój na brodzie i pod palcami nie czuje żadnych grudek, wiec chyba pomaga Na ulotce pisze, ze pomaga w przemianie materii cos w tym jest bo schudłam odkad zażywam bratka, a nie ćwicze ani nic ( ale nie dużo bo 1,5 kg ):P
Stary 2008-08-23, 17:20   #249
ta_bletka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez AryaxD Pokaż wiadomość
Nie mam pojecia jak to dziala :P Ale pewna osoba na demratologii pisała, ze zazywa i jej pomaga, wiec kupiłam na spróbowanie. 8 zł pudełko 30 tabletek, 3 tabletki to maksymalna ilośc na dzień. ja zażywam 1-2 dzienie bo zapominalska jestem i faktycznia oczyszcza organizm - to co czułam na czole tylko pod palcami mi wyrzuciło, tera zjuz troche mniej wyrzuca, ale to co wyrzuciło na wierzch to i tak już poznikało.A na brodzie na początku troche mnie wysypało, miałam kilka wulkanów, a teraz jest spokój na brodzie i pod palcami nie czuje żadnych grudek, wiec chyba pomaga Na ulotce pisze, ze pomaga w przemianie materii cos w tym jest bo schudłam odkad zażywam bratka, a nie ćwicze ani nic ( ale nie dużo bo 1,5 kg ):P
dzieki za odpowiedz. czyli na sobie zauwazylas, ze faktycznie oczyszcza organizm. a ile czasu juz je zazywasz? w sumie skoro wrzucili tego brata do tabletki, to znaczy ze w takiej postaci tez dziala
1,5 kg mniej za darmo (nie liczac ceny bratka ) to nie malo
Stary 2008-08-24, 08:56   #250
AryaxD
Wtajemniczenie

Zażywam 3 tygodnie, tyle, że z przerwą po środku na kilka dni , bo wtedy kiedy zaczęlam zażywac bratek,zaczęłam się smarować Humektanem i chcialam też wiedzieć, czy wysyp mam od bratka, czy Humektan mnie zatkal )
Stary 2008-08-24, 10:58   #251
lily_of_the_valley
Zadomowienie

Strasznie mnie kusi wypróbowanie bratka, zwłaszcza po tym co tutaj przeczytałam - że jednak pomaga. Zawsze myślałam że bratek to badziewie, moja siostra go kiedyś piła i nie było żadnych efektów, ale teraz widzę po waszych postach że jednak są efekty. Tylko strasznie boję się wysypu, ostatnio już jeden przeżyłam i jeszcze do końca nie zszedł, ale może warto jednak oczyścić swój organizm, bo jak piszecie wysyp znika po tygodniu lub dwóch. Ochh mam dylemat.
Stary 2008-08-24, 11:30   #252
Anecka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez lily_of_the_valley Pokaż wiadomość
Tylko strasznie boję się wysypu, ostatnio już jeden przeżyłam i jeszcze do końca nie zszedł, ale może warto jednak oczyścić swój organizm, bo jak piszecie wysyp znika po tygodniu lub dwóch. Ochh mam dylemat.
Czasem musi być gorzej zeby bylo lepiej

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Stary 2008-08-24, 11:55   #253
AryaxD
Wtajemniczenie

Lilly, ja też sie bałam wysypu,Pojawił sie gdzieś tak po 1,5 tygodniu używania bratka, od tamtego czasu minęło kolejne 1,5 tyg. wysypu nie mam już, choć mam wrażenie, ze jeszcze 3 pryszcze ropne mi się zrobią ( pod skóra czuję już po prostu takie gulki ).Ale mysle, ze dobrze się oczyszcić.Bo chyba bez oczyszczenia skóry trądziku sie nie zwalczy.
Stary 2008-08-24, 16:54   #254
ta_bletka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Czasem musi być gorzej zeby bylo lepiej
dokladnie
ale za to przynajmniej pozniej widac efekt, bo po wysypie gorzej juz byc nie moze, a jedynie lepiej
Stary 2008-08-25, 10:16   #255
Dusia1987
Przyczajenie

Piszecie głównie o tym czy bratek pomaga na tradzik ja nie mam az takich problemów z cera wyskoczy mi cos od czasu do czasu... o bratu usłyszalam od znajonej i ona mowila ze jej pomaga ale nie wspominala nic ze moze wystąpic na początku reakcja odwrotna...
troche sie tego przestraszylam i nie wiem czy zaczac go uzywac.... moze ktoras z was jest w podobnej sytuacji i cos mi doradzi....
Dusia1987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 10:37   #256
Anecka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Dusia1987 Pokaż wiadomość
Piszecie głównie o tym czy bratek pomaga na tradzik ja nie mam az takich problemów z cera wyskoczy mi cos od czasu do czasu... o bratu usłyszalam od znajonej i ona mowila ze jej pomaga ale nie wspominala nic ze moze wystąpic na początku reakcja odwrotna...
troche sie tego przestraszylam i nie wiem czy zaczac go uzywac.... moze ktoras z was jest w podobnej sytuacji i cos mi doradzi....
Skoro nie masz problemow z cera to pewnie nie bedziesz miec wysypu..
Z reszta czego tu sie bac Chcesz sie oczyscic czy cos to czesto musi wszystko wyskoczyc na wierzch
Ja mam dosc duzy problem z cera a po bratku nie mialam wysypu, wiec to zalezy.

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Stary 2008-08-25, 13:35   #257
Dusia1987
Przyczajenie

Racja spróbować warto.... dzieki
Stary 2008-08-27, 11:42   #258
milkNhoney
Rozeznanie

ja od dzisiaj spróbuję pić herbatke z bratka. Mam nadzieję, że wysyp szybko zejdzie.

Uczę się żyć na nowo. Tym co tu i teraz.

milkNhoney jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 13:25   #259
AryaxD
Wtajemniczenie

Ja dziś kupiłam drugie opakowanie bratka w tabletkach
Stary 2008-08-27, 13:48   #260
Dusia1987
Przyczajenie

Ja od dziś zaczęłam brać tabletki... mam nadzieję że nic mi nie będzie wyskakiwać ponad normę....
Stary 2008-08-27, 16:13   #261
Ilena
Zakorzenienie

teraz szkoła wiec dla przyspieszenia oczyszcania ja polecam bratek + ktorys z tych :

http://www.wawapteka.pl/index.php/de...mark+denoxinal

denoxinal

http://www.wawapteka.pl/index.php/de...l+farm+saluran

Saluran cyt:"Stosowany może być od wieku młodzieńczego do dojrzałego. Zaleca się go bowiem m.in. w niektórych chorobach skórnych, np. trądzik młodzieńczy,"
Ilena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 07:37   #262
milkNhoney
Rozeznanie

Jestem po 2 herbatkach. Na początku 'fuuuj istna trawa' A jak się wpiłam to nie jest złe

Stary 2008-08-30, 10:58   #263
mikiasia
Przyczajenie

Smile Dot.: Bratek- wątek zbiorczy- herbata, tabletki, zioła, oczyszczanie, trądzik

Hej ja pije bratka 2 razy dziennie na poczutku trądzik mi się na silił,ale po kilku tygodniach osłab.Pije go jak jest trochę ciepły i nie jest aż taki zły i oczywiście wszystko na raz,ale jest jedna wada bo latam potem do WC co 15minpolecam bo naprawdę działa
mikiasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 17:21   #264
AryaxD
Wtajemniczenie

Jestem mile zaskoczona bo obecnie mam 2 takie grudki na twarzy z których pewnie będa jeszcze ropne, jednego pryszcza... i tyle.Ciut wągrów, ale i tak większość bratek zwalczył ! Kocham go.
Stary 2008-09-19, 16:19   #265
Anecka
Zakorzenienie

Cos ucichlo tutaj :P

Staram sie codziennie pic bratka jest OK, ale wole sobie namoczyc waciki i polozyc na 20minut chlodny napar Fajne odwiezenie.

Ja sie teraz wkurzylam bo krosty (pryszcze ale nie takie duze) wyskoczyly mi na.. platkach uszu i na uszach!!!!! i jeszcze na policzkach kolo uszu! no szok! spac nie moge na bokach bo mnie uszy strasznie bola Pierwszy raz tak mam.. od 10 lat :O

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Stary 2008-09-19, 17:11   #266
milkNhoney
Rozeznanie

ja piję dalej
mam juz chyba wysyp za sobą.po 3,5 tyg. Niedawno nie wiedziałam co się dzieje i też miałam w okolicach uszu Uspokoiło się i jest głaadko, bardziej gładko i gładziutko

Stary 2008-09-20, 10:47   #267
AryaxD
Wtajemniczenie

Anecka mi się ciągle robią takie ropnie w uszach

U mnie jest ok. Zażywam dalej.Tyle, że myślalam, ze Benzacne nakładany punktowo mi pomaga,a tu zonk.Teraz biote 1 tabletke bratka dziennie, wieczorem nawilżem kremem Bambino ochronnym i przedtym tonik ogorkowy Ziaji, a rano korektor by zakryć te gojace się i plamy.
Stary 2008-09-20, 12:15   #268
Anecka
Zakorzenienie

MASAKRA z tymi nausznymi pryszczami :P
Ja sobie wczoraj przetarlam jakims tonikiem kasztanowym wlasnorecznie robionym i mi zeszly te kolo uszu, tzn sa plaskie i tylko teraz jak to zawsze mam przebarwienia.

Nie wiem czemu tak mam, od 10 lat mam tradzik ale zawsze byl, schodzil i nie bylo przebarwien a po uzywaniu clindacne zaczal sie ten cyrk z plamami! Po KAZDYM pryszczu mam przebarwienie.

Ide parzyć ziele

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Stary 2008-10-06, 20:57   #269
kikaczka
Raczkowanie

kupilam dzis herbatke z bratka i tabletki bratkowe.. z twardym zamiarem kuracji oczyszczajacej. Mam problem z tradzikiem, ale aktualnie dotyczy on tylko plecow. Na twarzy mam juz tylko blizny ( w tracie redukcji no i ten straszny łojotok. Nie znam drugiej osoby, ktra by miala taka tłusta twarz ;/
Nie wiem czy bratek jest na łojotok, ale zamierzam to stwierdzić.

Jednak, albo nieuwaznie czytałam, albo nie poruszono tu waznej sprawy. Kiedys, pare lat temu, jak mialam duzo krost, to dermtolog zalecila mi picie bratka, i jednocznie zwiekszyla dawke witaminy z grupy B.. ja teraz nie pamietam której. Powiedziala, ze bratek silnie wyplukuje ta witamine, i nie wolno dopuscic do awitaminozy... czy ktos wie, o jaka wit, chodzi ?????

a druga kwestia.. gdzies czytalam, ze fiolek, dlatego pomaga w tradziku, bo ma substancjie o podobnej stukturze do hormonow kobiecych, chyba estrogenow, i nie powinno sie go pic w duzych ilossciach gdyz ma dzialanie hormonalne.. hmmm, sama nie wiem co o tym myslec..

no i musze poruszyc watek z wplywem jedzenia na tradzik..
no ja odzywiam sie raczej zle, lubie smazone tłuste potrawy i wcale ich nie unikam. lubie slodycze, czekolade i tez jej sobie nie odmawiam i uwielbiam wszystko co pikantne i gazowane zdaje sobie sprawe, ze organizm mam podtruty, jednak moj tradzik po prostu pewnego dnia zniknal... mam jakies krosteczki ale to bez porownania do tego co kiedys bylo..
moja diata sie nic nie zmianila, chyba ze na gorsze, bo jakos w tym czasie rozpoczylam zycie studenckie pełna gęba... czyli alkohol i imprezy, zadymione pomieszczenia itd..
i jest to dla mnie troche irracjonalne, ze picie bratka moze powodowac wysyp, no bo jak ??? ja odtruwanie organizmu moze powodowac wyskakiwanie niespodzianek?? no niby ze te toksyny w pryszczu siedza ( przeciez to ropa plus bakterie ) rozumiem, ze toksyny maja ujscie w gruczolach, lojowych, potowych ale jak one moge wplywac na tradzik ?? czy ktos mi to moze wytlumaczyc ??
Stary 2008-10-07, 12:50   #270
Anecka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kikaczka Pokaż wiadomość
kupilam dzis herbatke z bratka i tabletki bratkowe.. z twardym zamiarem kuracji oczyszczajacej. Mam problem z tradzikiem, ale aktualnie dotyczy on tylko plecow. Na twarzy mam juz tylko blizny ( w tracie redukcji no i ten straszny łojotok. Nie znam drugiej osoby, ktra by miala taka tłusta twarz ;/
Nie wiem czy bratek jest na łojotok, ale zamierzam to stwierdzić.
Ja tez tak zawsze mowie.. bo ja to mam smalczyk na twarzy.

Ja sie dzis obudzilam i myslalam ze to zly sen.. no ale niestety nie Wczoraj zaparzylam bratka, polowe wypiłam a druga polowe zuzylam na twarz. Namoczyłam płatki i polozylam na twarz, jak zawsze..

Rano sie budze i na nosie ale nie na platku tylko wyzej jak sie lączy nos z policzkiem mam wielka podskorna gule, boli jak cholera Mialam kiedys takie cos przed leczeniem antybiotykiem..
Po za tym znów niestetyy na brodzie gula ktora nie chce juz tydzin zejsc i moja najwieksza zmora.. TRADZIK NA ZUCHWIE!!! Narazie.. mam jednego wulkana na linii zuchwy, ale niczym nie moge go usunac..

Bratek wczoraj nie podziałał a zawsze niwelowal niespodzianki..

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Odpowiedz

Tagi
bratek, cera, dawka, oczyszczanie, wysyp

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości