Atrederm - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-03-12, 10:57   #3031
Selavie
Rozeznanie

Dot.: Atrederm

Brzmi sensownie, ale jeszcze dermatolog musiałby to zaaprobować

Dziewczyny, czy macie czasami tak, że wyskoczy wam mała krostka i myślicie , że zniknie lada dzień, aż tu nagle zmienia się w wielką gulę i to po tygodniu? Ma-sa-kra
Selavie jest offline  
Stary 2013-03-12, 12:34   #3032
wspaniala
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Falabella Pokaż wiadomość
Powoli zbliża się okres letni. Boję się co to będzie bez Atredermu, mimo, że moja pielęgnacja jest dobra i mam inne "działacze" Skóra się faktycznie przyzwyczaja do złuszczania. Od maja do września chyba należy odpuścić, bo przebarwienia...
tez mam takie obawy , boje sie wysypu, po ktorym nabawie sie znowu przebarwien i tak w kolko .
wspaniala jest offline  
Stary 2013-03-12, 14:56   #3033
daisy_002
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość

Dziewczyny, czy macie czasami tak, że wyskoczy wam mała krostka i myślicie , że zniknie lada dzień, aż tu nagle zmienia się w wielką gulę i to po tygodniu? Ma-sa-kra

mam właśnie takie 2 na policzku i skroni. powstrzymuję się z trudem, żeby tego nie ruszać, bo to by pogorszyło sprawę jeszcze bardziej i zostałby mega ślad. takie wielkie, bolące gule są najgorsze...
daisy_002 jest offline  
Stary 2013-03-12, 17:27   #3034
Selavie
Rozeznanie

To jest naprawdę irytujące, regularnie pojawiają się u mnie zaskórniki, które przez np tydzień są małe i nagle zamieniają się w wielką gulę. Kiedyś od razu widziałam , że pryszcz jest gulą, a teraz to jedna wielka niewiadoma w co zamienią się małe krostki na mojej twarzy...
W ogóle to jestem teraz w czasie drugiego wysypu, zauważyłam , że leczy się wolniej od pierwszego - pewnie dlatego, że skóra przyzwyczaja się do papek, które nakładam i słabiej działają.
Też tak macie, że w przypadku kilku wysypów pod rząd te kolejne leczą się wolniej, mimo że zmiany te same?
Selavie jest offline  
Stary 2013-03-13, 19:38   #3035
aaash
Raczkowanie

Dziewczyny, a ja mam do was pytanie, trochę nie na temat, no ale... Mam nadzieję, że mi pomożecie i doradzicie, przynajmniej o to bardzo proszę
Ja już atredermu jednak nie kupuję, bo coraz więcej słońca wkrótce, więc przełożyłam trzecią buteleczkę dopiero na wrzesień (tak planuję).
A dziś wpadłam na pomysł, żeby zrobić sobie kilka zabiegów kwasem glikolowym 30% z mazideł... W zaciszu domowym oczywiście, niestety nie stać mnie na serię zabiegów kwasami u kosmetyczki czy dermatologa.
No i mój plan jest taki:
- zakupić na mazidłach owy kwas glikolowy 30%
- do tego kupić na allegro neutralizator kwasów z Clareny, dokładnie to ten: http://allegro.pl/clarena-neutralize...073800322.html
- i kupić sobie jakąś kojącą, nawilżającą maskę algową (żeby po prostu po zabiegu buzię ukoić trochę).
Jak myślicie, czy to dobry pomysł? Tzn. wiem, że stosowanie kwasów w domu to ogólnie niedobry pomysł, ale trzydziestka to nie takie wysokie stężenie, więc... No i czy te produkty się ze sobą nie pogryzą? Dajcie znać, bo korci mnie już to wszystko pozamawiać.
Chcę już się wreszcie do końca pozbyć tych pozostałych blizn po trądziku ;/ Dwie buteleczki Atre całkiem mi ich nie zdarły Może pół na pół tylko...
Stary 2013-03-14, 11:02   #3036
Pinkia
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość

mam tak samo! dlatego gdy mam podejrzaną krostkę na twarzy to ją wyciskam. ale ja to nazywam rosyjską ruletką dlatego, ze czasem przez to, że wycisnę pogarszam sprawę ale czasem dzięki temu, że wycisnę to znika i nie dopuszczam do przekształcenia się jej w bolesną gulę
Pinkia jest offline  
Stary 2013-03-14, 14:33   #3037
Burza_1994
Wtajemniczenie

GG do Burza_1994

Dołączam do grona atredermowiczek
Wczoraj pierwsza aplikacja i dzisiaj po przyjściu z dworu(wiatr+ ujemna temperatura) twarz piecze jak jajco
Ciągle macie twarze podrażnione czy tylko na początku stosowania?

III rok

"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."

I left my heart in Greece
Burza_1994 jest offline  
Stary 2013-03-14, 17:50   #3038
anielska diablica
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
Dołączam do grona atredermowiczek
Wczoraj pierwsza aplikacja i dzisiaj po przyjściu z dworu(wiatr+ ujemna temperatura) twarz piecze jak jajco
Ciągle macie twarze podrażnione czy tylko na początku stosowania?

Witaj jeśli pytasz o podrażnienie, które objawia się pieczeniem, swędzeniem to ja od 3 msc niczego takiego nie doświadczyłam tak jak i wysyp mnie ominął Jedyny znak, że stosuje atre to lekko zaczerwieniona twarz no i raz w tygodniu wylinka ( ostatnia była słabiutka, tak jakby jej nie było, a robiłam jak zawsze). Zostało mi jeszcze z pół buteleczki i chyba ją na uda zastosuje, w celu pozbycia się nierówności Ktoś stosował i może się podzielić wrażeniami ?

Ja też już powoli kończę stosowanie Atre i myśle nad tonikiem migdałowym a potem peelingiem, ale nie mogę się do tego zebrać bo boję się, że coś poknocę ;/
anielska diablica jest offline  
Stary 2013-03-15, 15:34   #3039
sylle
Raczkowanie

czwartek, piatek, sobota atrederm (oby tylko mnie nie wysypało po nim...) a potem nawilżanie i łuszczenie.
i taki plan działania do połowy kwietnia póki co.
mam pytanie...ile dni zazwyczaj łuszczycie się po użyciu atre?
sylle jest offline  
Stary 2013-03-15, 15:55   #3040
Falabella
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sylle Pokaż wiadomość
czwartek, piatek, sobota atrederm (oby tylko mnie nie wysypało po nim...) a potem nawilżanie i łuszczenie.
i taki plan działania do połowy kwietnia póki co.
mam pytanie...ile dni zazwyczaj łuszczycie się po użyciu atre?
Używam oczywiście wieczorem, dwa dni z rzędu. Pierwszego poranka po użyciu twarz jest tylko taka gładka, drugiego napięta. Łuszczenie przypada na 3 i 4 dzień, czasami jeszcze 5.

Falabella jest offline  
Stary 2013-03-15, 18:08   #3041
tekanan
Raczkowanie

Cześć wszystkim
Jestem tu nowy, jeśli chodzi o konto na wizażu, ale wątek śledzę od lipca 2012. Wiem, że już wiele z Was opisywało swoją kurację Atredermem, ale ze punktu widzenia czytelnika wiem, że każda opinia jest ważna, gdy stosuje się preparat tego typu, także oto moje spostrzeżenia:

Na początku chciałbym bardzo podziękować Goi, mam nadzieję, że gdzieś jeszcze wpadnę na Jej post, bo to właśnie dzięki Niej trafiłem na ten wątek. Sądzę, że naprawdę warto stosować ten lek, jeśli ktoś ma problemy z trądzikiem, tak jak ja. Na początku wahałem się tym bardziej, że nie miałem recepty, ale jeśli się chce to da się załatwić wszystko
Prowadzę takie "małe kalendarium" użyć, z którego wynika, że pierwsze użycie wypadło 22.07.12 Obecnie jestem w trakcie 36 użycia (przeważnie trwają one 2-3 dni). Wiem, że przez pierwsze miesiące bałem się szaleć, ale to się zmieniło i choćby w ferie zaszalałem i mogę z czystym sumieniem polecić Metodę Kligmana

Przeżywałem gehenny z tym strasznym trądzikiem, ale z czasem było lepiej i dziś nie przejmuję się tym wcale, gdyż mam może 2-4 zmiany na całej twarzy. Jeśli ktoś się boi wysypu, podrażnień czy łuszczenia niech lepiej w ogóle nie bierze się za Atrederm. Nie rozumiem takiego postępowania, bo wizaz.pl to kopalnia wiedzy na ten temat i korzystając z zawartych tu informacji można opanować wszystkie "skutki uboczne". Nie chcę już nikogo zamęczać i tak już dłuugim postem, ale jeśli ktoś ma jakieś pytania to chętnie pomogę i podzielę się spostrzeżeniami.
Pozdrawiam wszystkie Wizażanki, tudzież Wizażanów(?)
tekanan jest offline  
Stary 2013-03-16, 13:05   #3042
Falabella
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez tekanan Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim
Jestem tu nowy, jeśli chodzi o konto na wizażu, ale wątek śledzę od lipca 2012. Wiem, że już wiele z Was opisywało swoją kurację Atredermem, ale ze punktu widzenia czytelnika wiem, że każda opinia jest ważna, gdy stosuje się preparat tego typu, także oto moje spostrzeżenia:

Na początku chciałbym bardzo podziękować Goi, mam nadzieję, że gdzieś jeszcze wpadnę na Jej post, bo to właśnie dzięki Niej trafiłem na ten wątek. Sądzę, że naprawdę warto stosować ten lek, jeśli ktoś ma problemy z trądzikiem, tak jak ja. Na początku wahałem się tym bardziej, że nie miałem recepty, ale jeśli się chce to da się załatwić wszystko
Prowadzę takie "małe kalendarium" użyć, z którego wynika, że pierwsze użycie wypadło 22.07.12 Obecnie jestem w trakcie 36 użycia (przeważnie trwają one 2-3 dni). Wiem, że przez pierwsze miesiące bałem się szaleć, ale to się zmieniło i choćby w ferie zaszalałem i mogę z czystym sumieniem polecić Metodę Kligmana

Przeżywałem gehenny z tym strasznym trądzikiem, ale z czasem było lepiej i dziś nie przejmuję się tym wcale, gdyż mam może 2-4 zmiany na całej twarzy. Jeśli ktoś się boi wysypu, podrażnień czy łuszczenia niech lepiej w ogóle nie bierze się za Atrederm. Nie rozumiem takiego postępowania, bo wizaz.pl to kopalnia wiedzy na ten temat i korzystając z zawartych tu informacji można opanować wszystkie "skutki uboczne". Nie chcę już nikogo zamęczać i tak już dłuugim postem, ale jeśli ktoś ma jakieś pytania to chętnie pomogę i podzielę się spostrzeżeniami.
Pozdrawiam wszystkie Wizażanki, tudzież Wizażanów(?)

Wizażanie Prawie jak nowa cywilizacja!

Zastanawiam się, co można stosować zamiast Atredermu w okresie wiosna-lato.

Falabella jest offline  
Stary 2013-03-16, 13:44   #3043
Burza_1994
Wtajemniczenie

GG do Burza_1994

Cytat:
Zastanawiam się, co można stosować zamiast Atredermu w okresie wiosna-lato.
Może kwas migdałowy albo kwasy PHA?

Wczoraj na twarz poszedł trzeci dzień z rzędu atrederm. Dzisiaj jak umyłam twarz to na prawym policzku plama czerwona i wokół brody zaczerwienienie. Ale łuszczenia brak

III rok

"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."

Edytowane przez Burza_1994
Czas edycji: 2013-03-16 o 13:47
Burza_1994 jest offline  
Stary 2013-03-16, 14:16   #3044
aaash
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez aaash Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a ja mam do was pytanie, trochę nie na temat, no ale... Mam nadzieję, że mi pomożecie i doradzicie, przynajmniej o to bardzo proszę
Ja już atredermu jednak nie kupuję, bo coraz więcej słońca wkrótce, więc przełożyłam trzecią buteleczkę dopiero na wrzesień (tak planuję).
A dziś wpadłam na pomysł, żeby zrobić sobie kilka zabiegów kwasem glikolowym 30% z mazideł... W zaciszu domowym oczywiście, niestety nie stać mnie na serię zabiegów kwasami u kosmetyczki czy dermatologa.
No i mój plan jest taki:
- do tego kupić na allegro neutralizator kwasów z Clareny, dokładnie to ten: http://allegro.pl/clarena-neutralize...073800322.html
- i kupić sobie jakąś kojącą, nawilżającą maskę algową (żeby po prostu po zabiegu buzię ukoić trochę).
Jak myślicie, czy to dobry pomysł? Tzn. wiem, że stosowanie kwasów w domu to ogólnie niedobry pomysł, ale trzydziestka to nie takie wysokie stężenie, więc... No i czy te produkty się ze sobą nie pogryzą? Dajcie znać, bo korci mnie już to wszystko pozamawiać.
Chcę już się wreszcie do końca pozbyć tych pozostałych blizn po trądziku ;/ Dwie buteleczki Atre całkiem mi ich nie zdarły Może pół na pół tylko...
Halooo, ktoś coś podpowie? .........
Stary 2013-03-16, 20:12   #3045
Falabella
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aaash Pokaż wiadomość
No i mój plan jest taki:
Całkowicie subiektywnie, żeby nie było, mówię nie. Uważam, że "samoleczenie" na Wizażu to plaga. Ludzie łączą silnie działające preparaty, stosują mocne kwasy, a potem sami "leczą" i dają się "leczyć przez internet" innym Wizażankom

I potem wielkie tragedie, bo to poparzenie, to podrażnienie, to "już nic na mnie nie działa", to "zrobiły mi się potworne blizny, zejdą? Bo za tydzień mam imprezę" itd.

Falabella jest offline  
Stary 2013-03-16, 22:08   #3046
slodka_dzaga
Raczkowanie

czy do natluszczania skóry podczas kuracją atredemem wystarczy cetaphil, masc z wit a, oraz rybki dermagol a+e? czy to za malo porządne?
01.04.12 olejowanie, wcierki, świadoma pielegnacja
slodka_dzaga jest offline  
Stary 2013-03-16, 22:27   #3047
Burza_1994
Wtajemniczenie

GG do Burza_1994

Cytat:
Całkowicie subiektywnie, żeby nie było, mówię nie. Uważam, że "samoleczenie" na Wizażu to plaga. Ludzie łączą silnie działające preparaty, stosują mocne kwasy, a potem sami "leczą" i dają się "leczyć przez internet" innym Wizażankom

I potem wielkie tragedie, bo to poparzenie, to podrażnienie, to "już nic na mnie nie działa", to "zrobiły mi się potworne blizny, zejdą? Bo za tydzień mam imprezę" itd.
Prawda. Lepiej uważać co się kładzie na twarz, bo później już odwrotu nie ma.
Jakieś 2 lata temu używałam brevoxylu(bez wiedzy dermatologa) i podrażnienie było tak wielkie, że do dzisiaj mam policzki usiane w czerwonych dużych planach.
Lepiej nie przesadzać z kosmetykami.

Cytat:
Napisane przez slodka_dzaga Pokaż wiadomość
czy do natluszczania skóry podczas kuracją atredemem wystarczy cetaphil, masc z wit a, oraz rybki dermagol a+e? czy to za malo porządne?
Odstawiłabym wit. A po co Ci ona, skoro masz pochodną tej witaminy w atrederm?

III rok

Burza_1994 jest offline  
Stary 2013-03-17, 11:20   #3048
peach_passion
Zakorzenienie

Cytat:

Odstawiłabym wit. A po co Ci ona, skoro masz pochodną tej witaminy w atrederm?
yyyy maść z wit. A jest natłuszczająca i jest baaaardzo pomocna przy stosowaniu atre
peach_passion jest offline  
Stary 2013-03-17, 12:27   #3049
Burza_1994
Wtajemniczenie

GG do Burza_1994

Cytat:
Napisane przez peach_passion Pokaż wiadomość
yyyy maść z wit. A jest natłuszczająca i jest baaaardzo pomocna przy stosowaniu atre
no to kup sobie samą wazelinę

III rok

Burza_1994 jest offline  
Stary 2013-03-17, 12:41   #3050
peach_passion
Zakorzenienie

Cytat:
no to kup sobie samą wazelinę
nie wiem dlaczego problemem miałoby byc używanie maści z wit A razem z atredermem
witamina A w maści nawilża, chroni i natłuszcza, a w atredermie złuszcza
razem to wszytsko się uzupełnia
Stary 2013-03-17, 13:35   #3051
Burza_1994
Wtajemniczenie

GG do Burza_1994

Cytat:
Napisane przez peach_passion Pokaż wiadomość
nie wiem dlaczego problemem miałoby byc używanie maści z wit A razem z atredermem
witamina A w maści nawilża, chroni i natłuszcza, a w atredermie złuszcza
razem to wszytsko się uzupełnia
to nie jest problem.
Dla mnie po prostu wazelina natłuszcza, a witamina A hamuje nadmierne rogowacenie.

III rok

Burza_1994 jest offline  
Stary 2013-03-18, 15:46   #3052
tekanan
Raczkowanie

A czy ktoś z Was zamierza stosować Atrederm również przez okres wiosenno-letni?
tekanan jest offline  
Stary 2013-03-18, 19:10   #3053
peach_passion
Zakorzenienie

Cytat:
chyba ja
Stary 2013-03-18, 22:00   #3054
Burza_1994
Wtajemniczenie

GG do Burza_1994

Cytat:
ja też rozważam

III rok

Burza_1994 jest offline  
Stary 2013-03-18, 22:13   #3055
Himee
Raczkowanie

Cytat:
Ja planuję do lipca za późno wzięłam się za kurację
Himee jest offline  
Stary 2013-03-18, 23:34   #3056
intent
Przyczajenie

Witam , ja już miesiąc z atredermem .
Na początku było strasznie , podrażniona czerwona łuszcząca sie mordka .
Teraz mogę stosować go nawet codziennie , nic sie nie dzieje oprócz tego strasznego łuszczenia . Co mam zrobić żeby aż tak mi ta skóra nie złaziła ?
Dodam ze retinoidy już prawie rok stosuje .
intent jest offline  
Stary 2013-03-19, 13:31   #3057
daisy_002
Raczkowanie

(
Cytat:
Napisane przez intent Pokaż wiadomość
Teraz mogę stosować go nawet codziennie , nic sie nie dzieje oprócz tego strasznego łuszczenia . Co mam zrobić żeby aż tak mi ta skóra nie złaziła ?
Wydaje mi się, że nie da się zmniejszyć łuszczenia, bo właśnie o to tu chodzi. Możesz jedynie stosować Atre rzadziej (codziennie? łomatkoboska kiedy skóra ma się zregenerować?)

---------- Dopisano o 13:31 ---------- Poprzedni post napisano o 13:29 ----------

Cytat:
Chciałabym przez lato, ale trochę się boję, bo jednak nie bez powodu dermatolodzy zabraniają retinoidów w lecie. Do końca maja na pewno (choć wizytę mam pod koniec kwietnia) z spf 30, potem już raczej odpuszczę, nie chcę sobie narobić problemów...
daisy_002 jest offline  
Stary 2013-03-19, 15:11   #3058
Asandraa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez intent Pokaż wiadomość

Uszkodzisz Bariere Reina
Asandraa jest offline  
Stary 2013-03-19, 16:42   #3059
Selavie
Rozeznanie

Rany, jak ja nie mogę się doczekać końca wysypów po retinoidzie... Wysypuje mnie ciągle od ok 1, 5 miesiąca, miałam jakieś 2 tygodnie uspokojenia się cery i potem zaczęło się znowu. Przewiduję, że kwiecień i maj będą już troche lepsze patrząc jak reagowałam na odstawienie wcześniejszych retinoidów, no ale mimo wszystko to tkwienie w niekończonym się wysypie doprowadza mnie do granicy wytrzymałości.
Selavie jest offline  
Stary 2013-03-19, 17:49   #3060
Burza_1994
Wtajemniczenie

GG do Burza_1994

Cytat:
Napisane przez daisy_002 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że nie da się zmniejszyć łuszczenia, bo właśnie o to tu chodzi. Możesz jedynie stosować Atre rzadziej (codziennie? łomatkoboska kiedy skóra ma się zregenerować?)

wiesz co... czasem chce się tego wszystkiego po prostu pozbyć jak najszybciej, bo nasza walka trwa już powiedzmy z 10 lat...
Ale to wszystko zależy od skóry. Bo są osoby takie, które mają cieniutką warstwę, a są też takie, którzy są gruboskórni
Skóra skórze nierówna
Chciałabym przez lato, ale trochę się boję, bo jednak nie bez powodu dermatolodzy zabraniają retinoidów w lecie. Do końca maja na pewno (choć wizytę mam pod koniec kwietnia) z spf 30, potem już raczej odpuszczę, nie chcę sobie narobić problemów...
Ale chyba te słabsze, nieuwrażliwiające jak adapalen, to chyba można, prawda? Przecież mówi się, że adapalen jest bezpieczny bo nie uwrażliwia na słońce.

III rok

Burza_1994 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
atrederm, podraznienie, retinoidy, tretinoina

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości