Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o perfumach, ale baliście się zapytać.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-07-14, 15:59   #1
charlotta21
Raczkowanie

Gabriela Sabatini, Gabriela Sabatini

Drogie wizażanki, bardzo jestem ciekawa, co sądzicie o tym zapachu. Dostałam go w prezencie, ale wydaje mi się, że prezent jest trochę nietrafiony. Dla mnie zapach jest duszący i nieco... przestarzały. Brakuje mu pazura. Nie wiem, czemu, ale wciąż kojarzy mi się z epoką wstecz, z czymś, co nie nadąża za dzisiejszym światem.
charlotta21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 21:14   #2
homyk
Zakorzenienie

Dot.: Gabriela Sabatini, Gabriela Sabatini

Cytat:
Napisane przez charlotta21
Dla mnie zapach jest duszący i nieco... przestarzały. Brakuje mu pazura. Nie wiem, czemu, ale wciąż kojarzy mi się z epoką wstecz, z czymś, co nie nadąża za dzisiejszym światem.
Mnie z kolei wydaje się, że wśród tych miękkich, ciepłych, kremowo-pudrowych nut (to pewnie za ich sprawką dla Ciebie zapach ten jest duszący) czuć "pazura". W GS jest jakiś taki świdrujący, przeszywający, nieco mroczny składnik (pewnie to jaśmin) który powoduje, że zapach jest intrygujący.

Uważam, że granatowa Sabatini może z powodzeniem ubiegać się o statut klasyka na średniej półce Wszak od jej premiery upłynęło już 17 lat
homyk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 08:34   #3
charlotta21
Raczkowanie

No właśnie minęło już 17 lat i zapach powoli wkracza w dorosłość. A propos dorosłości, mimo że, nie jestem już nastolatką, to ciągle wydaje mi sie, że GS jest bardzo dorosła, wrecz nieprzyzwoita...Nie powiem, żebym nieprzyzwoitości nie lubiła, () ale ta jest zbyt pudrowa. Lubię słodkie, a nawet bardzo słodkie zapachy, ale wtedy, gdy są przełamane czymś gorzkim lub korzennym. Coś takiego wyczuwam w Amor Amor, Glorii...Słowem, kobiecy zapach z maleńką nutą męskości.
charlotta21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 19:04   #4
homyk
Zakorzenienie

Wiele pisano o podobieństwie granatowej Sabatini do Aliena, ja nie wyczułam nic takiego

Oba zapachy różnią się diametralnie i niosą ze sobą zupełnie inny przekaz

Sabatini faktycznie można posądzać o nieprzyzwoitość, bo są takie przybrudzone, pudrowo-kremowe i trzymając się blisko ciała podkreślają naturalny zapach skóry.

Alien jest natomiast światłem i przestrzenią, powiewem kosmicznego wiatru. Jest nowoczesny i awangardowy. Jest w nim dym i dużo drzewa.
I chyba faktycznie jest nie z tego świata, bo ma jakąś taką cudowną właściwość, że otacza ciało promieniotówórczym obłokiem hipnotyzująej mieszanki jaśminu i kaszmeranu
Stary 2006-08-15, 08:36   #5
smerfeta01
Zakorzenienie

ja również mam tą wodę ( czerwoną, zieloną i fioletową ). Najbardziej podoba mi się Darling, potem ta czerwona własnie - zapach rzeczywiście jest dość mocny, taki szampański, troszkę kadzidlany, bardzo długo się utrzymuje na skórze, idealny na zimowe wieczory
smerfeta01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-15, 19:01   #6
homyk
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez smerfeta01
ja również mam tą wodę ( czerwoną, zieloną i fioletową ). Najbardziej podoba mi się Darling, potem ta czerwona własnie - zapach rzeczywiście jest dość mocny, taki szampański, troszkę kadzidlany, bardzo długo się utrzymuje na skórze, idealny na zimowe wieczory
Smerfetko, ale Ty piszesz chyba o wodach Isabelli Rosellini
Stary 2006-08-15, 19:33   #7
smerfeta01
Zakorzenienie

oj, ale gapa ze mnie
smerfeta01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-15, 20:30   #8
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez homyk
Mnie z kolei wydaje się, że wśród tych miękkich, ciepłych, kremowo-pudrowych nut (to pewnie za ich sprawką dla Ciebie zapach ten jest duszący) czuć "pazura". W GS jest jakiś taki świdrujący, przeszywający, nieco mroczny składnik (pewnie to jaśmin) który powoduje, że zapach jest intrygujący.

Uważam, że granatowa Sabatini może z powodzeniem ubiegać się o statut klasyka na średniej półce Wszak od jej premiery upłynęło już 17 lat
Ja tez mysłę , że granatowa Sabatini to jeden z niewielu zapachów średniopółkowych , ktory zasługuje na miano klasyka.

Ja jednak wyczuwam w Alienie podobieństwo do niej, - to było moje pierwsze skojarzenie po nichnięciu Aliena - chociaż Alien jest bardzi j przestrzenny i subtelniejszy, bardziej "powiewny" .
Stary 2006-08-17, 21:26   #9
twister_male
BAN stały

To stary zapach mojej mamy. Jest wspaniały jak kbieta która go wykreowała.

pamietajmy że Gabriela Sabatini to zwyciezczyni US Open. Byla 3 najlepsza tenisistka swego okresu (po Steffi Graf i Monice Sales).
W tych perfumach czuć jej styl gry, mimo ze baaaardzo dawno je wachalem to nadal je pamietam, bo gabriela to moja 2 najlepsza tenisistka w historii (pierwsza to Justin Henin Hardenne)))

Polecam szczególnie ekstrakt perfum. Moja mammy ma jescze miniaturkę. Wlasnie ja znalazlem i niuchnalem. Sa super. i Maja pazura, takiego argentyńskiego...

Polecam śledzić turniej WTA w Montrealu. Marta Domachowska odpadła niestety
twister_male jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 22:11   #10
ETERNITY
Rozeznanie

Sabatini to był jeden z moich pierwszych zapachów.Dostałam te perfumy od mojego ówczesnego chłopaka a miałam wtedy 16 latI wcale mnie nie dusiły..wręcz przeciwnie-zużyłam kilka flakonikówTeraz w sumie nie pamiętam jak pachną-czas sobie przypomniećAle na pewno zasługują na miano klasyka..bo pamiętam,że miały w sobie coś.. i pewnie mają to nadalJutro lecę do perfumerii na wspominki
ETERNITY jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-17, 10:48   #11
twister_male
BAN stały

Dziś kiedy szukałem pewnego kremu w moje rece wpdla miniaturka Gabrieli... Ten zapch jest najlepszy. W życiu nie wąchałem lepszego damskiego zapchu. Czy ktoś jeszcze uważa taj jak ja??
twister_male jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-17, 19:33   #12
kropka75
Zakorzenienie

Klasyczna Gabriela (granatowa z fioletowym paseczkiem) to jeden z moich ulubionych zapachów. Używam jej już ponad 10 lat. Pierwszą flaszkę dostałam od ówczesnego lubego i na początku odrzucił mnie na kilometr. Potem zakochałam się w nim i do dziś go kupuję. Bez przerwy gości na mojej półce. Kilka miesięcy temu nabyłam kolejną (już nie zliczę którą) 60-tkę.

Zapach może być uważany za ciężkawy ale na pewno jest piękny i wyjątkowy. Kobiecy i ciepły. Fakt, trzyma się blisko skóry i to jest jedyna jego wada.

Podobieństwo do Aliena? Przenigdy w życiu

"Ty masz prawo mieć swoje zdanie. Ja mam prawo mieć je w d..."

"Masz świra to go hoduj." "Twój pies - Twoje gówno"

W świecie Daniela

mikroREKLAMA
Pomoc dla Danielka !
Pięcioletni chłopczyk z Zespołem Aspergera prosi o pomoc.

Ta reklama pokazywana jest pod 27 505 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
kropka75 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości