Skład kremu - proszę mi pomóc :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-08-27, 19:57   #1
C4lamity
Raczkowanie

GG do C4lamity

skład kremu (do Smoczycy - kosmetycznego guru :) i nie tylko)

Witam!!
Na pewno już się zorientowałaś, że twoje rady są dla wielu osób na tym forum bezcenne, dlatego i ja chciałam zasięgnąć Twojej opini
Otóż kupiłam sobie kremik Soraya Kuracja Antytrądzikowa Krem pielęgnacyjny kojąco-nawilżający. Ma on zachęcające oceny na KWC. Dorwałam go w łapki, ale już w domu zauważyłam w nim takie składniki jak:
-Glyceryl Stearate (na 2 miejscu)
-Cetyl Palminate
-Ethylhexyl Stearate
-Retinyl Palmonate
-Ascorbyl Palminate

Może trochę panikuję ale gdzieś przeczytałam w Twojej wypowiedzi, że wszelkie Stearates, Palminates i coś tam powodują zatykanie porów. Ale z drugiej strony czy to mozliwe żeby w kremie antytrądzikowym było tyle niebezpiecznych składników? Bardzo prosiłabym Cię, abyś napisała co o tym sądzisz. Przy okazji, jeżeli ktoś ma jakieś wiadomości na ten temat to też prosiłabym o radę.
Stary 2004-08-27, 22:25   #2
C4lamity
Raczkowanie

GG do C4lamity
Re: skład kremu (do Smoczycy - kosmetycznego guru :) i nie tylko)

Podciągam wątek żeby mu się nie umarło
Stary 2004-08-27, 22:55   #3
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Jeszcze raz musze podkreślić ze żadne ze mnie guru naprawdę... życiowo i zawodowo zajmuje się czymś zupełnie innym! A cała reszta to tylko miłe hobby!
No trochę się rozpędziłam z tymi zaskórnikotwóryczmi skladnikami powinnam była powiedzieć że isopropyle i myristinany ale to nie zawsze tak jest! Dwa ostatnie są często spotykane w kremach - to formy wit A oraz C. Gliceryna tez raczej roźna nie jest. Myślę że krem nie powinien zapchać porów, ale oczywiście każda cera reaguje inaczej - naprawdę nie trzeb asię kierować tymi listami tak na ślepo, trzeba obserwować własną skórę...

Pozdrówka

Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-28, 16:26   #4
C4lamity
Raczkowanie

GG do C4lamity

Dziękuję Ci bardzo, już jestem spokojna
Hihihi, widzisz moze trochę dziwnie Ci to czytać, ale niestety prawda jest taka, że twoja wiedza w tym zakresie jest dla mnie imponująca i zawsze miło jest mi przeglądać Twoje wypowiedzi. Nic na to nie poradzisz. I chyba nie tylko ja tak myślę
Stary 2004-08-28, 16:26   #5
Besu
Raczkowanie

Witam!Ja też po wielu pozytywnych opiniach zakupiłam ten krem (nie wiem jednak dlaczego nazywa się nawilżający, bo takowych właściwości nie zaobserwowałam, ale używam dopiero od kilku dni wiec może jeszcze je zauważę) i myślę ze to czy ewentualnie mógłby zatykac pory zależy przede wszystkim od stanu cery .Ja np używałam kiedyś maseczki na naczynka Farmony aż do przeczytania jednej z recenzji ,która mówiła że na 2 miejscu składu maseczki jest wymieniony isopropyl myristate, który strasznie zatyka pory, niemniej jednak nie zaobserwowałam wysypu pryszczy ale na przyszłość unikam kosmetyków zawierajacych isopropyle i to na początku listy składników.Co do tych substancji o które pytasz to któraś z wizażanek w wątku o substancjach zatykających pory podawała linki do stronek gdzie są wymienione takie substancje i w jakim stopniu zatykają pory i podrażniają.Na jednej ze stronek są takie buźki kolorowe oznaczajace stopień zatykania porów np.zielona buźka (oznaczona numerami 0-1)oznacza że substancje wcale nie zatykają porów lub w minimalnym stopniu ,żółta (oznaczenie cyfrą 2-3)że w stopniu średnim a czerwona(4-5) że w stopniu bardzo wysokim i tych substancji w kosmetykach powinny unikać osoby z trądzikowa lub tłustą cerą (wpisz w wyszukiwarkę "zatykają pory" i pojawi ci się kilka wątków a wsród nich ten z linkami).Cześć substancji o które pytasz mogą w stopniu średnim i niskim zatykać pory: glyceryl stearate zatyka pory w stopniu 1-3(w zależności od tego czy stoi przy nim oznaczenie NSE lub SE);ascobryl palmitate zatyka pory w stopniu 2 (żółta buźka).Dodam że nie jestem ekspertem a podane przeze mnie informacje o tych składnikach pochodzą z tej właśnie stronki z buźkami.Jednakże na tej stronce nie sa wymienione wszystkie możliwe substancje zatykające pory wiec warto poszukać też w składzie kosmetycznym na Wizażu.Pozdrawiam.
Stary 2005-05-21, 17:45   #6
szuma
Przyczajenie

skład kosmetyków

Czy znacie link strony, z której mogłbym dowiedzieć się z czego otrzymywane sa poszczególne składniki kosmetyków i ich szczgółowy opis?
szuma jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-21, 18:20   #7
rzastin
Zakorzenienie

Dot.: skład kosmetyków

Tak, ale ta strona jest po angielsku: http://www.cosmeticscop.com/learn/di....asp?TYPE=MAIN i http://www.zerozits.com/Articles/article6.htm

rzastin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-21, 19:19   #8
Sylwiasta
Zadomowienie

Masz slownik skladnikow kosmetycznych na W - na glownej stronie po lewej.
Strony podane powyzej maja jeszcze tabelki z komedogennoscia i skala szkodzenia alergikom - b.uzyteczne.
Sylwiasta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-23, 07:39   #9
szuma
Przyczajenie

dziękuję bardzo,
szuma jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-13, 19:46   #10
marghot
Raczkowanie

GG do marghot
Question Skład - proszę o wyjaśnienie

oto skład spisany z jednego z kremów, co powiecie nt. jego wlaściwiości?

Aqua, Glycerin, Stearic Acid, Octyldodecyl Myristate, Cyclomethicone, Cetearyl Isononanoate, Octyldodecanol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Hydrogenated Coco-Glycerides, Stearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Tocopheryl Acetate, Lecithin, Tocopherol, Panthenol, Serine, Glycine, Alanine, Macadamia Ternifolia, Titanium Dioxide, Sodium Carbomer, Alumina, Silica, Sodium Polyacrylate, Potassium Phosphate, Disodium Phosphate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, DMDM Hydantoin, Sodium Hydroxymethylglycinate, BHT, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Coumarin, Benzyl Salicylate, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Hexyl Cinnamal, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Amyl Cinnamal, Benzyl Alcohol, Geraniol, Parfum
marghot jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-13, 22:04   #11
paliziomka
Zadomowienie

GG do paliziomka
Dot.: Skład - proszę o wyjaśnienie

Moim zdaniem zawiera wiele składników komodogennych ( dodatkowo nieciekawie wyglada ten alkohol... )... nie polecałabym go dla osobów o tłustej, skłonnej do wyprysków cerze.

http://znajdzfirme.org
paliziomka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-13, 22:09   #12
Justy
Zakorzenienie

raczej nawilżający, moze zatykać pory osobom na to wrażliwym, zawiera filtry UV (prawdopodobnie niski faktor), ale nie chroni przed pełnym spektrum UV, perfumowany- może podrażnić osoby uczulone na "zapchy cytrusowe"; zawiera kilka korzystnych składników (lecytyna, pantenol, wit.E, seryna, glicyna, alanina, olej makadamia)- łagodzą, nawilżają (wspomagają NMF)
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 07:54   #13
marghot
Raczkowanie

GG do marghot

Dzięki swrdeczne. "Instrukcja" na pudełku w języku, którego nie znam, tak więc rozszyfrowanie składu b. mi pomogło
marghot jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 20:55   #14
Destiny
Przyczajenie

skład kosmetyków

cześć Dziewczyny (i nie tylko),

znacie moze jakies www gdzie mozna poczytac co oznaczaja nazwy skladnikow kosmetykow, te rozne sorbitan stearate i tym podobne ostatnio zaczelo mnie to nurtowac...

wielkie dzieki
Destiny jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 21:01   #15
L_V
Zakorzenienie

Na wizazu jest słownik skłądników komsetycznych, ale nie ma tam wszystkiego: http://www.wizaz.pl/chemia/

jest jeszcze podobny słownik [po ang] na stronie Pauli www.cosmeticscop.com
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-08, 16:12   #16
Weronisia
Zakorzenienie

Smile Skład kremu firmy ROC - proszę mi pomóc :)

Nie znam się kompletnie na składach.

Jestem zainteresowana kupnem kremiku, którego nie ma w Polsce. Wszędzie opisy są tylko po niemiecku, angielsku i francusku.

To jest krem na plamy pigmentacyjne i zmarszczki.

Czy ktoś mi powie co ciekawego jest w tym kremie?

Krem pod oczy:
Eau, isononyl isononanoate, glycerin, steareth-2, dimethicone, cetyl palmitate, PEG-8, sorbitan stearate, butylene glycol, ascorbic acid, cetyl alcohol, steareth-21, cyclopentasiloxane, panthenol, copper gluconate, magnesium aspartate, zinc gluconate, retinol, butyrospermum parkii, glycine soja protein, lactoferrin, neoruscogenin, ruscogenin, magnesium aluminum silicate, candelilla cera, hydrogenated vegetable oil, olus, caprylyl glycol, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, sucrose cocoate, xanthan gum, polysorbate 20, sodium hydroxide, disodium EDTA, tocopherol, BHT, BHA, chlorhexidine, digluconate, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, potassium sorbate, parfum.

A tu krem do twarzy:
Eau, isononyl isononanoate, glycerin, steareth-2, ascorbic acid, dimethicone, cetyl palmitate, PEG-8, sorbitan stearate, butylene glycol, cetyl alcohol, steareth-21, cyclopentasiloxane, panthenol, copper gluconate, magnesium aspartate, zinc gluconate, retinol, butyrospermum parkii, lactoferrin, caprylyl glycol, acrylates/C10-30 alkyl acrylate, crosspolymer, hydroxyethyl acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, squalane, sucrose cocoate, xanthan gum, polysorbate 60,polysorbate 20, sodium hydroxide, disodium EDTA, tocopherol, BHT, BHA, chlorhexidine, digluconate, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, potassium sorbate, parfum

Znalazłyście w nim coś ciekawego?
Weronisia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-08, 19:34   #17
Justy
Zakorzenienie

Dot.: Skład kremu - proszę mi pomóc :)

nie są złe.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-08, 20:23   #18
Weronisia
Zakorzenienie

Dot.: Skład kremu - proszę mi pomóc :)

Dzięki, że zajrzałaś Zaraz się kończy aukcja, więc zdążę go kupic.
Byłam przed chwilą w aptece i ten krem kosztuje tam 24 Euro, a na Ebaz koło 15, więc chyba zaryzykuję.

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś spostrzeżenia na temat tego kremu, to piszcie
Weronisia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-29, 02:50   #19
świst
Przyczajenie

GG do świst

Polecam zapoznać się również ze składem bioksmetyków ARRIA: http://www.arria.pl/sklad_kosmetyki/. Jest tam wymienionych bardzo dużo różnych substancji budujących te kremy a także opisana rola którą w nich spełniają. Myślę że jest to dobry punkt startowy do szczegółowego zapoznawania się z kompozycjami z których tworzone są kosmetyki.

Jako substancje wchodzące w skład tych biokosmetyków są wymienione:
  • kwasy nukleinowe (DNA);
  • proteiny;
  • aminokwasy;
  • enzymy roślinne;
  • flawonoidy;
  • fitosterole;
  • beta-karoten;
  • cukry;
  • witaminy wszystkich grup;
  • mikroelementy;
  • makroelementy;
  • czynniki wzrostu;
świst jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 14:15   #20
i_lonka
Raczkowanie

Świst, dzięki za linka.
i_lonka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości