krem do twarzy rozjaśniający przebarwienia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-06-23, 18:28   #1
kootek_mamrotek
Zakorzenienie

GG do kootek_mamrotek

krem do twarzy rozjaśniający przebarwienia

witam obserwuje ta biochemie kosmetyczną juz troche ale nie odzywam sie bom zielona mam pytanko , upatrzylam sobie krem z Oriflame rozjaśniajcy przebarwienia z SPF20- kupilabym go tylko tu moje pytanie.. czy ktos bylby taki miły i mi przetłumaczyl czy wogole ten krem moze cosik rozjaśniać i to nie jest jakis pic na wode wklejam info se strony oriflamu

Even Out Face Cream SPF 20Krem do twarzy rozjaśniający przebarwienia SPF 20Skóra odzyskuje jednolity, świeży koloryt. Ekstrakty z lukrecji i szczawiu oraz witamina C, zamknięte w liposomach, rozjaśniają przebarwienia i powstrzymują nadmierną pigmentację. Filtry SPF 20 pomagają spowolnić proces pigmentacji i zapobiegają starzeniu się skóry, a witamina E nawilża ją i chroni. 50 ml

Lista składników >>aqua (water), ethylhexyl methoxycinnamate, butylene glycol, caprylic/capric triglyceride, octocrylene, glycerin, cetearyl alcohol, aluminum starch octenylsuccinate, talc, glyceryl stearate, peg-100 stearate, glyceryl polymethacrylate, ceteareth-20, potassium cetyl phosphate, sodium citrate, propylene glycol, phenoxyethanol, tocopheryl acetate, butyl methoxydibenzoylmethane, c18-36 acid glycol ester , citric acid, parfum (fragrance) , magnesium aluminum silicate, imidazolidinyl urea, dimethicone, alumina, methylparaben, disodium edta, silica, sodium polyacrylate, rumex occidentalis (extract), ethylparaben, butylparaben, glycyrrhiza glabra (licorice root extract) , propylparaben, sodium methylparaben , isobutylparaben, ascorbic acid , bht, ascorbyl methylsilanol pectinate, sodium metabisulfite, sodium sulphite, edta, ci 77891 (titanium dioxide).
Stary 2006-06-23, 18:40   #2
justyce
Zadomowienie

Dot.: krem do twarzy rozjaśniający przebarwienia

Eee... to jakiś strasznie dziwny krem...
- filtry są: ethylhexyl methoxycinnamate i octocrylene z UVB, do tego parsol, ale bardzo daleko, niby stabilizowany przez w/w octocrylene, ale widzę, że w składzie jest też talk i jako pigment dwutlenek tytanu, więc nie wiem, czy to przypadkiem nie jest wszystko o kant d.. roztłuc

- do tego caprylic/capric triglyceride wysoko, może zapychać, niewiele dalej po nim gliceryna - ryzyko jeszcze większe

- do tego całkiem sporo parabenów (6) - może uczulać i w ogóle niefajnie robić

A witaminki na samym końcu..
Stary 2006-06-23, 18:48   #3
kootek_mamrotek
Zakorzenienie

GG do kootek_mamrotek

Cytat:
Napisane przez justyce
Eee... to jakiś strasznie dziwny krem...
- filtry są: ethylhexyl methoxycinnamate i octocrylene z UVB, do tego parsol, ale bardzo daleko, niby stabilizowany przez w/w octocrylene, ale widzę, że w składzie jest też talk i jako pigment dwutlenek tytanu, więc nie wiem, czy to przypadkiem nie jest wszystko o kant d.. roztłuc

- do tego caprylic/capric triglyceride wysoko, może zapychać, niewiele dalej po nim gliceryna - ryzyko jeszcze większe

- do tego całkiem sporo parabenów (6) - może uczulać i w ogóle niefajnie robić

A witaminki na samym końcu..
o dziekuje badzo nie spodziewalam sie tak szybkiej odp, widac.. dam sobie narazie spokój wykoncze co mam, a pozniej zaczne cos eksperymentowac za fachową porade Bóg w dzieciach wynagrodzi
Stary 2006-06-23, 18:51   #4
Erato
Wtajemniczenie

Ściema. Co tu niby ma rozjaśniać? Ta odrobinka kwasu askorbinowego na samym końcu albo jakiś ester kwasu glikolowego? Lepiej sobie samemu zrobić serum z vit. C, i używać porządnych, stabilnych filtrów.
Nie kupiłabym, przynajmniej na pewno nie w celu zwalczania przebarwień, ani w celu ochrony przeciw UV.

Erato jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 21:54   #5
czekoladka21
Zakorzenienie

GG do czekoladka21

Tez mam liczne piegi na twarzy, ale jakos mi nie przeszkadzają jako ze mam ciemna karnacje to wydaje mi sie to mi pasuje( w zimie sa niewidoczne). Ale ostatnio zauwazylam na policzkach w okolicach noska wieksze skupiska ktore sie zlewaja w plamki. I to juz niefajnie wyglada ( przyznam sie bez bicia ze sie troszke opalalam ale z filtrem oczywiscie), tez mysle o jakims preparacie ktory to usunie, moze jakies kwasy poradzicie tylko dopiero na jesien sie za to wezme, czekam na propozycje!
czekoladka21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 22:26   #6
frostis
Raczkowanie

GG do frostis
Wink Dot.: krem do twarzy rozjaśniający przebarwienia

A moze z tej nowej serii Clinique cos Ci podpasuje...
http://www.clinique.com/templates/pr...=CATEGORY10761
frostis jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości