Jak zatuszować te chole** e piegi?? :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-07-08, 14:47   #1
MyLifeIsMusic
Rozeznanie

Unhappy

Jak zatuszować te chole** e piegi?? :(

Całe czoło i koło noska mam piegi. Ja ich nie chce!!! a żadnym fluidem nie chce sie z taki upał maźgać. Wiec moze sa jakies kolektory do zatuszowywania piegów albo co hm????????/pewnie nie tylko ja mam ten problem. Wygądam jak wiesniaczka a chcialabym miec ładna jednolita cere!!
Stary 2006-07-08, 16:40   #2
ewelinka_111
Zadomowienie

Dot.: Jak zatuszować te chole** e piegi?? :(

piegi są słodkie
nie wiem co być mogła zrobić teraz z piegami, ale tak ogólnie to są chyba jakieś kremy ,żeby je wybielić, może to pomoże,ale z efektem pewnie trzeba troszkę poczekać
ewelinka_111 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-08, 17:01   #3
annemon
Zadomowienie

Też nie lubię piegów, choć mam ich b. niewiele. Moje giną zupełnie pod Dermacolem.
annemon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-08, 17:20   #4
MyLifeIsMusic
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez annemon
Też nie lubię piegów, choć mam ich b. niewiele. Moje giną zupełnie pod Dermacolem.
ale to jak punktowo na kazdego piega nakładasz czy jak? bo słyszalam ze z dermacolem mozna przesadzic i sie wyglada jak lalka z cyrku
Stary 2006-07-08, 19:05   #5
annemon
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez MyLifeIsMusic
ale to jak punktowo na kazdego piega nakładasz czy jak? bo słyszalam ze z dermacolem mozna przesadzic i sie wyglada jak lalka z cyrku
Tak, nakładam dosłownie śladowe ilości Dermacolu, tylko tyle, by ubrudzić opuszek palca. Nakładam ociupinkę na każdego piega, troszkę rozcieram i to wystarcza, piegów zupełnie wtedy nie widać, po prostu skóra jest jednolita. Zaznaczam, że moje są dość jasne (nie opalam się i unikam w ogóle wystawiania twarzy na słońce), więc nie wiem, czy w przypadku ciemnych piegów Dermacol się sprawdzi. Ja mam najjaśniejszy odcień, czyli 211, bo mam b. jasną karnację i ten odcień jest dla mnie idealny.
Stary 2006-07-08, 19:12   #6
Kasienka09
Raczkowanie

Rozjaśnij piegi
Maseczka z trzech łyżek mąki ziemniaczanej i dwóch łyżek 5-procentowej wody utlenionej to wspaniały sposób na rozjaśnienie piegów. Są również inne sposoby np. przecierając twarz maślanką lub sokiem z cytryny. Inny sposób to: 1,5 łyżki rozdrobnionej pokrzywy mieszamy z łyżką tartego chrzanu, zalewamy butelką białego wina gronowego i szczelnie zakrywamy, po dwóch tygodniach nalewka jest gotowa; przed użyciem wywar należy przecedzić.

Takie ciekawostki znalazłam na stronie modelingu.Może Ci się przyda
Stary 2006-07-09, 08:12   #7
Misi
Raczkowanie

Wyślij wiadomość przez ICQ do Misi GG do Misi Wyślij wiadomość przez Yahoo do Misi

A co zrobic gdy piegi ma sie doslownie wszedzie, a chce sie do tego jeszcze opalac i wystawiac je na slonce? Chcialabym stosowac samoopalacz, ale zawsze po ich nalozeniu mam smugi i sie nierownomiernie opalam. Jedynie na rekach mi wychodzi, ale co z reszta? Czy sa jakies samoopalacze, ktore nie robia smug i sie tak nie nierowno schodzi?
Misi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 09:05   #8
domininia
Rozeznanie

Misi mi sie wydaje ze to nie zalezy od samoopalacza tylko od tego jak go nakladaszPrzed nalozeniem zrob sobie peeling calego ciala(moze byc np kawowy-wiecej o nim napewno znajdziesz w wyszukiwarce na forum).Po kapieli wytrzyj sie dokladnie(skora musi byc sucha).Jesli masz samoopalacz w kremie to wcieraj go jak balsam kolistymi ruchami(najlepeij kup sobi taki zeby mial ciemniejszy odcien juz w czasie nakladania to bedziesz widziec roznice i w razie czego skorygujesz nierownosci)Ja na koniec husteczka scieram samoopalacz z kolan,z okolicy piet i kostki,troche z lokci bo w tych miejscach zawsze skora mocniej ciemnieje(a na stopach robia sie wlasnie zacieki).Dobrym pomyslem tez bylo by kupienie balsamu ktory delikatnie opala(do samoopalacza trzeba miec jednak troche wprawy)po kilku dniach jego uzywania mialabys juz ladny odcien skory.Mozeby byc johnson&johnson holiday skin,dove summer glow lub garnier skora musnieta sloncem.Po kilku dniach uzywania zrob sobie delikatny peeling,to pozniej nie bedzie ci ten samoopalacz tak nierowno schodzil(mi pomaga).I niezapomnij o nawilzaniu skory bo prawie wszystkie kosmetyki zawierajace samoopalacz wysuszaja skore.Mam nadzieje ze troche pomoglam
domininia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 10:37   #9
misia_bella
Zakorzenienie

ehh... jak chcesz sie ich pozbyć to możesz mi kilka piegów oddać Piegi są słodziutkie
Śmianie się z samego siebie jest terapeutyczne
."
misia_bella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 12:10   #10
MyLifeIsMusic
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez misia_bella
Piegi są słodziutkie
no ale wszystkiego co za duzo to nie zdrowo ;/
Stary 2006-07-09, 12:44   #11
misia_bella
Zakorzenienie

Cytat:
no ale wszystkiego co za duzo to nie zdrowo ;/
piegowate dziewczyny są śliczne.
Śmianie się z samego siebie jest terapeutyczne
."
misia_bella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 14:51   #12
shama1
Raczkowanie

GG do shama1

sprobuj okladow z zielonwego ogorka

stosuje naj - patenty!

58 > 57 > 56 > 55

się rozwijam i uczę
shama1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 19:24   #13
mlodziutkaaa
Przyczajenie

Moja koleżanka ma ten sam problem i używa jakiegoś kremu, nie wiem jaka jest jego nazwa, ale w przeciwieństwie do podanego wyżej kremu nie da się go przedawkować. Zapytaj o to w aptece jak jeszcze nie uporałaś się z tymi piegami too mogłabym się jej zapytać gdy tylko wróci Pozdrowienia, młoda
mlodziutkaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 19:38   #14
Kiya
Zakorzenienie

Cytat:
Całe czoło i koło noska mam piegi. Ja ich nie chce!!! a żadnym fluidem nie chce sie z taki upał maźgać. Wiec moze sa jakies kolektory do zatuszowywania piegów albo co hm????????/pewnie nie tylko ja mam ten problem. Wygądam jak wiesniaczka a chcialabym miec ładna jednolita cere!!
no wiesz ja też mam piegi a nie czuje sie jak wieśniaczka wrecz przeciwnie mam piękne piegi które z "wakacyjnym" makijażem wyglądają oszałamiająco,niech zazdroszczą wszyscy którzy pieg nie mają
Stary 2006-07-09, 20:10   #15
annemon
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Kiya
no wiesz ja też mam piegi a nie czuje sie jak wieśniaczka wrecz przeciwnie mam piękne piegi które z "wakacyjnym" makijażem wyglądają oszałamiająco,niech zazdroszczą wszyscy którzy pieg nie mają
Może koleżance MyLife z tą wieśniaczką chodziło o to, że dawno temu opalone, a więc mające też piegi, bywały tylko kobiety mieszkające na wsi i pracujące w polu, a wszelka arystokracja unikała słońca i miała alabastrową cerę. Ja osobiście b. lubię właśnie taką jednolitą, alabastrową cerę bez żadnych piegów i przebarwień, więc ukrywam swoje piegi, zresztą nieliczne (co nie znaczy, że uważam osoby mające piegi za wieśniaków). Po prostu co kto lubi...
Stary 2006-07-09, 20:45   #16
zawszeboska
Zakorzenienie

MyLifeIsMusic podobnie jak shama1, polecam Ci okłady z zielonego ogórka.

"Ochłodzą, nawilżą i wybielą skórę. Sok z ogórka był używany od wieków do rozjaśniania piegów. Świeży, schłodzony ogórek pokrój w talarki. Obłóż nimi twarz. Możesz położyć ?kompresy" także na powiekach. Zdejmij maseczkę po 15-20 minutach. Nie zmywaj soku - wybieli przebarwienia."

(zaczerpnięte z kobieta.gazeta.pl)
zawszeboska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 01:42   #17
fire_soul
Raczkowanie

dokladnie jak mowia dziewczyny, ogorek pomaga. ja jednakze nie mialam nigdy cierpliwosci do maseczek, dlatego polecam kremy ogorkowe ziaja oraz ava i jeszcze kilka firm je produkuja. sama mam letnie piegi i tez je wybielam i tuszuje, ale latem naprawde trudno cos z nimi zrobic. za to zima nie ma po nich sladu po tym kremie
misia_bella - jest specjalna kredka do rysowania piegow freckles pencil czy jakos tak, bylo o tym kiedys w wysokich obcasach. tylko cholera zapomnialam kto ja produkuje...jakas drozsza firma kosmetyczna, ale nie wiem ktora.
Stary 2006-07-10, 15:15   #18
MyLifeIsMusic
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez fire_soul
misia_bella - jest specjalna kredka do rysowania piegow freckles pencil czy jakos tak, bylo o tym kiedys w wysokich obcasach. tylko cholera zapomnialam kto ja produkuje...jakas drozsza firma kosmetyczna, ale nie wiem ktora.
Sephiora??
Stary 2006-07-10, 15:18   #19
MyLifeIsMusic
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez annemon
Może koleżance MyLife z tą wieśniaczką chodziło o to, że dawno temu opalone, a więc mające też piegi, bywały tylko kobiety mieszkające na wsi i pracujące w polu, a wszelka arystokracja unikała słońca i miała alabastrową cerę. Ja osobiście b. lubię właśnie taką jednolitą, alabastrową cerę bez żadnych piegów i przebarwień, więc ukrywam swoje piegi, zresztą nieliczne (co nie znaczy, że uważam osoby mające piegi za wieśniaków). Po prostu co kto lubi...
słuchajcie owszem kiklka piegów bym mogła mieć. Ale ja nie mam takiej ładnej jednolitej cery. Nie chodzi mi o to że mam pryszcz na pryszczu tylko gdzieniegdzie zaczerwienienia, no i te piegi dochodzą, cienie pod oczami. To sie nazywa ponoc cera ale.......coś tam ale moze wy znacie nazwe?
Stary 2006-07-10, 16:40   #20
nelfik
Raczkowanie

hmm.. co do opalania, to polecalabym krem Muśnięcie słońcem firmy johnson. Zupelnie nie zostawia smug.. swietnie sie wchlania. Skora ma po nim zloty odcien.. Tylko nie polecam na bardzo sucha skore (ja taka mam, wiec wyprobowalam na sobie :/) bo po kilku dniach, jak skora sie luszczy nierownomiernie, to zostaja bardzo brzydkie ciemne plamy :/. . Ale krem bardzo mi sie podoba.. tylko niestety nie moge go uzywac..
nelfik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 16:46   #21
freedka
Zakorzenienie

Dziewczyny Ci już dużo napisały, ale jak chcesz się czegoś więcej dowiedzieć na temat wybielania i tuszowania, to skorzystaj z wiszukiwarki, jest tego mnóstwo

Ja sama mam całą twarz w piegach, czasem mam ich dość, ale nie walczę z nimi bo wiem że i tak ich nie usunę
Stary 2007-06-28, 13:04   #22
Agijka
Przyczajenie

help... Jakies 2 miesiace temu zrobil mi sie na ustach pieg (?) bardzo mnie wkurza jak patrze do lustra, bo jest dosc ciemny i rzuca sie w oczy... znacie moze jakis sposob zeby go choc troche rozjasnic? bo nie chce wycinac ze wzgledu na zdrowie i blizne
Pozdrawiam
Agijka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 13:28   #23
rozmarynek
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Agijka Pokaż wiadomość
help... Jakies 2 miesiace temu zrobil mi sie na ustach pieg (?) bardzo mnie wkurza jak patrze do lustra, bo jest dosc ciemny i rzuca sie w oczy... znacie moze jakis sposob zeby go choc troche rozjasnic? bo nie chce wycinac ze wzgledu na zdrowie i blizne
Pozdrawiam
hmm pieg na ustach?? jestes pewna, że to pieg? ja bym się z nim wbrała do dermatologa. Tym bardziej, ze mowisz, iż jest dość ciemny.

A może zatuszować, malując usta wyrazistym kolorem szminki?

Albert Einstein

rozmarynek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 13:30   #24
Tapcia
Zadomowienie

GG do Tapcia

a to pieg czy pieprzyk? Pamietam jak moja polonistka miała takiego wielkiego pieprza na ustach - cos ochydnego! I do tego jej ciągłe ich oblizywanie. Nawet pod czerwona szminka było go widać. Nie mam pojecia jak tego mozna sie pozbyć.

Tapcia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 13:43   #25
Agijka
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez rozmarynek Pokaż wiadomość
hmm pieg na ustach?? jestes pewna, że to pieg? ja bym się z nim wbrała do dermatologa. Tym bardziej, ze mowisz, iż jest dość ciemny.

A może zatuszować, malując usta wyrazistym kolorem szminki?
kurka.. nie wiem czy to pieg, ale wydaje mi sie, ze pojawil sie jak juz mozna bylo sie opalac, czyli moze wyskoczyl od slonca? Najpierw byl troche jasniejszy, teraz nieco sciemnial. Wyglada po prostu jak ciemny pieg. Jest taki jakby byl pod skora ust, wiec pieprzyk to raczej nie jest... Nie mam pojecia co z tym zrobic :/
Stary 2007-06-28, 13:50   #26
Agijka
Przyczajenie

a co do szminki, to nie lubie ciemnych kolorow... wolalabym rozjasnic piega niz malowac usta na ciemno
Stary 2007-06-28, 17:05   #27
adrian_kC
Raczkowanie

Ej no piegi sa zaje***te ;]
ja sama je mam i kazdy mi mowi ze piegi to cos fajnego i ze sam by chcial miec, tak wiec radze nie odbierac sobie uroku, ktory dodaja Nam piegi
Ale jesli juz musisz (a wiedz ze za tym nie jestem) to:
1) Cytryna (jeden minus:wysusa skore)
2) Tonik z piertuszki wlasnej roboty ( przepis: zagotowac korzenie piertuszki w wodzie, wywar 3mac w lodowce i codziennie przemywac nim twarz 3 razy dziennnie)
Pozdrawiam
adrian_kC jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 19:11   #28
bielaczka
Rozeznanie

GG do bielaczka

Dziewczyny, a mozna sie jakos pozbyc pieprzykow i piegow na rekach?
Znacie jakies sposoby?
Z tego co czytam, to chodzi o twarz, a mnie interesuja rece hehe
Jesli wiecie cos na ten temat, prosze napiszcie
z gory baardzo dziekuje i pozdrawiam

bielaczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 19:36   #29
żurawinka
Zakorzenienie

Też uważam że piegi są super i sama jestem posiadaczką kilku na nosie i kilkunastu na ciele z tego co wiem wybielają też truskawki w postaci maseczki. Jeśli się opalacie to na bank zrobi wam się jeszcze więcje pieg( czy to słońce czy solarium bez różnicy) dlatego na słońcu polecam blokery albo kremy z filtrem spf40 np. sopotsun ziaji polecam
żurawinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 00:21   #30
kambarr
Wtajemniczenie

ja mam piegi zawsze w lato- od słońca .
codziennie (raz , dwa razy dziennie) SMARUJĘ twarz plasterkiem cytryny to działa . to kilku minutach zmyć letnią wodą .

jeżeli komuś przeszkadzać będzie miąższ spływający po policzkach moje świeżą cytrynę wycisnąć i stosować w postaci toniku .
kambarr jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości