Zorac raz jeszcze - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-10-07, 16:42   #571
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Dot.: Zorac raz jeszcze

Oooo dziękuję bardzo Strasznie proste to jest, w pon. sobie zrobię taki peeling.
In_ThE_ShAdOwS jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 17:46   #572
agniecha17
Raczkowanie

Niesamowite, ale zaczelam sie luszczyc na policzkach

W imie szybkiego wykonczenia tubki zoracu uzywam codziennie, ale omijam okolice okologebowe, no i rzeczywiscie odczekalam troszke z nalozeniem po demakijazu, no i lepiej (nie swedzi ), zobaczymy co dalej...
agniecha17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 18:23   #573
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
Ja obłażę do kwadratu od kilku dni. Co jedną warstwę zedrę to obłazi następna.
Filtr nałożyć to sztuka i tak ledwo się trzyma.

Tak trzymać .

Za to swędzenia i innych atrakcji brak.
Używasz już 0,1? Codziennie czy co drugi dzień?

Erato jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 19:04   #574
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Używasz już 0,1? Codziennie czy co drugi dzień?
W seriach po 2-3 noce, 2 noce przerwy.
Ale oblazłam cała totalnie.
Gęba gładka jak nigdy.
Kate30 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 20:52   #575
Voodia
Wtajemniczenie

Dziewczyny, mogę się do Was przyłączyć?
Na jesień miałam planowane złuszczanie w gabinecie, ale finansowo nie dam jednak rady, więc zdecydowałam się na Zorac.
Właśnie siedzę z 0,1 na twarzy i biję się z myślami, czy już to zmyć, czy jeszcze poczekać Piecze okrutnie, mam głupie uczucie jakby mi coś chodziło po polikach (2 razy pytałam TŻ czy nic na mnie nie siedzi, żadna mucha czy co). Na razie planuję stosować go raz w tygodniu, częściej kiedy już skóra się przyzwyczai
Pozdrawiam Was wszystkie
Voodia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 21:24   #576
Nikita-v
Zadomowienie

Voodia z tym głupim uczuciem ze coś chodzi po twarzy to ja też tak mam szczególnie w okolicach oczu.. ale powinno minąc po 10-15 minutach

Ja dzis zdarłam kilkanascie warstw skóry i dalej się zoracuje

aaaa musze się wogóle pochwalic.. moj TŻ po sterydach zaczął ostatnio mieć problemy z zaskórnikami i wyskakuje mu cos nie cos czasami.. i udało mi się go dzis namówic na samorobny tonik BHA - tylko mam dylemat malutki, chcę mu go podsuwać 2-3 razy w tygodniu - ale na filtr to nie da rady go namówic szczególnie teraz jesienią.. więc sama nie wiem.. przemywać mu tą twarz... czy nie, zeby mu nie zaszkodziło... a jesli nie na co innego go namówic
Nikita-v jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 21:36   #577
Klara02
Zadomowienie

Dzieki Dziewczyny (zwlaszcza Erato i Guia) Dokladnie o to mi chodzilo! Juz wszystko wiem, kochane jestescie
Stary 2006-10-07, 21:46   #578
guia
Zadomowienie

GG do guia

Klara, mnie jeszcze dwa lata temu nikt nie namówiłby na zrezygnowanie z opalenizny, ale Twoja buzia po kuracji tak Cię zachwyci, że o opaleniznie zupelnie zapomnisz

Maaatko nałożyłam skinoren żel- swędzi mnie przeobrzydliwie, niech ktoś mnie podrapie! Nigdy mnie tak nie swędział!
guia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 21:49   #579
koteknaplotek
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Voodia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mogę się do Was przyłączyć?
Na jesień miałam planowane złuszczanie w gabinecie, ale finansowo nie dam jednak rady, więc zdecydowałam się na Zorac.
Właśnie siedzę z 0,1 na twarzy i biję się z myślami, czy już to zmyć, czy jeszcze poczekać Piecze okrutnie, mam głupie uczucie jakby mi coś chodziło po polikach (2 razy pytałam TŻ czy nic na mnie nie siedzi, żadna mucha czy co). Na razie planuję stosować go raz w tygodniu, częściej kiedy już skóra się przyzwyczai
Pozdrawiam Was wszystkie
No to Voodia startujemy zorakowo razem Ja swoj pierwszy raz mialam wczoraj, tez zaczynam od razu 0,01. Posmarowalam twarz baaardzo ciniutenka warstwa jakies 20-30minut po zmyciu sie micelem. Ja nic nie czulam, swedzialo mnie lekko czolo, gdzie nalozylam nieco wiecej niz na reszte twarzy. Dzis nie mam zadnych oznak podraznienia. Rano bylam lekko zaczerwieniona po zmyciu tonikiem. Naklaanie kolejny raz uzalezniam od tego jak bedzie wygladac moja skora pojutrze, bo "glowne"luszczenie ponoc nastepuje po 2-3 dniach.
Czytalam gdzies, ze jesli czuje mocny dyskomfort lub podraznienie po nalozeniu retinoidu mozna go zmyc po godzinie i postepowac tak, az skora sie przyzwyczai.
koteknaplotek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 21:51   #580
Voodia
Wtajemniczenie

Nikita, niestety musiałam zmyć Zorac, po godzinie skóra zaczęła mnie palić żywym ogniem
ALE nie dam się, za 2-3 dni robię kolejne podejście, nie po to kupiłam tubkę i wymęczyłam receptę na kolejne dwie by leżały i się marnowały

Kotku, ja to jak widać staruję z opóźnionym zapłonem Nie wiedziałam, że retinoid można zmyć po godzinie, baaardzo to dobra wiadomość dla mnie
Stary 2006-10-08, 04:30   #581
Kate30
Zakorzenienie

Voodia - witaj wśród zorackujących się.
Fajnie, że jest nas coraz więcej.
Kate30 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 10:58   #582
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Cytat:
Nikita, niestety musiałam zmyć Zorac, po godzinie skóra zaczęła mnie palić żywym ogniem
ALE nie dam się, za 2-3 dni robię kolejne podejście, nie po to kupiłam tubkę i wymęczyłam receptę na kolejne dwie by leżały i się marnowały
Na początku miałam tak samo i też startowałam od 0.1
Stary 2006-10-08, 11:09   #583
Voodia
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
Voodia - witaj wśród zorackujących się.
Fajnie, że jest nas coraz więcej.
Kate, Mam nadzieję, że moja cera nie zrobi mi psikusa, bo chciałabym dłużej tu z Wami zabawić

Shadi, a już myslałam, że tylko ja tak na dzień dobry dowaliłam sobie takim kalibrem

Niby trzymałam ten Zorac wczoraj tylko godzinę, ale dziś widzę już zmiany na buzi. Z dwóch podskórnych gul zrobiły mi się dwie gule pełne ropy (przepraszam wrażliwszych za ten opis ). I zaskórniki jakby lekko wypchnięte na wierzch, aż kusi by ruszyć, ale zostawiam w spokoju.
Sumując: ogólnie wyglądam dużo gorzej, ale rokuję
Stary 2006-10-08, 11:34   #584
guia
Zadomowienie

GG do guia

Ten zorac to świetny 'katalizator' dla innych kwasów! Wczoraj miałam nockę ze skinorenem i (oprócz tego swędzenia) efekty są jak nigdy! Rozjaśniona buzia, zwężone pory..zakochałam się Niby zawsze jakoś tam ten skinoren działał, ale tamto się w ogóle nie umywa do obecnego efektu

Voodia, miło Cię widzieć a avatar masz genialny
Stary 2006-10-08, 11:46   #585
Voodia
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez guia Pokaż wiadomość
Ten zorac to świetny 'katalizator' dla innych kwasów! Wczoraj miałam nockę ze skinorenem i (oprócz tego swędzenia) efekty są jak nigdy! Rozjaśniona buzia, zwężone pory..zakochałam się Niby zawsze jakoś tam ten skinoren działał, ale tamto się w ogóle nie umywa do obecnego efektu

Voodia, miło Cię widzieć a avatar masz genialny
guia,

Co do kwasów- czy warto ryzykowac nałożenie AD w noc po nałożeniu (wprawdzie tylko na godzinkę )Zoracu na baaardzo wrażliwą skórę? Bo na razie i chciałabym i boję się
Stary 2006-10-08, 18:56   #586
Erato
Wtajemniczenie

Voodia, nie ryzykowałabym - skoro masz tak wrażliwą skórę, że musiałaś zmywać Zorac po pierwszym nałozeniu, to AD może Cię szczypać niemiłosiernie, poza tym moze bardzo ściągnąć i wysuszyć skórę - ja np. barzdo źle zareagowałam na Skinoren nałożony po Zoracu. Jeśli bardzo chcesz , to poczekałabym z AD aż skóra trochę się przyzwyczai do retinoidu, czyli jakiś miesiac.
OT: jeśli mi powiesz, że i to zdjęcie (czyli avatar) zrobiłaś sama, to padnę Mozna je gdzieś zobaczyć w większym rozmiarze?

Stary 2006-10-08, 20:15   #587
Voodia
Wtajemniczenie

Eratko, skórę mam ostatnio hiperwrażliwą Nałożyłam Ziaję, do godzinnej sesji z Zorakiem wrócę w środę.

OT: Aż tak zdolna nie jestem Zdjęcie w oryginale jest półgołe, więc tu raczej nie wrzucę, ale mogę przesłać
Stary 2006-10-08, 20:25   #588
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
tu raczej nie wrzucę, ale mogę przesłać

Stary 2006-10-08, 21:36   #589
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Cytat:
Co do kwasów- czy warto ryzykowac nałożenie AD w noc po nałożeniu (wprawdzie tylko na godzinkę )Zoracu na baaardzo wrażliwą skórę? Bo na razie i chciałabym i boję się
Na własne ryzyko U mnie zorac +acne derm w osobne noce to mega burak, a dotego skóra w o wiele brzydszym stanie. Szczególnie, że ty już musisz zorac po ginie zmywać.

A ja tez moge fotkę? Z Twojego funclubu jestem Voodia, Ty masz zawsze takie śliczne avatarki
Stary 2006-10-08, 21:45   #590
Nikita-v
Zadomowienie

ja chce też fotke zobaczyć... i inne z Avatarków też... sa przepiękne
Nikita-v jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 22:39   #591
guia
Zadomowienie

GG do guia

Voodia- toś się wpakowała z tym zdjęciem

Mnie co prawda ten skinoren po zoracu nie podrażnił, ale wysuszył niesamowicie. Właśnie siedzę z aspirynówką a zaraz chlupnę jakimś konkretnym serum, bo nie mogłam się dzisiaj szerzej zaśmiać
Stary 2006-10-09, 10:52   #592
Klara02
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez guia Pokaż wiadomość
Klara, mnie jeszcze dwa lata temu nikt nie namówiłby na zrezygnowanie z opalenizny, ale Twoja buzia po kuracji tak Cię zachwyci, że o opaleniznie zupelnie zapomnisz
No skoro tak twierdzisz, to sprobuje sie pozegnac z opalenizna Teraz, jesienia czy zima bedzie to mniej bolesne i mniej widoczne
Stary 2006-10-09, 11:38   #593
bluegirl
Zakorzenienie

GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl

Cytat:
guia,

widzę że nie tylko ja zaczynam w tym miesiącu Zoracowanie połączone z AD
narazie za mną 2 noc z Zorac, z tym że ja zaczynam od 0.05% a AD chcę dołączyć dopiero po może 4 czy 5 razie z Zorac, dlatego ze najpierw smaruję nim samą strefę T, policzki są mniej wprawione w bojach i silnych środkach, więc wole ostrożnie, jestem na etapie kompletowania kosmetyczki, dobieraniu filtra dla mnie idealnego, narazie SVR 50 tonujący.
Łuszcze się narazie nieznacznie, i to mi odpowiada, broda narazie nic a nic, najbardziej czoło. Jestem dobrej myśli

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 14:16   #594
koteknaplotek
Zadomowienie

Ja dzis bede sie zorakowc 2 raz. Widze male luszczenie po 1 razie ale to takie malenkie skorki odstaja.
Masakrą za to jest filtr Mam dwie biodermy- fluid 50+ i AKN 30. Oby dwie bielą okropnie ( ale to bym przezyla), osadzaja sie na luszczacych sie skorkach, w brawiach i przy linii wlosow (tragicznie to wyglada). Pol biedy jak siedze w domu, jedynie listonosz sie wystraszy albo jakis domokrążca.
Pod oczy nie uzywam narazie zoraku. Mam ten krem z Biomedic'a z retinolem. Wcale on nie taki slaby. Skora pod oczami mnie dzis piecze po nalozeniu filtra, wiec z nim przystopuje (jak narazie uzywalam prawie codziennie).
Zla jestem bo zamawiajac z apteki filtry zalezalo mi, zeby bioderma AKN byla z nowej wersji, w nowym opakowaniu z nowym skladem, bo ona mam PPD 26. Specjalnie pytalam w aptece ktora wersje maja. Napisali, ze nowa. A przyslali mi starą . A stara ma PPD 15. Jedno dobre, to to, ze nie ma alkoholu w skladzie i nie piecze przy nakladaniu na podrazniona skore.
Powiem wam, ze dla mnie to zorakowanie to pikus w porownaniu z filtrowaniem. Najchetniej wyjechalabym daleko do norwegii zeby slonca przez pol roku nie widziec.
Stary 2006-10-09, 14:39   #595
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

przy avence też mi sie osadzał na włosach, ale przy antku już takiego porblemu nie mam. Ja tera zorac znosze rewelacyjnie , nie szcdzypie nic. Tylko łuszczy mi sie cała okolica brodowa, nosowa itd:/, trochę to niefajnie wyglada, bo co dotke twarz to znowu leci ze mnie skóra. Dlatego dzsiaaj zrobie maseczke ASpirynowa as jeszcze muszę dio szkoły wyjśc buu
Stary 2006-10-09, 18:32   #596
Voodia
Wtajemniczenie

Shadi, Nikitko, wysłałam do Was PW

guia,

blue, to mądrzej zaczęłaś niż ja Na razie nie łuszczę się wcale. Rozważam nałożenie dziś Zoracu na godzinkę, ale to tylko jeden dzień przerwy, więc sama nie wiem...Zdecyduję jak zmyję makijaż i zobaczę co się tam pod spodem dzieje
SVR zamierzam sobie kupić, choć bardziej z ciekawości niż potrzeby- swój ideał odnalazłam w postaci Antka DP
Stary 2006-10-09, 19:32   #597
magdalen16
Raczkowanie

Hej!

Ja tak się tylko narazie przyglądam z boku temu wątkowi i ten Zorac wydaje się być interesujący
ale przyznam - całego wątku nie zdążylam jeszcze przeczytać, ale muszę o coś zapytać...

Jeżeli się tak łuszczycie po nim, to czy nie przeszkadza Wam to w codziennym życiu? Tzn. to jak wyglądacie w "łuszczące dni"? Czy może nie bije to tak po oczach?
Ja chyba tym się najbardziej przejmuje....jak później pójść do pracy....

I mam jeszcze jedno pytanko... jak długo trzeba zorac stosować, aby wyeliminować zaskórniki i drobne zmarszczki?
I czy taką kurację powtarza się co roku, aby podtrzymać efekty?

magdalen16 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 19:42   #598
Erato
Wtajemniczenie

magdalen, łuszczenie nie jest aż takim problemem, przynajmniej dla mnie - owszem, trochę to widać, ale dużo tez zależy od tego, jakiego się używa filtra, krem Anthelios pięknie mi wszystko przykleja, za to Avene zrobiło tragedię Jeżeli nie chcesz się mocno łuszczyć, to używaj Zoracu nie częściej niż dwa razy w tygodniu
Kuracje retinoidowe powinny trwac długo, co najmniej kilka miesięcy, wtedy widać dobre efekty - a tak naprawdę, retinoidy należy właczyć do pielęgnacji na stałe, chociaz niekoniecznie z dużą częstotliwoscią.

Stary 2006-10-09, 19:51   #599
Voodia
Wtajemniczenie

Dziewczyny, a co myślicie o włączeniu Atredermu (najsłabsze stężenie) po zużyciu tubki Zoracu 0,1? Dostałam dziś dawno zamówioną butelkę i kombinuje co z nią począć

Edit:
Na ile średnio starcza Wam tubka Zoracu 15 g?
Stary 2006-10-09, 20:55   #600
koteknaplotek
Zadomowienie

Cytat:
Dziewczyny, a co myślicie o włączeniu Atredermu (najsłabsze stężenie) po zużyciu tubki Zoracu 0,1? Dostałam dziś dawno zamówioną butelkę i kombinuje co z nią począć

Edit:
Na ile średnio starcza Wam tubka Zoracu 15 g?
Ja atrederm obecnie stosuje na dekolt i plecy, szyje boje sie tym potraktowac ale kto wie co mnie pokusi. Dzisiaj pierwszy raz odczulam jakies skutki uboczne stoswania go. Swedziawka na maxa ale wzrokowo dekolt wyglada idealnie. Plecom sie nie przygladalam zbytnio.

Wlasnie przed chwila posmarowalam twarz 2 raz zorakiem. Nic nie czuje. Moze ten moj zorac jakis... wybrakowany?
Odpowiedz

Tagi
retinoidy, tazaroten

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości