moja cera sie zmienia?:( nie umiem sobie z tym poradzic :/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2002-09-24, 16:41   #1
guest
Zakorzenienie

moja cera

witam ,zaczne od tego ze mam straszne problmemy ze swoja cera;niemoge uzywac mydla bo strasznie drazni moja skore zele jakich dotej pory uzywalam wysuszaly moja cere;jest zaczerwieniona i sucha i bardzo mi piecze jesli ja umyje moze to zmiana klimatu bo obecnie od 10 miesiecy jestem w bruxelli ,naprawde niewiem moze cos mi ktos pôradzi ,jaki moge nabyc kosmetyk krem w tutejszej zagranicznej aptece zeby poprawl kondycje mojej cery!
guest jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-24, 17:15   #2
Suzanne
Rozeznanie

Re: moja cera

Próbowałaś emulsji do zmywania twarzy i demakijażu La Roche Posay, Toleriane? Na mnie się sprawdza, choć ja nie mam skóry aż tak wrażliwej, jak twoja...
Stary 2002-09-24, 17:19   #3
guest
Zakorzenienie

wiesz kiedys uzywalam tego specyfiku dzieki ze mi przypomnialas mam nadzieje ze mi pomoze ,moze masz jakies przepisy na domowe maseczki?jeszcze raz dzieki wielkie!
Suzanne napisał(a):
> Próbowałaś emulsji do zmywania twarzy i demakijażu La Roche Posay, Toleriane? Na mnie się sprawdza, choć ja nie mam skóry aż tak wrażliwej, jak twoja...
Stary 2002-09-24, 21:03   #4
guest
Zakorzenienie

Albo kosmetyków Avene. Rewelacyjna jest emulsja do demakijażu :lotion nattoyante pour peaux intolerantes. Kupisz w aptece.

pozdrawiam
Noa
Stary 2002-09-24, 23:01   #5
guest
Zakorzenienie

Ja po poradach co do mojej cery o podobnych problemach (też mam b. suchą i wrażliwą + naczynka) zdecydowałam się wreszcie na Avene. Dziś testuję.
Kupiłam Cold Cream, to taki tłustszy krem na zimę dla wrażliwej cery. I właśnie "w nim" siedzę, o efektach krótkodystansowych napiszę jutro (czy coś mi od niego nie wyskoczyło, tfu, tfu), a na dalsze trzeba poczekać.

Oraz maseczkę kojąco - nawilżającą, jutro wypróbuję, to też napiszę, bo już dziś nie miałam odwagi.

Pani (bo dziś pani z Avene tam radziła i w ogóle) polecała mi jeszcze ze 3 inne rzeczy, m.in. ww do demakijażu, ale i tak forsy wydałam (maseczka 55, krem 30 zł). Choć w aptece (Wawa, Nowy Świat) była promocja i wodę termalne Avene dodawali w ilościach hurtowych za 50 gr.

Jeszcze się odezwę w obronie wszystkich przesuszonych!
Stary 2002-09-25, 08:03   #6
guest
Zakorzenienie

Re: cera wrażliwa - do Spinji

Prosze opisz konicznie efekty stosowania kosmetyków Avene. Bardzo jestem ciekawa. Bo przymierzam sie do kupienia.

Niestety nie jestem z W-wy i nie załapię się na promocję.
Stary 2002-09-26, 12:15   #7
guest
Zakorzenienie

PRZETESTOWAŁAM (zastrzegam,że to dopiero 2gi dzień stosowania).

Cold Cream jest naprawdę tłusty, wręcz nieprzyjemny we wklepywaniu w twarz po tych wszystkich letnich "hydrofreshach". Nie zauważyłam żadnych rewelacyjnych zmian,no ale bez przesady,chyba nie podziała on aż w takim tempie. NA PEWNO JEST LEPIEJ jeśli chodzi o reagowanie mojej twarzy na zimno/ciepło (w domu grzejemy, na zewnątrz jest 10 stopni).Nie mam czerwonych naczynkowatych rumieńców.Jego działanie przypomina mi nasz poczciwy Dermosan.Ale kosztował 30 zł, no i jest szansa na dalsze efekty pozytywne. Poczekamy, zobaczymy (i napiszemy).

Teraz maseczka (kojąco - nawilżająca)tak na KW wychwalana. Nie powiem, żebym aż tak się zachwyciła, jak inne panie. Maseczki tej nie zmywa się na noc, tylko zostawia jak zwykły krem. I w moim odczuciu podobnie działa.

Efekt jest taki,że nie mam ściągniętej twarzy, ale być może
przede wszystkim dlatego, że przestałam, za radą wizażanek, myć twarz wodą z kranu. Zmywam ją wieczorem mleczkiem Ziaji do skóry naczynkowej, pryskam wodą termalną Avene i smaruje Cold Cream lub maseczką. A rano pod makijaż znów Cold Cream.

Trochę przeszkadza mi, że skóra po Cold Cream się świeci, a nie zawsze mam ochotę się tapetować.Kupiłam więc dziś kolejny kosmetyk Ziaji z serii naczynkowej czyli krem. I mam zamiar, jak zresztą radziła ta konsultantka z Avene, używać Cold Cream tylko na noc.

Zobaczymy jak pójdzie dalej.
Pewne jest, że skóra mi nie "marznie", co działo się do tej pory przy gwałtownych zmianach temp. (wnętrze/zewnętrze)

Jeszcze się odezwę z frontu. Spinja

PS. Ta seria Ziaji coraz b. mi się podoba.
PS2.I na 100% nie wolno nam naczynkowym korzystać z sauny i solarium, sprawdziłam w kilku źródłach.
Stary 2002-09-26, 12:46   #8
Annmi
Raczkowanie

Dzięki, przczytałam.

Jesli dobrze rozumiem Cold Cream Avene jest na noc i do stosowania w warunkach ekstremalnych - w celu ochrony buzi??
Kosztuje 30,- zł.???
Sprawie go sobie
Annmi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-27, 11:14   #9
guest
Zakorzenienie

jest jeszcze jeden krem Avene do cery wrażliwej: creme pour peaux intolerantes ( apaisante = agodzący ). Mam go tylko w próbkach ,więc w pełni go nie przetestowałam ,ale na zimę go sobie kupię bo mi się od kaloryferów + mrozu czerwone straszydła na twarzy. Za to jestem 100% wielbicielką cold creamu do rąk.Rewelacyjnie się wchłania pomimo konsystencji podobnej do wazeliny. I myślę ,że na zimę będzie ok.
Aha! Kosmetyki aven są dość skoncentrowane i należy je nakladać subtelnie.
Pozdrowki [img]icons/icon7.gif[/img]
Noa
Stary 2003-07-28, 22:47   #10
merigold
Raczkowanie

moja cera zwariowała - help

a własciwie to... zmutowała rozpoczęła sezon letni tak intensywnie po raz pierwszy w życiu o ile pamietam - z suchej, bardzo wrażliwej i alergicznej, z lekką tendencja do przesuszania się w strefie T i łuszczącymi pozostałymi partiami, z niemoznościa stosowania prawie żadnych kosmetyków, kuracjami kortykosteroidami, nietolerancją na wode [podejrzenie łojotokowego zapalenia skóry nawet ] oszalała... w zasadzie nic sie nie łuszczy natomiast nos, głównie jego boczne rejony wytapiają z siebie tony sorki tłuszczu nie ma mowy o żadnym matowieniu, wyglądam strasznie już 30 min po nałożeniu make upu. Z kremami matującymi musze uważać bo jednak wiele specyfików wciąż mnie podrażnia i mam tendencje do reakcji alergicznych, myślałam o tym Eris, Pharmaceris T, OCTOPIROX® (Krem- kuracja dla skóry łojotokowej ze skłonnością do łuszczenia się) np na noc, zeby znormalizował [czy w ogóle cokolwiek tak naprawde ma takie działanie na dłuższą mete??] i łagodził ewent zaczerwienienia, ale z drugiej strony przeciez teraz w zasadzie nic mi się nie łuszczy oszaleję ...
czy w ogóle stosować krem na noc w tej sytuacji? bo mam wrażenie , że one tylko dodatkowo natłuszczają i bardziej zatykają moje pory powodując coraz gorszy wygląd skóry
o boszsz, heeeelp! myślę = mam nadzieję że w zimie mi troche przejdzie, jednak teraz mój nos jest wstętny :chlip:
p.s.a, dodam jeszcze że wszelkie bardziej matujące preparaty, czy kremy czy podkłady nawet teraz podkreślają po kilkuu godzinach jakieśtam suche parte w ololicach innych niz nos oczywiście, więc odpadają
merigold jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-28, 23:51   #11
yagaaa
Raczkowanie

Re: moja cera zwariowała - help

Mam podobny problem. Tego lata moja skóra po prostu oszalala. Ciagle sie swieci, nie moge nad tym zapanowac. Do tego jakies dziwne krosty co jakis czas sie pojawiaja. Plus wlosy, ktore przetluszczja mi sie w expresowym tempie. (rano myje, wieczorem sa juz okropne). Stosowanie kremu matujacego (eris) niewiele pomoglo. Podobnie bylo z szamponem do wlosow przetluszczajacych sie ):
yagaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-29, 12:15   #12
palomino
Zakorzenienie

ja Octopirox stosuje nawet teraz - jak juz skora mi sie nie luszczy (zaznaczam ze nie wiem, czy to wlasciwa "postawa" ) Ale ze on dobrze pielegnuje skore i lagodzi zaczerwienienia, w ogole dobrze mi sluzy to omijam wzrokiem napis "kuracja" na opakowaniu

Stary 2003-07-29, 15:50   #13
merigold
Raczkowanie

Re: moja cera zwariowała -do Palomino

napisz prosze jak dokładnie on działa i czy jest jakieś widoczne działanie normalizujące? pliiiiiz!
merigold jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-29, 16:04   #14
sarimatha
Rozeznanie

GG do sarimatha Wyślij wiadomość przez Yahoo do sarimatha

marigold ja mam to samo ciesze sie że nie jedna mam tą anomalie,ale to dziwne bo musiałam pokupowac nowe kosmetyki
sarimatha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-29, 17:18   #15
palomino
Zakorzenienie

Re: moja cera zwariowała -do Palomino

Dokładnie to opisałam w KW
Ale nie bardzo rozumiem co masz na mysli mowiąc "normalizuje"? Jesli mowisz o zmiejszaniu aktywnosci gruczolów lojowych to raczej nie zauważylam takiego dzialania. (do tego są kremy regulujące) Octopirox na pewno jednak NIE zatyka porów. nie przyczynia sie do powstawania zaskórników.
Ten jak pisalam juz w KW zmiekcza naskorek i lagodzi podrażnienia, poprawia wygląd skóry (ale musze zaznaczyc ze moja skora prawie na nic nie dala sie nigdy uczulic wiec o reakcjach alergicznych nie moge sie wypowiadać )
To jest serio dobry krem dla cery tlustej i mieszanej(Octopirox znaczy) ale jesli poszukujesz li i jedynie dzialania normalizującego to nie wiem czy bylabys zadowolona. Eh -ciezka sprawa z tym doradzaniem

Stary 2003-07-29, 20:24   #16
madusiak
Przyczajenie

o rany ja tez tak mam....cera zawsze raczej sucha a tu nagle te tony tluszczu wylazace z rozszerzonych porów na nosie. tylko nie wiem co z tym robic bo reszte skory mam sucha? jakie kremy użyc czy iśc do kosmetyczki na czyszczenie?
madusiak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-29, 20:50   #17
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Wiecie co? Czytam to wszystko i myslę że to jakaś bliźnia siostra (siostry) pisały ja mam już raczej skórę bardziej przesuszającą się i coraz bogatsze kremy stosuję zresztą był to przykaz mojej kosmetyczki która stwierdziła że ja nie mam absolutnie mieszanej skóry i kategorycznie mam odstawić kosmetyki matujące, bo sobie całkiem rozreguluję skórę. Ale co roku o tej porze jakoś dochodzę do wniosku ze paszcza mi się przetłuszcza ponad miarę! W tym roku to osiagnęło rozmiary histerii bo cały lipiec pracowałam, zaczynałam rano potem przerwa i do wieczora znów praca no i wpadałam wręcz w szał bo mój nienaganny makijaż w południe po paru godzinach zaczynał sie świecić a po południu wręcz spływał... horror, i weź tu człowieku się maluj! Różnych rzeczy próbowałam ale dochodze do wniosku że nie ma tu za bardzo co tej biednej twarzy maltretować... bo skutki będą opłakane. Raczej nie powinnaś używać agresywnie odłuszczajacych żeli czy matujacych kremów bo wtedy skóra może reagować silniej i produkować więcej sebum, łagodne żele, nawilzające toniki i lekki jak najlzejszy krem nawilżający, problem że te z filtrem strasznie się świecą na twarzy - ja wypróbowałam już tyle i dla mnie najlepszy był SVR SPF 50 taki zabarwiony krem tonujący ale go już tyle używam że mi się znudził. Teraz kupiłam Neostrata Oil free lotion SPF 15 no i w sumie filtr nienajwiększy, ale za to idealnie się wchłania. Ja jednak nakładam na twarz bardzo lekki podkład, czasami kompakt, i przez cały czas salwuję się bibułkami matujacymi oraz sztyftem matującym Bourjois, naprawdę jest bardzo skuteczny, na jakis czas jest spokój! Uszka do góry, w tym upale nawet te o najsuchszej cerze trochę się świecą...

Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-29, 21:28   #18
doniczka
BAN stały

No to ja w tym roku ma identycznie Zawsze przesuszona skóra świeci się niemiłosiernie i zachowuje się skandalicznie No już nie wiem co robić... Może to skutek wrzechobecnego upału z domieszką wilgoci??? Zawsze jak wyjeżdżałam do krajów o podobnym klimacie moja skóra zachowywała sie równie okropnie jak teraz w domciu Hmmm... to chyba jedank ta pogoda... klimacik się nam zmienia Pozdrawiam wszystkie posiadaczki zwariowanych buziek
doniczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-29, 21:35   #19
lejka
Zakorzenienie

To jakiś wyspy czy co. Bo moja tłusta, ale bez wyprysków, zaczyna tych dostawać.
lejka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-29, 21:38   #20
doniczka
BAN stały

Epidemia
doniczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-29, 18:19   #21
ufcio1
Raczkowanie

moja cera

mam 14 lat i jak na moj wiek przystalo troche wypryskow. nie wiem jak je tuszowac, ale tak by nie tracic swej dziewczecej naturalnosci... pomozcie i doradzcie jakich kosmetykow uzywac by sie pozbyc szpecacych wypryskow a zarazem wygladac naturalnie!!!
ufcio1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-29, 22:16   #22
Beata
Przyjaciółka Wizażu

Jeżeli masz wypryski to konieczna jest wizyta u dermatologa.
Kuracja powinna obejmować leki wewnętrznie stosowane, zewnętrznie oraz trzeba zadbać o odpowiednie dawki witamin,minerałów,mikro i makroelementów - są zestawy suplementów dla młodzieży.
Kosmetyki powinnaś stosować odpowiednie do rodzaju cery.Nie mogą to byc drażniące ,mocno wysuszające kosmetyki.
Najlepiej byłoby aby kosmetyczka oceniła Twój rodzaj cery.
To już pora na wizytę w gabinecie - jeśli wyprysków jest dużo to nie można robić oczyszczania cery.
Polecam peeling kawitacyjny -regularnie stosowany.
W domu możesz używać maseczkę np.z glinki zielonej Argiletz.
Przeczytaj też proszę artykuły w Kosmetycznym ABC - cera trądzikowa, zabiegi w gabinecie kosmetycznym - oczyszczanie cery.

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-15, 14:21   #23
Natalia-Kosana
Raczkowanie

Wyślij wiadomość przez ICQ do Natalia-Kosana GG do Natalia-Kosana
Moja cera

Mam strasznie tłustą i wrażliwą i suchą i alergiczną twarz (wiem, że to dziwnie brzmi). Na tydzień po oczyszczaniu już widać czarne kropki, szczególnie na nosku, mimo stosowania zaleconych przez dermatolog kremów na noc(Hascoderm i maść robiona o podobnych właściwościach). Owe zaskórniki czasem przechodzą w bzydkie paskudztwa, które wyglądają jak czerwone wzgórki napełnione ropa, wielkości ziarna siemienia lnianego. Buzia co chwilę jest zaczerwieniona i przesuszona (policzki) oraz tłusta i błyszcząca (nosek, bródka)i wogóle wygląda nieciekawie. Myję ją wodą z mlekiem, a potem spłukuję wodą (jak zaleciła dermatolog), na dzień smaruje Hydranorme (zimą cała, latem policzki) oraz podkładem Unifiance. Latem dochodzi Photoderm SPF 100. Mam skórę strasznie wrażliwą na słońce i prawie białą karnację. Raz w tygodniu stosuje peeling Eris (mechaniczny, seria 20). Czasem smaruję sobie policzki kremem Iwostinu z wit. C+E na noc, którego próbki dostałam od dermatolog. Kosmetyczka też poleca mi zabieg tzw. multi-kation. Co mam robić, by mieć ładna i gładką cerę? I by zaskórniki nie pojawiały sie tak szybko?
Stary 2004-01-15, 19:06   #24
Natalia-Kosana
Raczkowanie

Re: Moja cera

Hej, czemu nikt nie odpowiada? Bardzo was wszystkich prosze o pomoc, sama sobie nie poradzę...
Stary 2004-01-15, 20:56   #25
ufcio1
Raczkowanie

mysle, ze powinnas sie bardziej uzbroic w cierpliwosc... dziewczyny napewno ci pomoga!
ufcio1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-16, 17:09   #26
Natalia-Kosana
Raczkowanie

Znów sie odzywam, by wyciagnąć wątek na wierzch. Bardzo was prosze o pomoc...
Stary 2004-01-17, 12:13   #27
Natalia-Kosana
Raczkowanie

Dlaczego nikt mi nie odpowiada?...
Stary 2004-01-17, 12:34   #28
sarenka
Zakorzenienie

chętnie bym Ci pomogła - ale nie umiem.

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-17, 12:54   #29
palomino
Zakorzenienie

Natalia-Kosana napisał(a):
> Mam strasznie tłustą i wrażliwą i suchą i alergiczną twarz (wiem, że to dziwnie brzmi).

obstawiam ze masz twarz wrażliwą tłustą, problemową i alergiczną ale nie suchą tylko odwodnioną ew wysuszoną.

> Na tydzień po oczyszczaniu już widać czarne kropki,
> szczególnie na nosku, mimo stosowania zaleconych przez dermatolog kremów na noc(Hascoderm i maść robiona o podobnych właściwościach).

a jakie wlasciwości ma ten krem i maść? jest cos nawilżającego czy tylko antyseptyczne i wysuszające?

> Owe zaskórniki czasem przechodzą w bzydkie paskudztwa, które wyglądają jak czerwone wzgórki napełnione ropa, wielkości ziarna siemienia lnianego. Buzia co chwilę jest zaczerwieniona i przesuszona (policzki) oraz tłusta i błyszcząca (nosek, bródka)

to masz cerę mieszaną witaj w klubie

> i wogóle wygląda nieciekawie. Myję ją wodą z mlekiem, a potem spłukuję wodą (jak zaleciła dermatolog), na dzień smaruje Hydranorme (zimą cała, latem policzki) oraz podkładem Unifiance.

a probowalas zmienic Hydranorme na cos bardziej nawilżającego? Moze ten krem jest dla Ciebie po prostu za slaby jesli o to chodzi. używasz jakichs maseczkek nawilzających? teraz jest tyle na rynku nawet dla osob z duzymi problemami i wrażliwą skórą ze naprawde mozna cos dla siebie wybrac

> Latem dochodzi Photoderm SPF 100.

Ja mam SPF100 SVR Sie przynajmniej nie blyszczy jak inne
> Mam skórę strasznie wrażliwą na słońce i prawie białą karnację.

> Raz w tygodniu stosuje peeling Eris (mechaniczny, seria 20).

to może spróbuj przestawic sie na enzymatyczny albo gommage? Przy wrażliwej, problemowej skorze mechaniczny chyba nie jest najbardziej wskazany bo po pierwzsze moze podrażniac a po drugie roznosić ropne niespodzianki po calej twarzy (kurde sorry ze to tak fatalnie ujelam i nie po polsku ale o 3.00 wrocilam do domu i wlasnie wstalam )
> Czasem smaruję sobie policzki kremem Iwostinu z wit. C+E na noc, którego próbki dostałam od dermatolog. Kosmetyczka też poleca mi zabieg tzw. multi-kation. Co mam robić, by mieć ładna i gładką cerę? I by zaskórniki nie pojawiały sie tak szybko?

A że glupio i off topic zapytam - badalas hormony? Bo w moim przypadku tez mialam kuracje dermatologiczną kilka lat temu z okladem, po czym poszlam do ginekologa i sie dowiedzialam ze moje problemy mialy podloże hormonalne, i ona szybciej moglaby mnie wyleczyć hormonami niż ja to wyleczylam (prawie - przed okresem tez co nieco sie pokazuje) z pomocą dermatologa
ps: czy bylas u jednego dermatologa i czy konsultowalas to co Ci powiedziala Twoja dermatolog? Zawsze warto - bo nie jest powiedziane że Twoja postawila wlasciwą diagnozę, tzn jesli chodzi o sposob leczenia

cmoki
mam nadzieje ze moje wypociny cos daly i powodzenia
Stary 2004-01-17, 17:42   #30
Natalia-Kosana
Raczkowanie

Odpowiadam . Hascoderm jest maścią przeciwtrądzikową. Maseczek nie uzywam, boje się, że na jakies jestem uczulona (raz eksperyment z tonikiem Eris przypłaciłam skórą szorstką i ogniscie czerwoną przez dwa tygodnie, bo nie zrobiłam testu alergicznego). Możesz mi może polecic jakieś dobre (najlepiej, żeby mozna było otrzymać próbkę na test)?
A jaki peeling? Hormonów nie badałam, ale moja cera może byc związana z wiekiem, bo mam dopiero 14 lat.
Dzieki za odpowiedź.

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości