Podkłady i pudry a cera problemowa - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-08-14, 20:13   #31
Copykat
Zakorzenienie

Dot.: Podkłady.

alez prosze
Copykat jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-14, 20:54   #32
Ewuska_90
Raczkowanie

Dziewczyny a ja mam takie pytanie troche z innej bezcki mianowicie.Miałam podkład AA teraz mam Miss sporty mat cos tam (mimo ze najnizsza półka to oby dwa mi słuzyły) i zauwazyłam cos dziwnego: tamten AA po ok pol roku zaczał dziwnie pachniec,nie powiem ze to jest takis smrodek czy cos,poprostu na poczatku nie pachnial a pozniej zaczał apchniec takim hmm kosmetykiem,mocny zapach dosyc.Ten drugi mam chyba ze 2 mies,w upalne dni trzym am w lodówce a i tak zaczyna pachniec.Czy to normalne? data waznsoci jest ejszcze dłuuga ale boje sie ze sie popsuł,nie wiem sfermentował,zważył czy cos :/
Ewuska_90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-17, 15:14   #33
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Cytat:
Napisane przez Copykat Pokaż wiadomość
alez prosze
Mam go Jest boski
W zyciu nie myslalam ze cos tak wspanialego zjade ! Probowalam roznych filtrow, wszystkie zapychaly albo spływaly mi z twarzy. Ten nie dosc ze matuje, to swietnie kryje, chroni a dodatkowo.. rozswietla !!!!!
psycha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-17, 21:04   #34
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Mam go Jest boski
W zyciu nie myslalam ze cos tak wspanialego zjade ! Probowalam roznych filtrow, wszystkie zapychaly albo spływaly mi z twarzy. Ten nie dosc ze matuje, to swietnie kryje, chroni a dodatkowo.. rozswietla !!!!!
Lacze sie z Toba w zachwytach jednak nie wyobrazam sobie aby nakladac go w przepisowej ilosci
Tutaj wiecej
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=113228
Stary 2007-08-17, 21:47   #35
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Lacze sie z Toba w zachwytach jednak nie wyobrazam sobie aby nakladac go w przepisowej ilosci
Tutaj wiecej
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=113228
Mam wlasnie dodatkowe pytanie, czy powinnam pod niego uzywac jeszcze jakiegos kremu? W zasadzie to potraktowalam go jako krem na dzien; jako ze moja skora po zwyklych kremach sie mocno przytluszcza, bardzo rzadko uzywam kremu na dzien.

1 ml moze nalozylam.. lepsze to niz nic W obliczu kremow na dzien z filtrami 15, na ktore nie bylam w stanie nic dodatkowo nalozyc, wlasciwie nawet tych nosic, svr wypada dosc dobrze

Edytowane przez psycha
Czas edycji: 2007-08-17 o 22:14 Powód: poprawka
psycha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-17, 22:56   #36
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Ja pod SVR 50 siegam po nawilzacz bo mimo wszystko moja skora jest zbyt sucha by przyjac sam filtr bez nawilzacza.To jest moj faworyt jezeli chodzi o okres jesienno-zimowy bo teraz nie potrzebuje takiego krycia i wogole unikam podkladow
Stary 2007-11-18, 17:10   #37
Olcia101
Rozeznanie

Post Podkład a ładna cera

Czy podkład jakos negatywnie wpływa na stan cery? Używany w małych ilościach.

najbardziej jesli chodzi o moją cere denerwują mnie przebarwienia po trądziku. (oczywiscie uzywam specjalnych kosmetyków zeby sie tego pozbyć). ostatnio stwierdziłam że zrobie wszystko zeby sie tego pozbyć raz i porządnie i zasatnawiam sie czy bede musiała zrezygnować z podkładu. Jakoś nie wyobrazam sobie wyjsc do ludzi bez niego...ale jesli to mialo by mi pomoc to moze bym sie jakos przemogła.
Olcia101 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 17:32   #38
mrs.doubtfire
Rozeznanie

Dot.: Podkład a ładna cera

U mnie jest tak, ze nie wazne jaki podklad, jaka cena zawsze mnie zatka, dlatego dalam sobie spokoj i uzywam tylko pudrow sypkich czy prasowanych.
mrs.doubtfire jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 23:05   #39
minuit18
Raczkowanie

Witam

to mój pierwszy post na biochemii

Mam pytanie dotyczące podkładów za dużo się naczytałam forum i naszły mnie wątpliwości...

Mianowicie od pewnego czasu mam poważny porblem, ponieważ żaden podkład nie chce mi się za długo na twarzy utrzymać.

Jak dotąd sprawdził się tylko Revlon nie zapycha, jest trwały itd, ale jest to podkład bardzo ciężki i obawiam się że nie jest odpowiedni dla mojej młodej skóry (mam 18 lat). Poza tym ma zle opinie dotyczące analizy składu i trochę się go zaczęłam bać
Jakie jest Wasze zdanie? Mogę go używać?

A jeśli nie podkład to czym bezpiecznie poprawić sobie wygląd skóry?

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam serdecznie
minuit18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 12:42   #40
minuit18
Raczkowanie

Nikt mi nie pomoże?
Stary 2008-04-24, 22:52   #41
minuit18
Raczkowanie

Tak więc to może ja zmienię pytanie

Czy jeśli podkład mnie nie zapycha to czy można przyjąć, że jest dobry dla mojej cery i jej nie niszczy?
Stary 2012-08-27, 16:20   #42
miki67
Przyczajenie

Podkład cera tłusta

Od pół roku leczę się dermatologicznie na trądzik (głównie zaskórnikowy).
Teraz, kiedy mój stan skóry trochę się poprawił, szukam podkładu, który nie spowodowałby wysyp nowych zaskórników i krost.
Od razu zaznaczam, że przejrzałam mnóstwo wątków, użyłam wyszukiwarki, jednak nie znalazłam nic dla siebie.
Od kilku dni siedzę na KWC i allegro, żeby znaleźć jakiś dobry, w miarę tani podkład, ale ciągle nic - dalej mam ogromny dylemat.

Czy istnieje w ogóle coś takiego jak podkład matujący, lekko kryjący o dobrym, w miarę bezpiecznym składzie?
Zaznaczam, że trochę boję się minerałów - są dość drogie, a ja nie potrafię się przekonać do "niepłynnych" podkładów.

Jeśli ktoś potrafi mi pomóc, proszę o odpowiedź.
miki67 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 18:55   #43
Lorri
Moderator

Dot.: Podkład cera tłusta

Cytat:
Napisane przez miki67 Pokaż wiadomość
Zaznaczam, że trochę boję się minerałów - są dość drogie, a ja nie potrafię się przekonać do "niepłynnych" podkładów.
Chyba każdy ma na początku opory. Naprawdę nie ma się czego obawiać. Aplikację można opanować do perfekcji w krótkim czasie. W wyborze odcieni pomogą dziewczyny na forum mineralnym. Jak już spróbujesz, polubisz jakąś markę i odczujesz różnicę, nie będziesz chciała nigdy wracać do fluidów.
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb
Rabat 10% na pierwsze zamówienie w sklepie iHerb z kodem: ZNV390

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 19:38   #44
miki67
Przyczajenie

Dot.: Podkłady i pudry do cery problemowej

Dziękuję za odpowiedź.
Być może kiedyś się przekonam, jak będę mieć jakąś nadwyżkę w budżecie
Ktoś ma inną propozycję?
miki67 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 01:56   #45
apoyando
Przyczajenie

Dot.: Podkłady i pudry do cery problemowej

Witam wszystkich
Ja używam aktualnie podkładu matującego z Sephory. Ma konsystencję musu, jest bardzo wygodny w nakładaniu. Nie jest mocno kryjący, ale maskuje potrądzikowe blizny i przebarwienia, na ukryciu których mi zależy. Mam bardzo podatną buzię na wszelkie rewelacje wyskakujące w najmniej odpowiednim momencie... Ale ten podkład nie powodował u mnie jakichś nieprzyjemnych konsekwencji. Niestety na lato jest wg mnie za ciężki i na ciepłe dni kupiłam sobie podkład mineralny z Sephory w kamieniu. Nakładam go pędzlem jak puder, co jest bardzo wygodne. Na buzię po nim też nie muszę narzekać.
Jeśli o mnie chodzi, to nie polecam tanich podkładów (cóż, Sephora do profesjonalnych kosmetyków też nie należy, ale w trakcie poszukiwania idealnego podkładu do mojej cery zatrzymałam się na tych podkładach na dłużej). Podkład z Maybelline w słoiczku o konsystencji musu bardzo mi zniszczył skórę :/Jeszcze gorzej było po Oriflame podkładzie dotleniającym. Ciężko polecić podkład, bo każda skóra jest inna i inaczej reaguje na kosmetyki. Warto próbować. Jak skończę podkład z Sephory, to chcę wypróbować Vichy. Te mineralne mają dużo pozytywnych opinii.
apoyando jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 13:50   #46
brzydkie
Rozeznanie

krostki od podkladu?

czesc
Od jakiegos czasu kupilam dotleniajacy podklad firmy oriflame.I mam wrazenie ze od niego wychodza mi krostki czerwone tak jakby z przetluszczenia skory .Nos mi sie blyszczy az jakby byl tlusty i ejst czerwona krostka.
Wklejam tu sklad
Aqua, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Titanium Dioxide, Butylene Glycol, Cetyl Dimethicone, Cetyl Peg/Ppg-10/1 Dimethicone, Polyglyceryl-3 Oleate, Nylon-12, Cera Alba, Phenyl Trimethicone, Hydrogenated Castor Oil, Sodium Chloride, Methylparaben, Propylparaben, Methyl Diisopropyl Propionamide, Menthyl Lactate, Lauryl Lactate, Trimethoxycaprylylsilane, Ethyl Menthane Carboxamide, Disodium Edta, Hydrolyzed Corn Starch Octenylsuccinate, Hydrolyzed Corn Starch, Zea Mays Starch, Alumina, Parfum, Triethoxycaprylylsilane, Laminaria Digitata, Phenoxyethanol

wczesniej uzywalam tej firmy podklad skin perfect fundation i i nie widzialam takich czerwonych krostek.
aqua, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Isododecane, Butylene Glycol, Polyglyceryl-4 Isostearate, Cetyl Peg/Ppg-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Bis-Peg/Ppg-14/14 Dimethicone, Silica, Cera Alba, Hydrogenated Polydecene, Magnesium Sulfate, Nylon-12, Glyceryl Polymethacrylate, Disteardimonium Hectorite, Methylparaben, Imidazolidinyl Urea, Hydrogenated Castor Oil, Propylene Glycol, Mica, Propylparaben, Triethoxycaprylylsilane, Parfum, Disodium Edta, Isohexadecane, Isooctane, Panax Ginseng, Sorbitol, Trimethoxycaprylylsilane, Pvm/Ma Copolymer, Ascorbyl Methylsilanol Pectinate, Sodium Methylparaben, Ci 77891, Ci 77492, Ci 77491, Ci 77499

co Jest zle tu w skladzie? ze moze zapychac? uczulac? nie wiem....jelsi ktos ma dla mnie ajkis typm podkladu bede wdzieczna.
lubilam ta firme poniewz kolor mialam dopadowany natural beige w sam raz do mojej oliwkowej cery.bede wdzieczna za odpowiedzale co sei umaluje to cos m i wyskakuje;/;/

JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE, JESZCZE BEDZIE NORMALNIE.....

Edytowane przez brzydkie
Czas edycji: 2012-09-11 o 13:56
brzydkie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 14:11   #47
ambaje
Zawsze jest jakieś jutro

Dot.: krostki od podkladu?

A może jesteś przed okresem, zmieniłaś coś w diecie, jesteś zestresowana... Powodów może być wiele, niekoniecznie to wina podkładu. Najlepiej spróbuj się nim nie malować przez tydzień i jeśli wtedy też Cię będzie sypać, to sprawa jasna... Wtedy musisz odstawić i tyle. Mi po Revlonie colorstay (bez soft lexu) na górnej powiece wyskoczył paskudny liszaj, dobry miesiąc go leczyłam i nie mogę odżałować, bo Revlon był dla mnie idealny
"- W co zawsze wierzyłem? Że tak w ogóle, generalnie, jeśli człowiek żył jak należy, nie według tego, co mówią jacyś kapłani, ale według tego, co wewnątrz wydaje się przyzwoite i uczciwe, to w końcu wszystko mniej więcej dobrze się skończy."

Ćwiczę:
Jillian Michaels
Cassey Ho
ambaje jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 16:08   #48
veronicagetsnaked
Raczkowanie

u mnie chyba każdy 'tradycyjny' podkład powoduje wysyp. reaguję tak na parafinę, talk i wszelkie sylikony. alternatywą są minerały.
ale oczywiście to nie podkład musi być winny, może inne czynniki po prostu się skumulowały.
veronicagetsnaked jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 16:32   #49
brzydkie
Rozeznanie

no wlasnie mialam dni co sie nie malowalam i wygladala cera lepiej a ostatnio 3 dni sie malowalam i znow mam jakieskrostki wiec wydaje mi sie ze to w tym musi byc cos.Uzywalam tego podkladu kiedys jakies pol roku temu i nic nie bylo.
a teraz wyskakuja mi jakies czerwone krosty jak nigdy w dziwnych miejscach policzek nos.
masakra jakas.
okropienstwo.Jakie sa dobre podklady mineralne ?bo chyba rzceczywiscie musze zmienic firme .Calkowicie naturalny znalazlam tylkow kompakcei z safory ale drogi jest i ciezko mi go znalezc.

JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE, JESZCZE BEDZIE NORMALNIE.....
brzydkie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 16:50   #50
Nyappy
Rozeznanie

Mineralny podkład Giordani Gold jest dobry, też z oriflame. Odcień porcelain jest do tej pory najjaśniejszym jaki udało mi się znaleźć na rynku. Poza tym ma lekką konsystencję, więc u mnie nie powoduje wysypu pryszczy.
Nyappy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 19:19   #51
veronicagetsnaked
Raczkowanie

Dot.: Podkłady i pudry a cera problemowa

drogeryjne podkłady mineralne to przeważnie ściema, nie mają nic wspólnego z prawdziwymi minerałami. te prawdziwe to na przykład: EDM, Meow, LilyLolo, Blusche.
veronicagetsnaked jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
cera tłusta, matujący, podkład niezapychający, zaskórniki

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości