olejki vera nord - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-06-29, 15:15   #1
silvinha
Przyczajenie

olejki vera nord

hej Kobiety,
od pewnego czasu jestem fanka olejkow eterycznych. do tej pory kupowalam olejki Polleny. ale teraz nie dosc, ze sklepik wyprowadzil sie z mojej okolicy, to na dodatek wypustoszaly mi kieszenie . w kilku miejscach natomiast widzialam olejki hiszpanskiej firmy vera nord. napisane na nich jest, ze sa naturalne (do masazy, kapieli itd), jednak sa raczej tanie i dlatego mam co do nich watpliwosci. czy ktoras z Was ich uzywala, albo ma jakies informacje na ich temat? z gory dzieki
silvinha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 17:42   #2
mentha
Zadomowienie

Dot.: olejki vera nord

Znalazłam je na Allegro: http://idg.allegro.pl/show_item.php?item=112645867

Wyglądają na jakieś kompozycje zapachowe. Zauważyłaś, że oferowany przez nich olejek różany kosztuje ok. 5 zł? Wartość pozostałych jest taka sama. Wnioski nasuwają się same.
Swoją drogą, jeśli to jakimś cudem mieszanki olejków eterycznych, to jestem ciekawa, jak zmajstrowali np. taki "Ogórek" czy "Siano". Te wszystkie "Marzenia", "Wenus" i "Morza spokoju" też są intrygujące
mentha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 14:45   #3
Sandija
Gość

Ja ich używam. Kupuję na Targach Medycyny Naturalnej - zwłaszcza uwielbiam arbuz i migdały. Stosuję tylko do kominków zapachowych, bałabym się do masażu czy kąpieli ale do kominków świetne, zapachy intensywne i piękne.
  Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 19:24   #4
agatka-a
Zakorzenienie

a ten arbuz i migdały to jest jeden zapach, czy osobno arbuz i osobno migdały? nie mogę ich znaleźć w internecie
interesuje mnie arbuz, czy naprawdę pachnie jak arbuz? jak taki prawdziwy arbuz? pytam jak mały głupolek bo uwielbiam ten zapach
agatka-a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 00:30   #5
Sandija
Gość

Agatka, to dwa oddzielne zapachy.
Arbuz pachnie bardzo arbuziasto
a migdały tak apetycznie,mmm
  Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 12:29   #6
agatka-a
Zakorzenienie

heh, polecaną przez ciebie evelinkę udało mi się dzis zdobyc (po wielkich trudach i poszykiwaniach), to teraz mam nowy cel sesese
agatka-a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 13:15   #7
amistad.k.m.s
Zakorzenienie

Ja też ich używam do kominków, zapachy piękne, trwałe i intensywne, naprawdę bardzo polecam.
Zwracam uwagę na zapach NEROLI - kwiat z dzikiej pomarańcz, idealny na rozdrażnienie

Od razu zaznaczę, że nigdy nie próbowałam używać ich w inny sposób, nie dlatego, że podejrzewam, że z nimi jest coś nie tak, ale po prostu nie przyszło mi to do głowy.
amistad.k.m.s jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 22:15   #8
mentha
Zadomowienie

Dziewczyny, czy mogłybyście przepisać składy posiadanych przez Was kompozycji?
Stary 2006-07-04, 22:42   #9
amistad.k.m.s
Zakorzenienie

Chyba te składy są tajne, bo nie ma ich na opakowaniach
Stary 2006-07-04, 23:14   #10
mentha
Zadomowienie

Olejek z kwiatu pomarańczy w sklepie Polleny Aromy kosztuje 346.38 PLN
http://www.pollenaaroma.com/sklep/index.html?cid=451

Cytat:
Chyba te składy są tajne, bo nie ma ich na opakowaniach
Czyli tylko sam producent wie jaka jest zawartość olejków eterycznych w tych kompozycjach zapachowych. Zakładając, że one tam naprawdę są...
Stary 2006-07-04, 23:53   #11
amistad.k.m.s
Zakorzenienie

Na tej stronie, co podałaś jest napisane, że olejek pomarańczowy kosztuje 5.76PLN a nie 346.38 PLN Olejek różany tyle kosztuje Nie można liczyć na to, że olejki VERA NORD są w 100% naturalne. Ładnie pachną i tyle
Stary 2006-07-05, 11:01   #12
mentha
Zadomowienie

Cytat:
Na tej stronie, co podałaś jest napisane, że olejek pomarańczowy kosztuje 5.76PLN a nie 346.38 PLN Olejek różany tyle kosztuje
Podałam dobrze, olejek neroli (Citrus bigaradia Risso) - 346.38. Olejek pomarańczowy (Citrus aurantium var dulce) - 5.76. Ten pierwszy, jak sama nazwa wskazuje, otrzymuje się z kwiatów pomarańczy gorzkiej, stąd taka cena.

Cytat:
Nie można liczyć na to, że olejki VERA NORD są w 100% naturalne. Ładnie pachną i tyle
Nie rozumiem, jakim prawem producent nazywa te pachnidełka "olejkami eterycznymi".

Jeszcze ten opis: Naturalne olejki aromatyczne uzyskuje się z liści, kwiatów, owoców, drewna, kort, korzeni rośliny i krzewów.

Są to naturalnesubstancje bardziej złożone i bezpieczne niż leki farmakologicznie, ale wolniej działające i dlatego najczęściej używa się ich jako środki zapobiegawcze lub jako dodatkowy uzupełniający sposób leczenia.

Oferta tej firmy obejmuje koło 220 zapachów o najwyższej jakości na rynku Polskim. Żadna inna firma nie oferuje takiej jakości i tylu zapachów.

Stary 2006-07-05, 12:18   #13
amistad.k.m.s
Zakorzenienie

Przperaszam, faktycznie napisałaś z kwiatu pomarańczy
Stary 2006-07-05, 19:47   #14
izzolda
Raczkowanie

Też swego czasu trafiłam na olejki eteryczne tej firmy.Niestety nie naturalne.Napisałam 2 miesiace temu do tej firmy liścić z zapytaniem o skład ale nic nie dopisali.
Ja w chwili obecnej stosuje olejki firmy Etja-ceny przystępne i wydaje mi sie ze olejki są naturalne-robiłam testy,pisałam do firmy pytanka i zawsze dostawałam i to szybciutko konkretna i wyczerpujaca odpowiedz na moje pytania.

Mam pytanko do znawczyń olejkowych-czy olejek migdałowy moze podrażniać skórę?
Tzn.Zastosowałam kiedyś na buźkę -oczywiscie nie sam olejek ale z domieszka oleju i zelu aloesowego- i wtedy buzka mi zczerwieniała ale tylko na brodzie i koło nosa.Oczywiscie to szybko przeszlo.
Stary 2006-07-08, 23:45   #15
mentha
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez izzolda
(...)
Mam pytanko do znawczyń olejkowych-czy olejek migdałowy moze podrażniać skórę?
Tzn.Zastosowałam kiedyś na buźkę -oczywiscie nie sam olejek ale z domieszka oleju i zelu aloesowego- i wtedy buzka mi zczerwieniała ale tylko na brodzie i koło nosa.Oczywiscie to szybko przeszlo.
Co prawda ja nie znawczyni i nigdy nie miałam z tym olejkiem do czynienia (chętnie dowiedziałabym się o nim czegoś więcej), ale może buzia by się nie zaczerwieniła, gdybyś zamiast olejku eterycznego z dodatkiem oleju użyła oleju z domieszką olejku

Cytat:
Ja w chwili obecnej stosuje olejki firmy Etja-ceny przystępne i wydaje mi sie ze olejki są naturalne-robiłam testy,pisałam do firmy pytanka i zawsze dostawałam i to szybciutko konkretna i wyczerpujaca odpowiedz na moje pytania.
Jakie testy? Mogłabyś powiedzieć coś więcej o tej firmie?
Stary 2006-07-08, 23:53   #16
mentha
Zadomowienie

Edit: nieważne

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2006-07-09 o 00:14
Stary 2006-07-11, 10:05   #17
izzolda
Raczkowanie

\hmm moge napisać- jeśli chodzi o testy to wszędzie jest napisane ze nalezy wylać kropelke olejku napapier i jeśli zostanie tłusta plama nie mamy do czynienia z naturalnym olejkiem etetycznym.
Wylałam kropelkę i przeraziłam sie bo plama tlusta została ale po godzince jej już nie było wogóle.\czyli test wyszedł pomyślnie.
Olejki są w 10ml butelkach z ciemnego szkła,na opakowaniu napisana jest nazwa botaniczna oraz skład związków zapachowych zaliczanych do alergenów oraz nazwę INCI.
\mimo ze na opakowaniu napisane jest ze nie należy spozywać ich doustnie-co podono ma byc podejrzane,dostałam odpowiedz ze wg. norm Unijnych zakazane jest stosowanie olejków eterycznych doustnie. Przedstawicel firmy do którego napisałam poinformował mnie ze nie ma przeciwskazań do stosowania olejków doustnie-poleca dodawać 3-4 krople do letniej herbaty.
olejki posiadają atesty ale w tej chwili nie moge podać jakie bo nie mam przy sobie ulotki.Jeśli tylko bedę w domku napiszę.
Czy to wystarczy wg iebie aby sądzić ze są naturalne?
Ja sie przekonałam i jestem z nich zadowolona.
Stary 2006-07-12, 21:08   #18
mentha
Zadomowienie

Wszystko wskazuje na to, że olejki są oryginalne, a i ceny bardzo zachęcające. Byłabym wdzięczna, gdybyś zechciała w wolnej chwili podać informację o atestach, mielibyśmy wtedy pełen obraz
Niestety nie do końca potrafię zawierzyć deklaracjom producentów, wiadomo jak jest... O wiele bardziej przemawia do mnie rekomendacja Różańskiego, który stosował je doustnie (http://www.parazyt.gower.pl/oleum2003.htm). Wierzę, że miał możliwość przeprowadzenia bardziej specjalistycznych badań niż test na tłustość, który co prawda dyskwalifikuje od razu podróbę (choć nie każdą), ale i nie daje gwarancji, że mamy do czynienia z produktem naturalnym.
Stary 2006-07-12, 21:21   #19
Basia39
Zakorzenienie

Swojego czasu interesowałam się zkupem olejków do aromaterapii, więc zapisałam sobie w ulubionych listę stron ich producentów, może komuś się przyda:

Profarm Lębork
http://www.profarm.com.pl/index.php/pl/3-o

Kej
http://www.kej.pl/

PharmaTech
http://www.pharmatech.pl/index.htm

Primavera
http://www.primavera.com.pl/

i Pollena Aroma oczywiście

http://www.pollenaaroma.com/sklep/index.html?cid=451

I jeszcze stronka na temat olejków ogólnie:

http://www.imm.org.pl/bird/olejki.htm

No i najważniejsza strona, gdzie zebrane jest wszystko
http://www.biochemiaurody.com/linki.htm
Basia39 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 21:42   #20
izzolda
Raczkowanie

Atesty ETJA
- spełnaiją polskie normy oraz warunki IFRA
- posiadają wymagane atesty,świadectwa dopuszczenia do obrotu Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie
- są wpisane do rejestru Wyrobów Kosmetycznych Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi.
Nie wiem czy to wystarczajaco czy nie.

Jakby co daje maila zawsze odpisuja na pytania
etja@poczta.onet.pl

Tagi
olejki, olejki eteryczne

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości