Oczyszczające chusteczki dobry wybór? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-06-28, 13:24   #1
magdaa_j
Zadomowienie

Question

Oczyszczające chusteczki dobry wybór?

Witam Was Wizażanki, mam problem.Chodzi o to, że w sobotę wyjeżdżam na tydzień na wieś.Niestety, tam nie ma do końca takich rewelacyjnych warunków.Ja mam cerę trądzikową i tłustą, a ostatnio chodziłam do kosmetyczki na oczyszczanie i teraz moja buzia się goi.Boję się, że po tym wyjeździe zaprzepaszczę to co już zaczęło mi się polepszać. I wpadłam na pomysł żeby na ten tydzień używać chusteczek oczyszczjących.I tak też zrobiłam, kupiłam chusteczki Nivea Visage do cery normalnej i mieszanej, bo oprócz nich były do cery suchej i wrażliwej, więc to już zupełnie odpadało.I teraz nie wiem czy dobrze zrobiłam.Byłam dzisiaj znowu u kosmetyczki i powiedziałam jej o tym, a ona stwierdziła, że nie wiadomo czy to mi pomoże, bo nie jest to do cery tłustej.Trochę mnie to zmartwiło, może nie były one takie drogie(ok.12 zł 25 szt.,ale można je przeciąć, bo są w miarę duże),jednak kupiłam je po to żeby z nich korzystać.Jak myślicie czy mogę ich używać i stan mojej twarzy się nie pogorszy?Aha, a po tych chusteczkach kładłabym Metronidazol, lek od dermatologa.Do tego akurat kosmetyczka się nie przyczepiła, bo mówiła, że tak mogę.Bardzo proszę Was o opinię.Dziekuję i pozdrawiam
magdaa_j jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-28, 17:07   #2
Estella
Zakorzenienie

Dot.: Oczyszczające chusteczki dobry wybór?

Nie sądzę żeby te chsuetczki jakoś znacząco się różniły pod względem właściwości pielgęnacyjnych. Nie sądzę, żeby Ci zaszkodziły. Możesz oczyścić nimi skórę a następnie przetrzeć tonikiem dobranym do Twoich potrzeb.

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-28, 19:37   #3
traci
Wtajemniczenie

Sa takie chusteczki antybakteryjne do cery tradzikowej wiec moze uzyj takie.Ja tez uzywam chusteczek Nivea Visage i nic mi nie bylo.Nie sadze zeby Ci zaszkodzily.Zrob tak jak podpowiedziala Ci Estella aby na koncu przetrzec skore tonikiem.To jest dokladnie moj sposob i nigdy nic mi sie nie dzialo na mojej skorze.
traci jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-28, 22:34   #4
magdaa_j
Zadomowienie

O dziękuję, bo martwiłam się, że to może coś mi popsuć.Jeżeli kupię tonik to nie pomieszają się składniki tych chusteczek i tego toniku?Czyli tak używałabym:
-najpierw chusteczki żeby oczyścić cerę
-następnie posmarowałabym tonikiem
-później Metronidazol od dermatologa
czy to będzie dobre rozwiązanie?Jak myślicie?
Stary 2006-06-29, 10:18   #5
Estella
Zakorzenienie

Tak
To tak jakbyś najpierw użyła mleczka, później żelu do mycia twarzy, a następnie przetarła tonikiem. Teoretycznie większość chusteczek łączy w sobie właściwości tych wszystkich kosmetyków, ale ja zawsze przecieram skórę jeszcze tonikiem.

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Stary 2006-06-29, 11:05   #6
magdaa_j
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Estella
Tak
To tak jakbyś najpierw użyła mleczka, później żelu do mycia twarzy, a następnie przetarła tonikiem. Teoretycznie większość chusteczek łączy w sobie właściwości tych wszystkich kosmetyków, ale ja zawsze przecieram skórę jeszcze tonikiem.

Aha to mnie pocieszyłaś Estello już myślałam, że chusteczki będą leżały:/, bo nie będę mogła ich używać.Jeszcze raz serdeczne dzięki za rady.
Stary 2006-06-29, 12:27   #7
Estella
Zakorzenienie

Nie ma za co miłego wypoczynku

Siegfried Obermeier
Stary 2006-06-29, 13:03   #8
Justy
Zakorzenienie

po oczyszczeniu chusteczkami użyj jeszcze toniku dobranego do twojego rodzaju skóry.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 20:39   #9
helootka
Raczkowanie

GG do helootka Send a message via Skype™ to helootka

Bardzo mi miło, bo ja też używałam Metronidazolu I też używam chusteczek oczyszczających, tylko że ja mam Johnson&Johnson 3w1 (oczyszczają, tonizują i usuwają makijaż) Jak sobie taką chusteczką przemyję twarz, to potem ją opłukuję (bo czytałam, że tak trzeba i jak się używa mleczka to też, bo to zapycha czy coś takiego, już nie pamiętam), ale tylko czasami, jak mi się chce

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości