Skinoren - dzień pierwszy :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-07-15, 19:54   #1
greenmagda
Raczkowanie

Skinoren - dzień pierwszy :)

byłam dziś u dermatologa, na wizycie kontrolnej (od maja jestem na kuracji antytrądzikowej, z pozytywnymi efektami). pani doktor przypisała mi skinoren żel, mam sie nim smarowac 2 razy dziennie, rano i wieczorem. nie wiedziałam że to mazidło zawierające kwas. a pani doktor nie uswiadomiła mnie o tym. oswieciło mnie w domu gdy zaczelam czytac skład leku. 15 procentowy kwas azelainowy...
wiem, po lekturach forum wizazu że kwasy stosuje sie raczej jesienią i to w polaczeniu z wysokimi filtrami na dzien..
mamy srodek lata pani doktor przepisały mi skinoren, nic nie mowiac o jakichkolwiek filtrach itp, a mam sie zelem smarowac az 2 razy dziennie

stosuje któras z Was Skinoren? korzystacie przy tej okazji z filtrów?
ja niestety nie jestem obeznana zbytnio w tematyce rodzajow kwasow i ochrony filtrami ..i nie wiem zbytnio jaki ewentualnie filtr powinnam polaczyc ze skinorenem? a moze nie trzeba przy tym zelu stosowac blokerów?
mam bardzo tłustą cerę, która sie szybko przetłuszcza, a nie jest wrażliwa na zadne katusze ..zastanawiam sie jaki ewentualnie filtr powinnam zakupic? i czy nie jest przypadkiem tak, że przy stosowaniu blokerów moja cera bedzie sie błyszczec jak żarówka jeszcze gorzej niz teraz..

a tak w ogóle czy ten skinoren zel komukolwiek z Was pomógł ?

pozdrawiam serdecznie
greenmagda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 20:13   #2
Carrie:)
Rozeznanie

Dot.: Skinoren - dzień pierwszy :)

kiedyś kiedyś p. doktor zrobiła mi to samo- przypisala skinoren(ale nie w zelu) na dzien i na wieczor. o filtrach nie wspomniała.. efekt juz gdzies opisywałam. pojechalam do hiszpanii, a tam mocne słonce i... wrocilam cała w łaty:/
poza tym skinoren mnie uczulił i go odstawiłam. moja skora jest tłusta i straaaasznie wrażliwa..zmora
Stary 2006-07-15, 23:12   #3
Arribeth
Zadomowienie

GG do Arribeth Send a message via Skype™ to Arribeth

Też byłam niedawno u dermatologa i przepisał mi Skinoren, z tym że miałam się smarować na noc i w dzień używać mocnych filtrów, co najmniej 35 a najlepiej 50. Na razie jednak nie używałam, cera mi się teraz lekko poprawiła (nie wiem czy przez tabletki anty, zmianę diety, mniej stresów czy może moje nowe mydełko Protex Herbal?). Stwierdziłam więc że ze Skinorenem poczekam do jesieni i nie będę na razie ryzykować nowymi przebarwieniami.
Acha, na świecącą buzię po filtrach polecam mąkę ziemniaczaną. Żaden sypki puder tak nie matuje mojej tłustej cery.

Arribeth jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 23:42   #4
greenmagda
Raczkowanie

to mnie teraz nastraszyłyście.... przebarwienia, plamy brrr..
hmmm.. i cóż ja mam teraz począć
Stary 2006-07-15, 23:46   #5
Rayne
Wtajemniczenie

Magda, moim zdaniem, jeśli używać - to na noc. Na dzień filtry. Wysokie fotostabilne filtry. Ja używam polskiego odpowiednika Skinorenu - Acnederm - i właśnie tak robię. Ten Skinoren, który Ty masz, ma co prawda mniejsze stężenie kwasu (15% - Acnederm ma 20%), ale bez filtrów nie ma sensu bawić się w jakiekolwiek kwasy, bo można sobie poważnie zaszkodzić.
Stary 2006-07-15, 23:49   #6
greenmagda
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Arribeth
Acha, na świecącą buzię po filtrach polecam mąkę ziemniaczaną. Żaden sypki puder tak nie matuje mojej tłustej cery.
..tak po prostu maka na buzie ?
pierwsze słysze. nakladasz ją jak puder? a nie zapycha Ci porów
Stary 2006-07-15, 23:59   #7
greenmagda
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Rayne
Magda, moim zdaniem, jeśli używać - to na noc. Na dzień filtry. Wysokie fotostabilne filtry. Ja używam polskiego odpowiednika Skinorenu - Acnederm - i właśnie tak robię. Ten Skinoren, który Ty masz, ma co prawda mniejsze stężenie kwasu (15% - Acnederm ma 20%), ale bez filtrów nie ma sensu bawić się w jakiekolwiek kwasy, bo można sobie poważnie zaszkodzić.
fotostabilne filtry powiadasz. już widze moją mine, gdy stane przed polka z filtrami w aptece czy drogerii...
bede miała spory problem, by coś wybrac.
jak juz pisalam, mam strasznie tlusta buzie, w strefie T jak i na policzkach, zadnych objawow wrazliwej cery, brak sklonnosci do alergii, zadnych naczynek.

i teraz pytanie za 100 punktów jaki filtr wybrac

a czy to dodatkowe blyszczenie po nalozeniu filtru jest nie do unikniecia, ma sie rozumiec..
Stary 2006-07-16, 00:17   #8
Rayne
Wtajemniczenie

W sprawie wyboru filtrów zapraszam na Biochemię kosmetyczną. Stabilne = na pewno apteczne (LPR, Avene, Bioderma, SVR, Mustella, Vichy, Iwostin Solecrin), ale także np. L'Oreal czy Garnier. Stabilny filtr w swojej ofercie ma także Rossmann, ale to raczej do ciała. Na Biochemii znajdziesz zresztą wątki dotyczące większości popularnych filtrów, gdzie dziewczyny dzielą się wrażeniami.
Błysk - do zniwelowania np. właśnie skrobią ziemniaczaną czy kukurydzianą. Trzeba pamiętać, że tylko na filtry Avene można nakładać dowolne pudry i podkłady (mam na myśli zwykłe pudry drogeryjne, nie skrobię), gdyż w przypadku innych firm bardzo często destabilizuje to ochronę (skrobia tego nie robi - no i matuje znakomicie). A co do doboru filtrów, to najlepiej zacząć od próbek, choć nie zawsze chcą dawać. Do tłustej cery bardziej nadawałby się na przykład LPR Dermo-Pediatrics, bo Avenki generalnie są bardziej odżywcze i mogą zapchać pory, jeśli ktoś ma do tego skłonność (choć nie muszą - strasznie indywidualna kwestia). Dlatego najlepiej najpierw wypróbować, zresztą na Biochemii jest też wątek, gdzie można wymienić się próbkami filtrów.
Aha, i jeszcze - na twarz należy nałożyć jednorazowo ok. 1,8 ml filtra, co początkowo może wydawać się dużą ilością kremu. Można zacząć od mniejszej dawki i stopniowo ją zwiększać, aż skóra zacznie wchłaniać całość. Choć wykwaszona skóra ma to do siebie, że lepiej wszystko chłonie.
Nie wiem, co by tu jeszcze Jeśli masz jakieś pytania - śmiało pisz; przejrzyj też wątki na Biochemii, jest tam wiele przydatnych informacji. I naprawdę - nie zaczynaj przygody z kwasami bez filtrów, wiele osób się już na tym przejechało. Nie ma sensu walczyć z wypryskami i przebarwieniami nocą, by dorabiać się nowych w dzień.

Edit: jeszcze na początek mogłabyś wybrać filtr Vichy, bo też jest fotostabilny - o, ten:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=10857
Powiem Ci, że jesteś w bardzo korzystnej sytuacji, bo jak piszesz - nie masz wrażliwej cery, naczynek etc. - a większość lżejszych filtrów zawiera alkohol, który często podrażnia taką właśnie skórę. Ja np. mam do wyboru tylko Avene i SVR, Ty możesz wybierać wśród wszystkich.
Stary 2006-07-16, 00:31   #9
greenmagda
Raczkowanie

na biochemie kosmetyczną to ja jeszcze nie zaglądałam
ale wszystko do nadrobienia
bede pewnie miała sporo lektury

LRP albo Vichy na poczatek.. jutro poczytam sobie o nich nieco.
dziekuje Ci Rayne jak i innym wizażankom za wszystkie rady i wskazówki
na pewno sie jeszcze odezwe
Stary 2006-07-16, 13:01   #10
problemik
Przyczajenie

a przy bardzoo tlustej cerze jaki podklad i puder bylby najlepszy? zeby nie splywal po godzinie;/
problemik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-16, 13:39   #11
greenmagda
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez problemik
a przy bardzoo tlustej cerze jaki podklad i puder bylby najlepszy? zeby nie splywal po godzinie;/
ja niestety ze wzgledu na moja strasznie tłustą buzie nie używam ani podkładu ani pudru. to drugie czasami, ale bardzo rzadko, bo mnie zapycha i robia sie krostki. wiec ja niestety Ci nie pomoge
Stary 2006-07-16, 18:45   #12
Arribeth
Zadomowienie

GG do Arribeth Send a message via Skype™ to Arribeth

Cytat:
Napisane przez greenmagda
..tak po prostu maka na buzie ?
pierwsze słysze. nakladasz ją jak puder? a nie zapycha Ci porów
Tak po prostu mąka na buzię, ziemniaczana wymieszana z cynamonem. Trzymam ją w pudełku po pudrze sypkim i tak też używam, niewielką ilość na pędzel, strzepuję nadmiar, nakładam na twarz. O ile nie przesadzę z ilością jest niewidoczna i super matuje, cynamon odrobinę przyciemnia i działa podobno antybakteryjnie, no i ten zapach Uzywam już kilka miesięcy i nie zauważyłam żeby cera mi się pogorszyła, żadnych zapchanych porów.
Tutaj spory wątek na ten temat:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=53320

Arribeth jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-16, 19:00   #13
magdaa_j
Zadomowienie

Witaj mi również dermatolog przepisała skinoren tylko, że w kremie.Jest to dobry lek,ale ostatnio musiałam go odstawić, bo miałam swędzenia jakby mnie uczuliło.Pojechałam z tym do dermatologa no i powiedziała mi, że to może od słońca, tzn. może dziwnie działać ze słońcem.Polecam Ci filtr 50 faktor z Biodermy taki pomarańczowy.Zawsze jak idę do dermatologa to dostaję próbki lecz gdy pojechałam na wycieczkę do Włoch kupiłam dużą tubkę, bo bałam się, że mogą te małe próbki nie wystarczyć.Jest on przeznaczony do cery tłustej i trądzikowej.Ma lekką konsystencję, więc nie zapycha porów.Polecam, bo warto.
Stary 2006-07-16, 19:59   #14
greenmagda
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Arribeth
Tak po prostu mąka na buzię, ziemniaczana wymieszana z cynamonem. Trzymam ją w pudełku po pudrze sypkim i tak też używam, niewielką ilość na pędzel, strzepuję nadmiar, nakładam na twarz. O ile nie przesadzę z ilością jest niewidoczna i super matuje, cynamon odrobinę przyciemnia i działa podobno antybakteryjnie, no i ten zapach Uzywam już kilka miesięcy i nie zauważyłam żeby cera mi się pogorszyła, żadnych zapchanych porów.
Tutaj spory wątek na ten temat:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=53320
hmm... spróbuje tej niekonwencjonalnej metody

dziękuje za link,
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości