Blizny na nogach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-07-04, 11:42   #1
kasialasek
Przyczajenie

Blizny na nogach

Mam taki problem Moje nogi eygladaja FATALNIE!!! MAm dopiero 18 lat a o krotkich spodniczkach nawet nie marze!! Od 3 lat mam problem. Mam okropne blizny na nogach ktore sa efektem rozrdapywania i wydrapywania wrastajacych wloskow. Najppirw po goleniu, po drodze byl tez wosk (jeszcze gorzej) a ostatnio wydepilowalam sie depilatorem ale moje nogi mimo braku owlosienia wygladaja okropnie! No a teraz ja sa 30 stopniowe upaly i ja chodze w dlugich spodniach to sie wszyscy dziwnie patrza a ja sama sie gotuje! Ale jest to na tyle wstydliwa i krepujaca sprawa ze nie mowilam o tym nikomu a nog moich nie pokazuje swiatu zewnetrznemu. Pomozcie! Chce byc wolnym czlowiekiem i moc nnosic krotkie aspodniczki!!
kasialasek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 13:17   #2
olasia
Zadomowienie

Dot.: Blizny na nogach

mam ten sam problem... :-( obojetnie jaka metoda bym nie pozbyla sie wloskow zawsze wrastaja.... jedynie golenie maszynka "z wlosem" nie powoduje wrastanie ale wtedy musialabym chyba z dwa razy dziennie sie golic... ale najgorsze w tym wszystkim sa blizny... ja codzinnie robie peeling, zauwazylam ze przynajmniej te krostki robia sie plaskie. wyczytalam w internecie ze na wrastajace wloski sa dwa kremy, xerial30 i keranorm, zastanawiam sie ktory z nich kupic, podobno oba maja dzialanie zluszczajace wiec i blizny powinny sie wybielic. moja dermatolog tez mi poradzila xerial30 ale sama nie wiem...to dosc drogi kosmetyk... boje sie ze jedynym wyjsciem bedzie pozycie sie tych blizn przez laser...
olasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 16:16   #3
jaga_2001
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 8

Cytat:
Napisane przez kasialasek
Pomozcie! Chce byc wolnym czlowiekiem i moc nnosic krotkie aspodniczki!!
Ale przeciez jestes wolnym czlowiekiem, bo nikt Ci przeciez nie zabrania nosic krotkich spodnic. Najwazniejsza jest samoakceptacja. Nie przejmuj sie tym, ze widac te plamki, faceci nie zauwazaja takich drobnych mankamentow, oni na nasze nogi patrza ogolnikowo, wazne zeby nozka byla szczupla. Wiem o tym, bo sama mam kilkunasto cm! blizny po dwoch operacjach na jednym kolanie. Mimo to nosze krotkie spodnice. Faceci mimo wszystko lubia moje nogi takie jakimi sa, a TZ wrecz za nimi przepada To sa Twoje nogi i one sa cecha charakterystyczna Ciebie Traktuj to jako zalete. Wiem, ze trudno, bo samej bylo mi ciezko zaakceptowac blizny, ktore co jak co ale szpeca moje kolano, ale to sa moje nogi i dzieki nim jestem rozpoznawalna Nikt przeciz nie ma takich samych nog jak ja Dzieki temu jestem wyjatkowa.

Zalaczam zdjecia moich nog
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg leg.jpg (79,8 KB, 135 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg leg2.jpg (64,4 KB, 110 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg foto 011.jpg (45,3 KB, 115 załadowań)

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 16:30   #4
kasialasek
Przyczajenie

Dzieki Ci wielkie za te slowa ale moja sytuacja jest inna. Ty masz blizny po operacji a ja mam bo sie sama do tego doprowadzialm. Ja sama nie moge sie na nie patrzec a jak moja mama je zobaczyla to sie az wystraszyla.(teraz zachowuje sie tak jakby nic nie widziala) I tu chodzi o moj komfort psychiczny. zrobilabym Ci zdjecie ale w chwili obecnej nie mam aparatu. To jest po prostu koszmar! A poza tym ludzie sie patrza. nie jest to blizna "normalna" jak po operacji tylko co najmniej jakbym miala okropna wysypke czy byla tredowata
Ale jeszcze raz dziekuje za Twe slowa i podziwiam Cie. Naprawde. Bo nie jest latwo wyjsc ze swoimi kopleksami naprzeciw swiatu!
kasialasek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 18:46   #5
orchid87
Raczkowanie

GG do orchid87

ja mam blizne na stopie po wypadku-nie wiem czy to jest jakos podobne do Waszych blizn ale kazda rada jest cenna.Lekarz kazal mi ta blizne moczyc w szlamie leczniczym ciechocinskim(taka sol,ok 20 zl) i smarowac mascia Contractubex(do kupienia w aptece,ok 30 zl), ktora wybiala blizny.
Stary 2006-07-04, 23:12   #6
hałas
Wiele hałasu o nic.

Coś co na pewno pomoże to powstrzymywanie sie od rozdrapywania, wiem że trudno bo sama nie moge sie tego oprzeć ale w okolocach bikini gdy po depilacji wrastają mi się włoski, jak już mówiłam zostawic nie patrzeć nie dotykac i jeszcze raz nie dotykac, ja zaczęłam od wspomnianego już contratubexu, ale niewiem czy to pomoga ponieważ nie jestem systematyczna, natomiast na przebarwienia polecam miejscowo acnederm, na takie brzydkie sino-czerwone kropki które zostaja po mniejscu wydrapania wrosnietego włoska, mnie bynajmniej pomiogło pozbyć się kilku niechcianych kropek a to juz zawsze jakiś pozytyw

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości