Stylistka paznokci - kilka pytań odnośnie tego zawodu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Przedłużanie paznokci

Notka

Przedłużanie paznokci Techniki przedłużania paznokci, pytania o produkty do przedłużania paznokci, porady, paznokcie żelowe, akrylowe, kursy, szkolenia przedłużania paznokci

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-07-14, 18:08   #1
Ag@tk@
Przyczajenie

Stylistka paznokci - kilka pytań odnośnie tego zawodu

Prosze Was o pomoc
Musze zebrać kilka informacji i prosze was o udzielenie odpowiedzi na kilka pytań.
Wiem, że dla wielu z Was stylizacja paznokci to zawód, a dla innych to tylko hobby (dla mnie narazie to tylko hobby mam zamiar od września iść do szkoły policealnej "stylizacja paznokci" i mam nadzieje że dla mnie to też kiedyś bedzie zawód ale jeszcze nie mam dostatecznej wiedzy na ten temat) Wasze odpowiedzi na moje pytania są mi potrzebne, gdyż dostałam bojowe zadanie z kursu na który chodzę (chodze na szkolenie przygotowujące mnie do wyboru odpowiedniej pracy, a ze stylizacja mnie interesuje postanowiłam wrzuciś to na forum, mam nadzieje że mi pomożecie )
A oto pytania
1 Jakie trzeba spełniać wymagania (wykształcenie, kursy, licencje, języki, itp.)
2 co uważacie za najbardziej satysfakcjonujące w swojej pracy, a co chciałybyście zmienić?
3 Jaka jest typowa droga kariery w tej pracy?
4 Jak wyglądają perspektywy tego zawodu w przyszłości?
5 Jak wygląda typowy dzień pracy (godziny, nadgodziny)?
6 Ile macie średnio klientek na dzień?
7 Jakie uzdolnienia są preferowane w tym zawodzie?
Czy praca jest urozmaicona czy spokojna?
8 Czy sprawdziły się Wasze wyobrażenia o tej pracy ?
9 (dla tych które prowadzą własny zakład) co przyczyniło się do otwarcia własnego salonu/ zakładu ?
10 Czy jest wykorzystywana praca biurowa? Jaka?
11 Jak wygląda zapoatrzenie salonu/ zakładu?
12 czy jest to opłacalne? co bardziej - swój własny zakład? czy praca u kogoś bądź domowy warsztat ?
13 Co trzeba zrobić aby otworzyć własny zakład?
14 skąd się wziął pomysł na własny zakład?
15 Ile lat się tym zajmujecie?
16 czy nie nudzi was ta praca?
17 Jak się rekrutuje do tej pracy ?
18 Co was najbardziej denerwuje przy stylizacji paznokci , a co najbardziej cieszy?

Ok dość troche się nazbierało tych pytań myśle że na tym zakończe, żeby Was nie zanudzić oczywiście nie musicie odpowiadać na wszystkie pytania, tylko na te które chccie, potraficie
Jeśli będziecie miały jakieś pytanka odnośnie tego co jest wyzej napisane to bez problemu odpowiem
Naprawde zależy mi na tych informacjach, a odpowiedzi są mi potrebna na poniedziełek
Z góry bardzo dziękuje
Ag@tk@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 18:31   #2
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk
Dot.: Mam kilka pytań :)

O MOJ BOZE !!!

NIezła lista

Jesli będe miala dzis w nocy luz w pracy to postaram się coś spłodzic

A to muszą być odpowiedzi konkretnych stylistek czy ogolne uwagi na ten temat? Bo jesli to drugie to po prostu poczytaj fora - Wizaz i Euro Fashion. To kopalnia wiedzy paznokciowej
paulakrk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 21:48   #3
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

1. Ukonćzone kursy stylizacji paznokci - oczywiscie im wiecej i im lepsze tym lepiej. I ciągłe dokształcanie sie - warsztaty, pokazy, seminaria.
2. Mozliwosc artystycznego wyżycia się - to oczywiscie in plus .
3. Ale co to jest 'kariera'?
Ale powiedzmy że tak - kursy, ćwiczenie na rodzinie, pierwsze klientki, praca w domu, praca w salonie, jakis udzial w mistrzostwach, egzamin instruktorski, własny salon. Kolejnosc mozna zmienic
4. Z jednej strony coraz lepiej - duzo kobiet decyduje sie na przedluzania ale też coraz gorzej - rynek jest przepelniony- na co drugim rogu "studio paznokcia lub tipsy promocja".
5. Wszystko do ustalenia
7. Przede wszystkim zdolności manualne,wyczucie smaku, specyficzny 'dryg', zacięcie i bardzo dużo cierpliwosci.
Praca dosć urozmaicona ale bywa też niespokojna
8. Chyba tak
15. 2 lata
16. Zdecydowanie nie
17. YYYY..? Do salonu, czy jak?
18. Denerwuje marudna klientka, ktora w trakcie pracy 10 razy zmienia zdanie lub umiera z bólu i histerii gdy pod lampą zapiecze ją żel.
A cieszy ładnie wykonany pazurek

paulakrk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 22:19   #4
Ag@tk@
Przyczajenie

Wolałabym aby to były odpowiedzi na te pytania, jest to coś w formie wywiadu , ankiety, im więcej odpowiedzi tym lepiej - bedzie mi łatwiej to spisać w jedną całość i wyciągnąć z tego i dla siebie i dla grupy odpowiednie wnioski i łatwiej mi to bedzie zinterpretować a poza tym nie mam zbyt dużo czsu na (dogłębne) czytanie całego forum - chodź często je przeglądam Dziękuje za dopowiedź

aha odnośnie do pytania 17 to chodzi mi co trzeba zrobić aby dostać prace jako stylistka i jak mniejwięcej wygląda rozmowa kwalifikacyjna na to stanowisko
Ag@tk@ jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Przedłużanie paznokci

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości