Redermic LRP czy Eluage Avene? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-07-04, 13:02   #1
beliczek
Zakorzenienie

Redermic LRP czy Eluage Avene?

Drogie Biochemiczki! Pytanie takie jak tytule - który wybrać: Eluage czy Redermic? Uwielbiam apteczne kremy przeciwzmarszczkowe. Chcę odpocząc od Jabu'she, Diacnealu nie używam latem.
Sandijo, Alchemiczko, L_V i inne Biochemiczki, pomóżcie...
beliczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 13:18   #2
L_V
Zakorzenienie

Dot.: Redermic LRP czy Eluage Avene?

Cytat:
Napisane przez beliczek
Drogie Biochemiczki! Pytanie takie jak tytule - który wybrać: Eluage czy Redermic? Uwielbiam apteczne kremy przeciwzmarszczkowe. Chcę odpocząc od Jabu'she, Diacnealu nie używam latem.
Sandijo, Alchemiczko, L_V i inne Biochemiczki, pomóżcie...
Jesli odpoczywasz od Diacnealu, to znaczy ze odpoczywasz od retinadlehydu. W tedy, metodą eliminacji odpada Elouage. No i Elouage mogłabys stosowac tylko na noc.

redetric natomiast - wit c i kw. hialuronowy mozesz stosowac i na noc i na dzien, pod filtr. redermic zawiera troche silikonu, co sprawia ze filtr sie szybciej wchłania. Niestety, druga strona medalu to taka, ze Ci, ktorzy sa wrazliwi na silkon moga mie cpozapychane pory.

Ja zuzuzylam juz 30ml redermica w probkach i nic zlego mi si enie przytrafilo. od siebie polecilabym Redermic, bo jelsi uzywac kremu z retinaldehydem, to juz niech tam bedzie jakas silidna porcja tego skladnika, czyli Diacneal, ale jak juz wiemy, Diacneal nie na lato.

Elouage nawet nie sprobuje, a szkoda, ale to ze wzgledu na kapryle w skladzie.
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 13:39   #3
beliczek
Zakorzenienie

Dziękuję Ci L_V za rzetelną, wyczerpującą odpowiedź. Wiedza Twoja i innych "Biochemiczek" robi na mnie zawsze wielkie wrażenie
Skoro Eluage ma w składzie retinoidy (podobnie jak Diacneal) to na pewno nie kupię go latem. A zimą wolę stary, sprawdzony Diacneal - po co ryzykować, skoro Diacneal sprawdza się znakomicie.
Silikony mnie nie uczulają i nie zapychają, z tego co widzę.
Jaką konsystencję ma Redermic?
Stary 2006-07-04, 18:37   #4
Sandija
Gość

Eluage to typowy przykład nabijania klientów w butelkę
Ma tyle samo retinaldehydu co Diroseal, 2 razy mniej niż Diacneal (!), a jest najdroższy. A dlaczego? Bo jest adresowany do "starszych" kobietek, więc i cena musi być inna niż "nastolatkowy" w zalożeniu Diacneal.

Redermic czy Active C swietnie nadają się pod filtry, tym bardziej, że intesyfikują ich dzialanie. Ale Ty ich nie uzywasz, zatem bez róznicy

Beliczku, jeżeli tak jak mówisz silikony Ci nie szkodzą, to zaopatrz się w Redermic - ma śliską, szybko wchłaniającą się konsystencję, jest miły, buzia jest po nim promienna, koloryt rozświetlony a kw. hialurynowy nawilża. Natomiast możesz być rozczarowania działaniem - Jabu'she to chyba najlepiej działające kremy przeciwzmarszczkowe, one trzymają buzię w ryzach,oj tak. Zwłaszcza w połączeniu z retinoidami
  Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 23:58   #5
marianna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Sandija
Ma tyle samo retinaldehydu co Diroseal, 2 razy mniej niż Diacneal (!), a jest najdroższy. A dlaczego? Bo jest adresowany do "starszych" kobietek, więc i cena musi być inna niż "nastolatkowy" w zalożeniu Diacneal.

Redermic czy Active C swietnie nadają się pod filtry, tym bardziej, że intesyfikują ich dzialanie. Ale Ty ich nie uzywasz, zatem bez róznicy

Beliczku, jeżeli tak jak mówisz silikony Ci nie szkodzą, to zaopatrz się w Redermic - ma śliską, szybko wchłaniającą się konsystencję, jest miły, buzia jest po nim promienna, koloryt rozświetlony a kw. hialurynowy nawilża. Natomiast możesz być rozczarowania działaniem - Jabu'she to chyba najlepiej działające kremy przeciwzmarszczkowe, one trzymają buzię w ryzach,oj tak. Zwłaszcza w połączeniu z retinoidami
ekhm....ja osobiście nie rozwodziłabym się nad redermikiem aż tak ....
owszem odkąd maltretuję swoją skórę alkoholowymi filtrami to nawet redermic częściowo się zaczął wchłaniać...ale mimo wszystko daleka jestem od robienia mu dobrego PR
klejąca się maź i tyle tylko tyle ....
znowu wyżebrałam stado próbek w mojej ukochanej aptece zacięłam zęby i maziałam się tym ponad tydzień...efektów brak....idę na zakupy do mazideł

BTW w którego eluage'a wepchnęli poliakrylamide? bo wybrałabym tego drugiego
Stary 2006-07-05, 00:27   #6
beliczek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Sandija

Rzeczywiście filtrów nie używam ale jestem na prostej dordze do nich. Jeżeli jakiś rycerz bez skazy wskarze mi świętego Graala - filtr nietłusty (a realniej dość nietłusty) - zostanę filtromaniaczką. Widziałam ostatnio panią w autobusie, przy której wszystkie "mementa" dla fanek opalania to filtromaniaczki. Kobieta miała około 60 lat (możę mniej), twarz pokryta zmarszczkami, całe ciało usmażone na brązowawą CZERŃ o fioletowym odcieniu, na dekolcie miała pełno pęcherzy i strupków. Strupki odpadały a pod nimi była przeraźliwie różowa skóra. Nie było nikogo w tym autobusie kto nie patrzyłby na tę kobietę ze współczuciem. A ona zadowolona wracała z plaży trzymając składany leżak na kolanach. Od tej pory czytam dużo o filtrach i chyba... lepiej późno niź wcale. Chciałabym zcząć ale w zasadzie to nie wiem jak. Filtry nie należą do bardzo tanich kosmetyków a wiem, że trudno trafić na ten jedyny za pierwszym razem. Myślę (wiem), że stanie się filtromaniaczką to kwestia czasu w moim przypadku.
Stary 2006-07-05, 14:13   #7
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

beliczku, filtry są o wiele tańsze od perfum najlepiej zacznij od próbek. najlżejsze są wg mnie fluidy - Vichy, LRP, Bioderma, krem Biodermy SPF 50+ też jest znośny. fajny jest LRP Dermo-Pediatrics, mleczko Avene dla dzieci SPF 40 i mleczko do ciała SPF 50+.

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 14:51   #8
joasiak1
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
GG do joasiak1

Cytat:
Napisane przez justa79
beliczku, filtry są o wiele tańsze od perfum najlepiej zacznij od próbek. najlżejsze są wg mnie fluidy - Vichy, LRP, Bioderma, krem Biodermy SPF 50+ też jest znośny. fajny jest LRP Dermo-Pediatrics, mleczko Avene dla dzieci SPF 40 i mleczko do ciała SPF 50+.
A wcale bo nie
Na Allegro perfumy całkiem tanio można dostać, a 30 ml perfum jednak na dłużej starcza niż tyle samo kremu z filtrem...
joasiak1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 14:53   #9
marianna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez joasiak1
A wcale bo nie
Na Allegro perfumy całkiem tanio można dostać, a 30 ml perfum jednak na dłużej starcza niż tyle samo kremu z filtrem...
nie boisz się perfum na Allegro kuować ?
Stary 2006-07-05, 14:57   #10
joasiak1
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
GG do joasiak1

Cytat:
Napisane przez marianna
nie boisz się perfum na Allegro kuować ?
Nie, znam juz sprawdzonych sprzedawców, u tych niepewnych raczej nie kupuję no i odpuszczam sobie perfumy za jedyne 59.99pln
joasiak1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 17:21   #11
beliczek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez justa79
Justa tak, są tańsze ale..perfum nigdy nie kupujew ciemno, perfumy mnie nie uczulą, nie zostanę z całą tubką (czyli flakonikiem) "na lodzie".
Czy bywają próbki filtrów w aptekach? W ogóle to ja mam mnóstwo pytań ale na razie korzsytam z wyszukiwarki.
Stary 2006-07-05, 17:51   #12
Weronisia
Zakorzenienie

Tak, w aptekach sa probki filtrow - przynajmniej u nas w Niemczech dostalam
Weronisia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 18:36   #13
koko
Zakorzenienie

GG do koko

Część Beliczku, kopę lat.
Z filtrów wypróbuj Vichy Ultra Fluide 50 +. Ja mam dosłownie alergię na ciężkie kremy z filtrem, a Vichy zużyłam kilka flaszek taki lekki jest.
koko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 20:59   #14
Ivvonka
Zadomowienie

W aptekach zwykle maja Ale trzeba grzecznie poprosic W razie czego zapraszam do swojego kramiku
Ivvonka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 00:06   #15
agnieska
Zakorzenienie

Jezuu, jak ja uwielbiam nasze offtopy...wątek ma ledwo 14 odpowiedzi, a te już schodzą z tematu
Beliczku - ostatnio mówiłam, że następuje migracja foremek między biochemią a perfumami, nie myliłam się
Redermic powinnaś spokojnie dostać w aptece - gdy proszę o próbki Active C i Redermica przy zamówieniach z aptek internetowych, znacznie częściej dorzucają Redermica, widać sporo wydali na promocję na mnie też się klei i wolę Active C ze względu na satynowy filtr jaki zostawia, ale to jak zawsze zależne od skóry powstały już dwa wątki dot. różnych kosmetyków z wit.c, pewnie na nie trafiłaś z wyszukiwarki - ale wklejam dla pewności
http://wizaz.pl/forum/showthread.php...light=redermic
http://wizaz.pl/forum/showthread.php...light=redermic

Co do filtrów - Vichy lubię ze względu na to, że można było go dosłownie chlapnąć na twarz z miarki i pozostawić do spokojnego wchłonięcia, taka tłusta woda. Za to przy nakładaniu podkładu ta świecąca warstewka się odrywała za każdym klepnięciem opuszków pod tym względem bardziej przypasował mi La Roche Posay Dermo Pediatrics, nieco bardziej gęsto i zostawia kłaczki do rozmarowania po wchłonięciu, ale jest świetny na tę porę roku - i ma 2,5 raza większą pojemność niż Vichy może Vichy na łagodne wprowadzenie do filtrowania? Wątpię, że się na nim przejedziesz

agnieska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 09:32   #16
beliczek
Zakorzenienie

Ja też kocham off-topy. One nadają życie każdemu forum.
Pozdrawiam Was serdecznie, dziękuję za wszytkie rady. Zasypię was pytaniami po powrocie z Zakopanego
Stary 2006-07-06, 11:51   #17
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez joasiak1
A wcale bo nie
50 ml perfum wystarcza mi średnio na 2 miesiące - jeśli używam tylko jednego zapachu. poniżej 100 zł je kupujesz? to akurat odpowiednik ceny filtrów na 2 miesiące

Cytat:
Napisane przez beliczek
Justa tak, są tańsze ale..perfum nigdy nie kupujew ciemno, perfumy mnie nie uczulą, nie zostanę z całą tubką (czyli flakonikiem) "na lodzie".
Czy bywają próbki filtrów w aptekach? W ogóle to ja mam mnóstwo pytań ale na razie korzsytam z wyszukiwarki.
a mnie perfumy uczulają z tubką filtrów niekoniecznie zostaniesz na lodzie, bo zawsze możesz wymienić filtr na inny, mamy na forum wątek dot. wymiany. wymieniamy się też próbkami, odlewkami itp. próbki bywają też w aptekach. chętnie zrobię Ci próbki filtrów, które mam, tylko brakuje mi pojemników na próbki gdyby nie próbki od Smoczycy, to ja też pewnie tak szybko nie zostałabym filtromaniaczką

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-21, 19:24   #18
niezapominajka0000
Przyczajenie

hej wszytskim
zdziwilo mnie strasznie ze NIE MOZNA STOSOWAC DIACNEALU w lecie, dlazcego??
od ok miesiaca stosuje diacneal, ale na noc, w dzien active c+ filtr.
dziekuje za odpowiedz
pozdrawiam
niezapominajka0000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 10:13   #19
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez niezapominajka0000 Pokaż wiadomość
hej wszytskim
zdziwilo mnie strasznie ze NIE MOZNA STOSOWAC DIACNEALU w lecie, dlazcego??
od ok miesiaca stosuje diacneal, ale na noc, w dzien active c+ filtr.
dziekuje za odpowiedz
pozdrawiam
Diacneal zawiera retinaldehyd i kwas glikolowy - a te składniki mogą powodować powstawanie przebarwień w połączeniu z promieniami UV. jeśli jednak filtrujesz się sumiennie, nakładając przepisowa ilość filtra, możesz stosować Diacneal. Jednak dla bezpieczeństwa zmniejsz może częstotliwość stosowania Diacnealu, a jeśli planujesz wyjazd na urlop nad morze czy jezioro, 2 tyg. wcześniej odstaw.
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości