bazarek vs exclusive - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-07-14, 16:08   #31
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha
Dot.: bazarek vs exclusive

Cytat:
Napisane przez ryba82
Ha, ja natomiast dzięki wizaz.pl odkrylam firme bazarkowa, taniutka - vollare, i jednoczesnie baze pod cienie art deco, no i jeszcze colorstay. Dobraz baza i bazarkowy cien daje efekt wytrzymaly na caly dzien - bynajmniej u mnie, wiec po co przeplacac? Tym bardziej, ze ja lubie rozne odcienie cieni i eksperymentuje w makijazu, nie tak, ze dwa zestawy cieni i caly rok nimi sie maluje

Baza pod cienie ArtDeco musi byc ale z cieniami bazarkowymi u mnie nawet na bazie.. :/ Kupuje cienie clinique.. nie raz zdarzylo mi się w nich przysnąc.. mimo iz wycieralam twarz w poduszke podczas snu pozostaly nienaruszone, ciemne soczyste kolory zachowane po ponad 30h lacznie ze snem.. dla mnie to cudo - innych bym nie kupila Bronzer.. ktory uzywam okazyjne tez kupilam lepszy,poniewaz dlugo go bede zuzywac... o ile nie 2,3 lata Nie eksperymentuje z makijazem, dlatego nie jest mi ptrzebna duza paleta cieni.. no i zwyklam zawieszac sie na kosmetykach kolorowych Kolorki bazarkowych kuszą, ale wiem ze ich nie bede uzywac.. umaluje sie nimi raz i odloze na bok... staram sie pozostac minimalistka
psycha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 16:11   #32
ryba82
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez psycha
Baza pod cienie ArtDeco musi byc ale z cieniami bazarkowymi u mnie nawet na bazie.. :/ Kupuje cienie clinique.. nie raz zdarzylo mi się w nich przysnąc.. mimo iz wycieralam twarz w poduszke podczas snu pozostaly nienaruszone, ciemne soczyste kolory zachowane po ponad 30h lacznie ze snem.. dla mnie to cudo - innych bym nie kupila Bronzer.. ktory uzywam okazyjne tez kupilam lepszy,poniewaz dlugo go bede zuzywac... o ile nie 2,3 lata Nie eksperymentuje z makijazem, dlatego nie jest mi ptrzebna duza paleta cieni.. no i zwyklam zawieszac sie na kosmetykach kolorowych Kolorki bazarkowych kuszą, ale wiem ze ich nie bede uzywac.. umaluje sie nimi raz i odloze na bok... staram sie pozostac minimalistka

I to własnie podziwiam, - ja nie potrafie.

Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce....

-------------------------------

Nadzieja nie umiera nigdy
ryba82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 17:15   #33
Ally83
Zakorzenienie

Z bazarkowych kupuję tylko cienie - Vollare, RR. Także lakiery. Mam też kulki Vollare . Na pewno na bazarku nie kupiłabym podkładu czy tuszu .
Ally83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 17:32   #34
Sathi
Zakorzenienie

Z bazarowych kosmetyków mam chyba tylko jakieś cienie, tusz i kulki vollare.
U mnie w mieście jest niewielki wybór.
Jednak wolę te średniopółkowe chociażby, jakoś pewniej się czuję, mają solidniejsze opakowanie a to się dla mnie bardzo liczy
Ale jak widze jakie cuda wyczyniają dziewczyny na MM to aż mi żal że nie mam dostępu do tych cudeniek

MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 22:31   #35
kaledonia
Zakorzenienie

Ja na bazarach nie kupuję kosmetyków.Wybieram małe osiedlowe drogerie i lakiery Golden Rose/Eveline/Delia (2-4zł).Cienie mam jedne(Manhattan albo Rimmel),tusz raczej Manhattan/Rimmel a podkład Soraya/Maybelline.Z górnej półki nie mam nic,miałam jeden tusz,ale wcale lepszy od tych do 20zł nie był.
Nie mam za dużo błyszczyków,a jeśli już to takie ze średniej półki.
kaledonia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 09:31   #36
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

kupiłam ostatnio kilka lakierów do paznokci firmy Vollare i jestem bardzo zadowolona. Na paznokciach u stóp trzymają się w niewzruszonym stanie juz drugi tydzień czego nie mogę powiedziec o lakierach Orilame, Avonu czy nawet L'oreal

agabil1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 11:25   #37
Kajol
Zadomowienie

Psycha- pozdrawiam, w 100% zgadzam się z twoją opinią

Z tanimi kosmetykami to właśnie często jest tak, że ich cena kusi, zachęca do eksperymentów itp. U mnie prawie wszystkie z tańszych kosmetyków wylądowały w koszu, po 2-3 próbach i to tylko domowych. Oczywiście zdarzają się i perełki, ale w moim przypadku o wiele więcej wpadek, więc w sumie to wcale taniej mi nie wychodzi.
A jeśli zamierzam kupić droższy kosmetyk to tak czy inaczej muszę to przemyśleć, zeby potem nie żałować wydanej kasy (przy wyborze górnopółkowych kosmetków jeszcze mi się wpadka nie zdarzyła, przy średniopółkowych dopiero kilka razy).

I ja nie nabieram się na opakowania czy inne sztucczki, ja je celowo wybieram bo lubię mieć wokół siebie ładne rzeczy . Ale to nie jest tak, że kupuję coś tylko dla opakowania. Po prostu gdy mi się coś spodoba, potem (często do upadłego) testuję jego jakość, kalkuluję i przeliczam
Bourjois mnie jeszcze nie zawiodły, a dzięki temu że są drogie nie kupują ich kosmetyków pochopnie (np cieni które bedą modne tylko 1 sezon a dodatkowo nie pasują do mojego typu urody)

Bazarkowe kosmetyki są dobre do eksperymentowania, poszukiwania "swojego" makijażu, ale ja wiem w czym mi dobrze, trzymam się swojej palety i nowe kosmetyki kupują naprawdę bardzo rzadko więc wole zainwestować w jakość.
Kajol jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 12:34   #38
maja55
Zakorzenienie

na pewno nie skusiłabym się na bazarkowy tusz do rzęs czy podkład. mam jakąś barierę, że na pewno mam jakieś koszmarne składniki i zrobi mi coś z cerą
Dlatego te dwa kosmetyki zawsze mam ze średniej /wyższej półki.Zresztą, używam ich codziennie, ale są wydajne - podkład, puder czy tusz to wydatek na kilka miesięcy. Jeżeli chodzi o pudry sypki to lubię Viperę (tania i doskonała) czy Hean.

Jeśli chodzi o cienie, to kiedyś używałam tylko IsaDory, Bourjois, Inglot. Ale nie eksperymentowałam z makijażem i nie potrzebowałam całej gamy kolorów.
Ostatnio skusiłam się na paletę Ruby Rose 3D exclusive i muszę przyznać, że cienie są naprawdę dobrej jakości. Kolory są naturalne, lekko połyskliwe, ale raczej satynowe niż brokatowe.i co najważniejsze trzymają sie tylke ile IsaDora!

Błyszczyki - mam kilka z średnej półki(L'oreal, MaxFactor,Bourjois,Astor) ale najczęściej używam tych tanszych dostępnych w drogerii: AAOceanic,Vipera, Diadem.
Raczej nie wydam 120 zł na błyszczyk, który zniknie mi z ust po 15 min.
Co innego ze szminka, pewnie na duże wyjście skusze sie na coś długotrwałego i ekskluzywnego.

Róże do policzków to mój ulubiony kosmetyk, mam ich kilka. Kiedyś też tylko Bourjois i L'Oreal, ale ostatnio zachwalam sobie kulki Vollare, ale niestety nie mogę ich już nigdzie dostać, a strasznie chciałabym coś mocno błyszczącego.
Lubię reż róże Vipery oraz Joko - bardzo tanie ale jakościowo świetne.

Lakiery do paznokci - przekonałam się, że te tańsze nie róznią się jakością od tech ze średniej półki. Ostatnio odkryłam fajne lakiery Sensique w janych beżach i różach, idealne do frencha. Trzymają sie bardzo ładnie

Więc generalnie z bazarkowych kosmetyków używam tylko cieni RR oraz kulek Vollare.

Ale na pewno nie kieruję sie ceną przy zakupie. Jeżeli puder Vipery służy mi tak jak MaxFactora to wolę kupić Viperę
Stary 2006-07-15, 17:36   #39
kaledonia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kajol
Z tanimi kosmetykami to właśnie często jest tak, że ich cena kusi, zachęca do eksperymentów itp. U mnie prawie wszystkie z tańszych kosmetyków wylądowały w koszu, po 2-3 próbach i to tylko domowych. Oczywiście zdarzają się i perełki, ale w moim przypadku o wiele więcej wpadek, więc w sumie to wcale taniej mi nie wychodzi.
Ja się raz skusiłam na tanią paletkę cieni w Rossmannie.Użyłam raz,bo wiecej się nie dało niestety.To samo było z wychwalanymi na KWC cieniami Vertigo Inglota.Co Wy w nich widzicie?U mnie totalna porażka.Nie widać ich.Wywaliłam bez żalu.
kaledonia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-16, 15:16   #40
ryba82
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kaledonia
Ja się raz skusiłam na tanią paletkę cieni w Rossmannie.Użyłam raz,bo wiecej się nie dało niestety.To samo było z wychwalanymi na KWC cieniami Vertigo Inglota.Co Wy w nich widzicie?U mnie totalna porażka.Nie widać ich.Wywaliłam bez żalu.
Ja mam jeden kolor vertigo Inglota, tkai pomaranczowy soczysty i jest widoczny, az mozna powiedziec, ze zbyt pstrokaty No i trwalosc inglotow, jak na cene bardzo dobra.

Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce....

-------------------------------

Nadzieja nie umiera nigdy
ryba82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-16, 16:29   #41
bieta
Zadomowienie

Ja z kolei, jak już wspominałam, mam z Inglota turkus, w takim dużym pojedynczym opakowaniu. Jest świetny. Niestety Integra, potrójna, to koszmar. Zielono-żółto-pomarańczowe cienie na oku bledną w tempie ekspresowym, wyparowują dosłownie po kilkunastu minutach, pozostawiając wrażenie gojącego się siniaka. Nie sądzę, żebym się jeszcze skusiła na jakieś, za dwa-trzy nieudane eksperymanty kupię średniopółkowy wypróbowany cień, który nie będzie mi zalegał w kosmetyczce i mnie wkurzał
bieta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-16, 17:12   #42
rachela
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lukrecja_Borgia
Jedyne, w co warto zainwestować- wg mnie- to podkład i tusz do rzęs.
Zgadzam się. No, dla mnie inwestycją jest wydanie 50zł na jeden kosmetyk z kolorówki Jeśli chodzi o podkłady - nie chcę ryzykować. Natomiast moje ukochane tusze kosztują średnio 17-20zł, więc już nawet z innymi nie kombinuję - bazarkowych bym nie ryzykowała kupować. Może i cena niska, ale po co mi kosmetyk, którego nie będę używać?
Ale wszelkie mazidła do ust i lakiery (szczególnie jak chcę poeksperymentować z nowym kolorem) granic cenowych nie znają (Celia, Paloma, Ruby Rose). Uwielbiam lakiery Miss Selene i Golden Rose.
Mała rzecz, a cieszy
Ogólnie rzecz ujmując bardziej cieszy mnie odkrycie dobrego kosmetyku (perełki ) niskopółkowego niż dobrego ze średniej/wysokiej.

Oscar Wilde
rachela jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 19:01   #43
a-sea-of-honey
Zadomowienie

GG do a-sea-of-honey

Zdaje sie, ze nie wyrazilam sie w precyzyjnie w moim poprzednim poscie (przepraszam, ze dopiero teraz prostuje, ale nie mialam dostepu do komputera). Pominelam prawie kosmetyki apteczne, bo to dla mnie jakby osobna kategoria. Co do ich dzialania nie mam zadnych watpliwosci i rozumiem, ze dla cery wrazliwej i wymagajacej cena nie moze grac roli i warto w taki specyfik zainwestowac. Zreszta sama widze roznice miedzy filtrem do twarzy L'oreal a Vichy albo SVR. Na szczescie moja cera nie jest jakos strasznie wymagajaca i nie musze wydawac mnostwa pieniedzy na kosmetyki. Podobnie jak rachela wole odnalezc jakis niedrogi i dobry kosmetyk niz przeznaczyc polowe dochodow na ekskluzywne cudo.
a-sea-of-honey jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 19:52   #44
Mary_Q
Zakorzenienie

ja chyba tez sie przerzuce na tansze kosmetyki bo ostatnio zauwazylam,ze hmm prawie sie nie roznia :P mozna bardzo duzo rzeczy znalezc ktor konkuruja z najwyzszymi polkami, a co do aptecznych...wezcie nic nie mowcie heh...LRP,Vichy,SVR...nic ,mam baardzo wrazliwa buzke i sucha...i co?i najlepsze okazaly sie kosmetyki z najnizszej polki o naprostszych skladach tj ziaja i zwykly krem bambino oraz cuudowne mleczko i tonik melisa i uroda a po tym Vichy do suchej i wrazliwej zelo-toniku mialam takie plamy...no chyba ze nie milam podraznionej buzi...ale bambino kroluje!
Mary_Q jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 20:30   #45
lir391
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez rachela
Ogólnie rzecz ujmując bardziej cieszy mnie odkrycie dobrego kosmetyku (perełki ) niskopółkowego niż dobrego ze średniej/wysokiej.
Dokladnie

'I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.'
/Terry Pratchett/

lir391 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 09:23   #46
201607150859
Konto usunięte

Ja nie kupuję na bazarku, jakoś zaufania nie mam. Po przygodach z paletkami RR odechciało mi się eksperymentów. Kosmetyki starczają na dlugo, więc moim zdaniem lepiej wydac na średniąpółkę, albo nasze polskie marki np. Eveline, Vipera niż na tajemnicze mazidła niewiadomego pochodzenia, które leżą na straganie w mrozie, deszczu i slońcu nie wiadomo jak długo.
201607150859 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 23:19   #47
pasywno-agresywna
Zakorzenienie

GG do pasywno-agresywna

Ja używam kosmetyków z niskiej i średniej półki. Podkład, tusz, puder zawsze kupuję w drogerii. Na bazarku kupiłam tylko cienie Ruby Rose i sypkie Vollare no i kuleczki tejże firmy. Nie ufałam kosmetykom z bazarku, tym na prawdę tanim dopóki nie trafiłam na Wizaż.

Odkąd używam bazy Lumene większość cieni trzyma się świetnie, a firmy średniopółkowe nie mają takiego wyboru kolorków jak Ruby Rose, Golden Rose czy Vollare. Nie jestem alergiczką, więc mogę sobie pozwolić na takie eksperymenty. Również błyszczyki i szminki często kupuję tanie, choć mam też kilka średniopółkowych specyfików (niekoniecznie lepszych...). Lakiery do paznokci, których mam mnóstwo to tylko niska półka, rzadko bazarek.

Uważam, że warto zainwestować troszkę więcej w kosmetyki pielęgnacyjne, one pienetrują naszą skórę głębiej, więc mogę więcej zdziałąć, również krzywdy. Nigdy nie kupuję targowych czy bardzo tanich kremów do twarzy, teników czy żeli, balsamów do ciała, produktów do depilacji itp. Tu ufam sprawdzonym firmom, nie drogim, lecz dobrym, sprawdzonym, również polskim jak Ziaja, Dr Irena Eris, Dax Cosmetics, Soraya, Kolastyna, PharmaCF, a z zagranicznych Clearsil, Johnson&Johnson, Garnier, L'oreal, Oriflame, Vichy. Odżywek do włosów używam ostatnio tylko salonowych, głównie Alfaparfu i Kallosa, rzadziej Welli.

Podkładu używam od kilku lat tego samego, z małymi odstępstwami. Jest to podkład nature matte Dr Ireny Eris. Tuszu również trzymam się jednego-Maybelline Volum Expres.

Myślę, że w kwestii kosmetyków nie powinnyśmy generalizować. Zarówno w markowych kolekcjach jak i taniutkich firmach znajdziemy dzieła sztuki i gnioty.
pasywno-agresywna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 23:38   #48
IlonaMarianna
Raczkowanie

proszę tylko na mnie nie nakrzyczeć nigdy nie kupiłabym "bazarkowych" cieni ani lakierów. ani tym bardziej podkładu czy pudru innego niż sypki. od byle jakich cieni łatwo dostaję alergii do zapalenia spojówek włącznie... tak samo tusze, kredki... nie kupuję wysokopółkowych, bo mnie nie stać, często polskie, tańsze firmy, bardzo lubię Eveline, Joko, Inglota (lakiery i błyszczyki!), Bell. ale nie kupiłabym bezfirmowego cienia, który nie wiem ile przeleżał na słońcu, czy lakieru, którego składu nie znam... moje paznokcie na cokolwiek z toluenem i kamforą reagują zaczerwienieniem skórek dookoła albo.. potwornym rozdwojeniem płytki. a używam pod lakier odżywek inglota. natomiast maniakalnie kolekcjonuję najróżniejsze błyszczyki nawet te po parę złotych, jeśli jakoś bardzo wpadnie mi w oko atrakcyjna forma albo zapach i smak
IlonaMarianna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 01:59   #49
bunny666
Raczkowanie

hmmm lakierków i błyszczyków mam setki. kupione najczesciej przez rodzicielke podczas zakupów. jak wypatrzy to kupi ale kocham kooocham lakiery Manhattanu. sa piekne,szybkoschnace,dług o sie trzymaja. a cena to około 15 zł za 7ml. z zadnej firmy nie miałam ładniejszego czarnego lakierku niz ten. inne to oczywiscie inglot(Inglot PRO dry&shine zakochałam sie w tym, idealnie szybko schnace pazurki i sie ładnie swieca czy inglot uv) Bell,Golden Rose mam mase lakierów. a lakiery do zdobienia najlepiej mi przypasowały wlasnie bazarkowe po 2 zł. takie malenstwa. jakis LLmax czy cos takiego. sliczne kolory,dobry pedzelek,ładnie sie trzymaja.
jesli chodzi o buzie. ulubiony puderek to max factora (36 zł prasowany) a tusz-maybelline turbo boost. jest jak dla mnie rewelacyjny. bardzo go lubie.kajale kredki tej samej firmy. nie lubie bazarkowych bo najczesciej sa za twarde i ida do smieci. cienie mam RR i mase pojedynczych gdzies wypatrzonych. Bell,Vipera,Vollare no masa dziwnych pojedynczych cieni. clinique chyba tak to sie pisze:P mam jeden. i go uwielbiam a dzis kupiłam bella czarno-białego z drobinkami. inglota mam chyba tylko ze dwa maty. podkład-Paloma,Lirene. korektor-miss sporty. sa to rzeczy które mi podpasowaly. miałam tusz HR i prócz pieknego opakowania nie podobało mi sie nic.owszem efekt piekny,ale rzesy tak sklejone ze dałam sobie spokój...kiedys miałam duzo z avonu rzeczy ale no niestety wiekszosc tuszy byłaby fajna gdyby dawała cos prócz koloru...

a perfumy? kupujecie oryginalne? ja bardzo lubie body fresh'a z COTY brzoskwinia i cytrusy. a zakochałam sie w D.Gabana. pieken zapachy. podoba mi sie perfum o nazwie LoveLove czy cos takiego który pachnie tak jak gabana tylko ze z cytrusami. niestety no jak patrze czesto na ceny zapachów to niestety podwijam ogon :P ale no cóz niektóre poprostu zapachy powalaja z nóg
bunny666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 05:55   #50
CzarnyElf
Zakorzenienie

Moim zdaniem i tanie i drogie firmy maja perelki jak i tez badziewia.

Jezeli chodzi o cienie-to uzywam cieni z niskiej polki(mam kilka drozszych ale to zazwyczaj prezenty)Wychwalany drogi pigment Mac'a zastapily mi pigmenty nieznanej firmy D'vintage-ktore kosztowaly $5 za 12 cieni w sporych opakowaniach.Trzymaja sie dlugo i wogole jestem zadowolona.
Mac mnie nie zachwycil-no ale moze trafilam na gorszy pigment-niektore pigmenty sa bardziej i mniej nasycone.
Lubie cienie Milani(niecale $3 za jeden cien)-moim zdaniem najlepsze cienie jakie mialam.
Testowalam ostanio czarny cien Lancome($14)niczym sie nie roznil od cienia czarnego ktory kosztowal $5-no to oczywiscie kupilam ten tanszyMam tez kilka cieni ktore kosztowaly$1 i wcale nie sa zle.
Najwazniejsze to jednak dobra baza i dobry pedzelek.

Teraz sie czaje na paletke 30 chyba cieni za $8-firma najtansza z mozliwych chyba-ale mi sie kolory podobaja i dobra do ekperymetow.No i podobno jest niezla.

Co do blyszczykow-to mialam blyszczyk za $15 ktory jakosciowo byl b podobny do blyszczyka za $3-niczym sie nie roznil.Blyszcyki lancome to to samo co blyszczyki L'oreal tylko te drugie znacznie tansze.

Z tuszami do rzes tak samo-uzywam tanich ale takich kupowanych w sklepach ze zdrowa zywnoscia i kosmetykami naturalnymi-dla oczu wrazliwych.Szkoda mi kasy na drogi tusz.

Z podkladami to juz inna bajka-tu juz moim zdaniem trzeba zainwestowac-podklady wybieram pod katem skladow(zeby nie zapychaly porow itp)na cene nie patrze.

Ostanie moje rozcarowanie z serii exclusive to Meteoryty Guerlaina- wiekszy pozytek widze w pudrze ryzowym za $4 -ktory ladniej pachnie i przynajmniej mnie po nim nie wysypuje jak po wyzej wspomnianych Meteorytach.Wg mnie Meteoryty to taki gadzet-tak sie glowie do czego ja je wykorzystam-oddalam juz polowe opakowania-druga polowa bezuzytecznie lezy.
No ale najwzniejsza to oczywiscie pielegnacja ale to juz inny temat
Stary 2006-08-22, 08:09   #51
aprzybyla
Wtajemniczenie

GG do aprzybyla

Ze względu na możliwości finansowe poruszm sie głównie po niższej i sredniej półce do sephory zachodze by zobaczyć co śie dzieje w swiecie artykóów do makijażu
Tusze z średniej półki mi wystarczaja (Eveline, Pierre Rene) a wręcz są dla moich oczu i rzęs lepsze niż Maybelline.
Pudry sypkie lub w kamienu IMO lepiej zostaić lepszym firmom, bo te "bazarkowe" jak dla mnie "nie teges".
Najdroższymi kosmetykie jaki posiadam to cienie (potrójne i podwójne) z serii Yria z YR - kosztoway w sumie ponad 100 złotych ale sa warte tej ceny. Sa prawie nie zniszczalne, trzymaja si powiek jak gdyby były na lepie, mają intensywne kolorki wydatek który w moim przypadku sie opłacał
Z najtańszych kosmetyków jakie posiadam to paleta cieni Ruby Rose (kosztowała mnie miej niż 10zł) i to kolejny wydatek który sie opłacał. Możliwosci zastosowania jest mnogo. Trwałosć cieni na powiece można przedużyćdomowymi sposobami, a efekt jest nieziemski.

Wiec z tymi bazarkami nie jest żle, jest to odskocznia dla oób które na Dior albo Chanel sobie niemogą narazie pozwolić.
I jak napisał CzarnyElf wszedzie mozna zanleźć perełke
aprzybyla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 19:05   #52
ilo16na
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4

JA na targu kupuje tylko lakiery do paznokci tak za 1 zl lub 1,50 zl ale b.szybko zasychaja,NA targu sa fajne blyszczyki do ust,Podkladow kremow itp nie kupuje, wole kupic w sklepie,Ze sklepu po "5 zl" mam kuleczki Vollare za 4.50 zl i sa swietne.

• "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 19:15   #53
tripka
Wtajemniczenie

Cienie do powiek mogą być z bazarku,jeśli chodzi o lakiery to zawiodłam się na tych bazarkowych i stwierdzam jednak,ze lepsze są te z drogerii,Maybelline,czy Rimmel.
Podkład,róż, tusz-zawsze ze średniej półki,nigdy nie z bazarku.
Błyszczyki moga być te z niższej półki,czy nawet z bazarku.
tripka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 21:12   #54
raniaa
Raczkowanie

Nie kupuje kosmetykow na bazarku, bo boje sie, ze sa "zanieczyszczone" tzn zawieraja jakies szkodliwe metale czy inne podobne skladniki. Mam za to bazarkowe cienie "Agnes", lubie je bo sa bardzo trwale, trzymaja sie caly dzien bez uzycia bazy, nie osypuja i nie zbieraja z zalamaniach powiek. Kiedys przeciez Joko sprzedawali na bazarku, a dopiero potem to "weszlo" do sklepow.
raniaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 21:51   #55
Voodia
Wtajemniczenie

Na bazarkach nie kupuję nigdy; boję się, że kosmetyk mógł być źle przechowywany,za dużo leżeć na słońcu bądź w wilgoci. Natomiast z niższej półki mam całkiem sporo kosmetyków, np . bardzo lubię błyszczyki Eveline
Ogólnie w moim przypadku sprawa przedstawia się tak :

Cienie
- tu sięgam na wszystkie półki, aczkolwiek najpiękniejsze kolory ma dla mnie jednak Lancome (szkoda, że gorzej już z trwałością). Poza tym często maluję się Inglotem i Maybelline,

Tusz
- celuję zawsze w średnią półkę- miałam okazaję poużywać kilku górnopółkowców i zabijcie mnie, ale sto razy wolę Maybelline Sky High Curves od takiego Lancoma Hypnose

Kredka
- średnia półka, ale bardziej z przyzwyczajenia niż ze snobizmu. Chwalę sobie kredki Gosha (biała!), Lumene i L'oreala, pasowała mi też nielubiana Avon Duplicity,

Eyeliner
- jak wyżej; przyzwyczaiłam sie juz do Maybelline, jest świetny, nie czuję potrzeby zmian w tym zakresie

Podkład
- apteka Mam kapryśną cerę, muszę uważanie wybierać podkład. Aczkolwiek uważam, że można znaleźć coś ciekawego również na niższej półce- np. CM Eris. Najbardziej jednak lubię Dermablend Vichy i spray Lumene,

Puder sypki
- skrobia to niska półka? A poważnie, mam dwa wypróbowane; z niższej półki rozświetlająca Vipera, ze średniej, na filtr, Translucide,

Puder prasowany
- celuję w średnią półkę, na niższej mam problem ze znalezieniem odpowiedniego odcienia. Zwykle jest to L'oreal,

Błyszczyk
- absolutnie wszystkie półki, ze wskazaniem na średnią i niższą Mam i JT( dostałam w prezencie, sama w życiu bym nie wydała 90 zł na mazidło do ust) i Wibo (wcale nie gorsze). Wielbię Berryfun Lumene, lubimy się z Glejzłerem Avonu, nie pogardzę Sensique, od biedy pomaziam się Maybelline Shiny Licious,

Pomadka
- rzadko kupuję pomadki, ale jeśli już, wybieram jednak te ze średniej i wyższej półki- głównie ze względu na paletę. Lubię Lancome (ogólnie podobają mi sie kolory ich mazideł), Lumene i L'oreal.

Róż i brązer
- średnia półka, wysoka- jeśli dostanę akurat w prezencie Dość rzadko używam czy to różu czy brązera, stąd nie widzę sensu lokowania w nich fortuny. Z drugiej strony rzadko kupuję, więc długo stoją- muszą więc być niezłej jakości. Pasuje mi Burżuj i L'oreal.

Tak sobie myślę, że w zasadzie na bazarku moglabym nabyć lakier do paznokci- i tak zawsze kładę lakier na bazę, więc szkody, w razie czego, nie byłyby wielkie
Voodia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 22:18   #56
Pomadka
Pomadkorator

Wpisy w blogu: 3

Mam kilka kosmetyków, tzw. bazarowych, ale kupowałam je w sklepie, bądź na Allegro. Nie kupuję nic na straganach, bo tam są fatalne warunki dla kosmetyków...

Vollare mam jeden cień sypki, nie jest zły jak na dolną półkę. Może dokupię inne kolory...
Mam palete Ruby Rose-więcej jej nie kupię, bo jest dziadowska.
Mam 2 róże Vollare-używam czasami jednego, może być utrzymuje się nawet w miarę dobrze na twarzy. Reszta rózy ze średniej póły.
Mam podwójny brokatowy eyeliner Vollare-jeden kolor-złoty jest fajny, wychodzą ładne kreseczki. Zaś drug kolor-fioletowy jest fatalny, bo się jakby zważył, ciężko jest go nałożyć na powieki... Ma dziwną kluchowatą konsystencję. Inne eyelinery mam z Joko i Pierra Rene.
Kupuję minilakiery do paznokci za 2,50 zł, bo raz że szybko się kończą nim zdąrzą się zważyć, a dwa nie lubię używać w nieskończoność tego samego koloru do paznokci. Tutaj pozostaję wierna tej zasadzie i nie wydaję więcej na lakier do pazurków jak 4,oo zł.

Podkładu w życiu nie kupię na bazarze. Tuszu do rzęs także. Przewaznie sięgam na średnią półkę po te 2 kosmetyki.
Konturówki, inne cienie mam z różnych firm od PL do średniopółkowych...
Błyszczyki, które mam są firmowe [średnio-górnopólkowe], z PL firmy i z bazaru nie mam żadnego.
Pomadki mam chyba ze 3, wszystkie górna półka.

I to chyba tyle.
Stary 2006-09-14, 22:27   #57
Elwinga
Rozeznanie

Nigdy nic nie kupiłam na bazarku. Nie mam zaufania do warunków przechowywania tam kosmetyków.

Co do reszty, to kupuję niemal wyłącznie z niskiej półki. Kwotą graniczną jest dla mnie 30 zł, choć to zależy od kosmetyku - co innego wydać tyle na krem pod oczy, a co innego na płyn do kąpieli. Wyjątkiem są kremy z filtrami na lato. Szczęściem nie jestem alergiczką i nie mam problemów z cerą - to niewątpliwie pozwala dużo zaoszczędzić.
Elwinga jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 22:46   #58
kaledonia
Zakorzenienie

Mam wrażenie,że mylicie kosmetyki bazarkowe z tanimi polskimi rodzimymi kosmetykami.To,że Joko może i było sprzedawane na bazarach nie świadczy o tym,że jest to niewiadomego pochodzenia
Jak dla mnie Maybelline jest średnią półką,a nie niższą.To najdroższe kosmetyki w większości polskich drogerii(obok MF i Loreal).Jeśli taki stosujemy podział to ja używam wyłącznie kosmetyków z niższej półki
Stary 2008-05-04, 22:24   #59
women71
Przyczajenie

Red face Dot.: bazarek vs exclusive

Cytat:
Napisane przez pearlania Pokaż wiadomość
Ostatnio namietnie kupuje bazarkowe kosmetyki. Lubie cienie - vollare, cantare, lemax, ruby rose. Niskie ceny i ogromny wybor kolorow. Kupuje tez roze - lubie vollare w okraglym pudeleczku jak cienie, bardzo ladnie pachnie Mam tez kilka kredek do oczu i puder brazujacy roberto boro. Najbardziej jednak lubie oslawione na wizazu kuleczki vollare/cantare oraz sypkie cienie vollare
Ja kupiłam kiedyś baardzo dawno w kiosku tusz i wydaje mi się, że to był Roberto Boro, był b. dobry.
Stary 2008-05-05, 08:59   #60
kaledonia
Zakorzenienie

Roberto Boro cienie mam i leżą nieużywane...tragedia!
Lemax-pomadki i lakiery do paznokci-szkoda nawet wspominać

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości