Zorac raz jeszcze - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-08-14, 16:47   #1591
koko19891
Raczkowanie

Dot.: Zorac raz jeszcze

oj to będziesz się musiała uzbroić w ogromną cierpliwość!
Stary 2009-08-14, 19:23   #1592
curry
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez koko19891 Pokaż wiadomość
oj to będziesz się musiała uzbroić w ogromną cierpliwość!
Moze jasniej?
Licze, ze zobacze pierwsze efekty po 3-4 miesiacach. A do tego czasu pewnie zejdzie mi ze 100 razy skora
Do zorac-u planuje po jakims czasie dolaczyc tonik BHA 2%.

Edytowane przez curry
Czas edycji: 2009-08-14 o 19:24
curry jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 13:10   #1593
diorinia
Raczkowanie

Zaczyna się sezon na odzieranko! kto już zaczął się bawić się w zoracokowanie? ja dostanę za kilka dni zorac i ciesze się na linienie. wow.
diorinia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 02:15   #1594
Icy-fruit
Rozeznanie

GG do Icy-fruit

zdzieranko zaczełam ja ! siedzę własnie wyzoracowana, kuracja trwa dzien drugi..
Stary 2009-09-08, 19:50   #1595
diorinia
Raczkowanie

ice-fruit, to super! jakie są na razie efekty? jak wygląda łuszczenei? opisuj na wątku :P
Stary 2009-09-08, 22:24   #1596
curry
Zadomowienie

U mnie juz 26 dzien Stosowalam na poczatku co drugi dzien a teraz w trybie zorac-zorac-przerwa. Obdzieranko jest, wysyp tez niestety jest Mam nadzieje, ze najgorsze juz za mna, i sytuacja "pryszcz, pryszcza pryszczem pogania" skonczyla sie. Nie pamietam kiedy tak ostatnio wygladalam Ale wiedzialam o mozliwosci wysypu, wiec zaciskam zeby i smaruje dalej

Stary 2009-09-10, 14:33   #1597
diorinia
Raczkowanie

To fantastycznie! Ja dopiero będę maziać się w przyszłą środę ale nie mogę się tego doczekać...
Przy okazji, czym się smarujecie między kolejnymi zastosowaniami Zoraka??

Edytowane przez diorinia
Czas edycji: 2009-09-10 o 16:31
Stary 2009-09-10, 18:35   #1598
curry
Zadomowienie

Moja retinoidowa pielegnacja wyglada tak:

Noc z retinoidami:
Rano:
-Peeling drobnoziarnisty(obecnie zmielone platki owsiane) na oliwce Hipp
-hydrolat oczarowy
-kompleks na naczynka z Naturalisa+kropelka HA+Hydrolat oczarowy
-Klorane 40 spray

Zwykle po poludniu gdy siedze w domu zmywam wszystko i nakladam jakis olej+HA

Wieczor:
-myje twarz zelem Babydream
-po ok 40 min Zorac

Noc bez retinoidu
Poranek bez zmian

Noc/wieczor:
-hydrolat oczarowy
-tonik PHA lub z kwasem migdalowym 5%
-serum lemon+HA

Stary 2009-09-14, 21:26   #1599
ask73
Przyczajenie

przeczytałam większość, jutro będę się starać o receptę na zorac 0,05.

Proszę serdecznie zaawansowane w wiedzy o radę, czym uzupełnić tę kurację. moją pierwszą! i czy mogę ją podjąć, gdy:

Mam:
- cerę suchą, przesuszoną przez zaniedbania
- cerę naczynkową głownie na policzkach
- w tych samych miejscach, przy widocznych naczynkach są również krostki
- od kilku lat przbarwienia posłoneczne (całkiem okazałe plamy!)
- oczywiście mam już tez z racji wieku cąłkiem całkiem zmarszczki.

Ale tę jesień i zimę chcę poświęcić na sensowne zadbanie o twarz.

Proszę - zaproponujcie jakiś sensowny harmonogram i preparaty.
ask73 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 20:14   #1600
ask73
Przyczajenie

dziewczyny, proszę o odpowiedź
najbardziej zależy mi na podpowiedzi - czym nawilżac twarz naczynkową między nocami zyrteku?

oraz czy możecie wyjaśnić, jak się robi maseczkę aspirynową? chyba wszyscy wiedzą oprócz mnie... mogę ją stosować przy naczynkach?
pozdrawiam.
ask73 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 22:39   #1601
lorane
Rozeznanie

GG do lorane

Cytat:
Napisane przez ask73 Pokaż wiadomość
przeczytałam większość, jutro będę się starać o receptę na zorac 0,05.

Proszę serdecznie zaawansowane w wiedzy o radę, czym uzupełnić tę kurację. moją pierwszą! i czy mogę ją podjąć, gdy:

Mam:
- cerę suchą, przesuszoną przez zaniedbania
- cerę naczynkową głownie na policzkach
- w tych samych miejscach, przy widocznych naczynkach są również krostki
- od kilku lat przbarwienia posłoneczne (całkiem okazałe plamy!)
- oczywiście mam już tez z racji wieku cąłkiem całkiem zmarszczki.

Ale tę jesień i zimę chcę poświęcić na sensowne zadbanie o twarz.

Proszę - zaproponujcie jakiś sensowny harmonogram i preparaty.
Mozesz tylko musisz zadbac o solidne nawilzanie skory.
Zacznij moze od samgo zoracu 1-2 noce w tygodniu plus cos mocno nawilzajacego. Kwasy mozesz wprowadzic pozniej, jesli uznasz, ze Twoja cera jest w stanie to zniesc(piszesz, ze jest przesuszona - po zoracu bedzie prawdobpodobnie jeszcze bardziej, a do tego wrazliwa i podrazniona) Maseczke aspirynowa bym sobie w ogole darowala, drogo wychodzi a lepsze efekty mozna uzyskac stosujac tonik lub krem z kwasem salicylowym. Z racji naczynek mozesz uzywac jedynie kwasow BHA, AHA(m.in migdalowy, mlekowy, glikolowy) zabronione
W kwestii nawilzania ciezko mi doradzic konkretne produkty, bo skory suchej nie mam. Mysle, ze najlepszy bylby jakis krem, ktory jednoczesnie nawilzylby i zalagodzil naczynka.Ja uwielbiam Deliskin firmy Rilastil, ale nie wiem ,czy dla przesuszonej skory nie okaze sie zbyt lekki. Najlepiej jakbys przejrzala KWC i wybrala cos dla siebie. Przejrzyj tez watek o pielegnacji cer suchych i naczynkowych. Na dzien filtr SPF 50+, obowiazkowo. Dobrze by bylo, zeby tez mial wlasciwlosci odzywcze i byl z tych tresciwszych Duzo osob chwali w tej kwestii Avene.
lorane jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 13:05   #1602
aguuska
Raczkowanie

Witam!

Dostałam nareszcie receptę na zorac od lekarza rodzinnego co prawda ale co za różnica Używałam juz acne derm, brevoxyl, banzacne, duac, differin, a od czerwca lysanel active który sobie bardzo chwalę ale i tak do końca nie wyciągnął moich głebokich uporczywych zakórników dlatego pomyślałam, że może coś mocniejszego ? Własnie zorac.. myślę, że jestem z tych "gruboskórnych" wiuęc chyba mogę zacząc nawet od tego większego stężenia ? jak myślicie ? Oczywiście mam filtr SVR na dzień. tylko teraz pytanie jak aplikować ten zorac? czy mogę go łączyć z lysanelem? czy toi już za dużo ? Jako nawilżacz mam Physiogel krem i żel Czytałam parę stron ale nie dałam radty wsztkiego przeczytać, więc skoro sie powtarzam przepraszam
Mam nadzieję, że mi pomożecie
Stary 2009-09-16, 15:19   #1603
lorane
Rozeznanie

GG do lorane

Cytat:
Napisane przez aguuska Pokaż wiadomość
Witam!

Dostałam nareszcie receptę na zorac od lekarza rodzinnego co prawda ale co za różnica Używałam juz acne derm, brevoxyl, banzacne, duac, differin, a od czerwca lysanel active który sobie bardzo chwalę ale i tak do końca nie wyciągnął moich głebokich uporczywych zakórników dlatego pomyślałam, że może coś mocniejszego ? Własnie zorac.. myślę, że jestem z tych "gruboskórnych" wiuęc chyba mogę zacząc nawet od tego większego stężenia ? jak myślicie ? Oczywiście mam filtr SVR na dzień. tylko teraz pytanie jak aplikować ten zorac? czy mogę go łączyć z lysanelem? czy toi już za dużo ? Jako nawilżacz mam Physiogel krem i żel Czytałam parę stron ale nie dałam radty wsztkiego przeczytać, więc skoro sie powtarzam przepraszam
Mam nadzieję, że mi pomożecie
Mozesz zaczac od stezenia 0,1% skoro juz takie nabylas, z tym, ze badz ostrozna szczegolnie przez pierwsze tygodnie i nie przesadzaj z iloscia aplikacji. Z lysanelem mozesz laczyc(mam na mysli, ze np jednej nocy zorak drugiej lysanel a nie jego po drugim), jesli nie bedziesz miec za duzych podraznien i dasz rade, mnie np sam lysanel juz niezle szczypie a na skore obdarta zorakiem to
Stary 2009-09-16, 17:19   #1604
aguuska
Raczkowanie

hehe, dzięki za odp. Mnie lysanel wogóle nie podrażnia więc 1 dzien zorac drugi dzien lysanel 3 nawilzacz physiogel pozniej znowu lysanel.. czyli zorac 1 raz w tygodniu ?
Stary 2009-09-16, 17:26   #1605
lorane
Rozeznanie

GG do lorane

Cytat:
Napisane przez aguuska Pokaż wiadomość
hehe, dzięki za odp. Mnie lysanel wogóle nie podrażnia więc 1 dzien zorac drugi dzien lysanel 3 nawilzacz physiogel pozniej znowu lysanel.. czyli zorac 1 raz w tygodniu ?
Niekoniecznie. Im czesciej dasz rade uzywac zoracu tym lepiej. Zacznij od 1-2 nocy by przyzwyczaic skore, pozniej mozesz wiecej razy w tygodniu jesli nie bedzie podraznien. Niektore osoby stosuja co noc, ale poniewaz masz stezenie 0,1% i chcesz stosowac do tego lysanel, to polecam stopniowo zwiekszac czestotliwosc.
Stary 2009-09-16, 17:32   #1606
aguuska
Raczkowanie

wielkie dzieęki
Stary 2009-09-20, 18:24   #1607
diorinia
Raczkowanie

użyłam wczoraj Zoraka tuż po myciu mordki. nie było żadnego pieczenia, nic a nic mimo że nałożyłam natychmiast po umyciu. nic się nie dzieje na razie.
Stary 2009-10-04, 13:41   #1608
diorinia
Raczkowanie

Słuchajcie, zauważyłam że jak stosuję Zorac rzadko czyli co 4 dni to się łuszczę się 3-ciego dnia, a jak smaruje się częściej czyli co 2-3 dni to się nie łuszczę się. Zastanawiam się nad tym fenomenem, bo z reguły retinoidy złuszczają naskórek a ubocznym efektem jest pogrubienie skóry. jak mam to rozumieć? Im częściej bez łuszczenia się będzie pogrubienie skóry czy im rzadziej z łuszczeniem będzie pogrubienie skóry? Hmm.
Stary 2009-10-04, 16:07   #1609
odada
Rozeznanie

Właśnie też to zauważyłam. Jakiś czas temu zawzięłam się i brodę na której mam najwięcej śladów i blizn smarowałam codziennie i rzeczywiście skóra nie łuszczyła się wcale. A kiedy smaruję całą twarz raz w tygodniu to istna masakra na 2 czy 3 dzień. Skoro nie złuszcza mi tej brody to czy jest sens używać go codziennie?
odada jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-04, 18:05   #1610
diorinia
Raczkowanie

odada, nie wiem. może ktoś mądrzejszy wypowie się.
Stary 2009-10-07, 11:21   #1611
Koczica81
Raczkowanie

Witam was wszystkie ;]. Od dwóch dni stosuje Zorac 0,05, dostalam go od dermatologa jako ostatecznosc z kremow na pryszcze, jak mi to nie pomoze to juz tylko roacutan. Ale mam takie pytanko. Wszystkie piszecie ze trzeba uzywac filtrow, ja mam w domu chyba 40 z avene i stosowalam go w maja ale mam wrazenie ze wlasnie od niego zaczely sie te wszystkie syfy. Co jesli nie bede mogla wogole stosowac filtra, czy to jakos bardzo pogorszy moja skore ? I czy teraz na jesien / zime tez jest potrzebny taki filtr? Czy taka 15 w zwykłym kremie nawilzającym nie wystarczy ? Moze macie jakies podpowiedzi.
Mi narazie łuszczy sie tak leciutko na skrzydelkach nosa i lekko swdzi mnie cala twarz. ;] Pryszcze i blizny mam na policzkach ale tam narazie sie nic nie dzieje..
Koczica81 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 11:44   #1612
Psychodelia
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Koczica81 Pokaż wiadomość
Witam was wszystkie ;]. Od dwóch dni stosuje Zorac 0,05, dostalam go od dermatologa jako ostatecznosc z kremow na pryszcze, jak mi to nie pomoze to juz tylko roacutan. Ale mam takie pytanko. Wszystkie piszecie ze trzeba uzywac filtrow, ja mam w domu chyba 40 z avene i stosowalam go w maja ale mam wrazenie ze wlasnie od niego zaczely sie te wszystkie syfy. Co jesli nie bede mogla wogole stosowac filtra, czy to jakos bardzo pogorszy moja skore ? I czy teraz na jesien / zime tez jest potrzebny taki filtr? Czy taka 15 w zwykłym kremie nawilzającym nie wystarczy ? Moze macie jakies podpowiedzi.
Mi narazie łuszczy sie tak leciutko na skrzydelkach nosa i lekko swdzi mnie cala twarz. ;] Pryszcze i blizny mam na policzkach ale tam narazie sie nic nie dzieje..
Stosowanie filtrów przy retinoidach jest konieczne! A filtr SPF40 to minimum - niższe faktory słabo chronią przed promieniami UVA, które są tak samo aktywne o każdej porze roku.
Podsumowując... nie używając wysokiego filtra możesz sobie zrobić jeszcze większą krzywdę, bo do dotychczasowych problemów skórnych dojdą jeszcze przebarwienia.

Psychodelia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 11:56   #1613
carolinascotties
Zakorzenienie

jesli nie bedziesz stosowac wysokich filtrow - daj sobie spokoj z retinoidami ( z kwasami tez) - nabawisz sie przebarwien i bedzie lament...

skorzystaj z forumowej wyszukiwarki - lub poczytaj w sieci o retinoidach, tretinoinie.

ode mnie - jeden link - http://www.biochemiaurody.fora.pl/re...bocza,428.html
Stary 2009-10-08, 09:50   #1614
Koczica81
Raczkowanie

Mam filtr z Avene ale jak juz mowilam wydaje mi sie ze moje pryszczochy wylazly wlasnie po nim. Dermatolog znowu nic nie wspominal ze mam teraz stosowac kremy z filtrami, troche sie juz podlamalam bo w kolko mi daje cos nowego i nic nie pomaga. hmmm, bede musiala chyba w takim razie isc do apteki i potestowac te filtry i znalezc cos dla swojej skorki.
Mam jeszcze jedno pytanko, czy jak juz skoncze sie smarowac tym Zorakiem to nadal bede musiala stosowac tak wysokie filtry? Czy wtedy wystarczy 20 ktora jest w zwyklym kremie na dzien ?

---------- Dopisano o 09:50 ---------- Poprzedni post napisano o 09:23 ----------

Mam jeszcze jedno pytanko ;] Jakiego peelingu enzymatycznego używacie aby pozbyc sie troche tych martwych skórek? ;]
Stary 2009-10-10, 21:44   #1615
curry
Zadomowienie

U mnie mija 3 miesiac, tubka 0,05% jest na wykonczeniu(przez wiekszosc czasu uzywalam codziennie). Juz mnie nic nie szczypie, nie piecze, nawet luszczenie sie znacznie zmniejszylo i jak sobie wspomne moje poczatki...uff. Dobrze, ze wytrwalam wysyp(tu bardziej chodzi o podloze psychiczne ) i poczatkowe skutki uboczne(swiad, pieczenie, skorki 24/7). Teraz zostaly mi przebarwienia po wysypie pryszczy(czerwone "slady", na szczescie nie sa to blizny ubytkowe) oraz uporczywe zaskorniki zamkniete(ktore i tak sa juz na wykonczeniu ) Niedlugo zaczne tubke 0,1%

Stary 2009-10-12, 09:44   #1616
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Cytat:
Napisane przez curry Pokaż wiadomość
U mnie mija 3 miesiac, tubka 0,05% jest na wykonczeniu(przez wiekszosc czasu uzywalam codziennie). Juz mnie nic nie szczypie, nie piecze, nawet luszczenie sie znacznie zmniejszylo i jak sobie wspomne moje poczatki...uff. Dobrze, ze wytrwalam wysyp(tu bardziej chodzi o podloze psychiczne ) i poczatkowe skutki uboczne(swiad, pieczenie, skorki 24/7). Teraz zostaly mi przebarwienia po wysypie pryszczy(czerwone "slady", na szczescie nie sa to blizny ubytkowe) oraz uporczywe zaskorniki zamkniete(ktore i tak sa juz na wykonczeniu ) Niedlugo zaczne tubke 0,1%
A jak poradziłaś sobie z odstajacymi skórkami?
Stary 2009-10-12, 11:43   #1617
curry
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
A jak poradziłaś sobie z odstajacymi skórkami?
W sumie to nawet nie musialam sobie radzic w czasie najgorszych dni, ktore przypadly na okres wakacji Po prostu rano nakladalam jakis olej+ha, jak wychodzilam to filtr, powiedzmy po prostu, ze tylko najblizsza rodzna mnie musiala wtedy ogladac
Teraz, robie rano lekki peeling mechaniczny i w dzien raczej nic nie odstaje.
Nie mialam luszczenia typu "skora mi odchodzi calymi platami". Byly to raczej(i nadal w sumie sa ale mniejsze) delikatne, cienkie skorki.

Stary 2009-10-12, 14:37   #1618
Koczica81
Raczkowanie

Curry- rozumiem ze uzywalas go przeciw trądzikowo. Po jakim czasie była poprawa z krostkami ? Juz nic ci nie wychodzi? Mi sie w kolko robią zamknięte zaskórniki i z nich pryszcze. A co ty stosujesz na te zamknięte zaskórniczki?
Stary 2009-10-12, 17:42   #1619
koko19891
Raczkowanie

a czym z rana ten peeling mechaniczny ??? na zamkniete zaskórniki to salipeg całkiem całkiem
Stary 2009-10-12, 19:41   #1620
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Cytat:
Napisane przez curry Pokaż wiadomość
W sumie to nawet nie musialam sobie radzic w czasie najgorszych dni, ktore przypadly na okres wakacji Po prostu rano nakladalam jakis olej+ha, jak wychodzilam to filtr, powiedzmy po prostu, ze tylko najblizsza rodzna mnie musiala wtedy ogladac
Teraz, robie rano lekki peeling mechaniczny i w dzien raczej nic nie odstaje.
Nie mialam luszczenia typu "skora mi odchodzi calymi platami". Byly to raczej(i nadal w sumie sa ale mniejsze) delikatne, cienkie skorki.
Mnie też skóra nie odchodzi płatami ale ja mam Retin A.Niestety moje niektóre części twarzy nie wygladają dobrze a peelingi mało pomagają

Tagi
retinoidy, tazaroten

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości