Zorac raz jeszcze - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-12-17, 01:20   #1771
katasja
Przyczajenie

Dot.: Zorac raz jeszcze

Nie wiem jak Ty czytasz moje posty ale nigdzie nie napisałam ,że potrzebuję dodatkowego wspomagania sie witamina A bo mam niedobory.Po drugie nie napisałam też,że Zorac prowadzi do niepłodności.Nie wciskaj mi słów, których nie powiedziałam.
Jakoś dużo osób tu stosuje ten lek, więc chyba jest im on do czegoś potrzebny. Natomiast wiele osób tez bagatelizuje możliwe skutki uboczne.
Tak naprawdę pełne spektrum działania witaminy A na organizm nie jest jeszcze w 100 procentach poznane.

A ostatnio myślałam, że padnę jak przeczytałam w Urodzie, że polecają łykać IZOTEK w celu pozbycia się zmarszczek. Nic nie wspomnieli, że lek jest tak silny, że rozważa się branie go nawet w ciężkich przypadkach trądziku ( zostawiajacych trwałe blizny).

Edytowane przez katasja
Czas edycji: 2011-12-17 o 01:24
katasja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 10:46   #1772
201605090958
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez katasja Pokaż wiadomość
Nie wiem jak Ty czytasz moje posty ale nigdzie nie napisałam ,że potrzebuję dodatkowego wspomagania sie witamina A bo mam niedobory.Po drugie nie napisałam też,że Zorac prowadzi do niepłodności.Nie wciskaj mi słów, których nie powiedziałam.
Jakoś dużo osób tu stosuje ten lek, więc chyba jest im on do czegoś potrzebny. Natomiast wiele osób tez bagatelizuje możliwe skutki uboczne.
Tak naprawdę pełne spektrum działania witaminy A na organizm nie jest jeszcze w 100 procentach poznane.

A ostatnio myślałam, że padnę jak przeczytałam w Urodzie, że polecają łykać IZOTEK w celu pozbycia się zmarszczek. Nic nie wspomnieli, że lek jest tak silny, że rozważa się branie go nawet w ciężkich przypadkach trądziku ( zostawiajacych trwałe blizny).
Napisz do Urody co o tym myślisz, bo jak na razie wykazujesz zle działanie witaminy łykanej/ Sprawdzałam na moich kapsulkach witamina A+E nie ma żadnej informacji o tych zagrożeniach, nie ma jej też na capitavit A+E. Więc skończ z wcisaniem guseł i przesądów. Powtarzam do 5000 jednostek łyka się spokojnie. Problem to dawka 20 000-25000, choć plus, że takie dawki łyka się pod kontrolą lekarza. A i żeby było jasne, Smarowanie zewnętrzne nie spowoduje skutków w organiżmie. Spróbuj to ostatnie zdanie zrozumieć, bo cały czas masz problem z interpretacja i mnożysz posty o tym samym. Dam Ci przykład-analogicznie z olejkiem rycynowym-typowe działanie przeczyszczające, a jak się posmaruje na wlosy to nie ma tego działania..] Prościej już Ci tego nie wytłumaczę
201605090958 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 16:40   #1773
katasja
Przyczajenie

Jeśli dla ciebie zdanie lekarzy to gusła i przesądy to powodzenia. Siedzisz dniami i nocami na tym forum, gdzie opierasz się na radach osób, które często nie mają nic wspólnego z medycyną.
Pisałam o Izoteku, który jest bardzo szkodliwy. Natomiast witamimy A nie używa sie w ciązy. Chyba po coś jest to przykazane. No ale skoro ty zjadłaś wszelkie rozumy i wiesz lepiej...
Tylko sie nie smiej za duzo, bo ci sie wieksze zmarchy porobia i nawet zorac ci nie pomoże

---------- Dopisano o 16:40 ---------- Poprzedni post napisano o 16:34 ----------

Skutki uboczne Tazarotene (Tazorac i Zorac)
Obrzęk O, hipertriglicerydemia, odsalania, kontaktowe zapalenie skóry, tymczasowe hipoglikemię i przebarwienia.
Nadwrażliwość na światło, Riarely, stan zapalny, suchość lub ból skóry.
Świąd, pieczenie / Stingirig, rumień, łuszczenie skóry, podrażnienia, nasilenie się łuszczycy, wysypka, suchość skóry, krwawienia, urządzeniami peryferyjnymi.

HMMM tymczasowa hiperglikemia a wiec jakoś tam działa na organizm.
Stary 2011-12-17, 18:29   #1774
201605090958
Konto usunięte

Cytat:
Jeśli dla ciebie zdanie lekarzy to gusła i przesądy to powodzenia. Siedzisz dniami i nocami na tym forum, gdzie opierasz się na radach osób, które często nie mają nic wspólnego z medycyną.
Pisałam o Izoteku, który jest bardzo szkodliwy. Natomiast witamimy A nie używa sie w ciązy. Chyba po coś jest to przykazane. No ale skoro ty zjadłaś wszelkie rozumy i wiesz lepiej...
Tylko sie nie smiej za duzo, bo ci sie wieksze zmarchy porobia i nawet zorac ci nie pomoże

---------- Dopisano o 16:40 ---------- Poprzedni post napisano o 16:34 ----------

Skutki uboczne Tazarotene (Tazorac i Zorac)
Obrzęk O, hipertriglicerydemia, odsalania, kontaktowe zapalenie skóry, tymczasowe hipoglikemię i przebarwienia.
Nadwrażliwość na światło, Riarely, stan zapalny, suchość lub ból skóry.
Świąd, pieczenie / Stingirig, rumień, łuszczenie skóry, podrażnienia, nasilenie się łuszczycy, wysypka, suchość skóry, krwawienia, urządzeniami peryferyjnymi.

HMMM tymczasowa hiperglikemia a wiec jakoś tam działa na organizm.
Poczekam na moderatora.
Stary 2011-12-17, 19:39   #1775
kosmetocholiczka4ever
Zadomowienie

dziewczyny spokojnie!!
DANUSIAES czy moge prosic o udzielenie mi odpowiedzi na moje pytanie?

kosmetocholiczka4ever jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 20:44   #1776
201605090958
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez kosmetocholiczka4ever Pokaż wiadomość
a co to za serum i dlaczego akurat ono ma przygotować skóre na częstsze zoracowanie?
Zestaw - Serum-olejek odmładzający RENEW z retinolem 1.0%
serum na bazie retinolu, a że z dodatkami olejow więc potraktowałam je jako wstęp do porządnego zoracowania, chcialam też sprawdzić produkt nieapteczny z wysokim retinolem. Wrażenia po miesiącu stosowania co 3 dni-delikatne i to bardzo, zorac 0,05% jest mocniejszy. Nie znając retinoidów nie pomyślałabym że są skuteczne po tym serum. Zero łuszczenia i komfort ze stosowania olejków. Aż się zastanawiam, czy to rzeczywiscie 1% witamina A, abo czy rozrzedzenie w olejkach aż tak osłabiło dzialanie retinolu.
Stary 2011-12-18, 07:12   #1777
_cherry_
Rozeznanie

Retinol nigdy nie będzie działał jak zorac bo to inna substancja czynna, zorac to prawdziwy kiler wśród retinoidów.
_cherry_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 12:03   #1778
201605090958
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez _cherry_ Pokaż wiadomość
Retinol nigdy nie będzie działał jak zorac bo to inna substancja czynna, zorac to prawdziwy kiler wśród retinoidów.
wiem, ale po takim np. ysthenalu czy vichy dlugo doprowadzałam twarz do normalnego wyglądu-jednak paradoksalnie mino, że zorac jest silny ndla mojej wrażliwej skóryjest najlepszy. Czasem poszukuję jakieś delikatniejszej odmiany, żeby mieć alternatywę na ciepłe dni i zazwyczaj kończy się to poszukiwanie interwencją u dermatologa. I to po kremie zazwyczaj kupionym w aptece więc niby w pelni bezpiecznym
Stary 2011-12-18, 14:15   #1779
kosmetocholiczka4ever
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Zestaw - Serum-olejek odmładzający RENEW z retinolem 1.0%
serum na bazie retinolu, a że z dodatkami olejow więc potraktowałam je jako wstęp do porządnego zoracowania, chcialam też sprawdzić produkt nieapteczny z wysokim retinolem. Wrażenia po miesiącu stosowania co 3 dni-delikatne i to bardzo, zorac 0,05% jest mocniejszy. Nie znając retinoidów nie pomyślałabym że są skuteczne po tym serum. Zero łuszczenia i komfort ze stosowania olejków. Aż się zastanawiam, czy to rzeczywiscie 1% witamina A, abo czy rozrzedzenie w olejkach aż tak osłabiło dzialanie retinolu.
muszę sobie zamówić to serum ale na rolowanie suchych skórek po Z. Przez długi czas uzywałam serum Roc z retinolem i to serum mnie bardziej podrazniało niż Z.( rumień ,szczypanie,pieczenie)

Stary 2011-12-18, 20:05   #1780
katasja
Przyczajenie

A ja już 8 dzień bez stosowania Zoracu. Cera ładnie się wygoiła, jednak zauważyłam ze zgrozą, że znów mnie zapycha. Mnóstwo małych, czarnych wągierków i gdzieniegdzie krostki. Nawet maseczka aspirynowa nie pomaga.
Chyba więc jestem skazana albo na wieczne podrażnienie ze schodzącą skórą albo na zanieczyszczoną, zapchaną twarz. Podrażnienie po Zoracu zeszło dopiero 2 dni temu i zaraz zauważyłam zapchaną twarz.
Stary 2011-12-19, 08:33   #1781
_cherry_
Rozeznanie

Cytat:
A ja już 8 dzień bez stosowania Zoracu. Cera ładnie się wygoiła, jednak zauważyłam ze zgrozą, że znów mnie zapycha. Mnóstwo małych, czarnych wągierków i gdzieniegdzie krostki. Nawet maseczka aspirynowa nie pomaga.
Chyba więc jestem skazana albo na wieczne podrażnienie ze schodzącą skórą albo na zanieczyszczoną, zapchaną twarz. Podrażnienie po Zoracu zeszło dopiero 2 dni temu i zaraz zauważyłam zapchaną twarz.
A jak byś w ogóle przestała stosować, np na pół roku to by Cię bardzo wysypało?
Stary 2011-12-22, 10:31   #1782
d0ris13
Przyczajenie

skasowałam, bo dubelek... przepraszam.

Edytowane przez d0ris13
Czas edycji: 2012-01-02 o 19:50 Powód: dubel
d0ris13 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 10:51   #1783
d0ris13
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez kosmetocholiczka4ever Pokaż wiadomość
ja właśnie jestem w fazie kompletnej wylinki Stosuje Z.raz w tygodniu w niedzielę a łuszczę się czasami w czwartek a czasami dopiero w sobotę. Nie wiem od czego to zależy ,bo staram sie zawsze nałożyc tyle smo żelu. Uwazam ,że możesz spokojnie robić ten jeden dzień przerwy i nie wpłynie to na działanie przeciwzmarszczkowe. Ja nie wyobrazam sobie stosowania Z. kazdego dnia. Pewnie byłabym czerwona jak burak Myślę ,że z wiekiem spróbuje go stosować 2 razy w tygodniu.Latem oczywiscie przerwa. Ja tez wyjeżdzam w sredionasłonecznione miejsce 22-23 stopnie i mam zamiar przerwać kurację 2 tyg przed. Tam bede stosowała wys filtry i okulary słoneczne.Mam nadzieję,że się nie nabawie przebarwień. Jak wrócę to napiszę jak przeżyła ten urlop moja skóra.
Ja też na lato robię przerwę. Mimo to w zeszłym roku nabawiłam się przebarwień, czym byłam mocno zdziwiona - bo akurat ta przypadłość przez całe życie mnie omijała - zawsze stosuję filtry i ogólnie mam taką cerę, która się nie opala. Byłam mocno zdziwiona tymi przebarwieniami - na czole jedno i na lewym poliku ;/
Teraz trochę je wybieliłam i mam nadzieję, że nie wrócą, bo uroku to mi one nie dodawały

Cytat:
Do Doris13
Wystarczy jak przestaniesz się zoracować na tydzień przed wyjazdem, co do działania p/zmarszczkowego to na pewno nie będzie tak że jak przestaniesz stosować to nagle dawne zmarszczki powrócą i to ze zdwojoną siłą Jak Ci pomaga na zmarszczki to po co odstawiać przecież pielęgnację retinoidową możesz stosować dożywotnio ze tak powiem. Na pewno po roku lub dłużej zaprzestania stosowania retinoidów zauważyła byś ze skóra już nie jest tak ładna jak podczas stosowania.

Na przesusz może spróbuj kapsułek z wit a+e dermogal.

Ps: zazdroszcze wyjazdu do Tajlandii, to moje marzenie żeby tam polecieć
No to kończę kurację tydzień przed i tylko jeszcze muszę gdzieś poszukać avenki emulsji, bo tylko ona mi dobrze służy...
Co do przerwy w retinoidach - to planuję je używać aż do śmierci oczywiście z uzasadnionymi przerwami, a to czego się boję to już nawet nie chodzi o nagły nawrót zmarszczek, tylko ponownego przyzwyczajania skóry do nich... U mnie skóra staruszki była przeraźliwa, naprawdę wyglądało to okropnie, co wzmacniał fakt, że mam też swoje zmarszczki, a tu dostałam jeszcze masę nowych w "prezencie" od zoracu, brrr.
Aha, i jeszcze jedno, zoracuję się od bardzo dawna i naprawdę ten żel mnie wciąż zaskakuje - ostatnio pisałam, że skóra już przywykła i łuszczę się tylko na brodzie, daleko od miejsca gdzie smaruję, a tu bach - od 3 dni mam wylinkę na czole, między brwiami i w kącikach oczu. Zdradziecki ten zorac i działa z przyczajenia, potwierdzam. Ale przetrzymam to, nie dam się
Co do Tajlandii - to również było to moim marzeniem od lat, więc uwierzę jak już tam wyląduję, bo wciąż mi się wydaje takie nierealne
d0ris13 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-24, 19:12   #1784
katasja
Przyczajenie

Cytat:
tak, niestety znów stosuję..wigilia a ja się łuszczę ale cóż poradzić..

---------- Dopisano o 19:12 ---------- Poprzedni post napisano o 19:09 ----------

Cytat:
niestety tak
Stary 2011-12-25, 11:55   #1785
_cherry_
Rozeznanie

A na to podrażnienie nie da się nic zaradzić, nie próbowałaś używać kremów po zabiegach dermatologicznych, super jest bioderma cicabio. Świetna jest też maść robiona w aptece na receptę z wit a+e (babcia dostała od dermatologa po zabiegu), kosztuje tylko 5 zł, jak jej użyłam raz lub dwa w okresie łuszczenia to nie dość że ładnie odeszły wszystkie skórki to nie miałam żadnych podrażnień i cera była niesamowicie gładka.
Stary 2011-12-27, 17:30   #1786
Michał84
Raczkowanie

.........

Edytowane przez Michał84
Czas edycji: 2014-08-12 o 14:37
Michał84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 06:44   #1787
niunio1708
Przyczajenie

Witam,czy możecie polecić mi coś na podkręcenie zoracu?stosuję od 2 msc.skrzydełka nosa oraz żuchwa pięknie się łuszczą natomiast policzki są przesuszone a czoło w ogóle się nie łuszczy,w zasadzie może powinnam przejść na stężenie 0,1 ale szkoda wyrzucić pół tubki.Proszę o rady.
niunio1708 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 16:04   #1788
kosmetocholiczka4ever
Zadomowienie

możesz przecierać twarz tonikiem z alkoholem i kwasami przed zastosowaniem Z. To zwiększa wchłanianie Z. ale moze podrażnić. Wybór nalezy do Ciebie.

Stary 2012-01-07, 21:57   #1789
katasja
Przyczajenie

ja zrobiłam przerwę 1o dniową a potem zastosowałam łącznie z neostratą i łuszczenie mam ogromne za to zero podrażnień
Stary 2012-01-08, 18:05   #1790
niunio1708
Przyczajenie

Cytat:
ja zrobiłam przerwę 1o dniową a potem zastosowałam łącznie z neostratą i łuszczenie mam ogromne za to zero podrażnień
Katasja czy stosowałaś tonik AHA 8%? ten z kwasem glikolowym.Przed chwilą czytałam o tych kosmetykach,cena wysoka,ale opis jak najbardziej mnie przekonuje.
niunio1708 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 19:15   #1791
katasja
Przyczajenie

Nie stosowałam łącznie z Zorackiem. Kiedyś stosowałam sam kwas glikolowy ale nie służył mi, zresztą Zorac też niespecjalnie. Natomiast duet Zorac-Neostrata wymiata. Może z glikolowym też były efekt-nie próbowałam. Neostrata zawiera kwas glikolowy, kojowy i substancję wybielającą.
Stary 2012-04-06, 22:16   #1792
caisse
Przyczajenie

Question Dot.: Zorac raz jeszcze

Witajcie, właśnie zaaplikowałam sobie..pierwszą porcję zoracu. szykowałam się na niego z myślą o okropieństwach zanieczyszczonej cery, jednako do dnia dzisiejszego doczekałam się dodatkowo zmarszczek.. generalnie ta moja szczęsna twarz jest świetnym polem badań cudownych właściwości leku - szerokie spektrum dolegliwości do popisu w oczekiwaniu trwam, co też na to, po dniach kilku, moja twarz Tymczasem na co dzień używam toniku z octu jabłkowego - i nie wiem, pytam, czy mogę go nadal stosować? a także czy w wieczór nakładania zoracu mogę się nim przetrzeć - to spotęguje wchłanianie, czy wręcz odwrotnie? Dzięki!
caisse jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 18:29   #1793
katasja
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez caisse Pokaż wiadomość
Witajcie, właśnie zaaplikowałam sobie..pierwszą porcję zoracu. szykowałam się na niego z myślą o okropieństwach zanieczyszczonej cery, jednako do dnia dzisiejszego doczekałam się dodatkowo zmarszczek.. generalnie ta moja szczęsna twarz jest świetnym polem badań cudownych właściwości leku - szerokie spektrum dolegliwości do popisu w oczekiwaniu trwam, co też na to, po dniach kilku, moja twarz Tymczasem na co dzień używam toniku z octu jabłkowego - i nie wiem, pytam, czy mogę go nadal stosować? a także czy w wieczór nakładania zoracu maogę się nim przetrzeć - to spotęguje wchłanianie, czy wręcz odwrotnie? Dzięki!
właśnie jesteśmy na przeciwnych biegunach, gdyz ja po pół rocznej kuracji kończę przygode z Zorac trochę wygladzil skóre, troche zmniejszyl pory,ale dopiero teraz moja cera dochodzi do siebie i znikaja zmarszczki, ktore byly gdy stosowalam zorac.watek cos ucichl..ciekawe jak inni, ja juz podziekuje temu cudownemu lekowi
Stary 2012-04-16, 01:01   #1794
caisse
Przyczajenie

No właśnie, Drogie, Obeznane Wizażanki.. Come Back!!
Podzielę się z Wami myślą, że po trzech nockach z zorackiem...nie wiem co mam mysleć! Oszaleć) niby pieczenie, szczypanie nieznośne i to przez niemal całą noc, aż przyszła mi myśl, czy oby tego nie zmyć! niby kolorów żadnych, łuszczenie nad wyraz delikatne, a jednak determinacja rządzi. ech..No jest ta obawa, że ładuję się w wizualne pogorszenie stanu mojej cery, czerpiąc z tego co piszecie, nie chciałabym po pół roku stwierdzić..że mogłam sobie darować. Czy to w normie gdy pieczenie, zwłaszcza pod oczami i na policzkach, utrzymuje się wiele godzin? Proszę o odzew. Nie wiem czy dzisiaj istnieje jakieś żywe źródło/kopalnia wiedzy na takie tematy, jakim kiedyś było forum Basi Kwiatkowskiej?? Thx!
caisse jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 08:24   #1795
asia2904
Przyczajenie

Unhappy Dot.: Zorac raz jeszcze

Witajcie w sobotę zaczęłam swoją przygodę z zorackiem 0,1%. Wcześniej przez miesiąc stosowałam Duac. Pani dermatolog zaleciła używać zorac co drugą noc. Pierwsza aplikacja nie była straszna, nic nie piekło, rano żadnego zaczerwienienia. Wczoraj zauważyłam łuszczenie w okolicach nosa i żuchwy. Ucieszyłam się, że tak szybko zaczął działać i wieczorem nałożyłam go delikatnie na policzki, nos, natomiast na czoło troszkę więcej. No i to był z pewnością błąd, bo po kilku minutach skóra zaczęła mnie strasznie swędzić, miałam ochotę drapać to czoło, ale powstrzymałam się, wytarłam delikatnie czoło i poszłam spać. Dzisiaj wstałam i niestety w lustrze zobaczyłam moją twarz całą w czerwonych plamkach, najgorzej jest oczywiście na czole... Czy ktoś z Was miał taką reakcję? Po jakim czasie zeszły te plamy?
asia2904 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 11:37   #1796
Czarnuula87
Raczkowanie

Ja już tyle naczytałam się o zoraku, ale i tak nie wiem co mam stosować np. po nocy z zorakiem, wcz. nalozyłam pierwszy raz 0,05, zadnych reakcji, ale nie wiem czy dzis mogę sobie nawilzac caly dzien buzie i czym najlepiej, mam avene cicalfate, cetaphil, alantan plus, babydream, masci z wit A, krem bambino z cynkiem, zel hialuronowy, olej jojoba, ceramidy, nawilzacz cukrowy, beta glucan, spirulina...czy ktos w miare zorientowany doradzi co najlepiej ze soba polaczyc i jak efektowanie skorzstać z tych składników, ktore posiadam????Proszę...będe bardzo wdzięczna

Aha, jeszcze zastanawiam się jak leczenie zorakiem ma się np. do wykonania 20% TCA??

Edytowane przez Czarnuula87
Czas edycji: 2012-05-24 o 12:31
Czarnuula87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-29, 10:51   #1797
Wenus21
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Ja od wczoraj zaczęłam używać zorac. Wiem ,że to mało odpowiednia pora roku, ale mam takie apogeum na twarzy , że musiałam się za nią zabrać jak najszybciej. Mam cała twarz usianą zaskórnikami zamkniętymi , jak mi to wszystko zacznie wychodzić to się pewnie załamię . Ale mimo wszystko mam nadzieje ,że za jakieś 3, 4 miesiące zobaczę pierwsze efekty.
Na razie doświadczyłam tylko swędzenia , które nie powiem jest uciążliwe.
Stary 2012-06-02, 22:49   #1798
ResidentEvil20
Przyczajenie

Wenus21- nie martw się to swędzenie zniknie po jakis 2 tyg tez tak mialam, teraz jest supcio, zaskorniki sie rozplynely, ni ma
ResidentEvil20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 21:40   #1799
raquel
Przyczajenie

Drogie Wizażanki, moim problemem są zaskórniki zamknięte w okolicy żuchwy i linii ust. Pół roku temu przeżuciłam się na naturalną pielęgnację, OCM, hydrolaty, etc. same wiecie o co chodzi. Aczkolwiek nie dało to aż tak spektakularnych rezultatów. Dodam jeszcze, iż odżywiam się zdrowo. Zaznałam takich specyfików jak effaclar k ( początkowy wysyp, potem wszystko się ładnie załagodziło, buzia nabrała blasku, ale zaskórniki zostały), tonik BHA z BU ( znikome działanie), triacneal ( ponownie wysyp, który utrzymywał się dość długo, wygładził buźkę, ale znowu nieskuteczny na zaskórniki), tonik AHA/BHA 10% ( on bardziej działał na całą buźkę, wyrównał koloryt, wygładził, niespodzianki goiły się szybciej, nie mogę narzekać). I tak oto klika miesięcy temu zawitałam do dermatologa, oczywiście przedtem byłam zaznajomiona z cięższym kalibrem - retinoidami, dzięki waszym doświadczeniom. Nie miałam problemu z dostaniem recepty na retin a, bo to od niego zaczęłam moją przygodę. Muszę się także przyznać do "ulepszania", początkowo tonik z kwasami przed retinem ( zachowałam te 30 minut odstępu), następnie po lekturze na LU sięgnęłam po lipoderminę. Retin wyciągnął to co było pod spodem, ale nie wszystko. I tu muszę stwierdzić, iż skóra bardziej zareagowała na retin jako środek przeciwzmarszczkowy aniżeli anty trądzikowy. Kilka dni temu przyszła czas na kontrolę u derma, oboje stwierdziliśmy, że retin nie ruszył głębszych zaskórników i zdecydowaliśmy się na pójście krok dalej - zorac. I tak oto dwa dni temu nastąpiła pierwsza aplikacja, wczoraj druga i nic. Muszę wspomnieć, iż retin mnie nie zmasakrował, oczywiście skóra się łuszczyła w okolicy brody, ust, skrzydełek nosa, zero podrażnienia. Stosowałam retin praktycznie 6 dni w tygodniu, spokojnie wiem co to są filtry i jak się ich używa Dziś w planach zorac + HA i robię przerwę kilkudniowa. Nie mam wyjątkowo grubej skóry, jest raczej normalna. Czy to normalne, że tak dobrze toleruje retinoidy ? Właśnie, derm zasugerował by między zoraciem, stosować coś dla "podtrzymania efektu", mowa o effaclar k , triacnealu lub effaclar duo. O ile spotkałam się w wątku z Waszymi doświadczeniami na linii zorac - effaclar k, to jak to jest z triacnealem i duo, warto ? Wybaczcie długość posta ale chciałam wam dać ogólny obraz.
raquel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 09:49   #1800
zora
Raczkowanie

Po zoracu łuszczenie nie występuje na drugi dzień. U mnie pojawia się drugiego, trzeciego dnia, więc może jeszcze dopadnie i Ciebie

Tagi
retinoidy, tazaroten

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości