Zmarszczki ?! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-07-01, 10:12   #1
despretina
Raczkowanie

Zmarszczki ?!

Hej! moja koleżanka oswiadczyła mi, że musi kupić sobie jakiś krem przeciw zmarszczkowy. Wyśmiałam ją , bo ma 20 lat. Jednak sama zaczęłam się zastanawiać czy to może juz nie pora zacząć dbać o skórę. Co prawda ja jeszcze żadnych zmarszczek u siebie nie widzę, ale koleżanka po 2-letnim regularnym korzystaniu z solarium ma małe bruzdy w okół oczu i ust. Jaki jest odpowiedni wiek na kremy przeciw zmarszczkowe?? Co o tym myślicie??
despretina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 12:39   #2
Little Angel
Wtajemniczenie

Dot.: Zmarszczki ?!

Cytat:
Napisane przez despretina
Hej! moja koleżanka oswiadczyła mi, że musi kupić sobie jakiś krem przeciw zmarszczkowy. Wyśmiałam ją , bo ma 20 lat. Jednak sama zaczęłam się zastanawiać czy to może juz nie pora zacząć dbać o skórę. Co prawda ja jeszcze żadnych zmarszczek u siebie nie widzę, ale koleżanka po 2-letnim regularnym korzystaniu z solarium ma małe bruzdy w okół oczu i ust. Jaki jest odpowiedni wiek na kremy przeciw zmarszczkowe?? Co o tym myślicie??
Wydaje mi sie,ze skore trzeba pielegnowac nie wedlug jej wieku,ale wedlug potrzeb.A nawilzac trzeba zawsze,niezaleznie od wieku.
Little Angel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 12:44   #3
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
o tych bruzdach w wieku 20lat to powinnaś napisać na wątkach solaryjnych najlepiej... Cóż - jest to efekt promieniowania UV (i zwielokrotnionego UVA w solarium), przesuszenia skóry przez opalanie. Krem przeciwzmarszczkowy służy, jak sama nazwa wskazuje, do przeciwdziałania powstawaniu zmarszczek. Zła wiadomość: większość kremów przeciwzmarszczkowych jedynie nawilża, jeśli chcesz naprawdę zapobiec to polecam filtry, retinoidy, antyoksydanty i kilka innych substancji...
A kremu nie dobiera się do wieku, tylko do potrzeb skóry

Edytowane przez agnieska
Czas edycji: 2006-07-03 o 12:59
agnieska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 12:50   #4
roxsi
Raczkowanie

Każda skóra ma inne potrzeby i wymaga innej pielęgnacji . twoja koleżanka poprzez regularne korzystanie z solarium nabawiła się kilku zmarszczek więc myśle że pomysł z kremem przeciw zmarszczkowym jest dobrym rozwiązoniem o ile nie będzie to krem zbyt inwazyjny jak dla tak młodej skóry , ja bym jej poleciła krem z erisa young and unike dla 25-30 latek jest bardzo skuteczny i naturalnie wspomaga młodą skóre do odnowy i wypychania zmarszczek.
Nawet jeśli masz ładną skóre to myśle że nie zaszkodzi raz do roku najlepiej zimą zastosować kuracji kosmetykami dla starszej skóry niż posiadasz. Mocno ją wtedy odżywisz , a po zakończeniu kuracji powrócisz do kosmetyków odpowiednich dla twoich latek.
roxsi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 13:11   #5
despretina
Raczkowanie

Dzięki za rady. Cóż ledwo skończyłam walkę z tradzikiem, muszę zacząć kolejną ze zmarszczkami . A możecie polecić mi jakieś dobre kremy?? A jeśli chodzi o filtry, to cóż opalać się lubię, Aele myślę że robię to z głową. A na dzień to zawsze stosuję kremy lub podkłady z filtrami. Mam nadzieję, że to zaowowcuję na przyszłość
Stary 2006-07-01, 13:30   #6
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez roxsi
o ile nie będzie to krem zbyt inwazyjny jak dla tak młodej skóry , ja bym jej poleciła krem z erisa young and unike dla 25-30 latek jest bardzo skuteczny i naturalnie wspomaga młodą skóre do odnowy i wypychania zmarszczek.
Nawet jeśli masz ładną skóre to myśle że nie zaszkodzi raz do roku najlepiej zimą zastosować kuracji kosmetykami dla starszej skóry niż posiadasz. Mocno ją wtedy odżywisz , a po zakończeniu kuracji powrócisz do kosmetyków odpowiednich dla twoich latek.
nie odbieraj tego jako złośliwości, ale jak Twoim zdaniem przejawia się inwazyjność kremów? Znów będę brutalna na forum - większość kremów drogeryjnych nawet jeśli ma wymieniony retinol czy wit.c, to są to najsłabsze postacie i na samym końcu skłądu - a więc w szczątkowych ilościach. Jak można wypchać zmarszczki? Tylko wstrzykując botoks czy kwas hialuronowy w bruzdy. Skóra "nie naje" się na zapas substancji odżywczych, więc radzę po prostu mądrą, regularną pielęgnację dostosowaną do potrzeb i zmian w skórze.

Cytat:
Dzięki za rady. Cóż ledwo skończyłam walkę z tradzikiem, muszę zacząć kolejną ze zmarszczkami . A możecie polecić mi jakieś dobre kremy?? A jeśli chodzi o filtry, to cóż opalać się lubię, Aele myślę że robię to z głową. A na dzień to zawsze stosuję kremy lub podkłady z filtrami. Mam nadzieję, że to zaowowcuję na przyszłość
Walkę z trądzikiem można doskonale połączyć z odzmarszczaniem lub zapobieganiem czyli wyżej wymienione już retinoidy, ale wtedy obowiązkowo wysokie, stabilne filtry z wysokiem wskaźnikiem ochrony przed UVA. Stosując filtry i tak się opalisz, bo nawet filtr spf 100 nie zatrzyma w 100% primieni UVB. Po prostu opalisz się wolniej, zdrowiej, Twoje skóra nie będzie zniszczona, nie nabawisz się przebarwień. Kremy na dzień z filtrem mają zazwyczaj filtr spf 10-12, który chroni tylko przed UVB, a dla nas - osób, które nie chcą przyspieszać starzenia skóry - ważny jest wskaźnik ochrony przed UVA (podawany w PPD czy IPD, dwa róźne sposoy mierzenia) - przed tymi Cię nie ochroni podkład czy krem. I kolejna kwestia - żeby zachować taki faktor jaki jest podany na opakowaniu, na samą skórę twarzy musiałabyś nałożyć min. 1,8ml kremu, a na całe ciało - 30ml... Wyobrażasz sobie kłaść 2ml podkładu na skórę?

Stary 2006-07-01, 13:39   #7
despretina
Raczkowanie

No nie wyobrażam sobie. Ale w jakiś krem przeciwzmarszczkowy jednak już zainwestuje. Lepiej zapobiegać niż leczyć.
Stary 2006-07-03, 11:05   #8
roxsi
Raczkowanie

Droga agniesko uważam że każdy ma prawo do własnych przemyśleń wynikających z własnych doświadczeń rad sprawdzonej kosmetyczki lub koleżanek.A co za tym idzie każdy może mieć inną opinie na dany temat i nie sądze aby trzeba było od razu go negować.
Jeśli chodzi o inwazyjnośc to miałam na myśli fakt iż nie polecam dziewczyną w wieku 20 lat stosować kremów przeciw zmarszczkowych np. dla kobiet w wieku 40-45 lat ponieważ może im to bardziej zaszkodzić niż pomuc, poza tym z mojego doświadczenia wiem iż stosowanie takich kremów regularnie grozi niczym innym jak tzw. trądzikiem kosmetycznym.
Do tej pory żadnego botoxu u siebie nie przeprowadzałam a jednak moje drobne zmarszczki po solaryjne zostały wyeliminowane po przez stosowanie tego kremu.Nie powiedziałam iż moje zmarszczki zostały wypchnięte ale taki właśnie efekt można zaobserwować na mojej twarz.

( często milczenie jest złotem )
Stary 2006-07-03, 11:16   #9
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez roxsi
Droga agniesko uważam że każdy ma prawo do własnych przemyśleń wynikających z własnych doświadczeń rad sprawdzonej kosmetyczki lub koleżanek.A co za tym idzie każdy może mieć inną opinie na dany temat i nie sądze aby trzeba było od razu go negować.
Jeśli chodzi o inwazyjnośc to miałam na myśli fakt iż nie polecam dziewczyną w wieku 20 lat stosować kremów przeciw zmarszczkowych np. dla kobiet w wieku 40-45 lat ponieważ może im to bardziej zaszkodzić niż pomuc, poza tym z mojego doświadczenia wiem iż stosowanie takich kremów regularnie grozi niczym innym jak tzw. trądzikiem kosmetycznym.
Do tej pory żadnego botoxu u siebie nie przeprowadzałam a jednak moje drobne zmarszczki po solaryjne zostały wyeliminowane po przez stosowanie tego kremu.Nie powiedziałam iż moje zmarszczki zostały wypchnięte ale taki właśnie efekt można zaobserwować na mojej twarz.

( często milczenie jest złotem )
Nie rozumiem Twojego jakże subtelnego podsumowania z milczeniem - czyżbyś sama nie tolerowała wyrażania przez innych poglądów? Koleżankom nie ufam, gdyż ich wiedza oparta jest na newsach z gazet, gdzie co miesiąc pojawiają się 3 nowe kremy zupełnie likwidujące zmarszczki. Cóż - dobre nawilżenie z pewnością zmniejsza widoczność zmarszczek, ale ich zupełnie nie zlikwiduje. Trądzik kosmetyczny jest efektem zapchania porów - a to jest względne, każdego zapycha co innego. Komedogenne składniki znajdują się zarówno w kosmetykach "przeznaczonych" dla 20 jak i 40 latki i wiek nie ma tu nic do rzeczy. Często osoby mają tak suchą skórę, że używają np. Nanobazy, która ma chyba wszystkie potencjalne zapychacze. Różnica jest taka, że nie ma przeznaczenia wiekowego, tylko do potrzeb skóry.
Może to Cię przekona: http://www.wizaz.pl/basia_kosmetyki_a_wiek.php

Stary 2006-07-03, 12:18   #10
roxsi
Raczkowanie

Otóż chyba cię zaskocze ale bardzo lubie poznawać odmienne poglądy od moich na różne tematy ponieważ taki sposób jest najlepszy aby udoskonalać własne tezy. Natomiast nie lubie gdy ktoś nieumiejętnie wygłasza własne przekonania ślepo brnąć w to co wierzy i nie biorąc pod uwage tego co piszą inni.
Z moją skórą nie mam żadnych problemów no może poza czsem kiedy zbliża mi się okres wtedy zawsze mimo starannej pielęgnacji mi coś wyskoczy , więc chyba mam pełne prawo polecać dziewczyną to co ma bardzo dobre skutki na mojej skórze.
Pozatym takie forum nie miałoby najmniejszego sensu gdyby wszyscy mówili " jednym głosem"
Stary 2006-07-03, 12:39   #11
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez roxsi
Otóż chyba cię zaskocze ale bardzo lubie poznawać odmienne poglądy od moich na różne tematy ponieważ taki sposób jest najlepszy aby udoskonalać własne tezy. Natomiast nie lubie gdy ktoś nieumiejętnie wygłasza własne przekonania ślepo brnąć w to co wierzy i nie biorąc pod uwage tego co piszą inni.
Z moją skórą nie mam żadnych problemów no może poza czsem kiedy zbliża mi się okres wtedy zawsze mimo starannej pielęgnacji mi coś wyskoczy , więc chyba mam pełne prawo polecać dziewczyną to co ma bardzo dobre skutki na mojej skórze.
Pozatym takie forum nie miałoby najmniejszego sensu gdyby wszyscy mówili " jednym głosem"
teraz już zupełnie nie rozumiem - odnieś się proszę to tego, gdzie ślepo brnę i niewłaściwie doradzam? Pokaż proszę niezależne źródła (bo przykładowo badania sponsorowane przez producentów solariów dotyczące korzyści płynących z opalania mnie nie wzruszają) swoich poglądów dotyczących wypychania zmarszczek - proszę o merytoryczną dyskusję a nie schodzenie do prywaty, bo ta mnie nie interesuje - od tego mam wątki typowo plotkowe.
ps. I kosmetyczki w Twoich wypowiedziach nie są dla mnie argumentem - wiele z nich jest przysmażonych na ciemny brąz, co zaprzecza dobrej pielęgnacji

Stary 2006-07-03, 13:43   #12
roxsi
Raczkowanie

O mamo widze że mam doczynienia z jakąś fanatyczką i to jeszcze o iście trudnym charakterze . Mam dla ciebie jedną ale myśle że wręcz idealną rade , bo nie mam zamiaru bawić się w przepychanki , najlepiej zrobisz jak napiszesz swoją książke gdzie będziesz zachwalać swoje metody pielęgnacji i inne duperele . Bo mi nie zależy aby ktoś korzystał z moich rad , ja tylko chciałam podzielić się z kimś kto szuka odpowiedzi na dane pytania jedną z wielu możliwych rozwiązań.
A dalej co ten ktoś z tym zrobi i kogo ostatecznie posłucha to mnie to już zupełnie nie interesuje.
Nie mam najmniejszego zamiaru szukać jakiś artykułow czy tym podobnych rzeczy , poza tym takie forum powinno być miłe , łatwe i przyjemne.
Stary 2006-07-03, 13:47   #13
agnieska
Zakorzenienie

No i proszę - to jednak w Twoim wypadku milczenie jest złotem. Tak jak się spodziewałam - poważnych argumentów Ci nie starczyło, to atakujesz moją osobę, jak dziecko w przedszkolu.
Powodzenia

Stary 2006-07-05, 18:25   #14
tripka
Wtajemniczenie

pamietam,że gdzieś obiło mi się o uszy,albo czytałam o tym,że mimo młodego wieku i braku zmarszczek raz na tydzień warto użyć kremu przeciwzmarszczkowego,co o tym sądzicie?
tripka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 18:47   #15
agnieska
Zakorzenienie

Sądzę, że niewiele da Ci użycie kremu przeciwzmarszczkowego raz na tydzień - porcję nawilżenia wprost proporcjonalną do składu kosmetyku. Zmarszczkom nie zapobiegnie

Stary 2006-07-05, 20:23   #16
kami828
Zadomowienie

Ja mam zmarszczki pod dolną powieką nie wiem czy od tego że sie maluje już bardzoooo długo czy od tego że często mruże oczy ehhhh pewnie od malowania ostatnio wygrzebałam jakiś krem pod oczy przeciwzmarszczkowy niby maksymalnie redukuje zmarszczki wokól oczu i koryguje cienie pod oczami...chyba a raczej napewno go wypróbuje bo te moje zmarszczki wyglądaja nie fajnie w tym wieku...mam 19 lat !!! Ten krem to z firmy Eveline pewnie żadna rewelacja ale może pomoże...
kami828 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 22:03   #17
Justy
Zakorzenienie

zmarszczek nie usuniesz kremem bez wizyty u lekarza, a część zniszczeń powstałych w skutek opalanie jest nieodwracalna. bez złudzeń.

spokojnie możesz używać tzw. "kremów przeciwzmarszczkowych" o ile dobierzesz konsystencję odpowiednią do cery- nie ma w tych kosmetykach nic "za silnego", nawet dla nastolatek.

z tym, że nie spodziewaj się cudów po "kremie przeciwzmarszczkowym"- składników o udowodnuionym działaniu jest zaledwie kilka: dobre filtry UV, retinoidy. w dalszej kolejności wit.C w wyższych steżeniach, hormony (przy zmarszczkach "menopauzalnych"),kwa s liponowy, może peptydy i miedź. cała reszta cudów- woda z lodowca, pyłek tropikalnych kwiatów, algi itd itp pięknie brzmią w reklamach, ale w praktyce nie radzą sobie ze zmarszczkami lepiej niż dobry krem nawilżający.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 22:10   #18
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Justy
zmarszczek nie usuniesz kremem bez wizyty u lekarza, a część zniszczeń powstałych w skutek opalanie jest nieodwracalna. bez złudzeń.

spokojnie możesz używać tzw. "kremów przeciwzmarszczkowych" o ile dobierzesz konsystencję odpowiednią do cery- nie ma w tych kosmetykach nic "za silnego", nawet dla nastolatek.

z tym, że nie spodziewaj się cudów po "kremie przeciwzmarszczkowym"- składników o udowodnuionym działaniu jest zaledwie kilka: dobre filtry UV, retinoidy. w dalszej kolejności wit.C w wyższych steżeniach, hormony (przy zmarszczkach "menopauzalnych"),kwa s liponowy, może peptydy i miedź. cała reszta cudów- woda z lodowca, pyłek tropikalnych kwiatów, algi itd itp pięknie brzmią w reklamach, ale w praktyce nie radzą sobie ze zmarszczkami lepiej niż dobry krem nawilżający.
Justy - mam nadzieję, że Twojego autorytetu już nie podważą

Stary 2006-07-06, 12:34   #19
Belladonna7
Raczkowanie

GG do Belladonna7

Opalanie rzeczywiście niszczy skórę, ale żeby od razy krem przeciwzmarszczoky?
Jasne, że kremy te stosuje się zapobiegawczo, ale nie w wieku 20 lat.
Kolagen zaczyna tracić swoją strukturę i elastyczność dopiero po 25tym roku życia, tak więc nie ma potrzeby korzystania z kremów przeciwzmarszczkowych wcześniej. Osobiście podejrzewam, że zacznę dopiero koło 30tki .
Wg mnie najlepszym kremem jest Nivea z tej nowej serii z hydraminą. Zawiera filtry UV i można dostosować krem naliwżający do każdego typu cery począwszy od suchej i wrażliwej, a na tłustej kończąc.
Pozdrawiam
Belladonna7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 12:40   #20
agnieska
Zakorzenienie

Przeczytaj, proszę, wypowiedź Justy ze zrozumieniem a cienka warstwa Nivea z hydraminą nie da Ci ochrony przezd UVB i UVA

Stary 2006-07-06, 12:48   #21
gosiunia22
Zadomowienie

Ja jestem krótkowidzem, często mrużę oczy - więc już mam drobne zmarszczki pod oczami Do tego mam predyspozycje genetycze - cała rodzina mojej mamy ma wory pod oczami i zniszczoną skórę w tej okolicy.

Jaki regenerujący krem z witamną C (na noc) mogłybyście mi polecić?

Andre Lhote

Nina, Nina, Nina...
gosiunia22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 12:54   #22
Emilia1
Zakorzenienie

diacneal, diroseal, elouage, ystheal, retin a , zorac, atrederm, retinaldehydy ogólnie są praktycznie najlepszą drogą jeśli chodzi o profilaktykę przeciwzmarszczkową.Dobre są też na istniejące zmarszczki.Despertina sprawdz wątki o tym- było tego dużo Trzeba jednak pamiętać zeby przygotować skórę na mocniejsze kosmetyki i zwrócić uwagę na częstotliwość, porę roku, bo nie wszystkie można latem namiętnie używać oprócz tego popieram Agnieske i Justy.

pozdrawiam!
Emilia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 12:56   #23
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agnieska
Przeczytaj, proszę, wypowiedź Justy ze zrozumieniem a cienka warstwa Nivea z hydraminą nie da Ci ochrony przezd UVB i UVA

zgadzam się. kremy na których nie ma oznaczeń na ile chronią nie są nic warte niestety.... nawet w 50+ faktor żeby taki otrzymać na skórze ryjca trzeba ok 2 ml kremu wydusić na buzię
Stary 2006-07-06, 12:58   #24
Emilia1
Zakorzenienie

Gosiunia jest wiele wątków na forum o wit C. Kochana Basia w swoich wypowiedziach na poczatku wizazu wymienia kremy z witaminami. przejrzyj sobie proszę. a tu mamy popularny specyfik - serum z wit c. napewno znajdziesz a jak nie to napisz i podeślę Ci kilka linków
Stary 2006-07-06, 12:58   #25
gosiunia22
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez aniolekandrzejka1
Gosiunia jest wiele wątków na forum o wit C. Kochana Basia w swoich wypowiedziach na poczatku wizazu wymienia kremy z witaminami. przejrzyj sobie proszę. a tu mamy popularny specyfik - serum z wit c. napewno znajdziesz a jak nie to napisz i podeślę Ci kilka linków
Do witaminy C jeszcze się nie dokopalam, ale zaraz przeszukam forum. Dzięki

Andre Lhote

Nina, Nina, Nina...
gosiunia22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 13:02   #26
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Justy

a Justo Kochana ja tak z innej beczki - czy mogę jakoś podwyższyć procent mojego juvitu? bo ma on sam w sobie 10 a chciałabym 15 więc można??? nie jestem pewna czy to się wymiesza, znaczy kwas askorbinowy w juvicie. jak myślisz? Agnieska może Ty wiesz?
Stary 2006-07-06, 13:04   #27
Emilia1
Zakorzenienie

Gosiunia na biochemi urody wklep serum z wit C. tam wyskoczy na bank multum tego:0
pozdrawiam!
Stary 2006-07-06, 21:58   #28
Justy
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aniolekandrzejka1
czy mogę jakoś podwyższyć procent mojego juvitu? bo ma on sam w sobie 10 a chciałabym 15 więc można???
da się, ale trzeba mieć wit.C w proszku. sypka wit.C pewnie nie bedzie się chciała całkowicie rozpuścić w Juvicie, więc bedzie trzeba ją najpierw rozpuścić w wodzie i taki wodny roztwór wit.C dodać do juvitu.

np. łatwo jest przyrządzić 50% roztwór wit.C
35 części juvitu+ 5 częsci 50% roztworu wodnego witC i mamy 40 części 15% serum. (części czyli np. gramy, łyżki czy mililitry- do wyboru)

Edytowane przez Justy
Czas edycji: 2006-07-06 o 23:04
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 22:15   #29
despretina
Raczkowanie

Justy, to co mi polecasz, tzn. jakie kosmetyki.Mam 20 lat, zmarszczek nie widze, dopiero wyleczyłam trądzik, z solarium nie korzystam. ale z nawilżaniem mam problem, bo jak za bardzo nawilże to skóra mi sie świeci i coś mi wyskakuje. Używam krem z serii nivea young rano i wieczorem przeciw trądzikowy zapobiegawczo. Może powinnam w coś jeszcze już zainwestować?? Dzieki za odpowiedz
Stary 2006-07-19, 12:53   #30
Emilia1
Zakorzenienie

Smile Dot.: Zmarszczki ?!

desperetina zapraszamy na biochemię na wizazu tam znajdziesz odpowiedzi na pytania. z resztą odpowiedziałam Ci już jakie są najlepsze przeciwzmarszczacze retinaldehydy, tretinoina (retin A, atrederm), tazaroten.(zorac).. ale dla Ciebie przeciwzmarszczkowo i odpowiednio rozplanowane "zażywanie" tych kosmetyków bedzie najlepsze (diacneal , diroseal, ystheal, eluage). powtarzam ,że musisz jakiś konkretny program pielęgnacji skóry (chodzi mi o to ze co kilka dni , w odpowiednej porze roku itp, bo ma być to przeciwzmarszczkowa terapia a nie likwidacji zmarszczek)eluage jest dodatkowo wzbogacony o frakcje kwasu hialuronowego. najlepiej zrobisz jak zaczniesz od diacnealu czy dirosealu w jesieni ,a le diro jest łagodniejszy wiec jak bedziesz uzywac filtrow możesz uzywać go też w lecie, no ale na pierwsze wody to najlepu\iej na jesien. i cokilka dni. tego jest strasznie duzo do opisywania, jak stosowac co i kiedy wiec na BC wstąp a tam jest wszystko opisane. I tak jak napisała Justy najlepsze przeciwzmarszczacze to filtry, retinoidy, antyutleniacze, nawilżacze..

Edytowane przez Emilia1
Czas edycji: 2006-07-19 o 13:19 Powód: dopisanie odp Justy
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości