Zorac raz jeszcze - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-12-11, 17:31   #1261
lolitka123
Rozeznanie

Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez agnieska
Hmm... zastanawiam się, czy nie powinnaś spróbować kwasu pirogronowego - złuszcza i jest antybakteryjny
Aguśa Ty mialas moze takie zabiegi tym kwasem? bo to podobno alternatywa dla TCA ( a te wiem,ze mialas). Poszłabym na taki zabieg,bo mam podobne problemy do Shadi ale to kupa kasy..
Stary 2006-12-11, 18:00   #1262
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Hmm... zastanawiam się, czy nie powinnaś spróbować kwasu pirogronowego - złuszcza i jest antybakteryjny
No, no ładnie to tak kusić? Ale bardzo chciałabym mieć jakieś kwasy, rodzice może by mi takie cos zafundowali, w końcu widza jak się męczę, jednak nie wiem jak pogodziłabym odpadanie skóry ze szkołą

Cytat:
Napisane przez lolitka123 Pokaż wiadomość
Aguśa Ty mialas moze takie zabiegi tym kwasem? bo to podobno alternatywa dla TCA ( a te wiem,ze mialas). Poszłabym na taki zabieg,bo mam podobne problemy do Shadi ale to kupa kasy..
No niestety koszty są...ale i tak aby nie mieć blizn kiedys trzeba będzie to zorbić
In_ThE_ShAdOwS jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-11, 18:24   #1263
agnieska
Zakorzenienie

Miałam mieć, ale wtedy lekarka tradycyjnie zaaplikowała mi TCA. Ostatnio obiecała mi pirogronowy na 21 grudnia, więc napewno zdam relację a cera mi znów świruje bez powodu, wrr

agnieska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-11, 18:31   #1264
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

ten pirogorony jest podobne lepszy
A jak po TCA schodzą Ci blizny? Mi tez cera troszkę szaleje:/
Stary 2006-12-11, 18:38   #1265
agnieska
Zakorzenienie

Wszyscy mówią, że jest lepiej, ale wiem że jeszcze min. roczna walka przede mną - zarówno głębokie złuszczania jak i tradycyjne, codziennie kwasy. Cholery są tak głęboko

Stary 2006-12-11, 21:29   #1266
guia
Zadomowienie

GG do guia

Aga, ja Ciebie i tak podziwiam, że tak wytrwale to znosisz A Twoja buzia jest dla mnie dowodem, że można dobrze wyglądać i usunąć to, co trądzik po sobie zostawił (wiem co mówię, widziałam zdjęcie!)

Z Zoraciem pożegnaliśmy się ostatecznie. Jego miejsce zastąpił Atrederm 0,025%. Jaki ten dziad mocny! Podoba mi się, że wreszcie zaczyna się coś goić (mówię o tym nieszczęsnym dekolcie i plecach), bo Zorac tylko wyciągał. I koniec. Nic się nie goiło. Skóra nie złuszczyła się ani razu. A tu? Jedna nocka z Atre i od razu wylinka. No rewelka Na buzi ze strachu smaruję tylko przebarwienia- tak je wyżarł, że mam czerwone placki. Ale takie fajne Widać, że jak się zagoją, to przebarwień nie będzie (były świeże i niewielkie, więc łatwiej się takich pozbyć). Tylko ciężko to wszystko przykryć..
Jeżeli komuś nie podpasił Zorac- polecam Atrederm:yes:
guia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-11, 21:58   #1267
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Wszyscy mówią, że jest lepiej, ale wiem że jeszcze min. roczna walka przede mną - zarówno głębokie złuszczania jak i tradycyjne, codziennie kwasy. Cholery są tak głęboko
Ja Ciebie również podziwiam. Ta walka z bliznami jest okropna ehh i jeszcze nie udało mi sie całkowicie samego trądziku pozbyć, moją zmorą jest wyciskanie i to, że ciągle mnie coś zapycha, pory mi sie szybko zanieczyszczają. Bądź dobrej myśli w końcu się uda.

quia, na mnie już zorac nie działa tak super jak wcześniej, już tak nie czyści...Mam wielka ochotę na atrederm, ale poczekam jeszcze i musze w końcu jakoś znaleźć namiary na derme.
Stary 2006-12-12, 14:41   #1268
Smallwitch
Raczkowanie

cholender....mam zwątpienie retinoidowe.......używam zoracu od sierpnia a moja buzia dalej jest w centki i pryszcze...nawet wysyp mi się nie skonczył.....lewy policzek sie buntuje i nie chce oczyscic....czy to kiedys minie...chyba nie....poza tym mam doła bo mojego antka kolorowanego 50+ zmienili w składzie i ostatnio jak kupiłam nowa wersje(wczesniej miałam zapas starego) to teraz po 3 tygodniach widze ze mnie zapycha a juz nie mniałam zaskornikow a jesli się pozapycham to moja skora przez najblizsze pol roku znowu nie bedzie umiała się oczyścić....jeeeezzzzzu.. ....mam dziś doła a poza tym pierwszy dzien @...
Stary 2006-12-12, 18:41   #1269
klaraveritas
Przyczajenie

A ja wam powiem tak: Stosuje Zorac codzinnie na noc (bardzo cienko) moja skora jest o niebo lepsze, praktycznie cala prawa strona jest OK, jedynie cos na lewej wyskoczy. blizyny i przebarwienia mniejsze i do tego nie stosuje zadnych filtorow na dzien po co mam sie meczyc filtrem!? Mam za przeproszeniem gdzies czy za kilkadzisiat lat moja skora sie szybko zestarzeje, czy nie. Pamietam jaki horror przezywalem gdy stosowalem na dzien krem nivea visage young, skora stawala sie tlusta do tego stopnia ze odczuwalm tak silny dyskomfort a nawet czasmi poprstu musialem isc umyc buzie w srodku dnia :/ Nigdy nie zapomne tej meczarni. Takze raczej filtorow nie wyprobuje. Po drugie to jakos nie moge zrozumiec ludzi ktorzy bez tych smiesznych filtrow nie ruszaja sie z domu (jakis obled) Poprostu jest dobrze tak jak jest obecnie, z moja buzia coraz lepiej (i oby tak dalej)
A wam wszystkim osobiscie zycze takiego samego odczucia no i oczywiscie wygrania walki z tym swintstwem.
klaraveritas jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 19:09   #1270
Nikita-v
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez klaraveritas Pokaż wiadomość
po co mam sie meczyc filtrem!? Mam za przeproszeniem gdzies czy za kilkadzisiat lat moja skora sie szybko zestarzeje, czy nie.
klaraveritas, ok nie przejmujesz się tym co bedzie za kilkanaście lat.. a jesli np w najbliższą wiosnę na twarzy utworzą ci się brzydkę przebarwienia posłoneczne? brązowe plamy na twarzy jednak nie są w moim typie.. i wolę męczyć się z filtrami ( choć dla mnie to żadna męka, to poprosyu taki sam krem jak każdy inny na dzień) ale mieć komfort psychiczny że nie obudze się pięknego dnia.. i nie bede głowić się nad tym jak usunąc przebarwienia... bo to juz nie jest taka prosta sprawa
Nikita-v jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 21:19   #1271
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez guia Pokaż wiadomość
Aga, ja Ciebie i tak podziwiam, że tak wytrwale to znosisz A Twoja buzia jest dla mnie dowodem, że można dobrze wyglądać i usunąć to, co trądzik po sobie zostawił (wiem co mówię, widziałam zdjęcie!)
Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS Pokaż wiadomość
Ja Ciebie również podziwiam. Ta walka z bliznami jest okropna ehh i jeszcze nie udało mi sie całkowicie samego trądziku pozbyć, moją zmorą jest wyciskanie i to, że ciągle mnie coś zapycha, pory mi sie szybko zanieczyszczają. Bądź dobrej myśli w końcu się uda.
Dzięki dziewczyny, ale pamiętajcie że mam za sobą kilka kuracji antybiotykowych plus ta Aknenorminem - inaczej dalej walczyłabym z trądzikiem

Stary 2006-12-13, 09:56   #1272
agunia37
Rozeznanie

Ja bylam wczoraj u derma w Niemczech. Mialam zmiane na policzku, ktora
ostatnio sie powiekszyla, wiec w panice szybko polecialam.
Pan doktor niby mily, ale niestety wyczulam ten dystans, ze jestem cudzoziemka i nie warto za duzo sie wglebiac....
Zapytalam o Zorac, ktory stosuje od niedawna... Zrobil glupia mine i zapytal
po co?? Odpowiedzialam, ze p- zmarszczkowo i ogolnie na odnowienie cery.
Stwierdzil, ze jest to lek na luszczyce- Ameryki tu nie odkryl i ze lepsze sa
peelingi.Nie dowiedzialam sie nic ciekawego, aczkolwiek probowalam cos
wyciagnac.
agunia37 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-13, 11:46   #1273
marianna
Rozeznanie

Cytat:
A ja wam powiem tak: Stosuje Zorac codzinnie na noc (bardzo cienko) moja skora jest o niebo lepsze, praktycznie cala prawa strona jest OK, jedynie cos na lewej wyskoczy. blizyny i przebarwienia mniejsze i do tego nie stosuje zadnych filtorow na dzien po co mam sie meczyc filtrem!? Mam za przeproszeniem gdzies czy za kilkadzisiat lat moja skora sie szybko zestarzeje, czy nie. Pamietam jaki horror przezywalem gdy stosowalem na dzien krem nivea visage young, skora stawala sie tlusta do tego stopnia ze odczuwalm tak silny dyskomfort a nawet czasmi poprstu musialem isc umyc buzie w srodku dnia :/ Nigdy nie zapomne tej meczarni. Takze raczej filtorow nie wyprobuje. Po drugie to jakos nie moge zrozumiec ludzi ktorzy bez tych smiesznych filtrow nie ruszaja sie z domu (jakis obled) Poprostu jest dobrze tak jak jest obecnie, z moja buzia coraz lepiej (i oby tak dalej)
A wam wszystkim osobiscie zycze takiego samego odczucia no i oczywiscie wygrania walki z tym swintstwem.
Dziękuję za życzenia ale nie podzielam Twojego odczucia ....

Po Twoim wpisie widać, że nie odrobiłeś zadania domowego i nie wiesz po co i z jakim skutkiem stosuje się retinoidy...
no...wywiad zrobiłeś wybiórczo

Działanie przeciwzmarszczkowe zarówno retinoidów jak i filtrów to efekt jaki zamierzamy uzyskać ...niestety sa jeszcze skutki uboczne...
retinoidy działają fotouczulająco i to jest główna przyczyna uzywania filtrów przy stosowaniu retinoidów...

mozna olać filtry (wolna wola nikt tu nikogo nie zmusza - Twój wybór), ale przy jednoczesnym stosowaniu tak silnych retinoidów jak Zorac - gratuluje odwagi...
nie po to zorakiem wygoniłam pryszcze, żeby za chwilę wyglądać jak salamandra :P
Stary 2006-12-13, 12:33   #1274
Michał84
Raczkowanie

...........

Edytowane przez Michał84
Czas edycji: 2014-08-12 o 14:17
Michał84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-13, 15:46   #1275
klaraveritas
Przyczajenie

Chcilbym troche sprostowac moj wczesniejszy post. Filtorow owszem nie uzywam, ale tez wcale nie wychode na slonce, a i teraz o tej porze roku nie ma praktycznie wcale slonca. To wyglada tak ze przez 3 misiace stosowania zoracu moja twarz moze byly narazona na 10 minut promieni slonecznych takze nie obawiam sie jakis wielkich przebarwien (nie dajmy sie zwariowac) Poprstu pisalem ze totalnie nie rozumiem ludzi ktorzy boja sie ruszyc z domu bez filtra, albo zupelnie sie usmialem czytajac jak to jakas dermatolog powiedziala ze siedzenie przed monitorem emituje promienie UV ;]
Taka moja opinia, byc moze bledna. Czas pokaze:P
Pozdro
klaraveritas jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-13, 16:06   #1276
Basia39
Zakorzenienie

klaraveritas
Ja tylko w kwestii formalnej zacytuję B.Kwiatkowską (kolejny raz zresztą), żeby nie było, że o tej porze roku "nie ma praktycznie wcale słońca".

"To prawda, że UVB jest najintensywniejsze latem, a zwłaszcza w południe w słoneczny dzień, a jego negatywne skutki działania są szybko odczuwalne w postaci rumienia i poparzenia skóry. Łatwo można sobie skojarzyć, że UVB = (ang.) burning czyli dokładnie palący. Tak więc wydawałoby się, że kremami z filtrami powinnyśmy interesować się tylko w okresie wiosenno-letnim.
Jednak prawdą jest także to, że promienie UVA są bardziej zdradzieckie, gdyż działają tak samo intensywnie przez cały rok, niezależnie od pory roku, dnia czy pogody. Potrafią przenikać przez szyby i chmury, tak więc nawet w pochmurny, jesienny dzień docierają do naszej skóry. Wiele jednak osób wciąż w ogóle nie zdaje sobie z tego sprawy. Mojej Mamy wciąż nie mogę przekonać, żeby zwracała uwagę na obecność filtrów w kremie dziennym przez cały rok, kiedy np. jesienią mówię jej, żeby używała na dzień kremu z filtrami to ona odpowiada "Po co, no przecież nie świeci słońce!" A to jednak nie jest wystarczającym powodem, by zapomnieć już o ochronie.
Promienie UVA są w dodatku na tyle podstępne, że niekorzystne efekty ich działania nie są odczuwalne od razu, nie powodują one powstania rumienia skóry, natomiast ich nadmierne dawki kumulują się dając o sobie znać po latach w postaci przedwcześnie zniszczonej skóry, pokrytej zmarszczkami lub też w postaci zmian nowotworowych."
Basia39 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-13, 16:09   #1277
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
zupelnie sie usmialem czytajac jak to jakas dermatolog powiedziala ze siedzenie przed monitorem emituje promienie UV ;]
A jakie masz podstawy naukowe żeby nie zgodzić się z tym?

Stary 2006-12-13, 16:17   #1278
uskow
Zadomowienie

Cytat:
zupelnie sie usmialem czytajac jak to jakas dermatolog powiedziala ze siedzenie przed monitorem emituje promienie UV ;]
Ale naszczęście mamy filtry na ekrany Uf...

uskow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-13, 16:24   #1279
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez uskow Pokaż wiadomość
Ale naszczęście mamy filtry na ekrany Uf...
a to każdy ekran ma takie coś, czy trzeb kupić jaką specjalną nakładkę? Bo moje oczy są już w opłakanym stanie.
Stary 2006-12-13, 16:38   #1280
Basia39
Zakorzenienie

Cytat:
a to każdy ekran ma takie coś, czy trzeb kupić jaką specjalną nakładkę? Bo moje oczy są już w opłakanym stanie.
Czasy kiedy dokupowało się na monitor specjalne nakładki na szczęście dawno minęły Teraz produkowane są wyłącznie monitory niskoradiacyjne, w których promieniowanie UV jest w dużym stopniu eliminowane, co nie znaczy, że wogóle nie istnieje.

Ja np. zawsze do komputerka siadam w swoich okularkach korekcyjnych z powłoką anty UV
Basia39 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-13, 18:08   #1281
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Dziękuję Basiu.
Mi już szkoda pieniedzy troche na te okulary mam nadzieje ze jednak z tmyi promieniami nie jest źle
Stary 2006-12-14, 06:20   #1282
Kate30
Zakorzenienie

Zwłaszcza jak ktoś ma LCD to może sobie bezpiecznie bez filtra siedzieć .

U mnie zoracowo ok, troszkę łuszczenia, ale nic nie do opanowania.
Mniej zoracu, więcej weledy - i jest pięknie, bo można się malować.
Choć wczoraj łuski mnie dopadły, nie zdołałam się pozbyć na czas i pani w banku mi się mocno przyglądała, czemu spod pudru wystają mi kolce .
Kate30 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-14, 08:23   #1283
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Ja jakos nie moge odzwyczaic sie od bardzo czestego stosowania zoracu bo mi usuwa te swieze plamy I takim oto sposobem dorobiłam sie na twarzy piekacej odłazącej skorupy i paru plam z suchosci Dzisiaj rano myślałam ze padnę jak próbowałam posamrowac się dermosanem i coś zatuszować, ale ze mnie strasznie jajnik(chyba) boli zostałam w domu na 1szej lekcji i zrobiłam maseczke peel off i uff jakoś jest, ale i tak cała żuchwa mi obłazi...
Nie tknę zoracu przez najbliższe 3 dni, tylko troszkę w jedno miejsce.
Stary 2006-12-14, 14:11   #1284
koteknaplotek
Zadomowienie

Cytat:
Ja jakos nie moge odzwyczaic sie od bardzo czestego stosowania zoracu bo mi usuwa te swieze plamy I takim oto sposobem dorobiłam sie na twarzy piekacej odłazącej skorupy i paru plam z suchosci Dzisiaj rano myślałam ze padnę jak próbowałam posamrowac się dermosanem i coś zatuszować, ale ze mnie strasznie jajnik(chyba) boli zostałam w domu na 1szej lekcji i zrobiłam maseczke peel off i uff jakoś jest, ale i tak cała żuchwa mi obłazi...
Nie tknę zoracu przez najbliższe 3 dni, tylko troszkę w jedno miejsce.
No i ja wlasnie z powodu takiej skorupy nie uzywam zoraka czesciej niz 2 razy w tyg.. Zaczerwienienie przezyje, luszczenie tez ale jak mam taka skorupe na twarzy to jest okropne- wygladam wtedy tragicznie i czuje sie tragicznie.
Wczraj pierwszy raz dolaczylam nightpeel. Szczypalo mnie tylko kolo nosa, gdzie mam przesuszona skore. Dzis sie luszcze, bo zorak byl przedwczoraj tak wiec o dzialaniu nightpeela narazie duzo nie moge powiedziec.
A czy nightpeel nada sie pod oczy?
koteknaplotek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-14, 14:28   #1285
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez koteknaplotek Pokaż wiadomość
A czy nightpeel nada sie pod oczy?
Jak najbardziej .

Ja po powrocie z pracy - zamiast makijażu zmyłam skóręeE - kurczak, ale oblazłam .
Stary 2006-12-14, 14:40   #1286
zielonooka_p
Raczkowanie

Witajcie Dziewczyny!

Jestem tu nowa ( i kompletnie zielona, choć lektura tego wątku pozwoliła mi zdobyć wiele cennych informacji. Starałam się czytać uważnie, choć pewnie i tak sporo przeoczyłam). Mam takie pytanie: czy zorac nadaje się do suchej skóry? Chciałabym zastosować zorac przeciwzmarszczkowo (przede wszystkim) i przy okazji pozbyć się drobnych śladów po dawnym trądziku i przebarwień. Mam umiarkowanie suchą skórę albo raczej skłonną do przesuszania się a co za tym idzie podrażnień.
z góry ogromnie dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam!
zielonooka_p jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-14, 14:48   #1287
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez zielonooka_p Pokaż wiadomość
Witajcie Dziewczyny!

Jestem tu nowa ( i kompletnie zielona, choć lektura tego wątku pozwoliła mi zdobyć wiele cennych informacji. Starałam się czytać uważnie, choć pewnie i tak sporo przeoczyłam). Mam takie pytanie: czy zorac nadaje się do suchej skóry? Chciałabym zastosować zorac przeciwzmarszczkowo (przede wszystkim) i przy okazji pozbyć się drobnych śladów po dawnym trądziku i przebarwień. Mam umiarkowanie suchą skórę albo raczej skłonną do przesuszania się a co za tym idzie podrażnień.
z góry ogromnie dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam!
No to z zorakiem bym uważała, może retin-a na początek?
Zorac potrafi przesuszyć, no chyba żeby stosować rzadko, intensywnie nawilżać .
Stary 2006-12-14, 14:58   #1288
zielonooka_p
Raczkowanie

Dzięki serdeczne! Tak właśnie myślałam, żeby spróbować na poczatek niskie stężenie i raz w tyg. Czy Zorac to dopowiednik Retin A, tylko silniej działający?
Stary 2006-12-14, 15:09   #1289
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez zielonooka_p Pokaż wiadomość
Dzięki serdeczne! Tak właśnie myślałam, żeby spróbować na poczatek niskie stężenie i raz w tyg. Czy Zorac to dopowiednik Retin A, tylko silniej działający?
Tak - inna substancja czynna - ale działanie podobne - czyli musiałabyś wziąć sobie najniższe stężenie retinu i raz w tyg + porządne głębokie nawilżenie.
Poczytaj wątek o retinie:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=116568
Stary 2006-12-14, 15:37   #1290
zielonooka_p
Raczkowanie

Jeszcze raz dziękuję!!! Jutro idę do derm po receptę i dam znać jak przebiega kuracja
Odpowiedz

Tagi
retinoidy, tazaroten

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości