kto ma problemy z trądzikiem?? wchodzcie!! prosze:) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-07-05, 19:48   #31
Little Angel
Wtajemniczenie

Dot.: kto ma problemy z trądzikiem?? wchodzcie!! prosze:)

Cytat:
Napisane przez shama1
ja osobiscie takze walcze z tradzikiem. ostatnio zmienilam panią dermatolog i musze stwierdzic ze jest rewelacyjna ! szczerze Ci powiem ze sama takze powinnas sie wybrac do lekarza najlepiej jakiegos poleconego. mojapani dermatolog zastosowala ze mną walkę 3:1

składa się z :
1> lekki doustne - biorę 2 razy dziennie tetralysal - stosuje sie go do zlagodzenia tradziku pospolitego i różowatego
2> lekki na skórę :
mam spirytusek robiony
brevoxyl
dalacin
i differin ? czy jakos tak ;pp
3> dieta ...
Shama1-mialam podobna terapie i pewnie cie zmartwie jeli powiem,ze gwaltowna poprwa to zasluga tetralysalu.Po jego odstawianiu bywa roznie.Oby tobie sie udalo
Little Angel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 19:53   #32
Magdalena_P
Raczkowanie

od miesiąca stosuje ten specyfik, ale jak narazie żadnych spektakularnych wyników nie widzę....prychołki jak były tak są i pewnie jeszcze długo będą..
Stary 2006-07-05, 20:04   #33
yaGódka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Magdalena_P
od miesiąca stosuje ten specyfik, ale jak narazie żadnych spektakularnych wyników nie widzę....prychołki jak były tak są i pewnie jeszcze długo będą..
BĄDŹ DOBREJ MYŚLI!!Nie odrazu Kraków zbudowano Jaki pisze okres leczenia na ulotce? Bo często właśnie trwa on od 6 do 9 tygodni.Więc gdzieś ok.2,5 m-ca.Mam nadzieje,że odżywiasz się w miarę zdrowo Bo często się zdarza,że nasilenie trądziku spowodowane jest jedzeniem fast food'ów,czekolany etc.
Pozdrawiam gorąco
yaGódka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 12:57   #34
maartus
Rozeznanie

Napisane przez Little Angel

mialam podobna terapie i pewnie cie zmartwie jeli powiem,ze gwaltowna poprwa to zasluga tetralysalu.Po jego odstawianiu bywa roznie.Oby tobie sie udalo

A powiedz mi jak długo brałaś ten tetralysal?
Bo ja biore juz prawie pół roku bo tyle ponoć trwa taka kuracja żeby po odstawieniu trądzik nie wrócił, więc może brałaś zbyt krótko? Mi moja dermatolog powiedziała że właśnie dlatego trzeba to tak długo brać. Dokładnie do tej soboty biore bo będzie akurat mniej więcej pół roku.
maartus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 16:18   #35
Little Angel
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez maartus

powiedz mi jak długo brałaś ten tetralysal?
Bo ja biore juz prawie pół roku bo tyle ponoć trwa taka kuracja żeby po odstawieniu trądzik nie wrócił, więc może brałaś zbyt krótko? Mi moja dermatolog powiedziała że właśnie dlatego trzeba to tak długo brać. Dokładnie do tej soboty biore bo będzie akurat mniej więcej pół roku.
bralam 2 miesiace.Bylo pieknie.Niby masz racje.Ale ja okropnie balam sie skutkow ubocznych antyb.i mialam nadziej,ze kuracja potrwa tak krotko jak sie da.jednak decyzja o zakonczeniu nie byla moja decyzja(ani nie wynikal z mojego nacisku)tylko dermatologa.
Stary 2006-07-06, 16:34   #36
tula1980
Raczkowanie

Kilka lat temu wysypalo mi czolo krosteczkami ropnymi. Znajoma farmaceutka polecila mi Silicol Skin.Byl to zelik a wlasciwie zawiesina. Po punktowym naniesieniu na krostki czulo sie dosc mocne pieczenie i po okolo 5 minutach(o ile dobrze pamietam)trzeba go bylo zmyc. Podejrzewam ze dluzej z nim na twarzy nie szlo wytrzymac bo pieczenie sie nasilalo. Juz po piwerszym uzyciu skora byla super. Tubka kosztowala niecale 40 zlotych ale byl bardzo wydajny. Jest to zel na bazie kwasu krzemowego. Zobacz w aptekach moze nadal jest .
Stary 2006-07-06, 17:48   #37
guia
Zadomowienie

GG do guia

Cytat:
Napisane przez ewkamo
guia ja mam wybuchowy temperament czasem mi odwala, ale zazwyczaj sie kontroluje JEszcze raz sorki kogo tam obraziłam :P a co do obrażania to dawno się przestałam obrazać życie jest na to za krótkie
No i bardzo dobrze
Cytat:
Napisane przez yaGódka
Wracając do tematu to miałam kiedyś Klinacin T i nawet wporządku był.Trochę mnie oczy po nim piekły (niewiadomo czemu).Według mnie podobny jest do Davercinu.
Piekły Cię, bo alkohol migrował do oczu. Nie porównywałabym Klindacinu do Davercinu, bo zawiera różną substację czynną- clindamycinum i erytromycynę. Na mnie np jedno działa, drugie nie
Cytat:
Shama1-mialam podobna terapie i pewnie cie zmartwie jeli powiem,ze gwaltowna poprwa to zasluga tetralysalu.Po jego odstawianiu bywa roznie.Oby tobie sie udalo
Dokładnie to samo chciałam napisać. Kiedyś brałam tetralysal i szczęśliwa, z gładką buzią go odstawiłam, bo co się będę truć. I klops. Nawrót No więc drugie podejście. Już po dwóch tygodniach twarz znowu była gładziutka. Teraz tylko łykam, bo boję się przedwcześnie odstawić
Cytat:
Napisane przez tula1980
Kilka lat temu wysypalo mi czolo krosteczkami ropnymi. Znajoma farmaceutka polecila mi Silicol Skin.Byl to zelik a wlasciwie zawiesina. Po punktowym naniesieniu na krostki czulo sie dosc mocne pieczenie i po okolo 5 minutach(o ile dobrze pamietam)trzeba go bylo zmyc. Podejrzewam ze dluzej z nim na twarzy nie szlo wytrzymac bo pieczenie sie nasilalo. Juz po piwerszym uzyciu skora byla super. Tubka kosztowala niecale 40 zlotych ale byl bardzo wydajny. Jest to zel na bazie kwasu krzemowego. Zobacz w aptekach moze nadal jest .
Jest. Jednak ja ze swojej strony nie polecam Polecić mogę za to tańszą, a efektywniejszą glinkę zieloną, ziemię wulkaniczną (tu już cena też jest wulkaniczna) i maseczke aspirynową
guia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-07, 12:51   #38
maartus
Rozeznanie

A słyszałyście coś o kolagenie graphites??? Bo mi moja dermatolog powiedziała ze po tym to by mi zupełnie wszystko zeszło (właśnie koncze półroczną kuracje tetralysalem) Chciałabym się jak najwięcje o tym KOLAGENIE GRAPHITES dowiedziec, czy jest bezpieczny itd?? Jest dosc drogi , kosztuje 100-120 zł.
PROSZE O INFORMACJE NA JEGO TEMAT
Stary 2006-07-21, 14:22   #39
maartus
Rozeznanie

Nikt nie odpowie?
Stary 2006-08-03, 21:43   #40
doduŚ
Rozeznanie

Witam

hmm.. nie wiem od czego zaczac,moze od tego ze ja nigdy nie mialam problemow z tradzikiem owszem wyskakiwaly mi pojedyncze krostki(partia T-mam cere mieszana) raz na miesiac ale przemylam swoim plynem i z glowy,nie zadreczalam sie takim glupstwami widzac i wiedzac ze niejedna osoba mi zazdrosci dosc dobrej cery,jednak w ostatnim czasie zmienilo sie to i jestem bardzo zdziwiona gdyz okres dojrzewania swoj przeszlam i szczerze zawsze myslalm ze z wiekiem cera poprawia sie a tu.... przykra niespodzianka :/ w ostatnim czasie stan mojej skory na twarzy sporo sie pogorszyl,jak wczesniej (nawet w okresie dojrzewania) mialam gladka,ze zdrowym kolorytem,"rowna" tak teraz jest jakas chropowata,taka nieprzyjemna w dotyku, nigdy nie stosowalam tysiaca kosmetykow, wystarczal mi zel do mycia twarzy antybakteryjny,czasem plyn na spirytusie i zwykly krem nawilzajacy aha no i ten peeling raz na 2 tygodnie,nie wiem co sie dzieje,jestem bardziej zszkowana ze dopiero nagle w TyM wieku ;p mi sie pojawil ten tradzik,aha to nie sa jakies duze krostki,nie-ropne,wlasnie takie...hmmm malo widoczne,male (trudne do wyciskania) tak jakby pod gruba warstwa skory ;p no nie wiem jak to opisac,mozna ktoras z was tez ma tak podobnie i wie co i jak w mojej sprawie....

POZDRAWIAM

"Największym więzieniem jest przeszłość"

"należy kochac rzeczywistość, a nie urojenia... "
doduŚ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 21:59   #41
Wila_
Raczkowanie

.

Edytowane przez Wila_
Czas edycji: 2008-11-11 o 19:21
Wila_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 20:03   #42
doduŚ
Rozeznanie

i nikt nie mial podobnej sytuacji do mnie?? dobrze,dobrze i pozniej zle ....:/ ?

"Największym więzieniem jest przeszłość"

"należy kochac rzeczywistość, a nie urojenia... "
doduŚ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-05, 08:56   #43
Little Angel
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez doduŚ
i nikt nie mial podobnej sytuacji do mnie?? dobrze,dobrze i pozniej zle ....:/ ?
Wielu z nas mialo(ja przygode z tradzikiem zaczelam w 19 roku zycia i trwa do dzis).Nic ci nie poradzimy przez forum.CZesto winna jest niewlasciwa pielegnacja,czasem opalanie wywoluje niekorzystne zmiany.Musisz pojsc do dermatologa,on ci najlepiej poradzi i oceni stan cery oraz twoje potrzeby.ja ze swej strony dla cery problemowej odradzam kosmetyki drogeryjne(zwlaszcza te na tradzik-mam wrazenie,ze one "wyzeraja"i bardzo uwrazliiwiaja),prosze przyjrzec sie aptecznym kosmetykom,sa lagodniejsze,czesciej spelniaja postawioane im zadanie.
Stary 2006-08-05, 14:23   #44
carolinascotties
Zakorzenienie

Witam
Proponuję przeczytać wątek:
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...954839#Scene_1
Jutka pisze o działaniu kuracji kuracji: http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...629&a=39947629
Jutka przed kuracją: http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...680&a=36394680

Wiem, ze dla wielu z Was- ten sposób może wydać się ohydny- i wcale się nie dziwie- jednak wszystkie zanane mi osoby, które odważyły się zastosować w praktyce ten sposób- wyglądają dziś o niebo lepiej...
Stary 2006-08-05, 18:13   #45
malenstwo89
Raczkowanie

wiekszosc z was uzywa/uzywala tetrysalu, ja biore go od półtorej miesiaca, a nie widze zadnych efektów, moja psiapsióła zauwazyła efekty juz po ok. dwoch tygodniach i to dosc znaczne, az sama bylam zaskoczona a u mnie jakos cienko... ale skoro napisane, ze kuracja trwa od 3-6 mies. to mozliwe ze jeszcze mi pomoze?
malenstwo89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-05, 19:21   #46
Kamciulka
Przyczajenie

Ja stosuje Acnosan T i mi to pomaga jest to płyn naprrwdę jest super i nie tylko pomaga na trądzik
Kamciulka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-05, 19:42   #47
Jota
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez maartus
A słyszałyście coś o kolagenie graphites??? Bo mi moja dermatolog powiedziała ze po tym to by mi zupełnie wszystko zeszło (właśnie koncze półroczną kuracje tetralysalem) Chciałabym się jak najwięcje o tym KOLAGENIE GRAPHITES dowiedziec, czy jest bezpieczny itd?? Jest dosc drogi , kosztuje 100-120 zł.
PROSZE O INFORMACJE NA JEGO TEMAT
Raczej nie daj się nabrać, pewnie pani dermatolog zajmuje się rozprowadzaniem kolagenu Miałam kolegę, który się tym zajmuje i dał mi kiedyś ulotkę do poczytania. Wynikało z niej, że kolagen działa na wszystko, nawet smarując powieki można sobie poprawić wzrok. Totalna bzdura, jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.
Na Wizażu jest kilka opini i z tego co pamiętam są raczej negatywne.
Stary 2006-08-05, 20:29   #48
guia
Zadomowienie

GG do guia

Cytat:
Napisane przez malenstwo89
wiekszosc z was uzywa/uzywala tetrysalu, ja biore go od półtorej miesiaca, a nie widze zadnych efektów, moja psiapsióła zauwazyła efekty juz po ok. dwoch tygodniach i to dosc znaczne, az sama bylam zaskoczona a u mnie jakos cienko... ale skoro napisane, ze kuracja trwa od 3-6 mies. to mozliwe ze jeszcze mi pomoze?
Spokojnie, każdy organizm reaguje inaczej. Jeżeli chodzi o walkę z trądzikiem- bez cierpliwości się nie uda
Stary 2006-08-06, 10:12   #49
malenstwo89
Raczkowanie

dzieki Guia ale wiesz jak to jest, jak sie człowiek tyle męczy to i cierpliwość się zaczyna kończyć ale mam nadzieje, ze będą efekty niebawem
Stary 2006-08-06, 16:49   #50
guia
Zadomowienie

GG do guia

Cytat:
Napisane przez malenstwo89
dzieki Guia ale wiesz jak to jest, jak sie człowiek tyle męczy to i cierpliwość się zaczyna kończyć ale mam nadzieje, ze będą efekty niebawem
Oj wiem, wiem bardzo dobrze Pamiętaj, żeby nie spożywać przed i po łyknięciu tetralysalu żadnego nabiału typu jogurt, kefir, maślanka- osłabiają jego działanie i wchłanianie. Musisz zachować conajmniej 3h odstępu. Pozdrawiam i powodzenia
Stary 2006-08-06, 17:06   #51
malenstwo89
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez guia
Oj wiem, wiem bardzo dobrze Pamiętaj, żeby nie spożywać przed i po łyknięciu tetralysalu żadnego nabiału typu jogurt, kefir, maślanka- osłabiają jego działanie i wchłanianie. Musisz zachować conajmniej 3h odstępu. Pozdrawiam i powodzenia
nie wiedziałam, a ja zawsze przed połknięciem jogurt jem to dzieki za informacje
Stary 2006-08-06, 19:36   #52
Robaczek
Przyczajenie

MIłam, ale chyba zbytnio nie pomogło
Robaczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 11:08   #53
maartus
Rozeznanie

Napisane przez Jota
Raczej nie daj się nabrać, pewnie pani dermatolog zajmuje się rozprowadzaniem kolagenu Miałam kolegę, który się tym zajmuje i dał mi kiedyś ulotkę do poczytania. Wynikało z niej, że kolagen działa na wszystko, nawet smarując powieki można sobie poprawić wzrok. Totalna bzdura, jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.

Tez mi sie tak wydawalo i wogle nic nie wspominalam o tym i poszlo w zapomnienie.. a jakas dziewczyna mi jeszcze pisala ze kolagen jest dla starszych osob ktore maja problem ze zmarszczkami chyba.. To ja nie wiem .. faktycznie mi to tak sugerowala ze btylko ona moze mi to sprowadzic bo ma jakies znajomosci
Stary 2006-08-08, 16:43   #54
guia
Zadomowienie

GG do guia

Kolagen nie jest w stanie przeniknąć do skóry właściwej. Jest w stanie li i jedynie dobrze nawilżyć. Dziewuszki, przecież było już trochę na forum o kolagenie
Stary 2006-08-24, 12:07   #55
kasia_sloneczko
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez doduŚ
Nie ty jedna masz taki problem.U mnie było dokładnie tak samo-gładka buzia, czasami pojedyncze wypryski, a teraz-DRAMAT! U mnie to wynika z odstawienia tabletek antykoncepcyjnych, a poza tym udałam sie do kosmetyczki na peeling kawitacyjny (ultradźwieki) i po tym mnie koszmarnie wysypało.Buzię mam chropowatą, a syfki są bardzo głęboko.Walczę za pomocą maseczki błotnej Avonu i maseczki wygładzającej i zwężającej pory Lirene. Trochę jest lepiej, ale jeszcze daleko do stanu poprzedniego.Aha używam też kremu Perfecta z mikro perłami matującymi do cery mieszanej-jest to pierwszy tego rodzaju krem który faktycznie matowi skórę i nie powoduje mnie uczucia ściągania. Najgorsze jest to że za 2 tygodnie biorę ślub i nie zdążę zrobić żadnej sensownej kuracji.Zamówiłam sobie ziemię wulkaniczna i licze na cud
kasia_sloneczko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 19:13   #56
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Jota
pewnie ze bzdura. a tego ze kolagen nie wnika w skorę ze względu na zbyt dużą budowe cząsteczkową tego nie piszątak samo jak z tym kremem ze slimaka!!! bszdura jak nic, tylko żal dziewczyn, które to kupują w nadzieji i tyle kasy wydają...
Emilia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 19:13   #57
Emilia1
Zakorzenienie

Kasia słoneczko a jaki masz problem? może uda mi się Tobie pomooc.
Emilia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 07:51   #58
kasia_sloneczko
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Emilia1
Kasia słoneczko a jaki masz problem? może uda mi się Tobie pomooc.
Mam dwa tygodnie na pozbycie się takich drobnych grudek na skórze.Są trudne do wyduszenia (próbowałam jakiś czas temu teraz juz ich nie ruszam), ale nie są to kaszaki tylko tak jakby malutkie pryszcze, które siedza dość głęboko.Peeling jaki mam nie pomaga, może mogłabyś mi polecić skuteczne złuszczanie tak żeby te maseczki co je stosuję mogły wnikac głębiej. No i wogóle co jeszcze mogę zrobić? Boję sie pójść na oczyszczanie bo mam mało czasu do ślubu i nie wiem czy mi zejdą te zaczerwienienia, a nie daj boże jeszcze bardziej mnie wysypie to co.
kasia_sloneczko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 13:37   #59
mia17str
Raczkowanie

Hej Ja też od roku leczę się, bo moja twarz wyglądała okropnie i chyba stosowałam setki tych różnych specyfików :P
Właśnie skończył mi isę Zineryt, który mi pomógł a zaczęłam pierwszy raz stosować Aknemycin (stosował ktoś kiedyś?)
Pani dermatolog powiedziała, ze jak przyjdę do niej na wizytę 4 września, to przepisze mi znowu po roku przerwy Tetralysal (jak widze znany bardzo dobrze Wam) ale chcę ją uprosić, zeby mi zapisała go dopiero w październiku, bo tak sobie obliczyłam, ze akurat będę od razu po trzymiesięcznej kuracji jak pójdę na studniówkę
Ale cały czas walczę z przebarwieniami i nie chcą zniknąć
Miłego dnia
mia17str jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 00:06   #60
olciamm22
Przyczajenie

...szczerze Ci powiem ze sama takze powinnas sie wybrac do lekarza (...)
moze to brzmi głupio ale zdrowe odzywianie pomaga w walce z trądzikiem. minął tydzień a syfki zaczeły mi schodzic ...

rzeczywiscie dieta bardzo pomaga w walce z tradzikiem,sama sie o tym teraz przekonuje zadnych ostrych potraw i czekolady,duzej ilosci kawy,coli oraz produktow kakao podobnych,ale co ja bede wam o tym pisac przeciez to wie kazda dziewczyna polecam picie zielonej herbaty lub pokrzywy(do przyzwyczajenia
polecam takze do oczyszczenia DETOX firmy VISION sa to ziola w kapsulkach, wysypie na poczatku ale pozniej juz tylko bedzie sie goic ja jestem z tego bardzo zadowolona a i uwaga na te wszystkie antybiotyki,niszcza watrobe!!!!!
olciamm22 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości