Zorac raz jeszcze - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-06-19, 03:11   #1801
Jowita Agnieszka
Rozeznanie

Dot.: Zorac raz jeszcze

Hej, pozdrawiam wszystkich zorakujących się i złuszczających
Mam pytanie odnośnie obecnej dostępności Zoraca w Polsce. Mieszkam za granicą i planuję poprosić mojego tatę o przesłanie mi Zoraca. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że tata będzie musiał najpierw zdobyć receptę oraz to, że Zorac to pojawiał się to znikał z aptek, chciałabym się od Was dowiedzieć jak jest z jego obecną dostępnością? Z tego co znalazłam w necie, to wygląda na to że Zorac jest w aptekach, ale chciałabym się bardziej upewnić. I czy jedyna dostępna pojemność to tubka 15 g a cena około 55 zł? Będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek informacje

Edytowane przez Jowita Agnieszka
Czas edycji: 2012-06-19 o 03:17 Powód: błędy ort.
Jowita Agnieszka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 12:36   #1802
_cherry_
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Jowita Agnieszka Pokaż wiadomość
Hej, pozdrawiam wszystkich zorakujących się i złuszczających
Mam pytanie odnośnie obecnej dostępności Zoraca w Polsce. Mieszkam za granicą i planuję poprosić mojego tatę o przesłanie mi Zoraca. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że tata będzie musiał najpierw zdobyć receptę oraz to, że Zorac to pojawiał się to znikał z aptek, chciałabym się od Was dowiedzieć jak jest z jego obecną dostępnością? Z tego co znalazłam w necie, to wygląda na to że Zorac jest w aptekach, ale chciałabym się bardziej upewnić. I czy jedyna dostępna pojemność to tubka 15 g a cena około 55 zł? Będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek informacje
Zorac jest dostępny w dwóch stężeniach 0.05% i 0.1%, oba w tubkach 15 g a cena którą podałaś jest zbliżona
_cherry_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 01:01   #1803
Jowita Agnieszka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez _cherry_ Pokaż wiadomość
Zorac jest dostępny w dwóch stężeniach 0.05% i 0.1%, oba w tubkach 15 g a cena którą podałaś jest zbliżona
Dziękuję Ci bardzo!
Jowita Agnieszka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 21:16   #1804
zora
Raczkowanie

Z ulotki wynika że jest też pojemność 30 g ale mi nigdy nie udało się takiej dostać, choć próbowałam.
Stary 2012-06-26, 00:24   #1805
_cherry_
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez zora Pokaż wiadomość
Z ulotki wynika że jest też pojemność 30 g ale mi nigdy nie udało się takiej dostać, choć próbowałam.
Też się nigdy nie spotkałam, nawet jak zamawiałam w aptekach to nigdy nie mieli.
Stary 2012-08-19, 11:53   #1806
lusianna
Queen Of Darkness

hej o.O co ja mam zrobić? mam dwie tubki zoracu, ale ta maść kompletnie na mnie nie działa, tylko tłuszcz po nim zostaje a skóra nic, w ogóle mi się nie wchłania, o co chodzi? mam dwie tubki bo uzywałam go w gimnazjum i działał, przestałam, a potem znow wróciłam w liceum do niego, i patrze no nic nie działa myslalam ze stary czy jak, po prosiłam o receptę na niego tzn wymieniłam problemy moje itp derm przypisąła a tu nadal nic : O i o co chodzi?

http://psychodive.tumblr.com
lusianna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 17:29   #1807
201605090958
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez lusianna Pokaż wiadomość
hej o.O co ja mam zrobić? mam dwie tubki zoracu, ale ta maść kompletnie na mnie nie działa, tylko tłuszcz po nim zostaje a skóra nic, w ogóle mi się nie wchłania, o co chodzi? mam dwie tubki bo uzywałam go w gimnazjum i działał, przestałam, a potem znow wróciłam w liceum do niego, i patrze no nic nie działa myslalam ze stary czy jak, po prosiłam o receptę na niego tzn wymieniłam problemy moje itp derm przypisąła a tu nadal nic : O i o co chodzi?
sprawdź datę ważności. To nie jest wysuszający środek, więc normalne, że jak dajesz na nieoczyszczoną skorę to tluszcz po nim zostaje. Oczysć skorę a potem nakladaj
201605090958 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 15:22   #1808
assembleage
Przyczajenie

Cześć
Chciałabym zapytać o wpływ kuracji Zoraciem na tatuaż ? Chcę rozpocząc kurację Zoraciem na dekolcie, planowałam tatuaż za jakieś 2 miesiące pod prawym obojczykiem i nie wiem czy są jakieś przeciwskazania. Może lepiej najpierw zrobić tatuaż, poczakać aż się wygoi i wtedy rozpocząć kurację ?
Zależy mi głównie na działaniu przeciwzmarszczkowym i pozbyciu się kilku niewielkich blizn i przebarwień.
assembleage jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 17:11   #1809
Selavie
Rozeznanie

Hej dziewczyny, jestem tu nowa Zorac został mi przepisany dzisiaj, wcześniej leczyłam się innymi retinodami - Locacidem i Atredermem. Proszę dajcie mi znać jakie są Wasze odczucia względem Zoracu - jak bardzo podrażnia skórę, czy miałyście po nim wysyp, czy pomógł wam zaleczyć trądzik?
Selavie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 15:35   #1810
201605090958
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, jestem tu nowa Zorac został mi przepisany dzisiaj, wcześniej leczyłam się innymi retinodami - Locacidem i Atredermem. Proszę dajcie mi znać jakie są Wasze odczucia względem Zoracu - jak bardzo podrażnia skórę, czy miałyście po nim wysyp, czy pomógł wam zaleczyć trądzik?
Wszystko juz opisałysmy w tym watku
201605090958 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 19:40   #1811
Selavie
Rozeznanie

Skoro nadal nikt się nie odzywa, to ja może zacznę No więc jestem dopiero po 2 aplikacjach Zoraku, a już zaoobserwowałam, że kolor mojej skóry znacznie się zmienił - jestem buraczkiem Nie spodziewałam się tego tak szybko. Również widzę, że skóra bardziej się przetłuszcza - to chyba powinno się wyrównać niebawem. Jestem ciekawa jak Zorak działa na istniejące już pryszcze - pomaga je zaleczyć, nie robi z nimi nic czy może zaognia stany zapalne?
Stary 2012-12-10, 20:01   #1812
Selavie
Rozeznanie

nikt nie jest ze mną? ...
Stary 2012-12-12, 18:25   #1813
niunio1708
Przyczajenie

Używam zorac już od około roku.Z tego co zauważyłam na przykładzie swojej cery działa na 3 płaszczyznach: oczyszcza,likwiduje blizny oraz rozszerzone pory i działa przeciwzmarszczkowo. Początki są bardzo trudne, pisałam gdzieś w wątku że miałam tęczę na twarzy. Zaskórniki wychodzą jak z masła, jednak powstrzymywałabym się na Twoim miejscu przed ich usuwaniem za pomocą pazurków ja niestety nie potrafiłam tego zrobić więc dorobiłam sobie kilka "dołków". Krosty ropne zorac pięknie wysusza. Złuszczają się później wraz z całą buźką, pozostają mi wprawdzie czerwone plamki ale wit. A+E w kapsułkach i krem forever propolis dają radę. Stan mojej cery znacznie się poprawił ale do ideału nadal daleko więc aby spłycić blizny i pory potrzeba działania długofalowego. A odnośnie działania przeciwzmarszczkowego to jestem bardzo zadowolona,chociaż osoby z przetłuszczającą się cerą mają zapewne mniej problemów ze zmarszczkami niż te z cerą suchą.
niunio1708 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 11:30   #1814
Selavie
Rozeznanie

Dziękuję kochana A czy możesz powiedziec coś więcej o tym rozjaśnianiu plam? Czy witaminę łykasz czy wcierasz w skórę ? I co to za krem?
Stary 2012-12-13, 18:35   #1815
Selavie
Rozeznanie

Cool Dot.: Zorac raz jeszcze

Niunio, a pamiętasz może jak długo trwał u Ciebie wysyp po Zoracu? Ja zastanawiam się czy będzie trwał dłużej niż 3 tygodnie. To mój 3 retinoid i zawsze moja skóra początkowo reaguje wielkim wysypem :/ Do tego mam już rumień na całej twarzy - może to i lepiej, bo czerwone pryszcze już się tak nie odznaczają he he
Stary 2012-12-17, 19:19   #1816
niunio1708
Przyczajenie

Nie pamiętam dokładnie kiedy rozpoczęłam kurację, październik może listopad ale na pewno wysyp trwał do grudnia.Szczerze już byłam załamana i zastanawiałam się czy nie zrezygnować.Wit. A+E łykam od czasu do czasu, pomaga to w gojeniu krostek,również ten krem który stosuję punktowo bardzo pomaga wpisz w wyszukiwarkę forever propolis.Dostałam go od swojej kosmetyczki. A jak Twoje problemy z cerą wyglądają?
niunio1708 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 22:51   #1817
Selavie
Rozeznanie

Hej Zorac jest moim 3 retinoidem w ciągu ostatniego roku, jak zwykle zauważam wysyp na początku stosowania, pryszcze przeróżnej maści, niestety też głębokie/wielkie/bolące.Ten potężny wysyp, który mam zawsze przy rozpoczęciu retinoidu trwa u mnie około 3 tygodni, więc pocieszam się , że jeszcze tylko tydzień
A co do Twojego pytania...Leczę się od września 2011 roku, a zakończenie mój dermatolog - Tomasz Wasyłyszyn zaplanował na wiosnę 2013 (prawdopodobnie kwiecień) . Na początku miałam problemy z tak zwanymi 'naciekami' , były to pryszcze-kulki, ulokowane pod skórą. Miałam też problemy z wysypami nawet kilkunastu drobnych, aczkolwiek twardych wyprysków, które wyskakiwały mi jeden obok drugiego. Dzięki kuracji retinoidami (tak myślę) pozbyłam się ich. Teraz mam do zwalczenia pryszcze, które mają postać guzków, są bolące,wypukłe, ulokowane na powierzchni skóry, takie 'pagórki'.
A co do stanu mojej cery - od października zanotowałam około 50 dni pod rząd, kiedy moja skóra była niemalże idealna. Jedynie jakieś pojedyńcze wypryski. Niestety mój dermatolog zaplanował , że zimą na zakończenie kuracji dostanę znowu retinoid więc dzięki 'fazie oczyszczania' jaką mi teraz zafundował zdążyłam zapomnieć o pięknej cerze :/

Edytowane przez Selavie
Czas edycji: 2012-12-17 o 23:13
Stary 2013-01-03, 18:10   #1818
_cherry_
Rozeznanie

Ponownie dołączam do grona zoracujących się Po ostatniej kuracji moja cera ma się całkiem przyzwoicie, ale marzy mi się ten piękny efekt gładkiej, zadbanej i zdrowej skóry po zoracu. Zajęć na uczelni mam mało więc mogę pozwolić sobie na małe złuszczanko
Ciekawa jestem jak będzie z wysypem, mam nadzieje że może tym razem gładko go przejdę, bo jak pisałam nie mam jakoś bardzo zanieczyszczonej tej buzi.

Czy w zimie też używacie blokerów spf 50 czy? Ostatnim razem czy zima czy lato używałam najwyższej ochrony, teraz kusi mnie mniejszy filtr.
Stary 2013-01-25, 15:34   #1819
true__happiness
Przyczajenie

Ahoj dziewczyny! Ja już drugi raz podchodzę do terapii Zorakiem, wcześniej wymiękłam. Teraz stosuję go już 3 miesiąc, na początku z częstotliwością 1-2 tygodniowo, obecnie 3 dni pod rząd a potem pasta robiona. Efekty - są! Pryszcze praktycznie już nie występują, bardziej sporadycznie. Moim problemem jest przesuszenie skóry i przede wszystkim ogromne zaczerwienienie i przebarwienia. Teraz to jest cel mojej walki. Mam nadzieję, że trud się opłaci. Czy jest ktoś kto Zoraku używa już dłużej? Co z zaczerwienieniem i przebarwieniami?

Aha: mogę liczyć na polecenie dobrego filtru, najlepiej 50 SPF, który mnie nie zapcha, nie spowoduje świecenia, które mi dokucza i będzie miał jak najlżejszą konsystencję? Z góry dziękuję i życzę wytrwałości przy terapii, bo na pewno jest tego warta!
true__happiness jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 12:58   #1820
intent
Przyczajenie

Question Dot.: Zorac raz jeszcze

A więc kupiłam zorac i zauważyłam że jest zmieniony . Na ulotce jest napisane że nie można stosować na twarz . I jest przeznaczony tylko do leczenia łuszczycy . Podobno zostały zmienione substancje pomocnicze . Sama nie wiem co o tym myśleć .
Czy mogę go stosować ?
Miał ktoś styczność z tym Zorakiem ?
intent jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 13:01   #1821
pannaagacinska
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez intent Pokaż wiadomość
A więc kupiłam zorac i zauważyłam że jest zmieniony . Na ulotce jest napisane że nie można stosować na twarz . I jest przeznaczony tylko do leczenia łuszczycy . Podobno zostały zmienione substancje pomocnicze . Sama nie wiem co o tym myśleć .
Czy mogę go stosować ?
Miał ktoś styczność z tym Zorakiem ?
Tez to zauwazylam. I tak laduje na mojej twarzy mimo wszystko
Zoracu 0.5 % uzywam od miesiaca dwa razy w tygodniu cieniutka warstewka na noc. Jestem po kuracji Izotekiem i zostaly mi paskudne plamiska ktorych chce sie pozbyc, a przy okazji utrzymac efekt ktory osiagnelam stosujac Izotek. Jestem 3 miesiace po leczeniu i krostki wyskakuja tylko przed okresem tak jest ok odpukac

Jak u Was zorac spisal sie jezeli chodzi o plamy po stanach pozapalnych?

Zlikwiduj słowo „marzenie" i zastąp je słowem „plan".
pannaagacinska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 12:09   #1822
Selavie
Rozeznanie

Dziewczyny i jak Wasza kuracja? Ja skończyłam Zorac jakiś miesiąc temu. Od razu po odstawieniu zaczęły się wysypy - to był jakiś koszmar ! Wysypywało mnie jakiś tydzień, ale bardzo solidnie, było dużo guzków, odstających 'kulek'. Do tej pory są jeszcze ślady. Moja skóra jest mocno osłabiona kuracją, wolniej goją się wypryski, wolniej bledną blizny, dodatkowo swędzi i ciągle jest czerwona...Brzmi to słabo, wiem, ale myślę , że w czerwcu już będzie wyglądać dobrze,unormuje się. Najważniejsze, że nagorsze za mną
Stary 2013-03-06, 07:46   #1823
true__happiness
Przyczajenie

Ja leczę się Zorakiem już 4 miesiąc i na razie jestem zadowolona. Chrostki wyskakują rzadziej, są mniejsze i sporadyczne. Cera się wygładziła. Żel stosuję na noc przez 4 dni z rzędu a potem jeden dzień pasta robiona i od nowa. Jak na tak dużą częstotliwość, to wysuszenie jest małe. Na dzień używam teraz tylko filtra z Biodermy SPF 50 Photoderm Spot i jestem z niego bardzo zadowolona. Już się tak nie czerwienię (Zorakowy buraczek) i skóra nie odchodzi mi płatkami. Nakładam dość grubo filtr i pozostawiam go, żeby się wchłonął, a on czyni moją skórę jasną i nawilżoną. Stosuję go od tygodnia i na razie nie widzę minusów, więc polecam Moja pani dermatolog powiedziała, że za niedługo będziemy odstawiać Zorac, więc zobaczymy jak to będzie. Ta kuracja jest męcząca, ja walczyłam z przesuszeniem i ogromną czerwonością. Ale nie zapeszając, chyba się opłaciło chociaż jeszcze długa droga przede mną. Przebarwienia przecież same nie znikną
Pozdrawiam i zachęcam was do dalszej walki! Musi nam się udać

Edytowane przez true__happiness
Czas edycji: 2013-03-08 o 22:08
Stary 2013-03-06, 11:01   #1824
Selavie
Rozeznanie

Jeśli chodzi o przebrawienia, które zostają po pryszczach, mój dermatolog powiedział, że one znikają samoistnie w czasie do 6 miesięcy
Stary 2013-03-06, 17:47   #1825
true__happiness
Przyczajenie

Oo, dziękuję za informację mimo to na pewno moja dermatolożka poleci mi coś na przebarwienia, aby skrócić czas ich przebywania na mojej skórze. Najbardziej mi jednak zależy na pozbyciu się częstego rumienienia i świecenia, z czym trudno mi sobie niestety poradzić
Stary 2013-03-07, 08:22   #1826
Selavie
Rozeznanie

Z ciekawości daj znać co Ci poleci Ja i tak po kuracji chciałabym zrobić jakieś kwasy, zastanawiam się tylko jaka jest skuteczność takich zabiegów. Ile ich trzeba zrobić żeby plamy zniknęły...
Stary 2013-03-07, 08:33   #1827
true__happiness
Przyczajenie

Okej, będę informować na bieżąco Ja chyba bym się nie zdecydowała na kwasy, bo odrobinę się ich obawiam. Kojarzą mi się z taką totalną ingerencją w skórę i bałabym się o jej późniejszy stan, chociaż opinie są raczej pozytywne
Stary 2013-03-10, 22:42   #1828
pannaagacinska
Wtajemniczenie

Planuje wybrac sie do kosmetyczki na kwasy. Slyszalam, ze glikolowy jest dobry na przebarwienia pozapalne, stosowala ktoras? A jesli chodzi o to samoistne znikanie plam po stanach pozapalnych do 6 miesiecy to moje utrzymuja sie juz dluzej. Fakt zbladly o wiele, ale sa widoczne mimo wszystko.

Zlikwiduj słowo „marzenie" i zastąp je słowem „plan".
pannaagacinska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 10:25   #1829
Selavie
Rozeznanie

Pewnie czas znikania zależy od rodzaju zmian...Ale wydaje mi się , że kwasy są naprawdę skuteczne mi na wizycie je polecano mimo że mam wrażliwą skórę. Podobno wcale nie są takie inwazyjne jak wszyscy myślą.Ja bym spróbowała
Stary 2013-04-03, 22:34   #1830
Przylepa73
Rozeznanie

Kochane, powiedzcie mi czy warto zaczynać kurację Zoracem teraz (kwiecień) przed latem? Mam miesiąc wolnego, niewiele ludzi będzie mnie oglądać i chciałabym najgorsze załatwić już teraz (zakładając że po miesiącu nie będę już wyglądać aż tak strasznie). Czy taki plan ma jakiś sens? Czy skóra może się mocno buntować jeszcze po tym miesiącu? Wiem że coś na pewno się będzie działo, ale mam nadzieję że przeczekam te najgorsze chwile :P No chyba że w ogóle nie powinno się stosować Zoracu na lato, wtedy będę musiała sobie odpuścić. Co myślicie?

Kubuś 27.03.12
Przylepa73 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
retinoidy, tazaroten

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości