OKULARY z filtrem UV - Strona 7 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-08-12, 18:12   #181
gogo4444
Raczkowanie

Dot.: OKULARY z filtrem UV

pewnie maja. z tego co widze to nawet na allegro okulary za 5zl maja filtry i certyfikat CE, wiec ogolnie rzecz biorac mysle ze sie placi za firme i tyle
gogo4444 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-12, 22:43   #182
emememsik
po prostu Em :)

Filtry w takich okularach z bazarku zazwyczaj nie są nic warte.
Stary 2012-07-24, 14:09   #183
Martaaa_S
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez lafigue Pokaż wiadomość
też właśnie ciekawi mnie, czy te okulary są bezpieczne bo w tym roku chciałam mieć dobre okularki i kupiłam je w porządnym sklepie sportowo-turystycznym (nie w takim typu decathlon czy go sport ) - podobno na 100% mają filtry, ale kosztowały 110zł i już są w rozsypce, chociaż noszę je w dołączonym twardym etui stały się jakieś takie chybotliwe poprostu a tak co półtorej miesiąca wywalać ponad stówę na okulary to jednak dla mnie nieco zbyt dużo... więc chętnie kupiłabym właśnie w jednym z takich sklepów, bo wzornictwo mają fajne
To pewnie nie kwestia jakości okularów, ani tego w jakim etui je nosisz, tylko tego jak je traktujesz mając je na nosie...

Okulary zakłada się i zdejmuje oburącz, bo jak będziesz to robić tylko jedną ręką, to je powykrzywiasz i będą "chybotliwe", jak to ujęłaś...

A co to był za sklep? Jakiś internetowy?
Martaaa_S jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 23:24   #184
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5

Ja w zeszłe lato kupiłam 3 pary okularów, bo jedna po drugiej mi się rozpadła po kilku dniach używania. Niewątpliwie miały filtry, a jedne to nawet i tą całą polaryzację, co można rozpoznać po tym jak pada światło słoneczne prosto w oczy, to wtedy polaryzacja rzuca taki żółtawy cień na szkła i odbija promienie, ale co mi z tego, skoro albo pękła oprawka, albo obluzowały czy uchwyt się złamał w miejscu mocowania śrubek uchwytów, albo po prostu idąc nagle wypadło mi szkło z oprawki. Jedna z par to w ogóle nie chroniła przed słońcem, a objawiało się to po prostu bólem oczu.

W końcu zmuszona i spłukana i bez żadnych okularów kupiłam zwykłe Sunozony w Rossmannie za 25 zł i wiecie co? Noszę je do dziś już rok czasu i to codziennie, bo jako kierowca muszę mieć okulary. Są rewelacyjne, bardzo solidne, oczy nie bolą, nie mrużę ich nadmiernie, szkła są duże, więc ochronę widać, bo skóra powiek jest jaśniejsza od policzków i nosa, które już zdążyły się przyrumienić. Polecam z czystym sumieniem. A mam porównanie z okularami droższymi w przedziale od 50- 150 zł. Fajny wybór i kolory oprawek, poza tym okulary te mają metki z certyfikatami, hologramem i dokładnym opisem oznaczeń.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2012-07-27 o 23:29
Korah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 16:29   #185
201610310857
Konto usunięte

a co sądzicie o oksach Ray Ban?
rzeczywiście mają taki wysoki filtr?
Zastanawiam się nad zakupem i nie wiem
201610310857 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 13:03   #186
Cremonka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez menazka Pokaż wiadomość
Właśnie szukam tanich okularów ale z dobrym filtrem UV. Co myślicie o firmie Polaroid. Wydają się, że mają bardzo dobre i bezpieczne jakościowo szkła. Na allegro można spotkać tanio - podobno - oryginałki
Jakie znacie dosyć tanie firmy, które produkują okulary rzeczywiście chroniące oczy?
Ja po miesiącu używania mogę polecić Polaroidy. Kupowałam u optyka, cena taka jak w sklepie internetowym. W samochodzie przy słońcu świecącym prosto w twarz dotarło do mnie ,że to był super wybór. W końcu nie piekły mnie oczy, żadnych objawów zmęczenia jak przy wcześniej noszonych okularach. Okulary nie przekłamuja barw , zróbcie test: tanie okulary i okulary od optyka -spójrzcie na coś kolorowego i coś w głębokim cieniu.Różnica w tym co widać jest ogromna.Ja przeżyłam szok.Nie wiem czy to efekt szkieł, lepszego filtra czy polaryzacji ale jest ogromna róznica.
Cremonka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 08:42   #187
Rena
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 6

Podnosze watek.

perfumy
Rena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 11:19   #188
chimay
Zakorzenienie

Rok temu kupiłam sobie na wiosennej wyprzedaży w salonie taki model marki Nordic by Bergman KLIK. Jestem z niego zadowolona, ale w codziennym użytkowaniu nie widzę różnicy pomiędzy tymi okularami a takimi za 50-80 zł z sieciówek typu Bijou Brigitte czy jakichś sportowych, które kupowałam przez poprzednie lata. Nie wiem też czy te sieciówkowe mogą być tak samo sfałszowane jak te najtańsze z targu.

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
chimay jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 13:42   #189
visionAM
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Rok temu kupiłam sobie na wiosennej wyprzedaży w salonie taki model marki Nordic by Bergman KLIK. Jestem z niego zadowolona, ale w codziennym użytkowaniu nie widzę różnicy pomiędzy tymi okularami a takimi za 50-80 zł z sieciówek typu Bijou Brigitte czy jakichś sportowych, które kupowałam przez poprzednie lata. Nie wiem też czy te sieciówkowe mogą być tak samo sfałszowane jak te najtańsze z targu.
Hmm wydaje mi się, że nie.
visionAM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 14:03   #190
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Hmm wydaje mi się, że nie.
Moje wątpliwości biorą się z tego, że co jakiś czas pojawiają się doniesienia o przekłamanych parametrach czy to kremów z filtrem (miałam nawet taki marki Piz Buin i niestety na własnej skórze odczułam, że filtr SPF na pewno nie jest tak wysoki, jak deklaracja na opakowaniu) czy to ciuchów. I to wcale nie są to te najtańsze marki. Więc kto tam wie, czy okulary popularnych sieciówek spełniają deklarowane parametry?

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
Stary 2016-05-08, 14:56   #191
visionAM
Zakorzenienie

Myślę, że taki marki jak Polaroid czy Carrera nie mogłyby sobie pozwolić na tego typu uchybienia Więc jak kupisz okulary marek, które specjalizują się w takich rzeczach to wydaje mi się, że na 99% będą to szkła z właściwymi filtrami i odpowiednią ochroną. Mam okulary Carrery i jestem zadowolona, teraz chcę kupić właśnie Polaroida z antyrefleksem nie są jakoś wyjątkowo drogie, myślę że warto zainwestować
Stary 2016-05-08, 15:54   #192
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Myślę, że taki marki jak Polaroid czy Carrera nie mogłyby sobie pozwolić na tego typu uchybienia Więc jak kupisz okulary marek, które specjalizują się w takich rzeczach to wydaje mi się, że na 99% będą to szkła z właściwymi filtrami i odpowiednią ochroną. Mam okulary Carrery i jestem zadowolona, teraz chcę kupić właśnie Polaroida z antyrefleksem nie są jakoś wyjątkowo drogie, myślę że warto zainwestować
Nie mam wątpliwości co do okularów kupowanych u optyka, ale tych z popularnych sieciowek za 50 zl, które miałam wcześniej. Bo jak do tej pory było głównie okulary z bazarku za 10 zl kontra profesjonalne marki za ponad 150. Ale co z tymi po środku - to mnie ciekawi.

Stary 2016-05-08, 15:58   #193
visionAM
Zakorzenienie

Dla mnie te z sieciówek nie różnią się niczym od tych z bazaru płacisz głównie za markę, która niewiele ma w tym przypadku wspólnego z jakością. Nie sądzę żeby jakąś Bershka czy inne firmy robimy porządne okulary.
Stary 2016-09-13, 19:08   #194
EarthWarrior
Przyczajenie

Ja się szarpnęłam w tym roku na porządne okulary u optyka przeciwsłoneczne ze szkłami korekcyjnymi i najchętniej non stop bym w nich chodziła, tylko mi głupio...

Tagi
filtry, okulary

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości