Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-07-02, 11:26   #1
ceyda
Raczkowanie

Question Odleżyny-pomocy!!!

Moje drogie!
proszę o pomoc! Moze znacie jakis magiczny sposób na te przypadłośc.
opiekuje sie chora, leżącą, z dużą nadwagą i złamaniem kompresyjnym kręgosłupa ukochana babcią.Do tego cukrzyca i ogromny trud z gojeniem się wszelkich ran.Do tej pory- gdy nie miałam styczności z tym problemem myslałam ze odlezyny to sprawa niewłaściwej pielęgnacji chorego.Teraz wiem, że to bardziej skomplikowane.Mimo profilaktyki(oklepywanie, wszelkie profesjonalne pudry)pojawiły sie odlezyny na pupie.Waga+cukrzyca+pampe rs+upał.Przerobiłam juz wszystko dostępne i doradzane.Proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami.Może przemyslimy jakaś miksturę?Mam dojście do wypozyczenia mazyny ultradźwiąków9kosmetyczna maszyna), ale co nimi wtłaczać?
Dzięki za wszelką pomoc
ceyda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 11:49   #2
natii4
Zakorzenienie

Smaczny profil natii4
Smaczne przepisy1
Dot.: Odleżyny-pomocy!!!

Miałam podobny problem kilka lat temu Też babcia, cukrzyca, pampersy, upadł i odleżyny. Generalnie na odleżyny pielęgniarki poleciły nam Sudocrem oraz leżenie w ciągu dnia bez pampersa,by się wszystko wywietrzyło jednak tutaj przy złamaniu kręgosłupa to już może nie być takie łatwe. Mieliśmy też takie specjalne plastry-naklejane na skórę-one goiły ranę. Poszukam później,bo gdzieś to powinno być i dam Ci potem nazwę Ale Sudcrem na bank

Pozdrawiam i życzę dużo siły,bo wiem,że się przyda

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 12:01   #3
ceyda
Raczkowanie

Wielkie dzięki za odpowiedź.Sudokrem stosujemy i plastry tez(granuflex i comprigel)Niestety rany te sączące się- jak po zerwanym bąblu- nie goją sie, a sudokkrem nie łączy się z tą wiecznie mokrą skórą...ale i tak smarujemy...
Stary 2006-07-02, 12:07   #4
natii4
Zakorzenienie

Smaczny profil natii4
Smaczne przepisy1

Cytat:
Napisane przez ceyda
Wielkie dzięki za odpowiedź.Sudokrem stosujemy i plastry tez(granuflex i comprigel)Niestety rany te sączące się- jak po zerwanym bąblu- nie goją sie, a sudokkrem nie łączy się z tą wiecznie mokrą skórą...ale i tak smarujemy...
O właśnie Granuflex to był W takim razie nie wiem co poradzić,a pytaliście kogoś ktoś kto do babci przychodzi,jakaś pielęgniarka środowiskowa albo lekarz? Może oni coś doradzą. Trudno powiedzieć-niestety odleżyny to nie jest nic prostego do pielęgnacji

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

Stary 2006-07-02, 12:24   #5
Contax
Zakorzenienie

ceyda Twoja babcia powinna leżeć na specjalnym materacu zmiennociśnieniowym => http://www.revita.com.pl/index.php?p=690
Takie materace są w pewnym stopniu refundowane.

Cytat:
Materac zmiennociśnieniowy zbudowany jest z wielu komór (najczęściej poprzecznych), które są automatycznie i naprzemiennie wypełniane powietrzem. Dzięki temu cyklicznie zmieniane są punkty podparcia osoby na nim leżącej (nie ma miejsca stale uciśniętego) a jej ciało utrzymywane jest zawsze na stałej wysokości. Skuteczniejsze odciążenie oferują materace wyższe i zawierające większą liczbę komór powietrznych. Chory zapadając się w wysoki i miękki materac zwiększa powierzchnię ciała mającą bezpośredni kontakt z materacem. Jego ciężar „rozkłada się” na większą powierzchnię i w ten sposób zmniejsza się siła nacisku wywierana na jego ciało.

Edytowane przez Contax
Czas edycji: 2006-07-02 o 13:21
Contax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 12:26   #6
natii4
Zakorzenienie

Smaczny profil natii4
Smaczne przepisy1

Cytat:
Napisane przez Contax
ceyda Twoja babcia powinna leżeć na specjalnym materacu zmiennociśnieniowym => Odleżyny: profilaktyka, systemy przeciwodleżynowe, materace, pompy zmiennociśnieniowe
Takie materace są w pewnym stopniu refundowane.
Moja babcia miała specjalne poduszki,ale to też nie do końca pomagało

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

Stary 2006-07-02, 14:48   #7
syyyylwia
Raczkowanie

Pollena-Aroma ma w swojej ofercie balsam przeciwko odleżynom, który nazywa się AnTicubit i więcej informacji o nim jest w informatorze "Aromoterapia", który dostałam po zakupie w PollenieAromie.
Może też cos będzie o tym balsamie na ich stronie.
syyyylwia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 15:51   #8
ceyda
Raczkowanie

babcia ma specjalny materac.Niestety nie przeciwdziała on w tym wypadku odlezynom, ale przynosi ulgę, bo jest mniejszy ucisk na te które juz są.
Zaraz poczytam o produkcie polleny.
Dzięki wszystkim!
Stary 2006-07-04, 18:45   #9
Sandija
Gość

Może choć trochę Linomag pomoże?
  Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 12:43   #10
aventino11
Raczkowanie

Może spróbuj opatrunków hydropolimerowych (granuflex to opatrunek hydrokoloidowy) ponoć są lepsze i ma je w ofercie firma johnson&johnson, pamiętam jedną nazwę: TIELLE, wrzuć to do wyszukiwarki.
aventino11 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 22:04   #11
Bambi2
Raczkowanie

Odleżyny są rzeczywiście dużym problemem. Mam niepełnosprawnego kuzyna, który nie rusza się z łóżka. Nie ma odleżyn dzięki temu, że leży na materacu z gorczycy. W jego przypadku jest to skuteczne. Kiedy niedawno trafił do szpitala lekarze dziwili się, że ma taką ładną zdrową skórę. O ile wiem ciocia, która się nim opiekuje stosuje także Sudokrem, ale to chyba bardziej na odparzenia.
Bambi2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 22:15   #12
aneczka8
Zadomowienie

A moze Argosulfan (substancja czynna sol srebrowa sulfatiazolu 20mg) ja dostalam to na oparzenia ale napisane jest ze moze byc stosowany na odlezyny i przewlekle owrzodzenia podudzi
aneczka8 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-02, 17:58   #13
dziewanna111
Przyczajenie

Szukam właśnie informacji na temat leczenia ran po odleżynach, czym różnią się opatrunki hydropolimerowe od hydrokoloidowych? Co jest lepsze?
dziewanna111 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 09:08   #14
mysiaczeq
Rozeznanie

Hej jestem pielęgniarką powiem Ci jak to się robi w szpitalach:
- PC 30 V - na skórę narażoną na odleżyny + delikatne masaże + częsta co 2 godziny zmiana pozycji, materac przeciwodleżynowy, pilnować by nie było wilgoci, zagnieceń pościeli, okruchów (to tyle z profilaktyki)
- braunovidon - na istniejące już odleżyny
- do tego granuflex, medisorb, sorbalgon
- rane trzeba oczyszczać z tkanki martwiczej, ale sama tego nie rób, skonsultuj się ze specjalistą (pielegniarką np.), w przeciwnym wypadku nie zagoi się dobrze, ew. kup maść iruxol mono - oczyszcza skórę z tkanki martwiczej
- pilnuj cukrów, nie od dziś wiadomo, że cukrzyca utrudnia gojenie się ran.
- octenisept - do dezynfekcji rany (tylko musi być napisane, że się do tego nadaje)
- jałowy NaCl do przemycia rany

w razie problemow pisz
mysiaczeq jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości